Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Gaindalf

Użytkownik
 • Zawartość

  55
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

29 Świetna

O Gaindalf

 • Tytuł
  Kot

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Odnosząc się tylko do części tematu - jestem mocno za ideą stworzenia siebie. "Odnajdywanie" mocno mi grawituje do niekończących się, nie mających przełożenia na działanie rozkmin. W kwestii "Liczy się tylko tu i teraz" Szkodliwe podejście z kilku powodów: - Brak celu i planowania najpewniej sprawi, że będziesz dryfował zamiast cokolwiek osiągnąć. - Sugeruje, że lepiej uciekać od emocji, zamiast je przeżyć i uwolnić. Jeśli nie zrozumiesz danej lekcji, to najpewniej będzie ona powracać w przyszłości. - Sugeruje, że wszystko znajdziemy w Teraz, podczas gdy z analizy przeszłości często dowiemy się więcej. Po co odcinać się od takiego zasobu wiedzy? - Może prowadzić do założenia, że będąc w Teraz = będę szczęśliwy. Błąd. Będziesz jedynie obecny. Bajkowa wizja teraźniejszości jest możliwa tylko po odłączeniu od ewolucyjnego poziomu umysłu. Potrzebujemy go w celu naprowadzania i dbania o różne potrzeby i wartości. - Zdaje mi się, że zakłada iż emocje same w sobie stanowią jakiś problem. Tymczasem, jest to kwestia osobniczej interpretacji. Generalizacje są potrzebne, ale w tym stwierdzeniu jest jej (jak dla mnie) zbyt wiele.
 2. @GluX Nie. Nie polecam. Wyjaśnię na pw
 3. @GluX Mógłbyś rozwinąć temat? W jaki sposób została zdiagnozowana nieprawidłowość? Jaki miała charakter (strukturalny/funkcjonalny)? Pytam, bo sam szukam dietetyka, który zaoferuje mi coś więcej niż CBL, wiadro ślepo dobranych supli i przetłumaczone artykuły na swoim fanpage. Może jest ktoś, kogo jesteś w stanie polecić? @RRRR_WWWW IMO SHBG może, ale nie musi być przyczyną Twojego stanu. Odpowiada za wiązanie 45-65% całkowitego testosteronu. Do pełnego obrazu potrzebowalibyśmy poziomu albuminy i CBG (35-55%). Tu już przeklejam: Z bezpieczniejszych środków, mógłbyś zastanowić się nad Provironem, ale IMO 100 razy lepiej zadbać o zdrowy poziom stresu i w międzyczasie szukać przyczyny. Daj proszę znać, jak coś w kontekście progesteronu się dowiesz.
 4. @carl93m Masz jakieś porównanie z 8-12oz modelami Fairtex, King, Hayabusa, Masters, Dragon lub Everlast? Szukam jakiegoś modelu z dobrym czuciem uderzenia na tarczy i worku - nie będą używane do sparingów. Dla przykładu w Kingach czułem, jakbym bił przez poduszkę. Najpewniej wezmę Ring to Cage, Cleto Reyes lub nawet Winnings (choć tu już rozpusta max), ale może dam jeszcze szanse Yokkao (choć podobno w samej Tajlandii mówią o nich, że więcej tam jakości w marketingu niż w wykonaniu).
 5. Dobre pomysły ma każdy. Ja je mam. Ty je masz. Dziewczyna w porannym autobusie też je miewa. Jednak jak już masz pomysł, następnym krokiem jest wziąć się do pracy i po prostu go wykonać. Może teraz powiesz "G, wiem, ale to takie trudne". Dobra, więc co Cię powstrzymuje? Serio, co konkretnie? Bądź ze sobą szczery - skoro już zdecydujesz się TO zrobić, to musisz odpowiedzieć na to pytanie. Może musisz rzucić pracę? Pożyczyć pieniądze? Zatrudnić kogoś do zaprogramowania aplikacji? Niezależnie czy chodzi o czas, czy pieniądze, musisz to ogarnąć. Nie zrozum mnie źle. pomysły i przemyślenia są ok. Zawsze powtarzam "Pomysły to chuj, liczy się wykonanie" - i dużo ludzi się obraża, bo czasem naprawdę trudno wpaść na dobry pomysł. I nie mylą się. Ale dobrych pomysłów jest mnóstwo. Od groma. Jest za to znacznie mniej dobrych wykonań. Bo wykonać jest trudno. Widziałem masę ludzi, wykonujących przeciętne pomysły, żeby zbudować wspaniałe życie. Jest tak wiele biznesów zarabiających setki tysięcy na totalnie średnich ideach. Chcesz przykład? Agencja marketingowa. Pomysł poniżej średniej. Ale działa - bo ja zadziałałem i wykonałem go. Twoje pomysły są warte mniej niż myślisz. Przestań je tak cenić. Urzeczywistnij je. Wpraw w życie. Posmakuj i dotknij. Weź się do roboty i pozwól pomysłom ewoluować. Wykonać. Luźniutkie tłumaczenie z https://www.garyvaynerchuk.com/why-i-love-mediocre-ideas/ Serio, jeśli pomysł jest dobry, to dlaczego nie miałbyś tego zrobić sam? Ile pieniędzy potrzebujesz? Czy na starcie potrzebna jest więcej niż 1 zaangażowana osoba?
 6. Jaki konkretnie model? :>
