Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Sitriel

Użytkownik
 • Zawartość

  166
 • Donations

  0,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

52 Świetna

O Sitriel

 • Tytuł
  Szeregowiec
 • Urodziny 15.03.1981

Profile Information

 • Płeć
  Kobieta

Ostatnie wizyty

546 wyświetleń profilu
 1. Że to w ogóle ludziom się chce pisać wszędzie takie bajki. Poziom zrycia ludzkiej psychiki jest niesamowity. Chyba nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać.
 2. Aborcja

  @Adams rodziny, rodziny. Dla mnie bez znaczenia czy chłopska czy elitarna, liczy się rodzina i miejsce dla niej ma największą wartość. Poczytaj dokładnie moje wypowiedzi i mojego rozmówcy bo mały misz masz Ci się wkradł
 3. Aborcja

  @Adams odnośnie rozwiązań architektonicznych i planowania zagospodarowania powierzchnią to zapewniam Ciebie, że mi tłumaczyć nie musisz. My tak polemizujemy odnośnie wartości rodziny, miejsca dla niej. Ale to Ty jesteś w błędzie te rozwiązania nie służą ludziom a developerom. Bo każdy kąt jest zagospodarowany i nic już się go nie przerobi, bo a to okna brakuje a to piony sanitarne i wentylacyjne nie bardzo pasują. Jak zaprojektowane tak już na wieki. Wspomniałam wcześniej ze starego m3 znajomi zrobili m4 właśnie adaptując kuchnie na pokój a do salonu wrzucając aneks.
 4. Aborcja

  @Bonzo dokładnie kuchnia to było serce domu, a teraz antyrodzinne mieszkania mają zadany cios prosto w to serce.
 5. Byłam młodziutką mamą i teraz z perspektywy czasu bardzo to doceniam i cieszę się ze wczesnego macierzyństwa. Obecnie moje rówieśniczki od kilku lat są mamami lub zaczynają być i z tego co mówią żadna nie była w stanie urodzić samodzielnie, albo miały cesarskę albo dostawały leki na wywołanie skurczy. Natura inaczej to zaplanowałam, ich organizm nie był w stanie urodzić przy takich skurczach, a jednocześnie nie był w stanie wyprodukować silniejszych. Jeśli chodzi o zdrowie to nie zauważyłam związku z wiekiem.
 6. Aborcja

  @Lalka każdy ma prawo do własnego zdania odnośnie aborcji, ja mam inne Ty inne. Odnośnie życia to zgadzam się z Tobą, teraz żyje się ciężej i ma się gorszy start w życie, jeśli nie ma się wsparcia z domu. Większość chce iść na łatwiznę i zwyczajnie się wżenić w lepsze warunki. Konkludując polityka i czas nie sprzyja posiadaniu rodziny, bo ludzi na nią nie stać.. lekko to oszukali 500+, ale jak zwizualizował @Bonzo ogólnie ludziom nie opłaca się mieć dzieci, a jednocześnie strach je mieć w większej ilości..bo jak im zapewnić start w życie....
 7. Aborcja

  @Hydraulik pewnie, że można kupować i budować wszysko- jak ma się pieniądze. Mówimy o zwykłych ludziach którzy wkraczają w dorosłe życie. Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, czemu nie mogła sprzedać, bo przeciętnych rodzin nie stać na kupno i utrzymanie takich mieszkań. Developerzy za bardzo się cenią i jeszcze mają na to przyzwolenie. Oszczędzają na oknach i powierzchni. Aneks kuchenny jest tak zaprojektowany, że nie wstawisz nawet ścianki działowej bo nie ma okna, gdybyś nawet chciał podzielić pokój. Mam znajomych co w starym budownictwo z kuchni zrobili dodatkowy pokój, a do salonu wrzucili aneks. Teraz ten myk wykorzystali developerzy kosztem czyim? Stare m3 mogłeś przerobić na m4, a nowe?
 8. Propozycja

  Dokładnie jak koledzy i koleżanki piszą, z taką propozycją tylko w 4 oczy, pisemnie zostawiasz po sobie ślad, które może być różnie w przyszłości wykorzystany, a nie wiesz jak Ci się życie ułoży.
 9. Aborcja

