Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Dworzanin_Herzoga

Grupa bojowa
 • Zawartość

  1144
 • Donations

  25,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Zawartość dodana przez Dworzanin_Herzoga

 1. Przyszłość pod znakiem "?"

  Noo dokładnie to samo. Zastanawiam się czy w innych zawodach też tak jest przerąbane. Mam wrażenie, że współczesny świat gnoi takich jak my. No współczesny świat promuje ekstrawertyczną postawę, jest z tego więcej benefitów. Częściowo przez to, że ludzie często nie rozróżniają wyszczekania od pewności siebie itd. Ale paradoksalnie do gnojenia przez otoczenie w moim przypadku nigdy nie doszło, bo w sytuacjach podbramkowych najczęściej się mobilizuje i po przeciągnięciu struny umiem sobie poradzić. W zeszłym roku np. zdarzyło się, że jeden współpracownik zachował się w stosunku do mnie agresywnie,gdy powiedziałem mu co myślę o tej sytuacji, na jakieś 10 sekund zamarł, przestał się ruszać und oddychać. A podkreślam, że jeszcze nie zdążyłem podnieść głosu, ani użyć wulgaryzmów. W przeszłości zdarzało się też, że interlokutor nastawiony ofensywnie dostał drgawek czy zaczął się dusić. Ale to były incydentalne przypadki w skali życia, nie jestem raczej konfliktowy. Dlatego sam nie rozumiem takiego podwyższonego poziom niepokoju w "bezpiecznych" sytuacjach, ale częściowo poradziłem sobie z tym samoograniczaniem. Nie wiem czy to jakieś konkretne negatywne wzorce, nie dokopałem się do tego jeszcze.
 2. *tylko ślub kościelny **tylko ochrzczonych/post-komunijnych/wybierzmowanych ***tylko wierzącej częsci Bronią swoich interesów, szczując standardowo poczuciem winy. Do tego z tekstu bije pycha[#7_grzechów_głównych] i poczucie wyższości wobec niewierzących. "Na plebanii jak zwykle swojskie klimaty, zamków stopiędziesiąt, trzymetrowe kraty". Edit, to i ja coś zarzucę:
 3. Czego teraz słuchacie?

 4. Czy robiący kebaba musi mieć rękawiczki?

  Dokładno, za sterylnie jest, kiedyś to było... Do lasu szliśmy, gdy mieliśmy na to ochotę. Jedliśmy jagody, na które wcześniej nasikały lisy i sarny. Jedliśmy muchomory sromotnikowe, na które defekowały chore na wściekliznę żubry i kuny. Nie mieliśmy hamburgerów – jedliśmy wilki. Nie mieliśmy czipsów – jedliśmy mrówki. Nie było wtedy coca-coli, była ślina niedźwiedzi. Była miesiączka żab. Nikt nie narzekał.
 5. Przyszłość pod znakiem "?"

  Chyba chodziło o neurastenię. Na F.S. możesz sobie z ciekawości zrobić test Liebowitza, dosyć miarodajny, jest po polsku w necie w różnych miejscach. To musiał być spory szok, ale bluzgi świadczą raczej tylko o nerwach blisko (_!_) osób z którymi rozmawiałeś. Mogli się normalnie pożegnać i rozłączyć. Moja znajoma kiedyś pracowała na jakiejś infolinii ze sprzedażą garnków i wyła, że ją ludzie opierdalają. Trzeba zlewać takie sytuacje, dziady nie wiedzieli jakim jesteś człowiekiem, widzieli tylko ten mały wycinek rzeczywistości, że chcesz im coś wcisnąć. Niestety, naciąganie to nie rurki z kremem. Miałem przez większość życia spory stres, gdy ktoś patrzył mi na ręce kiedy wykonywałem prace manualne, ale wykończeniówka i w zakład produkcyjny zmniejszyły to o jakieś ~80%. Dokucza(ł) mi też nadmierny perfekcjonizm - tutaj budowlanka to była git terapia. Z mówieniem w większej grupie i rozmową przez tel. też nie czuję się super komfortowo, ale chcę nad tym zapanować. Dzwonienie do osoby którą słabo znam to dla mnie spory stres, łatwiej mi zainicjować kontakt twarzą w twarz. Teraz jestem na rozdrożu i prokrastynacja depcze wyobraźnie. Wiem, że najlepsze dla mnie zawsze były skoki na głęboką wodę i powinienem wbić do jakiegoś konkurencyjnego środowiska, ale na razie nie mogę się zebrać. Niestety ciężko mi coś doradzić stricte pod Twoim kątem. A te nerwicowe objawy mogą też częściowo wynikać z deficytów mikro/makroelementów, tłuszczy, stosowania używek[head&shoulders] itp. Ale to rozległy temat, ja mam raczej powierzchowną wiedzę, chociaż siebie metodą prób i błędów doprowadziłem do przyzwoitej formy fizycznej. #przypadeg_anegdotyczny
 6. Tajfun i Kaczor opuścili Bystrzaka?

  Podobno Kaczorowi 25zł, Tajfunowi chyba 200zł. Ale też podobno sporo kasy inwestował w dom, np. remont kuchni itp. A Tajfun już siedzi na streamie.
 7. Matipulator o naszej społeczności.

  Co najbardziej mnie rozbawiło, to to, że w filmiku twierdzi, iż kobieta pod wpływem haju hormonalnego będzie dalej myśleć racjonalnie i kalkulować, bo racjonalne względy ważniejsze, przy czym w dalszej części materiału twierdzi, że nie wyobraża sobie nic lepszego niż haj hormonalny (przyjemność płynąca ze związku z drugą osobą). Niezła sprzeczność, pomijając silny wpływ programowania społecznego. No, ale jak @Stulejman Wspaniały zauważył, cytując klasyka, to "młody chłopak, gimnazjalista". Można by jeszcze sporo nielogiczności i naciąganych tez przytoczyć, ale chyba szkoda czasu. KMWTW. Youtubowi intelektualiści.
 8. Radio Samiec usunięte z youtube

  Widzę, że już nawet masoni się zainteresowali tą sprawą.
 9. Czego teraz słuchacie?