 7. Czytam właśnie "Narcyzm" i już teraz jestem pewien, że poznam kolejne książki Lowena. Sam intuicyjnie stosuję różne formy powrotu do ciała - przez boks po ...taniec :)) Napisz, proszę 1. Pracowałaś z kimś tą metodą? 2. Znasz osoby/miejsca, gdzie można dobrze zgłębić temat? 3. Jak widzisz miejsce analizy bioenergetycznej w relacji do innych metod pracy z ciałem - np. oddychanie holotropowe, tapping, TRE? 4. Jaką kolejność poznawania książek Lowena polecasz?
 8. @ciekawyswiata W szerszej perspektywie czasowej, najlepszą strategią będzie stać się na tyle dobrym w tym co robisz (i miał zgromadzone odpowiednie zasoby), żebyś zawsze (jak najczęściej) mógł odejść. Wiem, że to bardzo ogólne, wymaga czasu, wysiłku i nie rozwiązuje teraz sprawy, ale to chyba najpełniejsza odpowiedź. W takim ujęciu, Twoja wolność będzie funkcją łatwości, z jaką możesz powiedzieć "NIE". Fajny stan. Tak doraźnie, to nic nowego - obserwuj te myśli, zauważ że to nie Ty. Odnajdź w sobie wartość, do której humory szefa nie mają najmniejszego dostępu - rdzeń, którego żaden człowiek nie może uszkodzić. Nie przejmuj się :> EDIT Odpowiadając na pytanie z tematu - tak, to jak najbardziej normalne. Ale nie musisz tak żyć.
 9. @RRRR_WWWW Byłem na jednym spotkaniu - bardziej z ciekawości, niż z wiary, że to pomoże. Wyszedłem z założenia, że jeśli terapeutka próbowałaby mi zainstalować Rysia z Klanu, to uprzejmie bym podziękował. Wypadło ...bardzo dobrze. Terapeutka była super bezstronna, przy czym (bardzo tu uproszczę) wytłumaczyła dziewczynie, że związek to nie zapętlona komedia romantyczna, tylko pewna forma relacji biznesowej. Dopóki oboje kontrahenci notują wyższe szeroko pojęte korzyści, niż gdyby działali w pojedynkę, to układ jest zdrowy. Jeżeli któryś z nich w mniej lub bardziej świadomy sposób upośledza funkcjonowanie biznesu, to zdrowym jest ogłosić upadłość:) Oczywiście parafrazuję, ale taki to miało wydźwięk i mimo że nic nowego, to wyszedłem z gabinetu pozytywnie zaskoczony:) Efekt na związek... Dziewczyna już i tak była w trakcie intensywnej pracy nad sobą, więc trudno mi przekładać jednostkowe działania na globalny efekt. Wyszło bardzo dobrze. Od kobiety więcej nie oczekuję. Moim zdaniem trudno tu o radę nie znając całej historii. Myślę, że najczęściej to każdy z osobna potrzebuje terapii - związek to taka dodatkowa fanaberia :>
 10. Super! Dobre miejsce do konfrontacji ze strachem. Jak ktoś Cię umiejętnie przesparuje, to poczujesz że masz w sobie więcej woli życia i walki, niż teraz jesteś w stanie sobie wyobrazić. Płomień trzeba podsycac, a nie gasic w zalazku... Jak Wlkp, to pisz na priv.
 11. @Carl93m Fajny, wrażliwy facet z Ciebie. To nie jest wada, nie daj sobie wmówić. Po prostu pewne sprawy wymagają przepracowania. Co trenujesz? Nie chcę mapować swojego przypadku na Twój 1 do 1, ale do pewnego stopnia schematy się powtarzają. Polecam na maxa sporty walki - preferowanie boks. Jak mieszkasz w Wlkp, to wbijaj na tarcze:)
 12. Sprawy o których mówisz, nie mają wartości absolutnej - wszystkie są w wyniku niekorzystnego porównania. Mniej lub bardziej prawdziwego - a w Twoim przypadku - na pewno przesadzonego. Można to zmienić, jak najbardziej. Kiedyś zazdrościłem robakom. Serio. Żyją sobie, pełzają... Nikt im nie przeszkadza. Dziś niejedna pszczółka chciałaby ze mną pobzykać :> W telegraficznym skrócie - rób, co Ci @Ziomisław napisał. Jak pojawią się konkretniejsze pytania, to wróć. Trzymam kciuki za Ciebie stary. Jak popracujesz, to będzie dobrze. Serio, możesz tego nie widzieć, ale to jest dla Ciebie w pełni możliwe:) Carl93m ma takie samo prawo do dążenia do szczęścia, jak każdy inny człowiek.
 13. Przy identycznych dawkach, alkohol podany przez lewatywę poskutkuje znacznie wyższym stężeniem we krwi, niż gdybyś go wypił. Powód jest prosty - omijasz enzymy trawienne (dehydrogenazę, katalazę, cytochrom P450), które odwodorniają etanol do acetaldehydu (ten od kaca). Jeśli Ty (lub kumpel;)) naprawdę musicie spróbować, to spróbowałbym z tamponem i piwem. Żadnego 40%. Znany jest przypadek śmiertelny (chociaż tam poszły 2 butle sherry). Już lepiej to DMT.
 14. IBS

  Możesz opisać sprawę - w jakim byłeś stanie, co Ci poradziła, jakie sa efekty?
 15. spór

  A przy założeniu, że rzeka mokra, rwąca i gorąca i w każdej chwili możemy z łatwościa wyjść na brzeg?