Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Veni

Użytkownik
 • Zawartość

  34
 • Donations

  0,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

30 Świetna

O Veni

 • Tytuł
  Kot

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

738 wyświetleń profilu
 1. Również chciałem się pochwalić, że mój rozwód przebiegł podobnie jak opisał to @Grzenio w pierwszym poście. 20 minut rozprawy, potem 5 minut odczytanie wyroku i po wszystkim. Rozwód bez orzekania o winie, jedno dziecko. Alimenty ustalone z eks wcześniej, też myślę że rozsądne. W moim przypadku nie było potrzeby żadnego świadka. W treści pozwu wykazałem, że ustały między nami więzi duchowe, fizyczne i gospodarcze - to jest potrzebne sądowi do orzeczenia rozwodu. Byliśmy już po rozdzielności majątkowej i po podziale majątku. Od ponad pół roku nie mieszkamy razem - nie prowadzimy wspólnego gospodarstwa domowego. Dawno nie czułem się tak dobrze!
 2. Ty tak poważnie mówisz? Bo nie wyczuwam sarkazmu. Twoja "hegemonia" to lanie na deskę, na którą później Ty albo inni domownicy siadasz? Ło matko bosko...
 3. Problem alkoholowy

  Tak też może się zdarzyć, mogę potwierdzić z własnego doświadczenia. Namawiałem moją ex kilka ładnych lat do pójścia do psychologa/psychiatry, bo wiedziałem, że ma depresję. W końcu udało mi się namówić, i zaczęła się leczyć. Terapia przyniosła skutek, w końcu zaczęła myśleć w miarę normalnie i pozytywnie. Ale co z tego, jak po kilku miesiącach od rozpoczęcia terapii zakochała się bez pamięci w innym kolesiu. Nie warto poświęcać swojego życia w takich przypadkach.
 4. Pomocy!!!

  Wiesz, to nie było zwykłe pisanie o ptaszkach w parku, czy o pogodzie. Czaisz taką sytuację - ja kąpię dziecko w łazience, a ona sobie świntuszy na czacie w drugim pokoju? Jedziemy na wspólny "romantyczny wypad" wymyślony przeze mnie dla ratowania małżeństwa, a ona pisze z nim, jak ja wychodzę po obiad? Zdjęcia też sobie wysyłali, niestety widziałem jakie. Planowali swoją przyszłość i starość we dwoje (sic!). Jak tu już ktoś napisał, zdrada emocjonalna to też zdrada, nie wiem, czy nawet gorsza. W fizycznym spotkaniu przeszkodziła im odległość i to, że koleś nie był zbyt pewną gałęzią. Nie wiem czy słyszałeś często powtarzane przysłowie, "kobieta jest jak małpa, nie puści jednej gałęzi dopóki nie złapie dobrze drugiej". Spotkali się dopiero po około pół roku, po tym, jak już podjąłem decyzję o rozwodzie. Ale nic im z tego nie wyszło. A myślisz że o kim myśli, jak się bzyka z Tobą i zamyka oczy? Ech, te schematy, u mnie było podobnie. Przez ten cały czas jak się zastanawiałem o rozwodzie, to bzykała się jak nigdy przez te kilkanaście lat naszego związku. Korzystaj, obserwuj czaty, wyciągnij wnioski. To było dla mnie najgorsze. Też jestem zajebiście zżyty z dzieckiem. I kontynuuję to po rozwodzie. Jeśli dziecko nie jest świadkiem kłótni, awantur domowych, nienawiści, to przechodzi rozstanie rodziców o wiele lepiej.
 5. Pomocy!!!

