Content: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Background: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles

Selqet

Samice
 • Zawartość

  38
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

7 Neutralna

O Selqet

 • Tytuł
  Kot
 • Urodziny

Profile Information

 • Płeć
  Kobieta
 1. Hakerzy hakerami. Bardziej osobiście bym się skupiła na tym, żeby dostępów nie poznały osoby bliskie. Często się wydaje, że tego ktoś nie wykorzysta. Okazja czyni złodzieja. Punkt np. 1 o tym, żeby nie wybierać hasła wzorem na telefon powstał wtedy jak kolegę nakryłam na oglądaniu mojego telefonu.
 2. Dzięki za odpowiedzi.
 3. @HORACIOU5 Chciałam tylko zaznaczyć, że niektóre elementy są składnikami podstawowymi. Przywitanie, powitanie, przeprosiny, podziękowanie - to element powiedzmy kultury. Przesuwanie granicy odpisywaniem "Witam" nie nazwałabym. Czy jest ktoś w stanie powiedzieć oprócz: "Nie", "Elo" itd. jaki jest logiczny argument mówiący o tym, że powitanie ze strony kobiet jest tutaj niewidziane pozytywnie? Jestem po prostu ciekawa. Rozwiąże to i tak na swój sposób, że będę nowych użytkowników witać na priv czy jak to się zwie.
 4. Chciałabym nadmienić o bardzo istotnym chronieniu swoich haseł, dostępów - do telefonu, komputera, e-maila itd. Wiem, że to nie odpowiedni wątek, podobnego nie ma i nowego założyć nie mogę. Z moich obserwacji wynika, że ludzie są bardzo nieuważni pod tym względem. Podam kilka reguł, które pozwolą nam na to, żeby nikt oprócz was nie miał dostępu do Waszej prywatności. 1. Dostęp na telefon powinno być cyfrowe a nie wzorem. Powodem przede wszystkim jest fakt, że stosując wzór zostawia się często na ekranie ślad tłusty, który pod kątem można zobaczyć. 2. Wpisując hasło rób to w taki sposób aby inne osoby tego nie widziały. Najbardziej optymalnie jest jak wpisując hasło masz osoby w polu swojego widzenia. 3. Warto zmieniać hasła raz na jakiś czas. 4. Hasła zapamiętujemy, do różnych kont mamy różne. 5. Jeżeli już hasła ustawiamy, aby się automatycznie zapisywały w przeglądarce musimy pamiętać o tym, żeby blokować za każdym razem komputer, jeśli wiemy, że ktoś może wykorzystać sytuację. 6. Używamy kreatywności przy tworzeniu haseł. Mam na to patent taki, że tworzę sobie nieistniejące, skomplikowane słowo jako bazę. Bazę modyfikuję dodając różne elementy (liczby, cyfry, znaki specjalne). 7. Szczególnie Panowie i Panie proszę być ostrożnym w chwilach gdy jesteście mniej uważni - zaspani, podchmieleni itd. Wtedy najłatwiej zdobyć dostępy do Waszych kont.
 5. Jeżeli mamy porównywać forum do domostwa to zgodzę się z tym stwierdzeniem o ile dodamy to, że rozpoczyna przywitanie gospodarz - oczywiście płci męskiej. Mój punkt widzenia zobrazuję pewną ilustracją: Wyobraźmy sobie, że faktycznie przychodzimy do jakiegoś domostwa. Pukamy, otwiera mężczyzna, wita nas. Obok stoi kobieta i nic. Ani me ani be. Gość poczuje się tą sytuacją lekko zniesmaczony. Logicznie może podsunął mu się wnioski - ma w dupie to, że przyszedł/ jest niemową/ jest obrażona/ itd. Powitanie jest jednym z rytuałów, które bardzo są dla mnie istotne.
