Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Kapitan Horyzont

Użytkownik
 • Zawartość

  60
 • Donations

  0,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

32 Świetna

O Kapitan Horyzont

 • Tytuł
  Kot

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Napiwki

  Mnie Mamusia uczyła, że jeśli nie mam na napiwek, to nie wchodzę do knajpy. Napiwek powinien wynosić 10-15% kwoty (przy większych kwotach daję w okolicach dolnej granicy). Dajemy tylko w sytuacji, kiedy obsługuje nas kelner(ka) przy stoliku - dlatego w Mac-u napiwków się nie daje; wbrew dumnej nazwie na reklamach jest to bar, nie restauracja (bo nie ma obsługi kelnerskiej). Napiwek najlepiej zapłacić gotówką kernerce do ręki - wtedy trafi do niej, a nie do jakiejś puli. Jednocześnie - nie daję napiwku, jeśli jestem wyjątkowo niezadowolony z obsługi. To w praktyce jednak oznacza konieczność unikania restauracji przez pewien czas. Zwyczaj dawania napiwków w Polsce jest dość dawny. To prawda, że kelnerki pracują za najniższe stawki, bo pracodawca zakłada, że i tak sobie dorobią napiwkami. Płacę także za szatnię - nawet jeśli jest darmowa (teatr, opera).
 2. @MaurycyTak z ciekawości: 8k brutto czy netto i skąd znasz wysokość jej zarobków?
 3. Kobietami rządzi biologia

  Liczą się różne rzeczy, a różne kobiety inaczej będą reagować na różne bodźce. Wykształcone bardziej docenią wykształcenie, prosta Karyna - zapewne nie. Jeśli nie stawiamy sprawy zero-jedynkowo, zadaj sobie pytanie: czy kobieta wybierze superprzystojnego, ale niezbyt rozgarniętego, czy faceta mniej efektownego fizycznie (ale jednak potrafiącego się podobać, czyli nie przygarbionego wymoczka), ale o wysokiej inteligencji (powiedzmy, potwierdzonej osiągnięciami życiowymi)?
 4. 30 randek to dużo. Nic nie podpasowało czy masz wysokie wymagania? Podejrzewam, że na tych portalach to się ludzie tylko spotykają i niewiele z tego wynika.
 5. Dziewczyna z dzieciakami

  Jeśli byłbyś facetem z kasą i klasą - sporo.
 6. Polski obóz koncentracyjny, czyli nadal 1500 PLN "na łapę"

  Słusznie - ja np. parę lat temu próbowałem założyć firmę, niestety, byłem zależny od firmy trzeciej, która nawaliła. Więcej szczegółów nie podam - w każdym razie zabrakło szczęścia, wtopiłem kilka osobomiesięcy wysiłków w swoim czasie wolnym, a dzisiaj jestem pracownikiem najemnym.
 7. Dziewczyna z dzieciakami

  Czyli jednak standard. Wejście w relację typu FF, FWB jest dla matki z małymi dziećmi nieopłacalne - strata czasu. Trudno ją o to winić. Jestem tylko ciekaw, o ile chcesz to ujawnić, czy poznaliście się przypadkiem, czy pani "zapolowała".
 8. "Jestem bardzo romantyczna, wrażliwy" - pani nawet nie przeczytała swojego profilu? Przecież to jest kompromitujący błąd w opisie, który zajmuje aż 1 (jedną) linijkę. Wg mnie Sympatia jest w sporej części animowana - sporo kont jest fejkowych, kryją się za nimi "moderatorzy", którzy coś tam odpiszą (albo i nie). Mam więcej obserwacji potwierdzających tę tezę, możee kiedyś je zbiorę.
 9. Kobietami rządzi biologia

