Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Johnsons

Użytkownik
 • Zawartość

  139
 • Donations

  0,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

42 Świetna

O Johnsons

 • Tytuł
  Szeregowiec

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość:
  I tak tu nie byłeś
 • Interests
  Żonglerka
  Języki Obce
  Rysunek
  Kalistenika

Ostatnie wizyty

294 wyświetleń profilu
 1. Problem z ludźmi

  O właśnie to,to,to. Nieważne czy porażka, czy sukces, zawsze można czuć się ze sobą znakomicie.
 2. Zagadka dla spostrzegawczych

  Czyli nie chodziło o rozpracowanie sztuczki? Uuuu... W tym gifie nie ma nic dziwnego, o co wam chodzi.
 3. Zagadka dla spostrzegawczych

  przykład 0:20 koleś po prostu szybko przekłada kulkę do drugiej ręki (widać błysk białego między rękami - to kulka), potem wyrzuca co już jest widoczne A uwaga kobietki jest cały czas rozproszona machaniem rękami przy twarzy Ta sztuczka akurat banalna, ale temat ciekawy, dawaj inną, trudniejszą to rozpracujemy wspólnymi siłami.
 4. Żydzi?

  No wiadomo. A post, o którym mówię dotyczył jedynie rozważanej opcji przez amerykanów. Nigdy nie słyszałem o tym, że za oceanem rozważano opcję dołączenia do Hitlera. Myślałem, że od zawsze chcieli zrobić wjazd na Normandię, czy gdzie tam ich poniosło... Zapomnij o micie dotyczącym mierzenia ilorazu inteligencji. Prawda jest taka, że jeszcze nie wiadomo jak określić poziom umiejętności człowieka w cyfrach, twardo, czarno na białym. Chcesz mieć umysł jak brzytwę? Da się. Jest mnóstwo książek - ostatnio nawet youtuber prowadzący kanał 'polimaty' wydał książkę na temat technik uczenia się i żeby udowodnić, że działają nauczył się losowego języka obcego. W pół roku. Ma certyfikat. (jeden z niderlandzkich - fiński, albo szwedzki - już nie pamiętam) Jest tyyyyle techink - możesz zacząć poszukiwania od ludzi bijących rekordy Guinnessa. Jeden Polak zapamiętał 35 liczb w trzy sekundy. Liczby były binarne (01000101110101),a on sam na dodatek znajdował się pod wodą. Nie trzeba niczego specjalnego do nauki - wystarczy wyobraźnia.
 5. Żydzi?

  Gdzieś tu padło zdanie o dołączeniu Ameryki do Hitlera w 2 wojnie światowej. Chętnie bym o tym poczytał. Ktoś coś? Jak konkurować z nimi? Myślę, że wszystko powinno się zacząć od reformy systemu edukacji, bo powiedzmy sobie jasno - dzisiejsze metody są archaiczne, a nawet gorsze, bo w starożytności słyszeli chociaż o pałacu pamięci i było to używane, a dzisiaj? Zapytaj się ucznia z podstawówki co to jest, to ci powie, że o tym zabytku nie mówili na historii. Mam pewien pomysł co do szkolnictwa i wiem, że sam nie doprowadzę do zmiany. Jeszcze długa droga...
 6. A wiecie, że Chińczycy wykupują terenu w Afryce? Powoli, ale w końcu kolejny kontynent będzie ich. W sumie to cały świat jest uzależniony od ich wyrobów, sytuację odwróci dopiero sztuczna inteligencja i zrobotyzowane linie produkcyjne do granic możliwości. To będzie domena krajów 1 świata, czyli tam gdzie społeczeństwo starzejące się nie chce pracować. Nikt nie jest głupi, na tyle żeby rozpocząć 3 wojnę, podjudzać może jedynie islam, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Kim prowadzi taka politykę jaką prowadzi. Czyli cały czas dezinformuje. Mówi jedno, robi drugie. Często zmienia zdanie, przez to jest nieprzewidywalny, ale na szczęście Korea jest raczej biedna i bez traktatów z Chinami daleko nie zajdzie. Trwają przygotowania do wojny, a nie ona sama trwa. Trzeciej światowej może jeszcze nie być.
 7. Geniusze a rozwój ludzkości

  Nie lubię teorii strun, nie mieści mi się w głowie. Ciekawe jest też to, że geniusze są niedoceniani za życia. Tesla, Kopernik, a teraz współcześnie żyjący jest kto? Na kogo stawiacie? Stephen hawking? Musk? Czy jakiś Chińczyk, ewentualnie kolega z Indii?
 8. Stres - jak nad nim zapanować?

  A to przepraszam, myślałem inaczej. A jaki to sport, ten ekstremalny? Oczywiście jeśli można zapytać.. Podczas stresu ubywa nam witaminy C, energii ( jedz węglowodany złożone) i koniecznie ogranicz kawę i alkohol. Jeśli czujesz niedosyt: http://www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=119
 9. Stres - jak nad nim zapanować?