  @Bonzo bardzo praktyczne podejście i świetnie obrazujące kwestie posiadania potomstwa. Tylko ile to funkcjonowało w czasach nazwijmy to ,,późnego feudalizmu" tak w dzisiejszym rozwiniętym cywilizowanym świecie nie da się tego, aż tak uprościć. Co nie zmienia faktu, że jeśli rodzice mieliby świadomość, że będą w stanie dziecku zapewnić podstawowy start życiowy to pewnie mieli by ich więcej, a w zamian mieli łatwiejsze życie i opiekę na starość. Obecnie polityka prorodzinnej jest prowadzona w kiepskim kierunku, 500+ kusi raczej tylko te rodziny które traktują to jako źródło utrzymania, a nie myślą, że po 18 roku życia z tymi dziećmi trzeba będzie coś zrobić, bo pieniądze nagle zostaną odcięte. Ogranięci rodzice raczej myślą o przyszłości. Jak wykształcić gdzie zamieszkają....itp. To 500+ nie skusi ich na posiadanie ich w większej ilości. Mieszkania są kosmicznie drogie, przy tym metraż tych mieszkań jak i funkcjonalność jest antyrodzinna. Te salony łączone z aneksem kuchennym, oczywiście piękne rozwiązanie dla domów, ale nie dla 5osobowej rodziny mieszkającej w bloku. Każda rodzina powinna mieć samodzielną kuchnia, bo dzieci z mamą chcą lepić pierogi, gnieść ciasto, czasem te prace są wykonane przed świętami rano lub późnym wieczorem. Każde dziecko chce mieć rower i inne gażdżety, sanki, hulajnogi. I jak w tych mieszkaniach nastawionych na zyski developerów to wszystko pomieścić dla 3dzieci? Mama chce się kszątać w kuchni, a tata chce siedzieć w salonie i nie śmierdzieć smażeliną. Stare budownictwo miało ten plus, że salon mógł przy większej rodzinie służyć jako samodzielny pokój zamykany na noc. Obecnie te otwarte przestrzenie są fajne ale dla małej ilości domowników, a jak w salonie spać kiedy wszyscy chodzą, gotują i jest się jak na scenie, każdy kto idzie ten oglada. Rozumiem że jeśli się musi to żyje się wszędzie i da się radę, ale jeśli się nie musi?? I ma się wybór? To ma się max 2dzieci i mieszkanie w cenie nieadekwatnej do powierzchni i jeszcze do tego świadomość, że na starość oddadzą cię do hospicjum lub domu starców bo gdzie miejsce w tych mieszkaniach dla staruszków, których trzeba dochować? Rodzina kiedyś miałam znaczenie, rodzice wychowali dzieci, dzieci wspólnymi siłami dochowywali rodziców. Obecnie żadne wartości rodzinne nie są kultywowane, a nawet rozwój i postęp nie uwzględnia czegoś takiego jak pokolenia. Oczywiście zgadzam się z Tobą, edukacja + możliwość zapewnia swojej rodzinie egzystencji skutkowałoby mniejszą popularnością aborcji.
 10. Prawo jazdy 2018 - zmiany

  @Lalka niby tak, jeszcze tego nie widziałam z bliska, ale już mnie irytuje to ciągłe zdejmowanie i zakładanie
 11. Prawo jazdy 2018 - zmiany

  Trochę się obawiam tych nowinek, za bardzo tego nie śledzę, ale coś tam słyszę i mam na uwadze, ponieważ synek za rok będzie zdawał. Uczę go jeździć już dawno, auto prowadzić umie, ale wiadomo że tylko po lasach, a jak to będzie się miało do zagęszczenia na drogach publicznych, to czas pokaże. Listka bardziej obawiam się ja, jadąc autem z listkiem będę na siebie ściągać niepotrzebne kontrole. Mi jako staremu kierowcy dozwolona bedzie inna prędkości niż sugeruje listek i zwyczajnie moje drobne niedociągnięcia mogą być prześwietlone. ( Np. brak pasów, apteczki itp..) Mam stare auto, planuję wymianę jak syn będzie już umiał jeździć, a obawiam się że policjanci mojej miłości do auta mogą nie podzielać i zwyczajnie jak zechcą to coś znajdą.
 12. Aborcja

