Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Endeg

Starszy Użytkownik
 • Zawartość

  1226
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

669 Świetna

O Endeg

 • Tytuł
  Chorąży

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość:
  North Side

Ostatnie wizyty

1098 wyświetleń profilu
 1. Co więcej słowo, które w wielu językach jest zapisywane jako VAMPIR pochodzi od słowiańskiego "wąpierz" i wróciło w XX wieku do naszego języka właśnie jako "wampir".
 2. Jedna opcja nie wyklucza drugiej, nawet może być hajtnięta z przychówkiem. Tylko raczej żaden brat by się nie skusił na TAKI egzemplarz, a przynajmniej nie powinien.
 3. Przebijam, mam aspirację założenia Klubu Sprawiedliwości Socjalnej Fity-Fifty 50/50.
 4. Oni czy może nie oni z WSI bądź z miasta, ale zauważalne że "układ" przechodzi do ataku i zaczyna kąsać, grożąc internautom: http://wiadomosci.wp.pl/internauci-probuja-wyjasnic-sprawe-magdaleny-zuk-moga-spodziewac-sie-pozwow-6121486603335809a
 5. Tak to wygląda. Podobnie jak w I wojnie światowej i kampaniach napoleońskich logika wydarzeń była taka, że doszło do współpracy Związku Sowieckiego (Rosji) z aliantami anglosaskimi. Będąc ich sojusznikiem od 1941r. zajęli Polskę i środkową Europę dopiero w latach 1944-45. Wówczas Armia Czerwona była już w dużym stopniu osłabiona kilkuletnimi zmaganiami z Hitlerem. I dlatego gdyby sowieciarze stworzyli front z Anglią i Francją pod koniec lat 30-tych, mielibyśmy Jałtę o kilka lat wcześniej, ale na dużo gorszych warunkach. Dla Polski byłoby to równie straszne, tak jakbyśmy przegrali wojnę w 1920r. Stalin pogrywał z Anglią i Francją, ale w końcu wykoncypował sobie, że bardziej opłacalny będzie układ z III Rzeszą i połknął pół Polski prawie bez strat, jednak po prawie dwóch latach jego wojska musiały bardzo szybko, a właściwie nie zdążyły eksmitować się z terenów Kresów Wschodnich. Nawiasem mówiąc Piłsudski w 1933r. proponował Francuzom obustronny, prewencyjny atak na Niemcy. Mógłby się on powieść, bo wtedy Rzesza po traktacie wersalskim była jeszcze prawie bezbronna.
 6. Kobieta założyciela wątku jest odeŃ starsza, zatem napisał prawidłowo. Właściwie to powyżej tej cezury. Gdy już jest chora na "siątki": ma pięćdziesiątkę albo sześćdziesiątkę ...
 7. W uzupełnieniu linku zamieszczonego przez Bosmana: http://wolnosc24.pl/2017/05/09/czy-branza-turystyczna-swiadomie-tuszuje-takie-sprawy-jak-magdy-zuk-z-portali-znikaja-negatywne-opinie-domagamy-sie-by-msz-zbadal-skale-przemocy-seksualnej-wobec-polskich-turystek-w-egipcie/
 8. Należą się podziękowania i pozdrowienia, bo wielu dzięki Tobie wyszło z biało-rycerskiego cienia.
 9. W ostatnich latach ponad 9 latach miałem dwa samochody w Trójmieście na takichż blachach i nigdy nic się nie stanęło... nawet wpuszczali mnie gdy zmieniałem pas. Gdańsk i Gdynia to nie Poznań czy Kraków, animozje ze stolycą są mniejsze. Raz jeden kiedyś zaiwanili mi kołpaki oryginalne, ale to nie przez blachy tylko brak zabezpieczenia z mojej strony.
 10. Jest bliżej, ale trzeba sprawę postawić we właściwym świetle. Otóż w Trójmieście to właściwie nie ma morza, tylko jest jego namiastka - zatoka. Nad otwarty akwen to lepiej udać się do Władka, Jastrzębiej tudzież Dębek. Tylko niestety zimny maj się trafił i raczej pustki są tam.
 11. Te trzy przypadki to nie powstania tylko wojny, w dwóch przypadkach obronne. Wiedeń natomiast był kampanią ofensywną (odsieczą) wojsk króla Jana III. Jeśli chodzi o powstania to wygranym było Powstanie Wielkopolskie, jak też po części Drugie i Trzecie Sląskie.
 12. Również zapraszam, zresztą Was obu - może nie na nocleg. gdyż Adolf ma dużo lepsze warunki ode mnie i to co napisał wyżej potwierdzam w 100%. Ale możecie wpaść na żarełko. Żona gotuje wporzo i piecze bardzo dobre ciasta... Mogę tez zamówić catering z lepszej knajpy.
 13. Może jeszcze Szanownego Młodzieńca zaprowadzić do Urzędu Pocztowego i wypełnić druczek za niego? Widzę tu nowy pomysł na biznes w branży konfekcyjnej - typu śpioszki na metr osiemdziesiąt ...
 14. Maseczki przeciwplwotne to zdecydowana odpowiedź policji niemieckiej na wyzwania ze strony imigrantów: http://3obieg.pl/wunderwaffe-niemieckiej-policji
 15. Cały tekst jest spox, a zwłaszcza ten fragment: Co dnia cię budzi nowy ranek pełen niespodzianekO trzymaj się, chłopaku trzymaj sięI gdy cię nagle spławi panna wredna i zachłannaTo trzymaj się, chłopaku trzymaj sięBo choć jej przychylałeś nieba to nie polecisz na milicjęSię wie, że no niestety trzeba mieć ambicję.