  Po twoich postach wnioskuję, że masz historię całkiem podobną do mojej. Byłem stuprocentowym białym rycerzem, romantykiem troszczącym się o swoją księżniczkę. Moja małżonka również zaczęła pisać sobie z kolegą, nawet siedząc przy mnie w pokoju. Na moje pytania o czym tak piszesz, uśmiechając się odpowiadała - "a to nic takiego, nie przejmuj się". W końcu po kilku tygodniach zerknąłem na te "rozmowy" i cały mój świat się załamał. Nie było to (niestety) niewinne czatowanie z kolegą. Postawiłem jej ultimatum, albo natychmiast to kończy, albo rozwód. Kilka miesięcy okłamywania, w żywe oczy - nie wiedziałem, że może być do tego zdolna. W międzyczasie trafiłem tutaj, na forum. W końcu wyprowadziłem się i złożyłem papiery rozwodowe. Czuję wielką ulgę, tak jakby z serca spadło mi tysiąc kamieni. W sumie najbardziej bałem się nie o mnie, ale o córkę. To była jedna z najcięższych decyzji w moim życiu. Ale tak jak bracia tu ci radzą, dziecko musi mieć dobre wzorce i zdrowego, zadowolonego z życia ojca. Dziecku powiedzieliśmy o wszystkim dopiero kilka dni przed wyprowadzką. Całe szczęście znalazłem mieszkanie blisko, i mam świetny kontakt z córą. Teraz modne jest wychodzenie ze strefy komfortu - ale teraz widzę, że w moim związku nie było żadnego kurwa komfortu Decyzja należy do Ciebie. Ale jak się zdecydujesz na rozwód - zadbaj o swoje finanse. Przygotuj rozdzielność majątkową i podział majątku. Powodzenia.
 6. Kredyt vs wynajem

  Dla mnie dużym plusem kupna mieszkania nawet na kredyt jest to, że będę miał gdzie mieszkać na starość, na emeryturze. Nie wierzę w to, że moja emerytura wystarczy na opłatę za wynajem plus w miarę wygodne życie. W przypadku własnego mieszkania będę opłacał jedynie czynsz plus opłaty za media. Poza tym nie warto kupować zbyt dużego mieszkania. Lepiej zacząć od małego, a jeśli będzie doskwierać, to kupić wtedy większe. Każdy metr mieszkania to przecież ładnych parę tysięcy. Warto pamiętać również o tym, że nawet jeśli kupimy mieszkanie przed ślubem na siebie, i w trakcie małżeństwa będziemy je spłacać, to w przypadku rozwodu i braku rozdzielności żonie należeć się będzie połowa spłaconego kapitału. Dorzucę jeszcze artykuł i komentarze na ten temat http://jakoszczedzacpieniadze.pl/kupic-czy-wynajmowac-mieszkanie
 7. Antywzorce męskie w kinie

