Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Mosze Red

Starszy Moderator
 • Zawartość

  6814
 • Donations

  0,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  225

Ostatnia wygrana Mosze Red w Rankingu w dniu 29 Lipiec

Mosze Red posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

9669 Świetna

10 obserwujących

O Mosze Red

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość:
  Polska, do stolicy bliżej niż dalej
 • Interests
  Prawo, ekonomia, logika, filozofia, kobiety.

Ostatnie wizyty

11581 wyświetleń profilu
 1. Podwyżka minimalnej? W życiu!

  I jest jeszcze jedna kwestia. Jeśli ktoś zatrudnia dużą grupę pracowników fizycznych wykonujących proste prace, to od pewnego pułapu płacy minimalnej bardziej się kalkuluje zwolnić część załogi i dać nadgodziny pozostałym. Praca będzie wykonana ta sama, ci co zostaną zarobią więcej (więc nie będą protestować i płakać za tymi, którzy pracę stracili), a pracodawca oszczędzi na kosztach Ci co stracą prace pójdą na garnuszek podatnika. Tak tylko piszę jak to będzie wyglądało w większych firmach, może jeszcze nie teraz ale po kilku takich podwyżkach tak się zacznie dziać. Tak naprawdę płaca minimalna potrzebna jest tylko nisko kwalifikowanym pracownikom, bo specjalista wysoko kwalifikowany zawsze zarabia sporo powyżej minimalnej.
 2. Podkarpackie janusze chyba myślą, że mają drogę na własność.

  1 Stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym 2 Naruszenie nietykalności cielesnej 3 Groźby karalne Tak na szybko, pewnie jeszcze coś by się znalazło.
 3. Regularne ćwiczenia poprawiają... wszystko?

  A myślicie, że skąd się wzięło przysłowie "w zdrowym ciele, zdrowy duch" :>
 4. Grożenie na forum a policja

  Wiecie panowie to jest tak, groziłeś jakiejś szerokiej grupie osób wątpię żeby to wzbudziło zainteresowanie prokuratora. Natomiast jeśli groźba by dotyczyła wąskiej grupy osób, lub konkretnej osoby, poziom wpisów eskalował by od momentu nazwijmy to szorstkiej krytyki poprzez pomówienia, aż do gróźb bezpośrednich lub zawoalowanych 'złożenia odwiedzin'. To sprawa jest zupełnie inna, prokuratorzy to nie idioci i jeśli jedziesz kogoś miesiącami (lub latami), a później proponujesz innym uczestnikom nagonki wycieczkę do tej osoby, to groźby są realne, wzbudzają realne poczucie zagrożenia. Dodatkowo wychodzą np. fakty, że jeden z uczestników zajmuje się np. strzelectwem i ma dostęp do broni palnej, ewentualnie z wpisów wynika iż jest mocno niestabilny psychicznie to prokurator musi zareagować twardo, jeśli by się coś stało, a zignoruje zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa to będzie miał niefajnie.
 5. Grożenie na forum a policja

  Policja nie wbija 'za coś" tylko wykonuje określone czynności w toku postępowania, najczęściej na polecenie prokuratora. Wszystko zależy od tego, czy prokurator potraktuje twoje groźby poważnie.
 6. Celowe postarzanie/pogarszanie produktów...

  @Rnext to nie do końca jest tak. Weź poprawkę iż można by przeliczyć trwałość na cenę. I np. żarówka która działa minimum 100 lat a nie 2 lata, kosztowała by 400 pln, a nie 8 pln. I tak naprawdę trwałe sprzęty kupowali by zamożni ludzie lub sektory gdzie liczy się czas działania/ niezawodność. Np. takie wojsko chętnie kupiło by takie żarówki, bo raz niezawodność/ trwałość, a dwa montujesz na obiekcie np. 200 sztuk i zamiast trzymać w magazynie zapasu 5000 sztuk, trzymasz 50 sztuk (oszczędność miejsca magazynowego, łatwość transportu itp.). Odpowiednia kasa wpłynęła by do producenta, a producent po zaspokojeniu zapotrzebowania utrzymywał by małą linię produkcyjną + uderzył w inny segment rynku z produkcją czegoś innego, to paradoksalnie przyspieszyło by rozwój, cały czas musiały by być nowe pomysły na produkt i nowe realizacje i przebranżawianie.
 7. Hung Gar