  Filmów jeszcze nie oglądałem, ale kiedyś był serial BBC o tych sprawach. Kobiety oczywiście kierują się biologią - szukają najlepszego dawcy genów. Liczba dzieci, które kobieta może urodzić, jest dość mocno ograniczona. Mężczyzna teoretycznie może zapładniać bardzo wiele kobiet. To się oczywiście zmieniło wraz z "cywilizacją" i uporządkowaniem spraw alimentacyjnych, ale nadal bogacz może mieć bardzo wiele dzieci. Z badań nad dziedziczeniem genów wśród ssaków wynika, że geny ojca dominują. To by wyjaśniało, dlaczego kobiety są hipergamiczne, a mężczyźni nie muszą być. Oczywiście oni także mogą "poprawić" lub "pogorszyć" pulę genów, wiążąc się z kobietą na poziomie lub przysłowiowym "pustakiem". Jeśli chodzi o wygląd - oczywiście, atrakcyjny wygląd (symetria, młody wygląd, wysoki wzrost itp.) oznacza dobre geny. Ale to nie wszystko - w życiu przydaje się inteligencja ścisła, a także inteligencja "społeczna", czyli zdolność do osiągnięcia sukcesu w społeczeństwie. Czy kobieta wybierze mężczyznę "ładniejszego", ale mniej "kumatego", czy też tego drugiego, to zapewne zależy od różnic w obu kategoriach.
 10. Lewacka ideolgia (Totalna feminizacja)

  Dla mnie niepojęte jest popieranie przez lewicę islamu. Przecież islam jest znacznie bardziej konserwatywny od katolicyzmu w jakiejkolwiek wersji. Moim zdaniem, jedyna logiczna przesłanka jest taka, że lewica wierzy w zaoranie islamu. Inna możliwość jest taka, że ideologia lewicowa jest w sposób nie dający się pogodzić sprzeczna.
 11. POLIAMORYSTKI

  Z punktu widzenia zdrowego społeczeństwa kluczowe są normalne rodziny, tzn. małżeństwa z dziećmi, najlepiej co najmniej dwoma. Teoretycznie, we własnych czterech kątach można robić, co się chce (tylko teoretycznie, bo np. rozpowszechnianie chorób wenerycznych jest zdecydowanie niepożądane); gorzej, jeśli się taki styl życia propaguje. Zasady w "poliamorii"... ciekawe. Pewnie w locie pomiędzy jednym a drugim panem trzeba się podmyć i odczekać 30 minut. Bądźmy poważni - to słowo to jest ładne opakowanie na rozwiązłość. Swoją drogą - jedna z najbardziej znanych "poliamorystek" pracuje w ratuszu u bufetowej. Ciekaw jestem, czy jakikolwiek prywatny właściciel chciałby ją zatrudnić w swojej firmie (w celach czysto zawodowych).
 12. Niewątpliwie ładna, ale zdjęcia są zbyt dosłowne - a sam profil dość kompromitujący, jak na członka zarządu/dyrektora. Co taka kobieta robi na Sympatii? Na spotkaniach zarządu spotyka meneli, więc postanowiła poszukać "faceta na poziomie" na Sympatii. Niezłe. To pewnie jakiś eksperyment, może zbiera dane do magisterki.
 13. Nowa miss Polonia 2017, podoba się?

  PS. To nie jest konkurs piękności, tylko wariacja na temat. Oczywiście, nie istnieje jeden wzorzec piękna. Jeden woli pełną blondynkę, inny - szczupłą brunetkę. Jeden - mniejszy biust o perfekcyjnym kształcie, innego kręcą duże cycki - nawet delikatnie wiszące. Ale, żeby była jakaś podstawa do porównań, panie powinny być oglądane nago, po wcześniejszym starannym umyciu i oczyszczeniu z kosmetyków. Oczywiście kwalifikują się wyłącznie naturalne okazy, bez korekt chemicznych lub chirurgicznych.
 14. Piłsudski czy Dmowski ? Odwieczny spór Polaków.

  Przeczytałem książkę Ziemkiewicza o Piłsudskim i przyznaję rację autorowi (głównie na podstawie faktów, choć zapewne mnie przekonał) - Piłsudski był wielki w czasie próby (powiedzmy 1918-1920), włączając w to wojnę z bolszewikami. Wcześniej i później był szkodnikiem, z tym, że znacznie więcej szkód narobił później. Twój post jest za długi; nie chce mi się go czytać i nie będę polemizował. Dwie szybkie uwagi: Dmowski słusznie oceniał, że Prusy są śmiertelnym wrogiem, dążacym do zniszczenia Polski i zniemczenia polskich ziem, a Rosja - nie. Zresztą - to przecież car Aleksander odbudował państwo poskie (Królestwo Polskie, z własną konstutucją, sejmem, wojskiem). Druga - Niemcy oczywiście obiecali państwo polskie, ale miało to być państwo małe, o marginalnym znaczeniu (powiedzmy, Czech albo Słowacji).
 15. Nowa miss Polonia 2017, podoba się?

  Wybieram blondyneczkę.
×