Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

EnemyOfTheState

Starszy Użytkownik
 • Zawartość

  2009
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  14

Ostatnia wygrana EnemyOfTheState w Rankingu w dniu 29 Marzec

EnemyOfTheState posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

2094 Świetna

O EnemyOfTheState

 • Tytuł
  Starszy chorąży sztabowy

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Interests
  Logika, ekonomia, finanse, psychologia, filozofia, historia, polityka

Ostatnie wizyty

2331 wyświetleń profilu
 1. Komentarze najlepsze Ogórek 13 dni temu Skisłem Sznur3 godziny temu Przydam się każdemu co tu trafił Kinder Niespodzianki2 godziny temu (edytowany) Nawet my się tego nie spodziewaliśmy. Anna Grodzka2 godziny temu Stanął mi. Mózg Sexmasterki2 godziny temu Przepraszam was. Ale ja do niej nie wracam! Imigranci z Syrii3 dni temu (edytowany) Jednak zostajemy u siebie.#PozdrawiamCałyCzersk Faktycznie to musi być zabieg marketingowy. Ludzie wchodzą dla samych komentarzy, wyświetlenia się nabijają.
 2. Wziąłem się za Beatę Pawlikowską, która co ciekawe pisze książki o podświadomości, w bardzo podobny sposób do Marka . Obecnie czytam "Księgę kodów podświadomości" i równolegle odsłuchuję audiobook: "W dżungli podświadomości".
 3. Świrujecie Panowie z tym islamem, ale jeśli się wam tak to podoba, nie musicie jechać do Arabii Saudyjskiej, wystarczy Europa zachodnia: http://reporters.pl/7123/prezydent-austrii-oszalal-wzywa-wszystkie-kobiety-do-noszenia-burek-wideo/
 4. Istnieje sobie taki kraj jak Arabia Saudyjska, w którym kobieta choćby umierała pod szpitalem nie może zostać leczona bez zgody męskiego członka rodziny. Kraj gdzie kobiety nie mogą prowadzić samochodu. Kraj, w którym kiedy dziewczyna wrzuciła na Twittera zdjęcie z odsłoniętą twarzą poza domem, posypały się komentarze: "zabić ją i rzucić zwłoki psom". Kraj w którym ofiary gwałtów są skazywane za "cudzołóstwo". Kraj w którym działacz na rzecz praw człowieka Abdela Karim al-Chadara został skazany na na 10 lat więzienia i 20 lat zakazu opuszczania Arabii Saudyjskiej za walkę o przyznanie praw kobietom. I właśnie ten kraj został wybrany do komisji ONZ ds. statusu kobiet: http://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Arabia-Saudyjska-wybrana-do-komitetu-obrony-praw-kobiet-ONZ
 5. Linkowałem już tę dziewoję w jakimś temacie. Na jej kanał trafiłem z polecenia Kelthuza. A wiadomo, przy Kelthuzie nawet Korwin to biały rycerz . Brakowało takiej fajnej jutuberki w Polsce jak np. ShoeOnHead czy ABitOfBritt z USA. Filmy jak najbardziej OK.
 6. A ja bym rozgraniczył sam katolicyzm jako taki a chrześcijańska etykę. To właśnie to drugie przysłużyło się Europie i kulturze zachodu. Nie trzeba być wierzącym żeby to dostrzec. Podobnie jak nie trzeba być religijnym buddystą żeby doceniać pozytywy buddyzmu, podobnie jak np. konfucjanizmu czy taoizmu. Natomiast prawdą jest, że z tą religią katolicką z biegiem lat było coraz gorzej. W średniowieczu to się przydawało, jako ochrona przed islamem itd. Ale już w czasach Sanacji było właśnie tak jak w głównym temacie o czym jest wątek. Jak dla mnie Polska powinna wziąć przykład z Czech, czyli się laicyzować, ale tak żeby nie przejąć lewackich wzorców z zachodu, jak relatywizm moralny, kulturowy marksizm, feminazizm, multi-kulti itp. Od tej zarazy trzeba się trzymać z dala w pierwszej kolejności.