  A przy zakazie aborcji nie będą się pruły, zmądrzeją nagle???? Społeczeństwo będzie mądre??!! Głupcy nadal będą się pruli! Z tą różnicą że zamiast wziąć tabletki wczesno poronne to będą się kopały po brzuchu lub truły innymi świństwami, lub rodziły po cichu i unicestwiały narodzone dzieci. Miałam bardzo fajną katechetkę w podstawówce, w 8klasie puściła nam film ,,Niemy krzyk" film obrazujący zabieg aborcji. Bardzo drastyczny film, pokazujący jak małe rączki i nóżki są rozrywane. To powinna być lektura obowiązkowa, edukować trzeba, a nie tylko zakazywać. To że coś jest zakazane nie znaczy, że nie istnieje. Gdyby ktoś mnie zapytał czy dopuściłabym się aborcji, powiedziałabym że NIE- nigdy w życiu! Zresztą jest tego dowodem, urodziłam dziecko mając nie całe 20lat( a mogłam usunąć nawet bardzo łatwo). Natomiast na pytanie czy jestem za legalizacją aborcji powiedziałabym TAK. Mój dziadek był kombatantem, miałam dużą styczność z kombatantami i sybirakami, znam opowieści ludzi i wspomnienia kobiet. Aborcja była zawsze!! Tylko miała inną formę, bardziej drastyczną.
 13. Aborcja

  @Anna dla mnie sprawa jest jasna. Dzieci nie powinno być ani w koszach na śmieci, ani w beczkach, ani w zamrażarkach. To że statystyki wzrosną, nie znaczy że ilość dzieci zabitych wzrosła. Zawsze będą morderstwa tych którzy są wypaczeni i dzieci nie chcą. Różnica będzie tylko jak zycie się zakończy, czy w łonie matki czy na śmietnisku. I te które są na koncie zagranicznych klinik, zapełnią nasze rubryki statystyczne.
 14. Aborcja

  To nie aborcja jest zagrożeniem dla życia, a system wartości i poglądów jaki się w społeczeństwie będzie kształtować i rozwijać. Trzeba edukować młode pokolenie i nazywać rzeczy po imieniu, że aborcja to zabicie poczętego życia. To że ona będzie legalna nie oznacza, że wszystkie kobiety hurtem będą przerywać ciążę, zrobią to i tak te same kobiety co kombinowały na własną rękę z tym że - ze skutkiem udanym, a te co wpadły i poryczały w poduszkę i tak poryczą, ale nie usuną! To tak jak z posiadaniem broni, czy jak nam ją dadzą to będziemy odrazu ludzi zabijać? Broń nie jest legalna, a bandyci, zwyrodnialcy i ci, których to kręci ją posiadają i używają. Zwykły obywatel gdy będzie ją miał i tak jej nie użyje, gdy nie będzie zmuszony, a może nawet i będąc w sytuacji w której powinien jej użyć tego nie zrobi. Bo morderstwo to morderstwo. Tak samo z aborcją dopuszczą się jej te panie, które i tak próbowałyby przerwać ciążę. Dzisiejsze obrończynie życia poczętego, okupantki pierwszych ławek kościelnych same pewnie nie jedno ,,kombinowanie" mają za sobą. W PRLu aborcja była legalna mało tego, każda panna jaka szła do ginekologa i stwierdzono ciążę odrazu była pytana czy zapisać na usunięcie. Zapytajcie rodziców jak było, kobiety się skrobały bardziej niż teraz, bo w tamtym okresie panna z dzieckiem była pośmiewiskiem. Wstyd i hańba to było być panienką w ciąży a nie dopuścić się aborcji. Pomimo presji i przekonań społecznych i tak były takie kobiety, które tego nie zrobiły pomimo napiętnowania. Zapewne nie jeden ogródek przydomowy wstydliwą tajemnice skrywa. A jeszcze wcześniej rodziły w domu i dziecko znikało niby, że urodziło się martwe .Babcie i prababcie to skarbnice prawdziwego życia. Niby świat to teraz taki zepsuty?? Zawsze była aborcji tylko w innym wydaniu.
 15. Treningowo do przodu! :)

  @typiarz ja właśnie się zmuszam, tylko czas mi się ciągnie w nieskończoność, a tu jeszcze to i tan trzeba wykonać
×