  Kiedy zaczynasz trenować sport lub sztukę walki, zawsze zaczynasz od podstaw, jest podział na grupy/ sekcje. Jesteś początkujący i zaczynasz od zera. Więc jeśli nie masz przeciwwskazań zdrowotnych poradzisz sobie. Wszytka zależy od podejścia do treningu, sekcji, trenera itp. Treningi mogą trwać od 60 do 120 minut, najczęściej jednak spotyka się systemy nauczania gdzie trening trwa w przedziale 75 - 90 minut. Oczywiście, że jest ciężko, trenowanie każdej sztuki walki polega na bezustannym przekraczaniu swoich limitów, inaczej nie będzie postępu. Trening dzieli się zazwyczaj na dwie części - rozgrzewkę i trening właściwy (ten może się składać z wielu elementów, nauka/ powtarzanie technik, trening wydolnościowy, kata, formy z bronią, trening z przyrządami, sparingi zadaniowe, sparingi w pełnym kontakcie itp.) wszystko zależy od stopnia zaawansowania. Trening może mieć kładziony nacisk na kilka aspektów np. sportowy, samoobronę, harmonię - zdrowie, sztukę - formę itp. Co do jakości mistrzów i nauczania się nie wypowiem, nie mój styl/ nie moja sztuka. Mogę się wypowiedzieć jedynie na podstawie filmów jakie widziałem na ich kanale, i opinii kolegów, którzy siedzą mocno w chińskich sztukach walki. Opinia jest taka iż instruktor jest kompetentny. Co do samej sztuki to aktualnie to czego się naucza, to jest wymieszanie tradycji z nowoczesnością (ale tak jest w każdej sztuce, cena postępu). Czyli masz przygotowanie pod kontem sanda - wolna walka (sportowa) i tradycyjne hung gar, które jest twardym bojowym stylem. Jeśli będziesz się trzymał metodyki treningowej, klasycznej to bardzo rozbudowuje masę mięśniową ten styl, jeśli łatwo buduje ci się masa mięśniowa to po dłuższym okresie treningowym będziesz wyglądał jak rasowy 'kark'. Przemyśl dokładnie czemu chcesz trenować, jaki jest główny cel czy sport, czy samoobrona, czy zdrowie, czy rekreacja, czy pewność siebie, czy kręci cię broń, i zasadniczo to jest podstawa wyjściowa do dyskusji co i jak trenować. I jeszcze jedna uwaga, co byś nie trenował to minimum 3 treningi z instruktorem w tygodniu, a jak chcesz szybkich postępów to i tak musisz trenować jeszcze we własnym zakresie np. codziennie wyrwać 45-60 minut na trening w domu wybranych elementów.
 8. Dział prawny

  Czemu zakładasz nowy temat i wykopujesz stary zamknięty wątek? Masz wątek moje propozycje odnośnie forum. Tam możesz wpisać propozycję odnośnie poszerzenia działu. Temat zamknięty.
 9. Sposób na rozpropagowanie forum

  Taka forma reklamy kojarzy mi się z tytułami z Onetu czy Interii, typowy clickbait. Po pewnym czasie tak to zaczyna wkurwiać, że nie czyta się danego portalu, nie klika na nic itp.
 10. Zmieniajcie i kształtujcie, to Wasze miejsce

  Masz lajki, opcja łapka w górę, nie musisz korzystać z innych opcji, proste ?
 11. Nie będzie opcji usuwania postów, to otwarta droga do manipulacji treścią. Użytkownik ma jedynie możliwość edycji posta przez 15 minut.
 12. Błąd, nagranie musi być nie edytowane i na oryginalnym nośniku, na którym je zapisano i to wszystko. Format dowolny (nie ma formatów, których nieedytowalnych). Rzeczoznawca oceni czy nie było coś wycięte, zmienione, zmontowane, zmienione datowanie pliku itp. I musi mieć dostęp do oryginalnego pliku nie kopii. Więc jeśli masz nagranie na telefonie i nic z nim nie robisz wszystko jest ok, może być to uciążliwe jeśli zapisujesz w pamięci telefonu, a nie na karcie sd bo np. do wykonania cyfrowej kopii rzeczoznawca potrzebuje zabezpieczyć nośnik, tak dasz kartę sd, a tak stracisz telefon na kilka dni. Dyktafon jest wygodniejszy z trzech powodów: 1 Jest oddzielnym urządzeniem, o którego posiadaniu loszka nie powinna wiedzieć, telefon może zawsze przeszperać i wyczyścić. 2 Dyktafon został stworzony do nagrywania, będzie działał dłużej, zbierał dźwięk lepiej i będzie bardziej czuły. 3 Dyktafon można dać rzeczoznawcy bez żalu w przeciwieństwie do smartfona i oczywiście osoba postronna nie będzie miała dostępu do danych zgromadzonych w telefonie (kontakty, zdjęcia, terminarz i inne).
 13. Kolejna mądrość z kafeterii

  Wymiana na nowszy model :>
 14. Najprawdopodobniej zaciążyła, niekoniecznie z tym kolesiem. Zwyczajnie ten najlepiej pasuje na tatusia, z pomiędzy tych, z którymi współżyła w tamtym czasie. To 10 lat w UK zadecydowało o tym, że ona czuje iż on jest ojcem :>
 15. Byłoby niepoprawne politycznie poddać w wątpliwość fakt gwałtu z tej prostej przyczyny iż wygląda jak tucznik w pierwszej klasie wagowej :>
×