Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Mosze Red

Starszy Moderator
 • Zawartość

  7052
 • Donations

  0,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  230

Zawartość dodana przez Mosze Red

 1. Monitor

  Jeśli twoim priorytetem są gry online to dobry wybór. W pozostałych zastosowaniach będzie ok.
 2. Spoko jak każdy obywatel będzie mógł złożyć oświadczenie, czy popiera takie rozwiązanie, czy nie. Taka "klauzula sumienia" i ci, którzy poprą trzymanie ich zamiast czapy, będą płacić 3% podatku dochodowego extra na utrzymanie bandytów :> Atak na, któregoś z mieszkańców, wejście na posesję + groźby, wejście na posesję do lokalu mimo sprzeciwu osoby użytkującej, nieuprawnione wejście na posesję/ do mieszkania/ domu, które wymaga podjęcia dodatkowych czynności np. wyważenia drzwi/ furtki/ przeskoczenia płotu/ naruszenia zabezpieczeń np. systemu alarmowego itp.
 3. A chcesz mieć uczciwe sądy i urzędasów?
 4. 1 Obrona konieczna. 2 Naruszenie miru domowego. Punkty 1 & 2 do samodzielnego wykonania podczas obrony, czyli usprawiedliwiona eliminacja napastnika. Czyli kiedy obywatel ma prawo zabić napastnika. 3 Seryjni mordercy. 4 Pedofile recydywiści. 5 Mord ze szczególnym okrucieństwem. 6 Zdrada stanu. 7 Defraudacja środków należących do skarbu państwa lub jednostki terytorialnej dla urzędników. 8 Przyjmowanie łapówek przez przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. Punkty 3 - 8, za to wszystko powinna być czapa.
 5. Monitor

  @Alias to oba i tak przegrywają z samsungiem i AOC i LG, a nawet ci wyjaśnię czemu tak się dzieje, że masz wrażenie kiepskiego kontrastu i przyszarzałych kolorów. Po pierwsze kalibracja monitora. Po drugie podświetlenie w AOC nie jest tak naprawdę białe tylko mleczne (i tyczy się to wszystkich modeli, które oglądałem, niezależnie od matrycy). Takie diody wybrali, zapewne podyktowany jest wybór niższymi kosztami produkcji.
 6. Monitor

  Nic nie sądzę, nie korzystałem.
 7. Monitor

  Absolutnie nie, ja odniosłem się do monitora, który chcesz zakupić. Jeśli szukasz dobrego monitora, który będzie nadawał się "do wszystkiego" gry, filmy, praca. I ma być za rozsądne pieniądze to po obejrzeniu wielu modeli mogę polecić te dwa ze względu na jakość obrazu: https://www.morele.net/monitor-samsung-ls24f350fhuxen-773879/ https://www.morele.net/monitor-aoc-i2369vm-579267/ W samsungu trzeba pamiętać żeby w manu ekranowym szybkość reakcji przestawić na najszybszą. Samsung jest ładniej wykończony i obudowa oraz nóżka są z lepszych materiałów. W cenie poniżej 800 pln, nie dostaniesz monitorów z lepszą jakością obrazu i kolorami. Jak chcesz typowo do grania online, to https://www.morele.net/monitor-iiyama-g-master-black-hawk-ge2288hs-774551/
 8. Monitor

  Ponieważ monitor, który linkowałeś jest delikatnie mówiąc przestarzały, parametrami nie zachwyca. To typowa biurówka do klepania w wordzie czy exelu. Wydałeś na komputer kilka tysięcy, a teraz chcesz kupić bardzo słaby monitor, co oznacza, że potencjał sprzętu się zmarnuje. Monitor to element zestawu, który bezpośrednio przemawia do twoich zmysłów, daje ci bezpośredni kontakt z użytkowanym sprzętem i w znacznej mierze decyduje o komforcie korzystania z niego, o przyjemności obcowania z nim itp. Ponadto monitor samsunga, który opisałem kosztuje około 550 pln, więc w stosunku do ceny jednostki to są niewielkie pieniądze, a wrażenia z użytkowania sprzętu będą diametralnie inne. Btw, miałem kupić Eizo za 1400 pln, a po porównaniu obrazu w sklepie uznałem, że różnica jest tak znikoma iż wywalę kasę w błoto i wziąłem samsunga.
 9. Czy warto kupić ten płaszcz?