  Adaś Miauczyński - Nic śmiesznego. Postać tragiczna. "Całe życie marzyłem, marzę o miłości na całe życie. Pragnę spotkać kobietę, z którą chciałbym się zestarzeć." "Codziennie wychodzę z domu żeby spotkać swoją Małgorzatę. I wierzę , że spotkam ją , będziemy rozmawiać ze sobą tak jakbyśmy rozstali się dopiero wczoraj , jakbyśmy się znali od wielu lat i że ona mi powie , że musieliśmy się kochać od dawna jeszcze się nie znając i że ona wyszła tego dnia z bukietem żółtych kwiatów właśnie po to bym ją wreszcie odnalazł." Mimo wszystko, jeden z moich ulubionych filmów. Ale zgadzam się w 100% z tym, co napisał @Rnext - inaczej patrzy się na te same rzeczy, po zrozumieniu na czym to wszystko polega.
 8. Kiedyś moje dziewczę obecne spytało mnie, co najbardziej cenię w kobiecie. Odpowiedziałem to co pierwsze przyszło mi do głowy - "żeby miała fajny tyłek, a Twój jest bardzo fajny."
 9. Kilka dni temu obejrzałem cały film Cassie Jaye, The Red Pill. Naprawdę świetny dokument. Pokazuje jakimi problemami zajmuje się MRA, czyli Ruch na rzecz mężczyzn. Bardzo dobrze się ogląda, są wywiady i z członkami MRA, jak i z feministkami. Polecam, jest również wersja z polskimi napisami. Kiedyś uważałem podobnie, tak jak to głoszą media głównego nurtu. Że kobiety mają gorzej, są uciskane przez mężczyzn, którzy trzymają całą władzę. Ten film otwiera oczy na wiele spraw, pokazuje świat z drugiej strony. Pozycja obowiązkowa dla każdego, zwłaszcza dla tych, którzy tkwią głęboko w matrixie spraw męsko-damskich.
 10. Wiesz, ale całkiem prawdopodobne jest, że jak kochacie się, to ona myślami jest z trenerem - wyobraża sobie jego jak zamyka oczy. Przynajmniej w moim przypadku tak było, wyczytałem w wiadomościach. Także nie rób sobie nadziei, że ona robi to z miłości do Ciebie - ona to robi raczej z czystej kalkulacji, nie chce zostać sama.
 11. Zią widać wziął dosłownie tę poradę i sobie wyjeżdża na romantyczny wyjazd. Spoko, też takie rzeczy robiłem, też zabierałem moją ukochaną na wycieczki. Tylko że potem okazało się, że jak ja wychodziłem z hotelu na miasto, żeby przynieść coś do jedzenia, to moja ukochana pisała smsy do swojego "kolegi". Ale ja byłem żonaty, miałem dziecko i kredyty, robiłem to w sumie dla dziecka głównie. Teraz bym nie robił takich rzeczy, ale trzeba wiedzy, żeby to zrozumieć. Wtedy jeszcze nie znałem tego forum. Z drugiej strony, seks może będzie dobry. Kobieta gdy widzi, że gałąź może zostać złamana, i spadnie z hukiem na tyłek, może (ale nie musi) uruchomić to co ma najlepsze dla mężczyzny, czyli seks.
 12. Podziękuj losowi, że taka sytuacja nie wynikła po ślubie i nie masz dziecka - w moim przypadku tak było, przeczytałem podobne rozmowy (niestety bardziej pikantne niż Twoje) na messengerze po 15 latach związku i po siedmiu małżeństwa. No i super, że trafiłeś na to forum w takim momencie swojego życia - dostałeś tu tyle cennych i zgodnych rad, że nie sposób przejść koło nich obojętnie, tym bardziej jeśli wciąż żywisz do niej jakieś uczucia. "Tego kwiata to pół świata" - kiedyś też myślałem, że to nieprawda, że moja dziewczyna jest wyjątkowa, że to jest ta jedna jedyna, bajeczna połówka pomarańczy... Teraz rozumiem, że to wszystko to jest jeden wielki jebany matrix.
 13. Autor: @Subiektywny http://braciasamcy.pl/index.php?/topic/5651-tak-kończą-idealiści-i-wrażliwcy-bez-wiedzy/&do=findComment&comment=121335 Autor: @Stulejman Wspaniały Kobietopedia. Autorzy nieznani.
 14. Niestety nie tylko małżonek wyłącznie winny może płacić alimenty na drugiego małżonka. "Kodeks rodzinny i opiekuńczy przewiduje obowiązek alimentacyjny w sytuacji, gdy jeden z byłych małżonków: - nie został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia, - został uznany za niewinnego rozkładu pożycia, - został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia. W sytuacji, gdy wyrok rozwodowy zapadł bez orzekania o winie, bądź sąd ustalił winę obojga małżonków, były współmałżonek, który znajduje się w niedostatku, może żądać od drugiego rozwiedzionego małżonka środków utrzymania w zakresie odpowiadającym usprawiedliwionym potrzebom uprawnionego oraz możliwościom zarobkowym i majątkowym zobowiązanego."
 15. Fotel komputerowy, rozsądny cenowo, trwały i wygodny

  Też posiadam krzesło Ikea Markus od ponad dwóch miesięcy. Wersja skórzana. Wygodne, ładne, spełnia swoje zadanie. Jako że dużo siedzę przy kompie, i mam czasem problemy z plecami, to wolałem wydać trochę więcej na dobre krzesło. Zresztą w pracy mamy krzesła, które kosztują około 1000zł/sztuka, także Markus w porównaniu z tamtymi jest w dobrej cenie.
×