  No właśnie nie wiem, czy jeszcze o tym pisać XD No cóż, napiszę, jak nie ty to kto inny. Przeczytałem temat trzy po trzy, tyle tego się nazbierało. Chcąc poradzić sobie ze stresem, paradoksalnie należy wystawiać się na jego działanie regularnie. Oczywiście chodzi mi o bezpieczne metody, bo np. sporty ekstremalne nie są dla wszystkich, a z tego co piszesz z pewnością nie są dla ciebie. Zasady są takie: 1. Spotykając się ze stresem, należy być w dobrej kondycji psychofizycznej. To dlatego antyterroryści nie mogą sobie dorabiać poza pracą, muszą odpoczywać (oczywiście chodzi też o dyspozycyjność) 2. Twój 'pułap' stresu zawsze jest możliwy do zwiększenia. Tak samo z 'pułapem' odczuwania bólu. Trening amerykańskich marines jest pełny tego typu zagrywek. Można pooglądać na youtubie i wyciągnąć wnioski. Tamtejsi 'sierżanci' znają się na rzeczy. Wystawiaj się na działanie stresu regularnie - na przykład granie w pokera (to cię chyba nie rajcuje autorko?), w dzisiejszych realiach również gry komputerowe zaliczane do esportu, sport - zwykłe bieganie lub przy niskich lotach spacer, a już najlepiej sporty zespołowe i sztuki walki. Szczerze mówiąc nie przychodzi mi na myśl żadna inna aktywność, która by ci pasowała niż właśnie sport. 4. !ZWIERZACZEK! Tak, głaskanie jest bezcenne. Poza tym nie przesadzajmy - stres to ma pilot jak ląduje w burzy piaskowej, a nie zamężna kobieta. Głowa do góry, zwiększ swoje morale.
 10. łoł łoł łoł Tego jeszcze nie słyszałem. Chciałbym kiedyś być retorykiem tak dobrym jak ci z Antyku.
 11. Rzeczywiście te wszystkie numerki i systemy klasyfikacji charakterów to nie wyrocznie. Ja tam zawsze myślałem, że stare dusze od urodzenia są pewne 'tych' rzeczy. No wiecie, o co mi chodzi. Osiąganie sukcesów i relacje to raczej sprawa twojej ziemskiej osobowości.
 12. Kreatywność warto rozbudowywać, i do tego zachęcam.

  3. Niezsynchronizowane półkule mózgowe Mareczku, kreatywność to synteza pozornie niezwiązanych ze sobą danych. Im więcej połączeń między półkulami, tym szybciej połączysz dane. Lepiej jest mieć chińską autostradę w głowie niż polską polną drogę Jak to zrobić? Robić coś dwoma rękoma naraz. Odsyłam do tematu o żonglerce. Można też wydać hajs na jakieś nagrania muzyczne synchronizujące, ale kto wie, czy działają. A ja za żonglerkę ręczę głową.
 13. Survival i kanibalizm

  Występuje naturalne opóźnienie przesłania z żołądka do mózgu informacji o pełnym żołądku i wynosi ono około pół godziny. Więc powinno się kończyć posiłek wcześniej niż poczujemy nasycenie. I pić dużo wody. Ona pomaga na odczuwane lekkie ssanie żołądka. Co do kanibalizmu - nigdy nie mówię nigdy, w życiu trzeba wszystkiego spróbować XD Żartuję, póki co cieszę się, że nigdy nie miałem takiego dylematu, jak będę w takiej sytuacji to wtedy się będę zastanawiał: schrupać kolegę? czy umrzeć? a może dać się schrupać?
 14. Iluzjonistyka

  Niedawno zainteresowałem się czymś pokrewnym - mentalizmem. Po obejrzeniu pierwszego sezonu serialu pt. Mentalista, poczułem się zainspirowany. Nie wiem czy to nowe hobby, czy coś... Na razie oglądam Keitha Barryego na yt. Potem może jakieś książki...
 15. Jakiego pieska wziąć?

  50-70 kg.? Do tego obronny? Marek, proszę cię, zmień kaliber. To są molosy w typie górskim, ewentualnie mastifa. Dla ciebie z molosków, to co najwyżej mopsik XD popatrz jaki słodki Z całym szacunkiem, ale jeśli weźmiesz drugiego psa, mając nieułożoną Fionę będzie ci podwójnie ciężko. Nowy przejmie zachowania starego, a przynajmniej tak mi się wydaje. Póki co poświęć całą uwagę Fionie. Jeszcze nie jest za późno, żeby się 'na niej' pouczyć. Wiesz, że możesz ją wyleczyć ze strachliwości? Do tego będzie potrzebne oczywiście spotkanie z ułożonym psem i to raczej nie jedno, jeśli masz kogoś kto ma takiego psa to pospacerujcie razem. Z tym mopsikiem to tak na poważnie. Według mnie ta rasa najbardziej będzie do ciebie pasować - twojego charakteru i stylu życia. Pamiętaj, że każdy kochany pies będzie cię bronił. Nie musi być z supergroźnej rasy, żeby ugryźć w tyłek natręta.
×