  Najlepiej to znaleźć przyzwoitego krawca, dobrać materiał i uszyć na miarę Warunek jest taki, że kupujący trzyma w miarę równą wagę, bo jak nagle przytyje lub schudnie to efekt zajebistości pryśnie.
 10. Sumplementy = sterydy?

  Wszystko co żyje, to chemia
 11. Czy warto kupić ten płaszcz?

  Np. vistula płaszcze zaczynają się od +/- 1k, celuj w jakiś klasyczny krój, będziesz miał na lata. Jak kupisz coś typu 'sezonowa moda' typu pizdylion kieszonek, czy jakieś inne udziwnienia za 2 sezony będziesz się w nim wstydził wyjść.
 12. Monitor

  Zmarnowane pieniądze. Powiem tak jak chcesz mieć monitor to najpierw musisz się zastanowić do czego chcesz go używać. Jak do grania w gry online, to potrzebujesz typowo gamingowego z czasem reakcji 1- 2 ms. Jak użytkujesz do programów, oglądania filmów, przeglądania netu i normalnych gier, to najważniejsze żeby nie smużył przy dynamicznych scenach, miał dobrą czerń i biel i ładne odzwierciedlenie kolorów. Aktualnie użytkuję trzy monitory, jeden w gabinecie, dwa w domu. W gabinecie mam iiyama z matrycą AMVA+ i jest bardzo dobrym monitorem do pracy, nie męczy oczu, ma ładne kolory, przyzwoitą biel i czerń, natomiast przy dynamicznych scenach trochę smuży (bardzo delikatnie), w sumie matryca amva+ to taki średniak, który ma być dobry do wszystkiego. Można kupić też model benq z taką matrycą, jakość wyświetlanego obrazu bardzo podobna. W domu mam iiyame G Master (75hz, 1ms) typowo pod strzelanki online. I jest to monitor do tego zaprojektowany, szybki czas reakcji + kilka technologii poprawiających widzenie celów podczas gry. Do grania jest bardzo dobry, do innych rzeczy przyzwoity. Ponadto użytkuję samsunga LS24F350FHUXEN, który przerósł moje oczekiwania, urzekł mnie zajebistymi kolorami w mojej ocenie kolory nie odbiegają zbytnio od monitorów Eizo, które są 2x droższe. Matryca IPS (4ms), po kalibracji przy "współudziale" kolorymetru ten monitor to miazga. Kalibracja kolorów + ustawienie w menu czasu reakcji na najszybszą, efektem jest zero smużenia, świetne kolory. Idealny do pracy, internetu, oglądania filmów i dalej bardzo dobry do gier online. Zasadniczo iiyame odpalam tylko jak gram w coda online. do wszystkiego innego używam teraz samsunga.
 13. Czy warto kupić ten płaszcz?

  Przyzwoity płaszcz to wydatek minimum 1k pln. I dupy nie będzie urywał. Żeby mieć jakiś rozsądny wybór, to musiał byś celować w przedział cenowy 1200 - 1800.
 14. Adept o Marku Kotońskim

  Was? Odkąd Marek jest w dwóch osobach?
 15. Adept o Marku Kotońskim

  Nie rozumiem czym się tutaj niektórzy bulwersują. Gdyby dla Adepta nie było wartościowych treści w nagraniach, to by nie słuchał do poduszki Że ze wszystkim się nie zgadza? Znajdźcie mi dwóch ludzi, którzy nawet w obrębie jednego tematu będą się ze wszystkim zgadzać.
 16. Żarty podszyte prawdą lub niekoniecznie 2.0