 7. Hehe, po tytule wiedziałem że będzie o Kelthuzie nawiązującym do Stachniuka i Wacyka . Fakt że niektórzy doszukują się tu podobieństw do narodowego socjalizmu, co jest nadinterpretacją, ale Kelthuz akurat dostrzega tu raczej podobieństwa do filozofii Ayn Rand. @Kelner Panic To są historyczne mity. Np. Tomiści sporo wnieśli, jeśli idzie o rozwój nauki i logiki, dlatego że Św. Tomasz z Akwinu w dużej mierze wzorował się na swego rodzaju twórcy logiki, czyli Arystotelesie. Stąd zresztą biorą się memy w necie typu: "Św. Tomasz widzi jak robisz kurwę z logiki" . Scholastycy w okresie pełnego średniowiecza praktycznie stworzyli coś takiego jak współczesna metoda naukowa. Bo scholastyka to miała być "fides quaerens intellectum", czyli "wiara szukająca zrozumienia". I to właśnie w okresie pełnego średniowiecza powstały pierwsze uniwersytety. Pierwsza szkoła ekonomiczna w historii, czyli Szkoła z Salamanki z XVI w. powstała z inicjatywy hiszpańskich duchownych i teologów. Przez sporą część historii książki, biblioteki, badania naukowe to była domena różnych zakonników, jak jezuici czy dominikanie. Stosy to akurat domena krajów protestanckich i w dodatku okresu przede wszystkim XVI-XVII: https://pl.wikipedia.org/wiki/Proces_o_czary. "Ciemne średniowiecze" i "światła nowożytność" to największy historyczny mit jaki powstał. Właśnie im dalej w las było tym gorzej w sprawie religii, coraz bardziej łączonej z polityką. I temat właśnie odnosi się już do XX wieku. A muzułmanie to wnieśli za przeproszeniem gówno, a nie wkład do nauki. To kolejny mit. Islam zabrania czegoś takiego jak rozwój nauki, niezgodnej z Koranem i Hadisami. W ciągu ostatnich 105 lat, wśród muzułmanów, których jest 1,4 mld na świecie było tylko 9 laureatów Nagrody Nobla, natomiast wśród zaledwie 14 milionów Żydów było ich 167. Na 1.4 miliarda muzułmanów – 800 milionów to analfabeci (6 na 10 muzułmanów nie potrafi czytać). W średniowieczu, muzułmanie jedynie przejmowali wszelkiej maści osiągnięcia od podbijanych krajów i kultur: https://ndie.pl/islamskie-mity-zlote-wieki/ Nawet słynne cyfry arabskie, zostały wynalezione przez Hindusów.
 8. Granic absurdu nie ma końca. http://prostozmostu.pl/premier-szwecji-zrobil-sobie-zdjecie-z-uchodzca-ktory-zgwalcil-80-letnia-staruszke,6194.html Imigrant z Somalii, który przesiedział pełne 8 miesięcy więzienia za gwałt na 80-letniej niepełnosprawnej staruszce wrzuca do netu zdjęcia z premierem Szwecji i planuje karierę polityczną. Normalnie od "gwałciciela do premiera" http://reporters.pl/7026/gwalcona-nastolatka-krzyczala-nie-sad-imigrant-tego-slowa-nie-rozumial-a-seks-analny-to-nie-gwalt/ Szwecki sąd puszcza na wolność imigranta z Iraku, który zgwałcił 14-latkę pomimo niezbitego dowodu w postaci nagrania. Powód? Według sądu, imigrant miał prawo nie zrozumieć słowa "nie", a poza tym, gwałt analny to nie gwałt.
 9. Witaj
 10. Poziom testosteronu to się zmniejsza kiedy mężczyzna zostaje ojcem. Czy w tym badaniu w ogóle to uwzględniono?
 11. Siemka, Janushinho - fajny kanał YT też czasem obczajam, taka trochę lżejsza wersja Kelthuza . Pozdro
 12. Dekalog lewicy postępowej: 1. Wszyscy są równi wobec prawa, ale niektóre grupy można uprzywilejować. 2. Kobiety są równe mężczyznom, ale należy stworzyć odpowiednie ustawodawstwo, aby mogły im dorównać. 3. Płeć nie powinna być kryterium przy zatrudnianiu pracownika. Pracodawca musi jednak zatrudnić określoną ilość osób danej płci. 4. Popieranie wolności słowa nie przeszkadza w pozywaniu do sądu ludzi o przeciwnych poglądach. Jest to tłumaczone „mową nienawiści”. 5. Zakaz mowy nienawiści nie chroni katolików. Wtedy jest to wolność artystyczna. 6. Dyskryminacja jest zła, chyba że dyskryminowany jest białym i heteroseksualnym mężczyzną. Wtedy nazywamy to dyskryminacją pozytywną. 