Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Kelner Panic

Użytkownik
 • Zawartość

  107
 • Donations

  0,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

38 Świetna

O Kelner Panic

 • Tytuł
  Szeregowiec

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość:
  Leicestershire

Ostatnie wizyty

415 wyświetleń profilu
 1. Nie rozumiem dlaczego Marek lubi PiS. To taki sam totalitaryzm jak komuna, tyle, że z przaśnym ludowym katolicyzmem zamiast dzieł Lenina. Wspierający na potęgę watykańskiego okupanta. I nie, nie jestem fanem PO ani lewakiem.
 2. Ciekawa postać: Milo Yiannopoulos

  Wyszukiwarka nie znalazła. W takim razie do usunięcia, scalać nie ma czego.
 3. Szukałem wątku o tym panu ale nie znalazłem, więc podlinkuję obszerny artykuł Myślę, że warto by przeanalizować strategię, której używa. Uczmy się od najlepszych.
 4. 415 ciał dzieci w grobie katolickiego sierocińca

  Recepta jest jak zwykle prosta: kontrola społeczna. Kolejny raz okazuje się, że założenie że jakaś instytucja "przecież nie może krzywdzić dzieci bo tak pięknie mówi o Bogu" albo "ma takie szczytne cele" jest błędne. Nie, kontrola przez państwo też nie jest receptą. Niezależne od władzy media oraz zwykli ludzie.
 5. Początek drogi w dorosłość

  Z Wielką Brytanią nie wiadomo jak będzie, tzn. jaką przyjmą datę graniczną dla imigrantów z UE. Póki co, wiadomo, że można wjeżdżać do marca 2019 i siedzieć do marca 2021. Ja statut osiedlenia dostanę, przyjeżdżający teraz już niekoniecznie. Może Irlandia? Też język angielski, a nie ma takich problemów. A poza tym...
 6. Trzeba brać poprawkę na to, że historię pisali zwyciężcy. Można założyć, że siebie wybielali, a innych oczerniali. Stąd też do źródeł opartych na przekazach kościelnych podchodziłbym z dużą ostrożnością. Niemniej, co nieco i z tego można wywnioskować. Można i z samej Biblii (Dzieje 19:19). Z całą pewnością zniszczono dzieła krytyków chrześcijaństwa, takich jak Celsus czy Porfiriusz. Jeśli znasz angielski, to polecam tę pozycję - wiele wyjaśnia. I nie pisał tego kroś skrajnie nieobiektywny w drugą stronę, jak Deschner. Cóż, najprawdopodobniej nikt tu nikogo nie przekona, a i od tematu chyba odeszliśmy.
 7. Pomimo nauki, wciąż kijowy angielski.

  Moją metodą były filmy z napisami. Dużo filmów z napisami. Kilka dziennie. Czego byś się nie nauczył w Polsce nastaw się na to, że po przyjeździe do UK zaczniesz się uczyć na nowo... Zależy jeszcze w jakie okolice trafisz, ale na ogół angielski jakim posługują się rodowici Anglicy różni się bardzo od tego który można poznać w szkole. Miejscowi mają cholernie niestaranną wymowę, ucinają końcówki, używają slangu. Najgorzej wspominam rozmowy przez telefon, bo w cztery oczy to jeszcze można czytać z ruchu warg, a przez telefon to nie działa. I tak jak bracia przede mną: z daleka od Polaków, od razu na głęboką wodę i "do or die".
 8. To co zacytowałeś dotyczy części A i B. Natomiast C: " był tzw. palimpsestem. „Palim" to po grecku „znowu", a „psan" – „wycierać". Palimpsest to księga, zazwyczaj wykonana z pergaminu, w której oryginalny tekst wytarto i wyskrobano, a na jego miejsce zapisano nowy. Była to powszechna praktyka w średniowieczu, kiedy pergamin wykonany ze zwierzęcej skóry był kosztownym materiałem. Kodeks Archimedesa został przerobiony na modlitewnik Kościoła prawosławnego. " i niżej "Podczas gdy kodeksy A i B trafiły do Italii, by tam ostatecznie zaginąć, kodeks C został rozszyty, a tekst rozpraw Archimedesa wyskrobano pumeksem i starto, najprawdopodobniej roztworem jakiegoś kwasu. Ponieważ średniowieczny skryba zamierzał zapisać więcej modlitw, niż mogło się zmieścić na kartach kodeksu Archimedesa, wykorzystał także pergamin z innych kodeksów, których karty są dzisiaj przemieszane z kartami z kodeksu C. "
 9. Witam