 6. Trochę nie rozumiem tego podejścia ze względu na to, że odpowiadanie polegałoby na tym, że się odpowiada się tylko "witam" itp. Tak czy inaczej, dzięki za odpowiedź.
 7. Witam, odświeżam. Co myślicie na temat tego, aby kobiety też mogły odpowiadać na ten wątek? http://braciasamcy.pl/index.php?/forum/45-przedstaw-się/
 8. Dzięki @Mnemonic za opinię.
 9. Samo nastawienie bojowe nie wystarczy jeśli ma się niedopracowaną strategię. Od kwestii czysto technicznej - rejestrowania rozmów na odległość, czy jest ktoś w posiadaniu wiedzy, czy jakieś urządzenie jest w stanie np. przez 2 -3 tygodnie w pamięci rejestrować dane? Jesteście w stanie coś polecić?
 10. Tutaj znalazłam trochę informacji co do stylu ubioru skandynawskiego: http://www.balladine.com.pl/moda-skandynawska http://ronja.pl/skandynawska-moda/ http://harelblog.pl/tag/moda-skandynawska/ Ogólnie ubrania o prostych krojach, kolory stonowane, pastelowe. Lubię ten styl ale w dużym umiarze. Za dużo form prostych w ubieraniu powoduje, że kobieca sylwetka zanika i gubi się z formie czworościanu. Jestem większą fanką połączenia stylu klasycznego z retro bo w odróżnieniu od skandynawskiego czy po prostu minimalizmu zachowane są proporcje sylwetki (dzięki m.in. podkreślonej talii). Z drugiej strony trzeba też na fakt, że z zależności od figury nie każdy fason będzie dla nas odpowiedni. Dosyć dobrze tłumaczy to "raaadzka" w serii sylwetki.
 11. Traktuję go jak swojego syna.
 12. Witam, chciałabym prosić was o radę w sprawie dosyć delikatnej. Postaram się opisać sytuację najbardziej obiektywnie jak mogę. Moi rodzice mają od około 4 lat przepychają się w sprawie rozwodowej. Wszystkie ich dzieci stoją po stronie ojca - już każde z nas mieszka już poza domem oraz dysponuje jakimiś dowodami (nagrania,smsy itd) , które jasno pokazują, że matka powinna być odsunięta od prawa nad opieki nad najmłodszym synem (8 lat). Mimo tych faktów, sąd nie przydzielił ojcu prawa do wyłącznej opieki nad synem. Sprawa się w nowym roku skomplikowała. Ojciec bardzo mocno upadł na zdrowiu i czeka go co najmniej roczna rehabilitacja i ograniczenie rzecz jasna stresu do minimum. Powiem wprost, że na sprawach prawnych totalnie się nie znam. Przez powyżej wspomniane wydarzenie, chyba najbardziej optymalnie byłoby jakbym postarała się o wyłączność w opiece nad bratem. Przede wszystkim z tego względu, że jestem najbardziej usamodzielnioną osobą w rodzinie, poza ojcem oczywiście. Od czasu liceum pracuje i nie wybrzydzałam jeśli chodzi o stanowiska, co było to robiłam. Oszczędności mam, stabilną pracę, mieszkanie wynajmowane pozwala na zamieszkanie nawet 2 dodatkowych osób. Trochę obawiam się, że ze względu, na młody wiek (24) sąd może źle patrzeć na to. Ale też z drugiej strony dysponuje dowodami na to, że od 5 lat samodzielnie się utrzymuję. Nawet zakładając to, żeby walczyć o normalność dla brata muszę dysponować jeszcze większymi dowodami. Zastanawiam się nad zainstalowaniem na stałe mikrofonu, ale czy jest możliwość ściągać dane na odległość, mieszkam 200 km od domu rodzinnego. Czy na moim miejscu byście się pakowali w sprawy rodziców? Czy jest jakaś szansa na to, że sąd by mi przyznał prawa do opieki? Znacie takie sytuacje?
 13. Serwus