7. Kobiety zarabiają mniej od mężczyzn za dokładnie tę samą pracę. Mimo to chciwi kapitaliści wolą dokładać do interesu i zatrudniać mężczyzn. Oba zjawiska należy zwalczyć. 8. Wolność osobista nie dotyczy możliwości swobodnego dysponowania własnym majątkiem. 9. Żeby móc pracować, trzeba mieć pozwolenie. 10. Ubóstwo da się znieść ustawą. 11. Istnieje kilkadziesiąt płci. 12. To czego nie lubimy powinno być zakazane. To co lubimy powinno być finansowane z pieniędzy podatników. 13. Bojkotujemy Kościół katolicki za dyskryminowanie kobiet i homoseksualistów. Wzywamy do tolerancji wobec muzułmanów, u których ww grupy nie mają prawie żadnych praw. 14. Obleśne i pełne wyuzdania parady równości, manify, marsze szmat mają za zadanie pokazać społeczeństwu, że ich uczestnicy są normalnymi ludźmi. 15. Rozbieranie się na przed kamerą to seksizm. Robienie tego samego na ulicy to walka o prawa człowieka. 16. Aborcja powinna być legalna na życzenie. Danie klapsa dziecku powinno być przestępstwem. 17. Jeśli socjalistyczne rozwiązania nie działają, to winny jest kapitalizm. 18. Wymarzonym ustrojem jest ten, który doprowadził już do śmierci milionów ludzi. 19. Prezentowanie niektórych rzetelnych statystyk, danych naukowych i faktów historycznych to rasizm. 20. Ale powielanie oświeceniowych i pozbawionych naukowych podstaw kłamstw o historii Kościoła katolickiego to racjonalizm. 21. Ludzie są wystarczająco kompetentni, aby wybierać władzę, ale nie są kompetentni, aby decydować o własnym ubezpieczeniu. Powyższe punkty wcale nie są logicznie sprzeczne
 13. Siema
 14. http://kamilcebulski.pl/dieta-maduro-dla-poddanych/ Tak jeszcze do niedawna wypowiadali się celebryci i różni "eksperci" o Wenezueli: Sean Penn, 2 oskary „Chavez jest fascynującą postacią. Zrobił on niewiarygodne rzeczy dla 80% społeczeństwa, które jest bardzo biedne” Oliver Stone, 3 oskary, „Wygląda na to, że pozytywne zmiany ekonomiczne, które wydarzyły się w całej Ameryce Południowej, wydarzyły się dzięki Chavezowi” Naomi Campbell, modelka, 2007 „Nieważne co przyniesie przyszłość, dla mnie jego rolą zawsze będzie zbuntowany anioł.” Michael Moore, chuj nie reżyser, 2013 „Hugo Chavez zadeklarował, że ropa naftowa należy do ludzi. Wykorzystał on ropę do wyeliminowania 75% ekstremalnej biedy, dostarczając darmową służbę zdrowia i edukację dla każdego” Don King, manager bokserów, 2004 „Zobaczenie tego wszystkiego co tutaj się dzieje napawa mnie dobrymi uczuciami” Noam Chomsky, amerykański lingwista, filozof, aktywista, 2013 „Istnieje duża opozycja, która ciągle atakuje Chaveza. Jest tutaj dużo więcej negatywnych komentarzy na jego temat niż w całej Ameryce Południowej. Jest tutaj lekka represja prasy, ale w większości, wiesz, to słowne ubliżanie.” Mark Weisbrot, dziennikarz ekonomista, 2013 „Pamiętajcie, że katastrofalny wizerunek wenezuelskiej ekonomii był promowany przez opozycję, włączając w to międzynarodowe media, przez ponad 14 lat. Ekonomiczna katastrofa według nich była zawsze za rogiem, ale nigdy się nie wydarzyła” Jeremy Corbyn – Brytyjska partia pracy, 2009 „Wenezuela poważnie niszczy biedę poprzez odrzucenie neo liberalnej polityki światowych instytucji finansowych” Danny Glover, 2014 „Kontynuuję uświadamianie sobie wizji demokracji partycypacyjnej, która uwzględnia każdego obywatela” Joseph Stiglitz, Ekonomista, laureat nobla, 2007 „Chavez wyrównał dystrybucję wenezuelskiej ropy. Powinien być rozważany bardziej jako innowator niż rewolucjonista, ponieważ to nie występowało wcześniej w żadnym innym kraju” Do tego dodam Piotra Ikonowicza z 2008 Chcecie żyć w bogatym, rozwiniętym kraju, gdzie dobrze się zarabia? Słuchajcie socjalistów, celebrytów i ekspertów z TV
 15. Siemka