Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

AdrianoPeruggio

Starszy Użytkownik
 • Zawartość

  2242
 • Donations

  0,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

703 Świetna

O AdrianoPeruggio

 • Tytuł
  Starszy chorąży sztabowy

Profile Information

 • Płeć
  Nieokreślona

Ostatnie wizyty

2852 wyświetleń profilu
 1. Antywirus do Samsung Galaxy

  Cześć, mam telefon SG z systemem Android, zawirusowało mi telefon po przeglądaniu internetu, chciałem postąpić tak samo, jak w laptopie kiedy to poradziliście mi, jak skutecznie walczyć z wirusami, ale niestety ściągnąłem program AdwCleaner ale nie mogę go odpalić na telefonie, pomyślałem, że przyczyną jest to, że ściągałem normalnie przez neta w telefonie, a może trzeba ściągnąć specjalny AdwCleaner dedykowany dla Androida? Nie znalazłem takiego w Google Play, ale są inne programy do ściągnięcia, np. Malwarebytes for Android, tutaj kolejne pytanie, czy są one płatne jednorazowo? Bo klikając ściąganie trzeba zaznaczyć opcje, że program będzie miał dostęp do aplikacji na telefonie jak np. ''zakupy w aplikacji'', ''SMS'' itd. Pytam w kontekście tego, że mam taki telefon od niedawna po raz pierwszy i nie wiem, jakim cudem zniknęło mi z konta 100 zł doładowania w sieci. Poszperałem w necie i wyłączyłem opcje ściągania plików na bieżąco, ale czy teraz na pewno nie będę tracił kasy? Czy mogę udać się do mojego operatora i tam spytać, na co poszła ta kasa? Czy ktoś tam pomoże mi tak ustawić telefon, by nie płacić za coś, co ściąga mi się bez mojej wiedzy? Jakie programy najlepiej ściągnąć by gruntownie, na maksa wyczyścić S Galaxy i czy jest możliwa opcja z użyciem zalinkowanych wyżej programów? Dzięki za odpowiedź
 2. Uwaga na Ukrainki

  Jak mają się ''tradycje'' banderowskie do tego, jak patrzy na Polaków? Ich ''patriotyzm'' nie opiera się przypadkiem na nienawiści do Polaków, ruskich i żydów?
 3. Najlepsza armia II WŚ

  Flota, a nie cywile, kobiety, dzieci, skutki wybuchu itd.
 4. Najlepsza armia II WŚ

  Bomba atomowa i atak na port to rzeczy nieporównywalne.
 5. Najlepsza armia II WŚ

  Dodam, że zrzucenie bomby na japońskie miasta przez USA to powód do wielkiego wstydu. Niepotrzebna manifestacja. Co do Waffen SS, to ponoć Wehrmacht ich nie lubił, bo byli faworyzowani pod względem sprzętu. Ale bitne, fanatyczne oddziały.
 6. Najlepsza armia II WŚ

  Co do komuszków zza wschodu, ja bym tak ich nie chwalił, bo nie ma za co. Wygrali tylko liczbą. To nie sztuka zasypać przeciwnika setkami tandetnych dywizji. Dziwne byłoby, gdyby z Niemcami nie wygrali. Zasoby są najważniejsze, pomimo tego dostawali łomot od Niemców, no ale walka na dwa fronty sprawiła, że komuchy nabrały wiatru w żagle. To i tak dziwne, że na początku pomimo wielkiej przewagi ilościowej Niemcy ich pokonywali, może to kwestia typowego wschodniego burdelu, bałaganu, wybicia kadry oficerskiej. Ale potem się opamiętali i nie musieli nic robić, wystarczyło zalać obszar bitwy swoim dziadostwem, tak jak chinole zalewają rynki zbytu. Pod względem odwagi oceniam najwyżej kochanych Polaków. Dywizjon 303 i wiele innych, szerzej nieznanych bitew. Szacunek dla Finów, Niemców i dywizji ochotniczych SS ale tylko za walkę z komuszym wrogiem. Najgorzej oceniam banderowców (obejrzyjcie ''Wołyń''co za bydlaki) i innych tchórzy, ustaszy, dirlewangerowców, którzy byli odważni do bezbronnych, kobiet i dzieci. To samo tyczy się gwałtów dokonywanych przez komuchów oraz mordowania cywilów przez SS. Wlosi to był chyba balast, a nie pomoc dla nazioli.
 7. Problemy z logowaniem do Windowsa

  To była -nowiutka -czysta -ścierka.
 8. Problemy z logowaniem do Windowsa

  Ale ja--czyścilem około---tygodn-ia-temu, -ju -pewnie dawno wyschło.
 9. Problemy z logowaniem do Windowsa

  Tak, to była sama woda jak czyściłem, więc czemu miałyby się skleić?
 10. Problemy z logowaniem do Windowsa

  Przed chwilą sprawdzałem, dalej -sz-wan-kuje, jeśli dam -kompa -do -n-aprawy, to -ciekawe, -czy zrob-ią -i -ile -wezm-ą.
 11. Problemy z logowaniem do Windowsa

  Witam, ostatnio -czyściłem mokrą -ścierką laptop -i dzi-eń-potem -(-n-ie -wiem, czy to -prz-yczy-n-a -mam -kłopoty -z --klawiaturą, n-ie -mogę -wpisać hasła logując -się --b-o -samoczynnie wyskakuje -mi seria znaków -------------------------------------. Ma to miejsce cały czas, tak samo teraz pisząc w wyszukiwarce czy na Forum, muszę -co -chwila -kasować te -znaki. -Co robić, -Pan-ie -Premierze?
 12. Moja aktualna sytuacja i prośba o rade

