Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Kleofas

Użytkownik
 • Zawartość

  189
 • Donations

  0,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

124 Świetna

O Kleofas

 • Tytuł
  Szeregowiec

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Witajce drodzy mężczyźni

  Cześć.
 2. Odkryto nowy kontynent

  Niezupełnie. Po pierwsze badacze są uzależnieni od funduszy. Poza tym część z nich zdaje sobie sprawę z ogromnych konsekwencji społecznych wynikających z ujawnienia pewnych faktów, więc stosuje autocenzurę. Wyobraź sobie, że gdzieś tam na Antarktydzie badacze odkryją zamarznięty w bryle lodu jakiś podzespół który wykonany jest z metalu, który przetrwał wiele lat. Datują wiek lodu na kilkadziesiąt tysięcy lat. Co mają zrobić? Wrzucić fotkę na instagrama? Gwarantuję, że większość z ludzi uzna to za fałszywkę. Część innych naukowców uzna to też za fałsz, inni nic nie powiedzą. Sponsor wyprawy badawczej dostanie telefon od NSA czy innej agencji sugerujący, że artefakt trzeba przekazać rządowi.Jak jest mądry zrozumie. Jak nie postraszy się go urzędem skarbowym, jak wciąż nie zrozumie to zastosuje się bardziej drastyczne środki.Podobnie z naukowcami, którzy pracują za jego pieniądze. 99% z nich zrozumie, że nie ma co kopać się z koniem. 1% będzie wierzgał, ale z każdego można zrobić wariata, a jak to nie pomoże to cóż, wypadki się zdarzają...
 3. Emigracja

  To dobra decyzja. Powodzenia. Owszem, niektórym w Polsce jest lepiej. Znam takich. Generalnie jednak wciąż praca na Zachodzie przynosi lepsze rezultaty jeśli chodzi o stosunek zarobków do wydatków.
 4. Odkryto nowy kontynent

