Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Metody

Użytkownik
 • Zawartość

  88
 • Donations

  0,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

103 Świetna

1 obserwujący

O Metody

 • Tytuł
  Kot

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Marku Kotoński czy mnie słyszysz ...

  Jesteś na haju i Twoje demony wrócą. Kwestia czasu. To przypomina trochę ,,szczęśie początkującego''. Nie będę się rozwijał. Wrócisz tam gdzie byłeś. Homeostaza działa zawsze. Gdybyś naprawdę osiągnął coś i był pełni świadomy siebie, po prostu nie musialbyś o tym pisać tutaj. Po co to robisz ? Nawet nie wiesz. Bo gdybyś to wiedział zapanowało by milczenie. Ale od czegoś trzeba zacząć Przed Tobą daleka droga. Niech woda sodowa nie.... . EDYTUJE PS. Oczywiście ciesz się procesem, ale wiedz, że to co odczuwasz teraz... że to nie będzie trwało wiecznie Gratuluje
 2. Schematy rodzinne - analiza

  @Voqlsky - Zauważ, że to że jesteśmy w takiej, a nie innej rodzinie to kwestia przypadku i to, że musimy być jej oddani, wierni, szanować tylko dlatego, że mamy z nimi więzy krwi, genów, to jakieś biologiczna potrzeba, ale z punktu widzenia naszego wyższego myślenia, to jakieś zupełne nieporozumienie. Jesteśmy oddzielnymi jednostkami, każdy z nas ma swoje życie. Mam wpływ w jaki sposób dobieram sobie znajomych, przyjaciół, żonę i wspólników, ale rodzina w której się rodzę, to rosyjska ruletka. Dlatego nie rozumiem do końca 4 przykazania w dekalogu : czcij ojca swego i matkę swoją, jeżeli rodzina jest wybitnie toksyczna i jedyną drogą, żeby uratować swoje zdrowie psychiczne, fizyczne to po prostu od nich uciec.
 3. Rozmowa z kobietą

  Dlaczego nie miałbyś być szczery w swoich uczuciach i emocjach ? Bądź facetem a nie nędznym manipulatorem. Najważniejsze, żeby kobieta wiedziała, że masz coś co jest ważniejsze od niej, że nie jest na piedestale, że będziesz gotów ją zostawić. Większość facetów boi się, że kobieta ich rzuci i one to wyczuwają. Pamiętaj, że jeżeli boisz się że stracisz swoją kobietę, to już ją straciłeś. To jest źródło mocy samca. Przeczytaj sobie ,,Droga pełniejszego mężczyzny'' Davida Deidy.
 4. Przestań szukać pasji

  Są takie rzeczy w życiu, że po prostu są w nich pierwiastek boskości, podchodzisz do nich z religijnym oddaniem, graniczące z obsesja. Ja mam tak z muzyką, potem filozofią. W zasadzie non stop pojawiają mi się pytania i odpowiedzi dotyczące życia i nie potrafię przestać.
 5. Przestań szukać pasji

  Raczej nie do końca wierze w koncept duszy młodej, starej itd. w ogóle duszy, chociaż staram się być otwarty i nie będę zamykał się przez własne wierzenia.Może coś w tym jest, bo ja od małego byłem zbyt poważny jak na mój wiek i nie bawiły mnie zajawki większości rówieśników. Myśle, że jesteśmy bardziej biologiczną maszyną, a nasze poczucie duszy itd. to zwykłe myśli, chociaż może też będę inaczej to widział za 10 lat. Tylko krowa nie zmienia zdania Giorgio, ja piszę o sobie i o moich odczuciach, a jak chcesz na emeryturę i wyjechać, to przecież masz do tego pełne prawo. Nie mam prawa Cię oceniać. Masz inne priorytety, inne doświadczenia itd. Może trochę źle napisałem ten pierwszy post, lekko prowokacyjnie, ale tak nie miało być. Ja wiem, że podróże, hamaki, plaże szybko by mi się znudziły. To po prostu nie jest dla mnie. Znam ludzi co ostatnie grosze wydaja na podróżowanie i to jest ich życie, idą za wewnętrznym głosem i tyle.
 6. Przestań szukać pasji

  To jest kwestia indiwidualna. Każdy jest inny. Ja np. minimalistą i ludzie nie rozumieją jak mogę nie kupować sobie różnych rzeczy skoro mnie na nie stać ? A ja mówie wtedy : a jak długo się tym naciesze ? tydzień, dwa ? Nie potrzebuje tego. W sumie to nawet rozważam spanie na gołej podłodze (no jakiś cienki materac). Im mniejszy w życiu balast, tym lepiej się idzie. Zawsze inspirowali mnie asceci
 7. Jebać miłość!

  Ja pochowałem już z 5 psów, pare kotów (a mam jeszcze 9) i za każdym razem ból emocjonalny był nieco mniejszy. Większość tych zwierzaków była ze mną przez całe dzieciństwo i wchodzenie w dorosłość. Nie mieliśmy nawet odwagi i sumienia ich usypiać. Chcieliśmy być z nimi do końca, ratowaliśmy ile się da. Teraz codziennie patrze na zwierzęta i uzmysławiam sobie, że odejdą, ze moi rodzice odejdą i po prostu trzeba być gotowym na to, że takie jest życie, a nasze przywiązanie, myślimy że wszystko będzie wieczne, to tylko nasza ignorancja, stąd cierpienie. Człowiek łapie kontakt z cierpiniem i rozumie, że takie jest życie, każdy odejdzie, prędzej czy później, ze choćbym się zesrał w gacie, to mój płacz, żal i tak nic tu nie zmieni. Takie jest życie ! Do tej pory krzywda i cierpienie zwierząt budzi we mnie największe uczucia i współczucie. Szkoda koteła.
 8. Przestań szukać pasji