  Ogółem rzecz biorąc wątpię. Ale szczegółem-możliwe. Może gdzieś się uchowały:) Poza tym czy nie ma już normalnych ułożonych niewiast? Choćby 10 procent? Jest aż tak źle?
 13. Moja aktualna sytuacja i prośba o rade

  To co innego ma robić? Albo katolik i stosuje się do wymagań tej religii, albo nie. Nie można być trochę katolikiem, tak samo jak wierzącym niepraktykującym, czy też trochę w ciąży. Od razu zastrzegam-proszę nie mieć skojarzeń tradycyjnej nauki Kościoła z białorycerstwem pojmowanym jako bycie pantoflarzem. To facet ma rządzić, kobieta wychowywać dzieci, czystość i staranne podejście do tematu nie oznacza naiwności.
 14. Moja aktualna sytuacja i prośba o rade

  Dlatego właśnie napisałem-że wszystkiego nie da się przewidzieć, ale można zminimalizować ryzyko złego wyboru. Kolega jest katolikiem i kieruje się ta religią w życiu, więc napisałem mu, jaki ma zakres działania w tej sytuacji. Ja wiem, że czasy sprzyjają porzucaniu obowiązków kobiecych na rzecz ''wyzwalania''-właśnie o tym wyżej napisałem. Jeśli ktoś chce żyć w zgodzie z katolicyzmem, to powinien szukać posłusznej żony, która będzie zachowywać się zgodnie ze swoim biologicznym przeznaczeniem-rodziła dzieci, opiekowała się nimi, dbała o dom. Dlatego na starcie wykluczyć należy wszelkie ''wyzwolone''. Ja jednak sądzę, że wśród tylu Polek czy kobiet zza granicy można znaleźć prawdziwie kobiece niewiasty. W końcu ktoś chodzi na te spotkania religijne. Masz rację, że w przypadku nastawienia na dzieci i dużą rodzinę w dzisiejszych czasach obszar łowiecki jest być może mocno zawężony-ale dalej istnieje. Przecież słyszy się o Ruchu Czystych Serc, reklamowanym przez Anię Golędzinowską. Być może trzeba dłużej ze sobą pochodzić, by się poznać i wyłożyć karty na stół-kto ma co robić w przyszłości w rodzinie. Przyda się znajomość wiedzy z Forum, książka ''Hieny...'', a także być może ''Vademecum ojca'' WCzc. Jego Ekscelencji Janusza Korwin-Mikkego. Może warto szukać w kręgach tradycjonalistycznych, nawet widziałem kiedyś założony dla żartów profil monarchistów poszukujących kandydatek na żonę Ogólnie co może jeszcze zrobić facet? Trzymać ramę, wybrać właściwie (sprawy łóżkowe się ''dotrą'' po ślubie), kierować niewiastą. Wiem, że moje rady brzmią jak teoretyzowanie kółka robienia na drutach, ale miała być porada dla katolika. Nauka Kościoła się nie zmieniła (pomijając posoborowe luzactwo i dogadzanie ludziom, byleby łaskawie zechcieli być katolikami-a to im powinno zależeć na tym darze)-zapewne poradniki z XIX dla młodych wydawały się brzmieć równie ckliwie i naiwnie wobec rozwiązłego świata-ale to świadome działanie, równanie w górę, a nie dostosowywanie się do ''byle jak, z kim, gdzie popadnie''.
 15. Moja aktualna sytuacja i prośba o rade

  Na gruncie katolickim ślub to bardzo poważny sakrament. Przed ślubem należy dokładnie poznać przyszłą żonę. Temu służą spotkania, spacery itd. Nie każdy chłop chce żyć po katolicku i nie każda baba. Dlatego trzeba dokładnie wymienić się swoimi planami co do drugiej osoby na przyszłość. Weź kartkę i spisuj wszystko, to planowanie w ciemno na lata, tak już jest, wszystkiego nie przewidzisz-ale możesz zminimalizować ryzyko złego wyboru. Jak? Szukaj niewiasty we właściwym środowisku. Jeśli np. chodzi do kościoła, ma wiedzę teologiczną, lubi dzieci, jest poddana woli chłopa-to dobrze. Chce się ''wyzwalać'' i robić ''karierę''-słabo. Powinna też być nastawiona na rodzenie wielu dzieci. Ty też. Zdziwiony? Aha, zapewna posoborowie delikatnie podchodzi do odwiecznego nauczania i chce wszystkich uszczęśliwiać, kochajmy się itd, ale powinieneś dla pełnego wyboru wielu opcji dowiedzieć się, czego nauczano i co się uczy, gdzie i kto. To temat na długą rozmowę, ale uważam, że po drugim soborze Kościół przestał nauczać rygorystycznie tego, co było głoszone przez prawie 2000 lat. Sugerowałbym udanie się do przedstawicieli FSSPX i zapoznanie szczegółowe z tematyką ślubu, wychowywania itd. Na youtube są wykłady o małżeństwie i narzeczeństwie tego Szacownego Stowarzyszenia. Przeczytaj ''Hieny, modliszki....'' i obserwuj ją oraz jej rodziców. Jeśli-idąc za książką-np. ojciec to pantoflarz, a matka hiena-zostaw to.
×