Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Miner

Użytkownik
 • Zawartość

  618
 • Donations

  10,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

339 Świetna

O Miner

 • Tytuł
  Sierżant

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

1607 wyświetleń profilu
 1. Ojciec vs dorosły Syn.

  Witaj, wypowiem się w temacie, bo byłem niejako od strony Twoich synów. W okresie gdy stawałem na własnych, niezależnych nogach, najbardziej rzucała mi się w oczy hipokryzja ojca, który chciał być autorytetem. To była najważniejsza rzecz od której trzeba zacząć. Ja jako syn mogę tylko powiedzieć, że fajnie by było gdybyś zaczął się ich o coś pytać (doradzać). Niech wiedzą że uważasz ich za kumatych:)
 2. Wiecie, że w moim mieście zwykły Sąd Rejonowy, gdzie na 5 Sędziów w Rodzinnym 4 to kobiety - wszyscy Sędziowie żądają przedstawienia faktur i paragonów na wydatki. Nawet nie macie pojęcia jakie oburzenie to wnosi. Ale Sąd każe to trzeba zrobić:) Co do samego "Dzielnego Taty" to mam jedno zastrzeżenie: za łatwo puszczają mu nerwy. Ten Pan to nie jest jakiś dżemik w świecie walki z Sądami i mediami, więc z facetem dzieje się coś złego. Pełniąc taką rolę jak on musi być spokojny. MUSI. Bo media go zniszczą i na nic pójdzie jego praca.
 3. Samochód do 20 tys

  @Arox Taki merc odpada po moim mieście tylko takie z trumnami jeżdżą. @Headliner rzeczywiście fajne autko. @radeq Zafira też fajnie wygląda:)
 4. Samochód do 20 tys

  @Mariuszsoq Do codziennego dojazdu do pracy i dzieciakami do przedszkola, żłobka, lekarza itd. (ok 20 km dziennie). @radeq zależy mi na tym żeby mieć jak największy bagażnik. Jest tam dużo przewożone.
 5. Samochód do 20 tys

  Panowie, mam taki problem: potrzebuje kupić mojej kobiecie samochód - kombika. Nie chcę wydać więcej niż 20.000 zł. Nie jestem specem w zakresie motoryzacji lecz nieco innych dziedzin. I teraz... Czytam opinie na temat różnych samochodów w necie i co mnie martwi: 1/ za 20.000 zł to kupię co najwyżej przyzwoite autko 10-cioletnie, 2/ 10-cioletnie to i tak już nowsza generacja aut, więc jak coś puknie, to koszty potrafią sięgać sporej części wartości autka, a że 10-cioletnie to wiadomo że coś padnie. I teraz pytanie: jakie autko byście polecili i dlaczego?
 6. Jak nie przegiąć???

  Widzę, że dobrze sobie poradzisz w takiej sytuacji. Zagrożenie długoterminowe jakie jawi mi się przed oczami to pieniądze. Sam wspomniałeś, że kasa się jej kończy. Wzorce zachowań od mamy ma słabe więc na zmianę jej podejścia nic bym nie postawił. Dlatego powinieneś mieć jak najwięcej dochodów i działań, o których nikt nigdy się nie dowie. Tu nie chodzi o jej świadomość, że Ty masz więcej, a ona mniej i przez to będzie Ci uległa. Przy rozwodzie będzie chciała się dobrać do Twojej dodatkowej kasy, którą Ty zarabiasz dodatkową pracą. Niestety dla Sądu fakt, że dodatkowo pracujesz nie będzie żadnym argumentem na zmniejszenie Twoich możliwości finansowych w kontekście alimentów. Ile wpływa, na tyle Cię stać. Dlatego na dodatkowe prace i dochody musisz mieć odrębne, niejawne konto, o którym wiesz tylko Ty.
 7. Czystość w samochodzie.

  Nie zauważyłem jakiejś wielkiej różnicy między kobietami dbającymi o porządek w samochodzie a tymi niedbającymi. Bardziej było to połączone z tym czy zależy im na aucie czy nie bądź czy mają kogoś kto im go posprząta.
 8. @Rnext Nie wiedziałem o manipulacjach Pani Wojciechowskiej i dziękuję za przedstawienie tego problemu. Jednakże sam fakt, że wyszło to w produkcji Grupy ITI (TVN i Onet) mnie nie dziwi. Jest to przedsiębiorstwo, które obserwuję od pewnego czasu z ogromną ciekawością i zastanawiam się nad przyczynami aż tak silnego ukobiecenia tej spółki.
 9. Przysposobione dziecko, a rozwód.

  Weź prawnika i przeanalizujcie akta sprawy pod kątem treści zadawanych pytań. Jest różnica w pytaniu: czy boisz się taty? i dlaczego boisz się taty? Albo czy tata krzyczy? a jak tata krzyczy? lub kiedy tata krzyczy? Nagrywaj zachowanie dzieci gdy są tylko z Tobą - wykorzystasz w prawie każdej sprawie. Nagrywaj zachowanie Pani - również wykorzystasz w każdej sprawie. Weź je sam do psychologa na terapię - po kilku wizytach weźmiesz opinię. Musisz w oczach instytucji pokazać, że się starasz. Co do samego przysposobienia, to poza tym że było nieroztropne to rodzi skutek taki, że w świetle prawa jesteś ojcem dziecka i masz wobec niego obowiązek alimentacyjny.
 10. Żarty podszyte prawdą lub niekoniecznie 2.0

  Kto pierwszy ma lajka:)
 11. Bejsbol w aucie.

  Osobiście nie znam żadnego przepisu który by to zabraniał - pod warunkiem wożenia reszty sprzętu;)
 12. @Voqlsky ładnie, jak w Potter'ze;) @Stulejman Wspaniały ja bym dokończył: "na te słowa Marek zamroczony zapachem siarkowodoru wrzuca do środka odpaloną zapałkę."
 13. To rzeczywiście nie jest proste, a w niektórych przypadkach wręcz niemożliwe do udowodnienia. Rzeczą która na pewno ułatwi sprawę jest osobne konto na pieniądze wchodzące w skład majątku osobistego. Finansujesz swoje rzeczy z ww. konta. W kontekście przelewów nie będzie żadnych wątpliwości, ale płatność gotówkowa da duże prawdopodobieństwo udowodnienia, że dana rzecz jest moja (np. samochód) jeżeli kwoty transakcji z umów (zakupu samochodu) i wypłat z konta zbiegną się zarówno ilościowo jak i czasowo.
×