  @Mordimer - taki urok miasta wiszących rowerów :>
 17. Protest lekarzy rezydentów

  Panowie, a ja wam powiem, że te wieczne protesty lekarzy bulwersują innych pracowników szpitali i mówię tu o pracownikach wysoko kwalifikowanych. Lekarze i pielęgniarki protestują bo są licznymi i zorganizowanymi grupami, więc mogą wymusić siłowo pewne ustępstwa. W szpitalach pracują również farmaceuci, ludzie z wyższym wykształceniem, ba niektórzy mają po 2 - 3 pokrewne fakultety. Funkcjonują tzw. apteki szpitalne, gdzie prócz składowania i administrowania zapasami medycznymi szpitali, przygotowuje się leki, które mają bardzo krótki termin zdatności do użycia np. kilka dni więc firmy farmaceutyczne ich nie produkują. To samo tyczy się specjalistycznych opatrunków, też to szykują, zwyczajnie apteka szpitalna to jednocześnie lab. Więc tak, ci ludzie odpowiadają za sporządzanie substancji, które są w użyciu lekarzy często w ciężkich przypadkach, to raz. Dwa administrują dystrybucją leków między oddziałami. Trzy zapewniają logistykę, płynność dostaw, wyliczają zapotrzebowanie, sporządzają zamówienia, czyli kierują dostawą wszystkich substancji, leków i drobnego sprzętu do szpitala. Dodatkowo praca jest i fizyczna, bo niektóre substancje przychodzą w dużych opakowaniach zbiorczych lub beczkach i wtedy robią za tragarza (rozładunek transportu), wspinacza drabinowego (np. układanie tego na wielopoziomowych pułkach kilka metrów nad ziemią). Dodatkowo robią za darmową konsultację dla doktorów, którzy znają się na chemii leków, wzajemnych zależnościach między nimi jak baletnica na prowadzeniu czołgu. Naście telefonów dziennie z pytaniami do farmaceuty o zamienniki, czy to z tamtym można zapisać, a jaki będzie skutek uboczny itp. Żeby wam to zobrazować, jedna z aptek szpitalnych w naszym pięknym kraju robi najlepsze w całej UE opatrunki specjalistyczne (byli za to nagradzani) na odleżyny, na trudno gojące się rany, na nietypowe miejsca itp. Zgadnijcie ile ci spece farmaceuci zarabiają? Minimalna + wysługa lat. Czyli poniżej dwóch tysięcy na rękę. Ale są zbyt mało liczni żeby protestować, a nawet gdyby to ze względu na małą liczebność nikt nie traktuje ich poważnie (nie są grupą nacisku). Czyli masz pracę farmaceuta, tragarz, logistyk, konsultant - specjalista w jednym, za psie pieniądze. Ci bardziej obrotni jak mają zamożną rodzinę spierdzielają i otwierają apteki, jak nie mają to idą pracować do prywaciarza lub starają zahaczyć się w firmie farmaceutycznej. No ale nie wszyscy są zamożni lub obrotni.
 18. Czas na podsumowanie.