  W rok, dwa, w pięc, może nawet 15, a może całe życie. Życie to dynamiczny proces, ciągle się zmienia. W dziesijeszym społeczeństwie bardzo trudno jest, odnaleźć autentyczne, własne pragnienia, wyraząć własną indiwidualność ? Skąd wiesz, że podróżowanie jest Twoim pragnieniem, a nie zostało Ci wdrukowane przez społeczeństwo albo Twoje Ego ? Jesteśmy cały czas bombardowani śmieciami, które odrywają nas od nas samych. Facebook, TV, internet, dramy youtube, junk booki, porno, sex, używki, narkotyki imprezki, gierki komputerowe, spotkania ze znajomymi itd. Chociaż niektóre z tych rzeczy mogą być także pasją i służyć czemuś konkretnemu - psychodeliki - poszerzaniu świadomości. Polecam koncepcje samoaktualizacji Abrahama Maslowa - twórcy piramidy potrzeb. Zobacz sobie co jest na samym szczycie i w ogóle zgłębić się w ten koncept, bo same oglądanie obrazka, to jakbym dał Ci układ wzmacniacza tranzystorowego klasy B ( a Ty nie wiesz co to rezystor) i miałbyś zrozumieć jak to wszystko działa. Co do mnichów. To jest oddzielny temat.
 9. Przestań szukać pasji

  Nikogo nie chce traktować jako gorszego, bo np. chce pić wódkę do końca życia, żyć konsumpcjonizmem, hedonizmem itd. Niech i tak będzie, ale nie jest to zbyt odpowiedzialne z perspektywy skutków. Raz, że jest to zamknięte koło i prowadzi do uzależnień, cierpienia. Można by wymieniać dalej. Problem z osądem jest taki, ze jak kogoś ocenisz, to potem jak spotka Cię indentyczna sytuacja, to wpadniesz w niepotrzebne poczucie winy, staniesz się ofiarą własnych osądów i przekonań.
 10. Schematy rodzinne - analiza

  Co tu analizować jak to dysfunkcyjna, neurotyczna rodzina jak 90 % wszystkich rodzin. Chyba nieco zaniżyłem te szacunki. Jak dla mnie rola rodziny jest przewartościowana. Zwykłe stada małp żyjących swoich małych światach opartych o obwinienanie innych, manipulacje, poczucie bezpieczeńswa, poczuci winy, wojny, walki o własne korzyści, ego. Rodzina to w sumie obraz całej ludzkości w skali mikro. Tylko jednostka, każdy z osobna może coś zmienić. Rodzina może być czymś więcej, ale to daleka przyszłość i rozwój świadomości ludzkości. Narazie sprowadza się do przedłużenia potomstwa i walko, układy o własne korzyści. "Gdyby historia ludzkości była klinicznym przypadkiem historii jednego człowieka, diagnoza musiałaby brzmieć: „chroniczne omamy paranoidalne, patologiczna skłonność do mordowania oraz czynów skrajnie brutalnych i okrutnych w stosunku do osób uznawanych za wrogów (...) Osobowość psychicznie chorego kryminalisty, z krótkimi i rzadkimi przebłyskami normalności”. Eckhart Tolle "Nowa Ziemia"
 11. Dlaczego nie ma ? Czym jest sport jak nie rywalizacją ? Oni nie rywalizują między sobą ? To jest zrobione dla nich, a nie dla typowych konsumentów telewizora i atrakcji jak Kowalski. Równie dobrze mogę uznać po cholerę zdrowi ludzi oglądają olimpiadę, jak oni nic ze sportem nie mają wspólnego, bo dostają zawału serca po 100 metrowym biegu na autobus, 15-20 kg nadwagi. Przecież 90 % ludzi (dla mnie) to inwalidzi tylko, że nie podlegają jeszcze pod tą definicję, bo nie została zatwierdzona przez WHO itd. (nadwaga, nadciśnienie tętnicze, prawie każdy ma dyskopatię itd.)
 12. Nie umiem podrywać

  Rozmową niejako reklamujesz siebie. Cały się zmieniły. Kiedyś pokazywałeś futro i rzucałeś mięso i wystarczyło. Teraz rozwineliśmy się, ale chodzi o to samo.
 13. Nie umiem podrywać

  Mam znajomą (ma 30 lat) i po związkach z 2 badboyami (zdrady, rękoczyny, długi) ma już dość i chce normalnego faceta, który się nią zaopiekuje i nią zadba. Powiedziała, że już się dość nacierpiała i wie, że rollercostery kobiety kręcą, ale nie za taką cenę.
 14. Masturbacja a miękki penis

  To był FLATLINE. Należało go przetrwać. Po prostu jako (obrazowo mówiąć) alkoholik znowu zacząłeś pić po 2 miesiącach i znowu życie nabrało kolorów, bo wcześniej musiałeś walczyć.
 15. Nie umiem podrywać

  Gdyby nie programowanie społeczne, to w sumie każdy facet jest naturalnym PUA, od urodzenia. Chcesz podejść, gadać, nieświaodmie wypinasz klatkę piersiową itd, to jest biologiczny drive, ale kiedy ciało jest gotowe, Ty blokujesz siebie tymi mentalnymi programami, stąd rozdarcie wewnętrzne i problem.
×