  Witaj
 10. Nie, został ocalony zupełnym przypadkiem gdyż użyto go by na oryginalny rękopis nanieść teksry modlitw. A ilu tysięcy dzieł nie ocalono? Mit, powiadasz. Cytat z Tertuliana pewnie wymyśliłem.
 11. Nie niszczył? kodeks C Archimedesa, rękopis weroneński, Tertulian: " Co jest wspólnego między filozofem a chrześcijaninem, między uczniem Grecji a uczniem nieba? Przyjacielem błędu a jego wrogiem? Co mają wspólnego Ateny i Jerozolima, Akademia i Kościół? Od czasu Chrystusa nie odczuwamy już więcej żadnej ciekawości, i nie potrzebujemy badań od czasu Ewangelii ". Biblioteka Aleksandryjska - cóż, pewności nie ma, ale mając na uwadze losy Hypatii można podejrzewać co najmniej sprawstwo kierownicze. No i najważniejsze: skoro Kościół był tal wielkim mecenasem nauk i wprowadził rzekomo nowoczesną nauke do Europy, w tym uniwersytety, to dlaczego był tak bardzo w tyle za starożytnymi?
 12. Zakładam, że na portal racjonalista.pl masz alergię, wrzucę zatem histmaga. https://histmag.org/lucio-russo-zapomniana-rewolucja-recenzja-13837 Jest tego rzecz jasna więcej ale już jedna pozycja wystarczy za dowód.
 13. Bukmacherka

  Jedyna opcja by być do przodu na tym to wykorzystanie bonusów powitalnych. Serio. Żadne "pewniaki", żadne "granie na fuksy", to nic nie daje, kapitał dąży do zera. Podobnie jak przy ruletce, a nawet gorzej, bo przy ruletce nie łudzisz się, że "przecież się znam na tym więc potrafię przewidzieć". Dałem sobie spokój i wycofałem pieniądze gdy jeszcze byłem 300 funi na plusie. Zagrałem na pewniaka wtedy: Zawisza Bydgoszcz jechał w rezerwowym składzie z samymi praktycznie debiutantami i juniorami na wyjazd do Sosnowca, w UK buki sie nie połapały i płacili 2,3:1 bo Zawisza był wysoko w tabeli. Mecz był ustawką, musiała iśc naprawdę duża kasa na bet-in-playe. Ale nie odważyli się zrobić remisu, to byłoby chyba zbyt oczywiste. Od tamtej pory zagrałem chyba 2 razy, ale bez inwestycji - gdy dostałem darmowy zakład z okazji Black Friday za 2 funty. Przegrałem.
 14. Ślub przed ołtarzem

  Jeżeli nie poczuwasz się do bycia katolikiem, lecz ulegasz presji, to może to być podstawą do stwierdzenia nieważności małżeństwa przez Kościół. Nawet po latach.
 15. Posłuchałem ostatnich audycji Marka, w tym tej Najprawdopodbniej Marek nie wie o pewnej opcji, bo nie wspomina o niej, a warto znać. Chodzi o art. 118 KC, mówiący o możliwości dochodzenia ropszczeń z tytułu ulepszenia rzeczy cudzej. Roszczenie jest w zasadzie nieprzedawnialne, tzn. owszem, może się przedawnić, ale bieg przedawnienia rozpoczyna się w momencie zgłoszenia roszczenia. Żeby miało sens iść do sądu trzeba mieć rachunki, pomocne będa też zeznania świadków. Wiem o kilku wygranych w ten sposób sprawach. Zatem sprawa nie jest aż tak beznadziejna, jak przedstawiono ją w audycji.
×