Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Mnemonic

Użytkownik
 • Zawartość

  446
 • Donations

  0,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

445 Świetna

O Mnemonic

 • Tytuł
  Starszy Kapral
 • Urodziny 13.07.1971

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Interests
  motoryzacja, literatura, filozofia, linux, free OS

Ostatnie wizyty

1009 wyświetleń profilu
 1. Świadomość i poczucie winy

  "Gdybym się nie rozwiódł nie miałbym dziś kłopotów finansowych." Takie myślenie to bzdura. W dodatku bardzo szkodliwa. Bo być może gdybym się nie rozwiódł, to byłbym dziś po czwartym zawale. Jasne, zawsze warto przemyśleć swoje postępowanie po to by wyciągnąć z niego wnioski, a wnioski przekuć na działanie przynoszące korzyści. I w pierwszej kolejności osobie mającej te przemyślenia, dopiero w dalszej kolei otoczeniu. To jest Twój obszar do przepracowania, ale wnosząc z postu sam o tym wiesz.
 2. 20 latek vs 40 latka

  Z racji wieku znam sporo pań w wieku 40+. Nie raz i nie dwa słyszałem taką fantazję, o byciu nauczycielką wprowadzającą młodzika w świat erotycznych doznań
 3. Kominek

  Teoretycznie, tak. Praktycznie, dwie rzeczy. Z drugiej strony komina jest hol, dalej drugi pokój i garderoba. Dwa: do grzebania w kominie potrzebne już będą rozmaite zgody, nadzór budowlany, kominiarz itp, w dodatku pode mną są trzy kondygnacje mieszkań, taki akumulator może zaburzyć odbiór spalin sąsiadom. Chyba.
 4. Kominek

  Zakładam, że ma ogrzać salon. Miejsce w którym będzie stał samoczynnie spowoduje, że dogrzeje mi kuchnię i pewnie też moją sypialnię, Włączenie piecyka do instalacji CO odpada. Za dużo z tym roboty i co się z tym wiąże kosztów. Budynek jest zabytkowy, więc wszelkie grube prace muszą posiadać zgodę konserwatora zabytków. Więc wszystko co grube odpada podwójnie. Za ogrzewanie całości odpowiada kocioł gazowy, CWU również. Ogrzewanie podłogowe mam tylko w łazience, niezależne od CO, bo elektryczne.
 5. Kominek

  @Tornado Możesz mi polecić jakiś konkretny model? Założenia: Mieszkanie 65m2; otwarty salon ok 28 m2; mieszkanie na poddaszu kamienicy, dobrze zaizolowane termicznie, na skosach dachu/antresoli mam 0,5 m wełny, ściany osłonowe rok temu dostały wsparcie 20 cm styropianu. Centralne ogrzewanie dwu funkcyjnym kotłem gazowym z programatorem czas/temperatura, bez pogodowego. Budżet do 3,5k. Bez płaszcza wodnego, musiałbym przerabiać instalację grzewczą.
 6. Kominek

  Dzięki @Tornado - cenie sobie Twoje posty, bo przychodzisz z wiadrem zimnej wody w jednej ręce i ciepłym ręcznikiem w drugiej Podlinkowałem model będąc niewątpliwie pod wrażeniem kozy moich przyjaciół, mają bardzo podobne ustrojstwo. BTW, ta zaokrąglona szyba pięknie "podbija" efekt płomieni. Decyzję że piecyk będzie już podjąłem. Wybór konkretnego modelu, to druga sprawa. I tak muszę sprowadzić znów fachmana od ogrzewania, z mojego teoretyzowania wynika, że wystarczy mi koza poniżej 5kW, ale zdecydowanie niech policzy i wykona to zawodowiec. Nie koniecznie Leon
 7. Kominek

  @Rnext dzięki serdeczne za opinię. Jotula przemyśliwałem już wcześniej, szczególnie że ich lokalne przedstawicielstwo jest również moim klientem. Mam o tyle dobrze, że w salonie mam komin, w zasadzie to nawet dwa, ale tego drugiego nie biorę pod uwagę. Kominek musiałby stać pod drewnianymi schodami na antresolę, co jest z automatu słabym pomysłem. Ten pierwszy szyb jest głównym kominem mojego pionu w kamienicy. Mnie śmiało zadowoli typ kozy, trochę się napaliłem na ten z mojego linka, chociaż taki w rustykalnym stylu pasowałby mi bardziej do wystroju. Tak czy siak, decyzję podjąłem. W tym sezonie nie dam już rady, właśnie ogarniam zmianę pracy i mam w mieszkaniu i życiu kilka pilniejszych tematów. Ale na następny sezon grzewczy zdecydowanie będę miał kominek. Najwyżej odroczę decyzję o wymianie kotła CO - z kominkiem do spóły pożyje trochę dłużej
 8. Dawaj. Sam jestem ciekaw wyników.
 9. Jak sądzisz co się dzieje w głowie młodej kobiety, która ma wdrukowane że jest niczym, gdy po miesiącu znajomości wytykasz jej dostrzeżone (w tak krótkim czasie) wady? Tu bądź wysoce ostrożny. Ja rozumiem, świeża znajomość, chęć poznania się nawzajem, ale związek to nie poradnia dla zagubionych dusz. Jeśli zacznie Cię postrzegać jako swoją ostoję, może nigdy nie dorosnąć do potrzeby zmian i resztę życia spędzisz gasząc cudze pożary. A z treści wiadomości, którą przytoczyłeś wyłania się kobieta-bluszcz.
 10. Trochę za szybko, trochę za głęboko. Znacie się kilka tygodni i już następują ważne wyznania. Jeszcze nie doszliście do "etapu produkcji", a już rozmawiacie o potomstwie. Słuszne jest lekkie wyhamowanie, inaczej na Wielkanoc ogłosisz na forum ślub. Z drugiej strony: piszesz, że dziewczę ma niską samoocenę i (po znów!) miesiącu znajomości wymagasz natychmiastowych zmian behawiorystycznych! Te resztki samooceny ścinasz kosą.
 11. Paliwem tego forum są właśnie manipulacje jakich dopuszczają się ludzie (głównie kobiety - ale cóż, to męskie forum) i na ich tle omawiane są sposoby rozpoznania manipulacji i metody reakcji na nie. Ja osobiście mam pretensje do każdego osobnika sięgającego po manipulację. Nie zależnie od płci.
 12. Jeżeli fakty dopasowywane są to tezy, to tak. Mam problem. W sumie nie ja, tylko tzw badacz.
 13. To brzmi jak dopasowanie wniosków dowodowych do założonej tezy. Chcesz być traktowany poważnie, zachowuj się poważnie. Przedstawiłeś fragment wniosków ze swojego "eksperymentu", więc nie ciskaj się, że komentowany jest fragment. Załóż topic, przedstaw całość, otwórz dyskusję. Bo na razie jest słabo
 14. Bracia, taka sytuacja. Spędziłem ostatnio dzień u przyjaciół na wsi i zamarzył mi się kominek w salonie. Raczej typu Koza niż zabudowany. Ma być wspomaganiem ogrzewania i ozdobą. Bardzo wpadł mi w oko taki model: https://kratkiportal.s3.eu-central-1.amazonaws.com/2016/08/23/09-32-01/www-ab-s-dr-0000.png Rozważam blaski i cienie posiadania takowego. Będę wdzięczny za wasze opinie, szczególnie jeśli posiadacie lub macie doświadczenia w użytkowaniu.
 15. Ja odczuwałem ulgę. Jest nowy wypełniacz, ja mam z bani.
×