Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Mnemonic

Użytkownik
 • Zawartość

  355
 • Donations

  0,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

384 Świetna

O Mnemonic

 • Tytuł
  Kapral
 • Urodziny 13.07.1971

Contact Methods

 • Website URL
  http://mnemonic.net.pl/

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość:
  3city
 • Interests
  motoryzacja, literatura, filozofia, linux, free OS

Ostatnie wizyty

826 wyświetleń profilu
 1. Alko (umysł) a trening

  Mentalność i samoocena mają ogromne znaczenie. Ale dziwny dowód podałeś. Dobrze znając działanie alkoholu na ludzki organizm, wiem jakie reakcje wywołują pierwsze kieliszki (żeby nie było - działanie ostatnich też jest mi znane). W rzeczywistości było to tak, że Twój organizm "powitał" ten pierwszy kielon wódy mieszanką endorfinową, która odpowiedzialna jest między innymi za podniesienie progu wrażliwości na ból. Albo ja nie zrozumiałem, albo użyłeś za dużego skrótu myślowego.
 2. Problem alkoholowy

  @Szczęściarz, drogi autorze. Widząc, że głosy rozsądku sugerujące żebyś pannicę odstawił do domu rodzinnego nie pomagają. Gdzieś tam w środku, w Czesiu, podjąłeś już decyzję, że chcesz w to brnąć. OK, Twoje życie, Twoja sprawa. Dobry z Ciebie chłopak, więc... Wiedza to potęga, więc ją posiądź! Dowiedz się jak najwięcej na temat choroby alkoholowej, ze szczególnym naciskiem na współuzależnienie. Tak żebyś umiał rozpoznać u siebie te symptomy. Bo że nastąpią jest więcej niż pewne. Grupy AA generalnie są zamknięte dla osób nie uzależnionych, lecz większość grup co jakiś czas organizuje otwarte spotkania, właśnie dla członków rodzin, osób współuzależnionych. Polecam udział, nawet jeśli nie czynny. To znakomicie otwiera wszystkie "pory" w umyśle. Z alkoholikiem choruje całe jego otoczenie.
 3. @Rnext, staję przed podobnym dylematem. Moja Beretta ma 21 lat. We wrześniu w trakcie przeglądu przed sezonem rozmawiałem z moim serwisantem, ten polecał kotły Wolfa. Założenie taktyczne mam takie, że za dwa lata chcę robić remont łazienki i przy tej okazji zmienić kocioł.
 4. Czy ktoś z Braci ma doświadczenie w zamknięciu spraw alimentacyjnych? Jestem 10 lat po rozwodzie, przez cały ten czas ciąży na mnie wspomniany obowiązek, z którego comiesięcznie się wywiązuję. Córka w tym roku skończyła uczelnię, przynajmniej na razie nie planuje studiów podyplomowych, i niedawno podjęła pierwszą pracę. Noszę się z zamiarem po Nowym Roku wystąpić o uchylenie obowiązku. Czy podjęcie przez młode zatrudnienia to wystarczające przesłanki?
 5. Życie na haju.

  Tak naprawdę chyba nikt nie umie. Jak alkoholizmu czy ćpania czegokolwiek. A wszyscy próbują
 6. Życie na haju.

  Po co łapać króliczka, skoro tak przyjemnie się go goni?
 7. Głupota mojej przyszłej byłej żony

  Dawno temu miałem kumpla, który próbował tak woleć. Skończyło się w naprawdę paskudny sposób, z rękoczynami włącznie. Koniec końców, pani się zakochała. I to tak na zabój. Jedyny znany mi przypadek, w którym gość nie stracił na podziale majątku przy rozwodzie. Nasze drogi się rozeszły i nie mam pojęcia jakie były ich dalsze losy.
 8. Zanik jakiejkolwiek prywatności w sieci - Stalking 2.0

  Ostatnio z uwagi na to, że remontuję, mebluję i urządzam się w nowym mieszkaniu przeglądam masę rzeczy w internetach. Typu: wymiary, dane techniczne, itp. Gy wieczorem siedząc na tronie odpalę na smatphonie OLX korelacja jest zaskakująco zbieżna. Najmocniej rzucała się w oczy gdy czytałem o kotłach kondensacyjnych.
 9. Jebać miłość!

  @Adolf bardzo współczuję straty :(, ale pomyśl ile radości, ciepła i miłości doświadczyłeś właśnie dzięki przywiązaniu do zwierzorów. Niby nigdy nie odczuwałem potrzeby posiadania zwierzaka, nawet jako dzieciak. Kilka lat temu przygarnąłem taką małą półżywą kocią znajdę. Dziś nie wyobrażam sobie że Zuzi nie ma. Ps. Czasem robię za taki dom tymczasowy dla małych kotów. Ot, zanim znajdą im stałe domy, to maluchy pomieszkują u mnie i Zuzi. Gdybyś poczuł chęć i potrzebę znów zaopiekować się jakąś kicią, to coś się znajdzie. Trzymaj się.
 10. Co dalej? Na rozdrożu i nowa kobieta

  Kilka razy w życiu zdarzyło mi się oglądać sytuację jaką opisał autor wątku. Że się tak wyrażę: "z pierwszego rzędu". Wnioski jakie z tego wywlokłem są proste: Ci wszyscy ludzie zabrali do nowego związku tę samą osobę: samego siebie. Skutek mógł być tylko jeden, taki jak w cytacie. Drogi autorze: wiele młodszy ode mnie nie jesteś i jeśli ja w Twoim wieku mogłem już mieć trochę oleju w głowie, to Ty również możesz. I jeśli pozwolisz podzielę się przestrogą: Mniej więcej 80% naszego zachowania i sposobu bycia i myślenia to: przyzwyczajenie. Twoja nowa miłość dość zwyczajnie przywykła do pewnego stylu życia. Nie bądź przesadnie zdumiony, gdy za dwa lata będziesz spłacał kosztowne wakacje w egzotycznym (k)raju, które w dodatku wcale Ci się nie podobały.* *sytuacja oglądana z "pierwszego rzędu".
 11. W związku ze związkiem..

  Więc jedź bez niej. W czym problem?
 12. Tak sobie myślę, że z heroiną jest podobnie. Każdy, kto bierze pierwsze strzały też jest głęboko przekonany, że to nie wpłynie źle na jego życie.
 13. Czego teraz słuchacie?

  tak się zaczeło a tak skończyło
 14. Mieszkanie bezczynszowe???

  U mnie koszty zarządzania nieruchomością to 0,60 PLN za m2. Wywóz śmieci jest droższy.
 15. BMW - stereotypy czy prawda

  Pierwszą zjebaną tezę postawiłem ponad dekadę temu. Brzmi ona: - samochody same się nie psują, psują je użytkownicy popełniając milion drobnych błędów. (Panie ja 40 lat siedzę za kółkiem, z górki zawsze zjeżdżam na luzie, bo mniej pali) Drugą zjebaną tezę postawiłem miej niż dekadę temu. Brzmi ona: - jakieś 25% kierujących pojazdami mechanicznymi nigdy nie powinno posiąść takowych uprawnień. I te 25% sierot obrzyganych powoduje przyrost moich siwych włosów. Pracę dla marki premium porzuciłem na rzecz marki mniej premium, z zapisanym w kontrakcie wymogiem, że nie rozmawiam z klientami. Jak House, evrybody lies! Nie gadam z nimi, bo nie mam po co. Faktem potwierdzonym jest natomiast, że to właśnie w serwisach marek premium prawnicy są "na wyposażeniu" serwisu, doradzając doradcom serwisowym jak rozmawiać ze swoimi klientami.
×