  To w końcu ma być pożegnanie, czy temat typu co zmienić/ co mi się nie podoba? Taki temat jest na forum i tam omawiamy propozycje zmian. Jak rozumiem @Assasyn bawisz się w "wirtualnego Siwca" i dokonujesz publicznego samospalenia na rzecz dobra forum, a podwieszenie tematu ma być ekwiwalentem Stadionu X lecia (taki suchar).
 19. Z własnego doświadczenia (między innymi) powiem wam, że zasada jest taka, im więcej masz (im trudniej jest znaleźć gościa jak ty), im wyżej stoisz i zlejesz panią tym mocniej chce się zemścić. Z prostej przyczyny iż uważa, że zlewając ją straciła dużo, bo w momencie zapoznania i zainteresowania ona już w 'musku' układa plan wspólnego życia na następne 30 lat. Zlewając ją, rozbijasz jej 'życiowy plan'. Czy się zemści zależy od tego czy trafi się okazja. Zemsta może być pośrednia lub bezpośrednia. Pośrednia to klasyczne obrabianie dupy, jeśli ma dostęp do twojego środowiska. Bezpośrednia (w sumie też pośrednia ale bardziej brutalna), polega na napuszczeniu kogoś na ciebie, to może być biały rycerz, prokurator (pomówienia o przestępstwa). Najgorsze jest miejsce z towarzystwem, bez świadków, już tłumaczę o co chodzi. Jesteście na imprezie wychodzicie np. do kuchni, innego pomieszczenia czy nawet toalety. Pani idzie za wami i zaczyna się do was dobierać, siebie rozbierać, odtrącacie jej 'zaloty'. Może być nawet bardzo nachalna, wy np. ją odepchniecie, nie macie innego wyjścia. Wtedy jest już częściowo roznegliżowana w akcie wściekłości skacze wam z pazurami do twarzy i zaczyna wołać o 'pomoc'. Wpadają ludzie z imprezy i widzą: - laska w samym staniku - rozhisteryzowana - wy ze szramą na twarzy Jak to wygląda? Kto wam uwierzy? I odgrywa scenkę, że za nią wszedłeś np. do WC i chciałeś ją zgwałcić. To jest KLASYKA, sam miałem podobny motyw 2x, znam wielu facetów, którzy to przerabiali. Jak jesteście gdzieś na imprezie i laska się do was przystawia, nie zostajecie z nią sam na sam, jeśli nie chcecie zaliczyć, taka moja rada. Definitywnie odrzucona, jeszcze ciut wypita na 90% będzie chciała natychmiastowej zemsty. Raz na imprezie urodzinowej u kolegi, chciałem się wyrwać na chwilę z towarzystwa, miałem dość jazgotu. Wszedłem do biblioteki, zacząłem przeglądać zawartość półek, jedna pani weszła za mną, rozpięła bluzkę, zaczęła dobierać się do rozporka. Ja nie byłem zainteresowany. Wszystko przebiegło według powyższego schematu z tą różnicą, że nie dałem się podrapać, odepchnąłem ją. Wrzask, jazgot, że napaść, że gwałcą, żeby policję wezwać. Wpadło kilka osób, zaraz załamywanie rąk nad krzywdą biednej, niewinnej kobietki. Nawet dwóch krewkich panów chciało wyskoczyć do mnie z łapami. Niestety pani miała niefart, kumpel jest zapalonym bibliofilem, ma sporo cennych książek z racji tego w bibliotece jest monitoring (o czym wiedziałem oczywiście) . Co dalej się działo, to już była farsa, najpierw próby powstrzymania przed odtworzeniem nagrania, a jak było to nieuniknione, ewakuacja pani z imprezy.
 20. "Chora sekta braciasamcy.pl" - wyznania Szymona

  Zależy czy dodasz do tego komentarz naruszający dobra osobiste, czyli w jakim kontekście będzie wypowiedź w poście z linkiem.
 21. Czas na podsumowanie.

  Powodzenia Assasyn. Wątek opada ponieważ użytkownicy interesują się innymi tematami, normalna mechanika działania forum. Są tematy, które ludzi z forum wciągają, a inne są zlewane, ot urok internetu.
 22. prośba o konfrontację przekonań

  Konfrontować to można fakty, świadków, rezultaty badań, a nie przekonania. Przekonanie jest to wbudowany wzorzec, który zazwyczaj ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. @NadCicho - avatar, przywitanie w odpowiednim dziale, regulamin.
 23. Moja historia i moje cele A.D. 2017

  Temat zamykam.
×