  Tu cię mam, tu cię mam, tekno-mozart, mozart-tekno.
 10. Nazwa firmy - konkurs

  W latach 90-tych lubili jeszcze dawać nazwy z końcówką "-ex".
 11. Książka Marka „Kobietopedia” za darmo w internecie!!

  I czemu nie wysłałeś tego moderacji na priv, tylko piszesz o tym publicznie, jeszcze dając odnośnik do lewego pdf'a i tego bloga? Chamski trolling...
 12. http://natemat.pl/201677,rogowiecki-i-grabaz-pokazujai-brzydka-twarz-polskiej-muzyki-te-serie-szowinistycznych-wywiadow-trudno-przemilczec Przypadkiem natknąłem się na ten artykuł sprzed roku. Redaktor J.Noch przywołuje szowinistyczne jego zdaniem wypowiedzi Grabaża (Strachy Na Lachy/Pidżama Porno) i Romana Rogowieckiego, które są następujące: Obie wypowiedzi są dosyć zdroworozsądkowe i tylko opisują jakie tendencje są dominujące w rzeczywistości, jedynie ta wstawka o gotowaniu trochę słaba, ale to przecież nie zbrodnia. To w sumie nic nowego, redaktor próbuje robić burzę w szklance wody, raczej ze słabym skutkiem, ale trochę niesmak poczułem.
 13. Heh, Wendy O.Williams, fajna kobita była. Powyżej to taki quasi-performance IMO bardziej, ale ten ich utwór jest mocarny i wokal ma moc: Typowo kobiecych zespołów nie znam. Ale jest trochę dobrych z paniami na wokalu.
 14. "Specjaliści" ku przestrodze

  W takich sytuacjach przypomina się tekst Grabaża: "Żyję w kraju, w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ch***."
 15. @MoszeKortuxy Aż mi się przypomniał temat z matury ustnej z polskiego "literatura w służbie ideologii" z tym, że wtedy omawiałem to na podstawie "Mein Kampf", "Mefisto" i "Jak hartowała się stal".
 16. "Nie znam ludzi oglądających ten serial na netflixie, obracam się raczej wśród osób inteligentnych." - Andrzej Sapkowski wkrótce.
 17. Ciekawe...ostatnio Węgrzy mieli głosowanie w sprawie przyjmowania uchodźców, w referendum było nawet wspomniane o sorosie, przytłaczająca większość z nich była przeciwko ściąganiu ich do siebie. Artykuł na ten temat: https://wpolityce.pl/swiat/375870-wegrzy-jednomyslnie-odrzucaja-plan-sorosa-i-obowiazkowa-relokacje Materiał Jacka Caleiba: Myślę, że jeżeli się ugną i zaczną przyjmować "na swoich zasadach" to będą dalej nakłaniani, żeby te zasady były jak najbardziej zbieżne z koncepcją UE.
 18. Randka w ciemno

  @von.hayek Tak właśnie myślałem, że to jego.
 19. Randka w ciemno

  @von.hayek Ten kanał jest z tego co pamiętam autorstwa jednego z użytkowników forum lookism.net (nie pamiętam którego). Pewnie ładnie striggerował nie jednego PUA-sa.
 20. Dziwny wygląd Sali Audiencji Papieskich

  Ciekawe czy Jan Paweł I, darmowa 30 dniowa wersja Jana Pawła II też został "zdjęty", bo był niewygodny, czy faktycznie miał atak serca.
 21. Rafatus przyznaje się ile zarabia! Szok! Duża kwota!

  @przyczajony_tygrys Ten hajs nie jest z reklam tylko z tzw. donejtów - osoby które go oglądają mogą wysłać płatnego smsa i dodać od siebie komunikat który zostanie na streamie przeczytany przez syntezator mowy, taka interaktywność między streamerem i widzami za $$$.
 22. Nowi [Pato]Streamerzy.

  Na wykopie pojawiło się info o nowych patostreamerach. Nie widziałem ich jeszcze na żywo i nie wiem czy chcę zobaczyć. Już pomijam, że jeden typ wygląda trochę jak młody Trynek. Co mi się podoba, to mroczny klimat tej pakamery - trochę jak w jakimś kadrze z filmów Smarzowskiego. Tradycyjny motyw z rąbaniem mebli siekierą oraz nietypowe gaszenie światła: Ich kanał: https://www.youtube.com/channel/UCm7V76ubR9fAmGQd5LJEXIA/featured?disable_polymer=1 Nazwali się po prostu "pato stream" - charakterystyczne niczym "wideoprezentacje" Atora. Zobaczymy w jaką stronę to pójdzie. Widzicie dla nich potencjał w tej niszy? Czyżby Era Wodnika Era Tucznika dobiegała powoli końca?
 23. Nowi [Pato]Streamerzy.

  Osobiście nie przejmuję się za mocno kondycją ludzkości, poza tym myślę, że za bardzo się nie zmieniła, np. w takim starożytnym Rzymie domyślam się, że więcej ludzi oglądało walki gladiatorów niż interesowało się filozofią, tak teraz więcej ludzi ogląda mecze niż chodzi do teatru itp. Podobne mechanizmy, tylko subtelniejsze formy. Ale rozumiem Twoją reakcję, bo też byłem w szoku nietęgim gdy pierwszy raz spotkałem się z tym zjawiskiem socjologicznym jakim są patostreamy.
×