  Nie tyle odkryto, co raczej teraz o tym głośno. Odkryto kilka dobrych lat temu. Po prostu kwestia tego, że teraz paru naukowców plus pewnie spece od turystyki chcą na tym zrobić interes. Zresztą ostatni było głośno o czymś podobnym zdaje się w rejonie pomiędzy Madagaskarem a Półwyspem Indyjskim. Jak dla mnie to jest ciekawe z innego powodu. Otóż o naszej planecie wciąż wiemy niewiele. O tym co pod wodą jeszcze mniej. Wedle niektórych naukowców nasza cywilizacja nie jest pierwszą a wcześniej istniały inne na terenach, które leżą teraz pod wodą. Myślę, że wielu rzeczy nie wyjaśnia się bo po prostu nie pasują do starych teorii i po ich ujawnieniu i podważeniu mogły by się zachwiać podstawy naszej cywilizacji. Przyjmijmy na przykład założenie, że naukowcy odkryli by gdzieć pod wodą szczątki odpowiednika naszego samochodu datowane na kilkaset tysięcy lat (wiem nie mógłby tyle przetrwać, ale dla tego myślowego eksperymentu możemy przyjąć takie założenie). Zasadnym byłoby przyjęcie teorii, że dawno temu istniała inteligentna cywlizacja. Tylko, że to zachwiało by każdą religią a zarazem wprowadziło by ferment. Więc naukowcy tego nie ujawnią. Przyjmijmy, że te kilkaset tysięcy rąbnęła w Ziemię wielka asteroida. Przez cały glob przeleciało kilkuset metrowe tsunami scierając z powierzchni Ziemi wszystko w głąb kilkudziesięciu metrów. Cudem ocaleli nieliczni ludzie, ale cofnęli się bez zdobyczy cywilizacji do momentu pierwotnego rozwoju ( pomyślcie sami jaka jest wasza wiedza techniczna, fizyczna, matematyczna czy medyczna). I tak zaczęto najpierw walkę o przeżycie, później rozmnażanie i budowanie cywilizacji od nowa. Najstarsi przekazali nowym pokoleniom opowieści o tym jak żyło się przed tsunami i wraz z następowaniem kolejnych pokoleń do tych opowieści dodawano coś od siebie, trochę je przeinaczano i powstały mity i legendy, które przetrwały do naszych czasów a my traktujemy je z przyzmrużeniem oka.
 5. Wiem, że trochę nie na temat, ale zdecydowanie poszedł bym z nią do łóżka. A teraz już w temacie uchodźców. Najprostsze rozwiązanie, które jest również najtańsze to stabilizacja regionu metodami politycznymi, a jeśli trzeba wojskowymi a później wysyłanie tam pomocy humanitarnej i wspieranie odbudowy tych krajów. To prędzej czy później będzie trzeba zrobić, bo nie przyjmiemy wszystkich mieszkańców tamtego regionu. I teraz trochę mojego gdybania. Według mnie na obecnej sytuacji zyskuje jedynie USA, Arabia Saudyjska i Izrael. Po pierwsze USA kontroluje praktycznie wszystkie zasoby surowców w regionie, Arabia Saudyjska jest sojusznikiem USA więc również na tym zyskuje bo staje się jedynym stabilnym eksporterem ropy i de facto może wraz z USA ustalac ceny, Izrael pozbył się groźnych przeciwników, którzy mogli temu krajowi zagrozić militarnie. W mojej opinii czas teraz na Iran. Z punktu widzenia UE i kryzysu uchodźczego najlepsze było trwanie satrapów na swoich stołkach. To podobnie jak dla Polski paradoksalnie najlepsze jest, żeby rządził na Białorusi jak najdłużej Łukaszenka.
 6. To technicznie trudne do wykonania. Jesteśmy częścią Schengen i UE, nie bardzo wiem jak miałoby wyglądać egzekwowanie tego obowiązku.Raczej jeśli już to załatwianie sprawy jako UE a nie osobno jako Polska. Musimy się nauczyć korzystać z tego, że jesteśmy częścią dużego bloku państw.
 7. Dorian Gray

  Oglądałem. Fajne i też polecam.
 8. Pełna zgoda. Mam wizę. W USA byłem raz. Jak będę miał potrzebę to pojadę sobie na jakieś kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia do NY, bo zawsze chciałem. Mało kto zwraca uwagę na jeden istotny fakt. Ruch bezwizowy nie oznacza, że automatycznie turysta zostanie do USA wpuszczony. Jest wiele przypadków, że na lotnisku urzędnik decyduje o tym czy kogoś wpuścić czy nie czyli robi to, co w przypadku posiadaczy wiz weryfikuje się w konsulacie. Pozytywne w tym przypadku jest jedynie to, że na wielu europejskich lotniskach weryfikacja odbywa się właśnie w miejscu wylotu, co oszczędza przykrej niespodzianki po spędzeniu kilkunastu godzin w samolocie. Inna zupełnie sprawa to względy prestiżowe. Szczerze mówiąc nie wierzę, że prawdziwą przyczyną problemów w zniesieniu wiz jest liczba odmów, która przekracza jakiś tam próg. Od znajomego, który jest blisko tych spraw wiem, że chodzi raczej o niechęć pewnych środowisk do Polski oraz żądanie tych samych środowisk wypłacenia im kilku miliardów dolarów. Jak na jednego z najwiernieszych sojuszników USA to jesteśmy więc traktowani "per noga" i wciąż jesteśmy zakładnikami historii. Gdybym było ministrem spraw zagranicznych to powiedziałbym, że temat wiz zamykamy. Chcecie nas tak traktować, to proszę, nam to wali. To nawet lepiej bo turyści pojadą zamiast do USA do Hiszpanii, Włoch czy Francji, wolimy wspierać kasą naszych europejskich sąsiadów. A przy najbliższej okazji sprzedać jakiegoś prztyczka w nos...Ale jeśli polityka zagraniczna to robienie każdemu laski jak mawia nasz geniusz dyplomacji to i tak nikt mnie nie posłucha.
 9. Co te PIS-orki odpierdalają?

 10. Co te PIS-orki odpierdalają?

  W każdym cywilizowanym kraju ( zwracam uwagę na określenie cywilizowany) jak widzisz jadący pojazd na sygnale to umożliwiasz mu przejazd (zatrzymując się, zjeżdżając na pobocze itp). Wielokrotnie widziałem pojazdy na sygnale jeżdżące pod prąd, skręcające tam gdzie jest zakaz skrętu i robiące różne dziwne manewry, które Januszom z Polski nie mieszczą się w pale , bo Janusze są w większości królami szos, którzy jeżdżą kierując się zasadą "moc jest ze mną" nie patrząc w lusterka i nie oglądając się na boki. Efekty są później takie jak to wczoraj. Teraz opozycja chce tego Janusza zaprosić na konferencję prasową. Może zostanie ministrem transportu w ich gabinecie cieni.
 11. Co te PIS-orki odpierdalają?

  Wszystko wygląda na to, że typowy młody polski Janusz jechał swoim kaszlakiem na imprezę słuchając przy tym muzyki na cały regulator ( w końcu to piątkowy wieczór). Zabrakło tylko wystawionego łokcia, ale to zima więc wiadomo, zimno. Trzeba zasunąc szyby. Więc młody polski Janusz nie zauważył ( bo i jak skoro nie patrzy w lusterka, a usłyszeć nie mógł bo słuchał muzyki) kolumny jadącej na sygnale i postanowił skręcić sobie w lewo. I teraz, gdyby to była kolumna z prezydentem USA, młody Janusz byłby już w prosektorium bo pierwszy w kolumnie samochód rozjebałby jego puszkę na sardynki w drobny mak. Zamiast tego, kierowca chciał ominąć samochodzik Janusza i jebnął w drzewo. Czyli dzień jak codzień na polskich drogach gdzie każdemu wydaje się, że jest królem szos. Najlepsze jest to, że ścierowjady już rzuciły się, aby zrobić z Janusza ofiarę kaczyzmu.
 12. To jak już w temacie to zapomniałeś o naszym geniuszu dyplomacji Sikorskim i jego żonie.
 13. Wtedy normalność to dla mnie dziewczyna zadbana, dobrze wychowana, umiejąca się zachować w towarzystwie, mająca jakieś hobby, wierna facetowi, ceniąca wartości rodzinne i po prostu dobra. Życie zweryfikowało mój arechetyp.
 14. Nie mam teraz czasu obejrzeć filmu. Ta idiotka jest lekarką? Przerażające.
 15. W jednym z krajów w których mieszkałem poznałem fajną parę Polaków. Ona wtedy 27 on 33. On pracował w dużej firmie, niezłe zarobki. Ona była sekretarką i zarabiała raczej po to, żeby mieć na swoje wydatki i coś robić. Facet ułożony z dobrego domu, ona również. Bardzo, przynajmniej z mojego punktu widzenia, do siebie pasowali. Szczerze mówiąc to wtedy pomyślałem, że chciałbym mieć taką laskę. I nie chodziło o wygląd, bo owszem zadbana, wysportowana i umiała się ubrać, ale to nie była piękność i widziałem w niej raczej stabilną i dobrą kobietę. Po paru latach on dostał propozycję przeniesienia się do oddziału w firmy w innym kraju. W międzyczasie wzięli ślub. Po roku od ich przeprowadzki dowiedziałem się, że kopnęła gościa w dupę a w drodze dzidziuś z jakimś Portugalczykiem.Stan na dzisiaj, to kopnięty w tyłek Portugalczyk i nowy facet z Norwegii. Dziecko wychowuje ona. Nie wiem kto płaci alimenty...Ale to tylko dowód, że nawet normalna laska może dostać świra.
×