Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

icman

Starszy Użytkownik
 • Zawartość

  469
 • Donations

  30,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

162 Świetna

O icman

 • Tytuł
  Starszy Kapral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

1005 wyświetleń profilu
 1. Wg mnie to Ty nie masz wyrzutów, że jesz mięso tylko, że chciałbyś nie jeść a jesz czyli masz bunt na pokładzie. Te wyrzuty sygnalizują Ci problemy nad którymi dzięki Marka słowom masz szanse się pochylić - skora bliska Twemu sercu jest idea nie jedzenia mięsa to prędzej czy później przestaniesz je jeść tylko zaufaj sobie - nawyk budowałeś latami ale najpierw był on decyzją a do tego jest potrzebna świadomość i wolna wola czyli narzędzia już masz. Edycja: no może z mięsem to mało świadoma decyzja bo większość jest karmiona przez rodziców zanim pojawia się decyzyjność.
 2. Pomoc z bratem

  Ja byłem takim młodszym bratem, któremu starszy próbował pokazać to i owo. Wg mnie podstawa to zapewnienie przestrzeni by mógł wyrazić siebie i nie jest to takie proste i oczywiste. No i jedyne co u mnie zadziałało to przyklad, mi jako młodemu chłopakowi bardzo imponowała witalność i sprawoność fizyczna mojego brata i to, że wszystko umiał zrobić sam ale to chyba oczywistości. Szukaj rozwiązania a jestem pewien, że coś wymyślisz i jeżeli teraz patrzy na Ciebie z politowaniem to może to być też maskowanie niskiej wiary w siebie a jak zostanie sam albo za parę lat nasionko może wykiełkować.
 3. No fap

  Tak, to jest dość ważna kwestia wg mnie - większość nawyków jest tak skonstruowana, że problemem jest to, że nie możesz przestać własnie dlatego, że to robisz czyli alkohol wzmaga pragnienie jego picia itp. Dla każdego też inna będzie ilość czasu potrzebna na odzyskanie kontroli.
 4. Human Design i moja analiza

  15 minut jest granicą zmiany.
 5. Cholerne poczucie winy

  Możesz wykorzystać to poczucie winy by dowiedzieć się, że dane zachowanie innych ludzi budzi w Tobie dyskomfort emocjonalny czyli dobre samopoczucie oparłeś na „odpowiednim” zachowaniu innych w momencie gdy wg Ciebie obdarowywujesz ich wiedzą. Nie każdy jej chce i nie każdy się zgadza z tym przekazem, każdy ma swoją drogę. Może oczekujesz wdzięczności a gdy jej nie dostajesz jesteś rozczarowany. Tak czy siak wykorzystaj to by dowiedzieć się czegoś o sobie i nikt Ci w tym nie pomoże bo tylko Ty jesteś jedynym autorytetem w swoim życiu.
 6. Czy wasze doświadczenia lub obserwacje to potwierdzają? Wg mnie coś jest na rzeczy.
 7. PAN USŁUŻNY

  Spełnianie zachcianek drugiej osoby by ugrać coś dla siebie (tutaj sex) nie jest dobrem tylko zakamuflowaną manipulacją. Wg mnie najprostszy sposób by być dobrym to po prostu być szczęśliwym i kochać siebie a reszta wydarza się ot tak.
 8. PAN USŁUŻNY

  Nie; raczej mechanizm zwany habituacją oraz to, że tak jak ona przestała być dla Ciebie wyzwaniem tak Ty przestałeś być dla tej drugiej. Jeżeli wierzysz w karmę lub znaki to ona i one będą w Twoim życiu. Jeżeli pytasz czy karma i znaki istnieją to ja nie mam pojęcia.
 9. Ja tu widzę próbę odzyskania szacunku do samego siebie, z jakiego powodu go straciłaś lub nigdy nie miałaś to pytanie na które tylko Ty możesz odpowiedzieć.
 10. PAN USŁUŻNY

  Przepraszam za offa ale: Twoja perspektywa moim zdaniem nie obejmuję 2 aspektów wg mnie kluczowych w w/w sportach: 1. kontroli nad własnym ciałem - coś jak nauka jazdy samochodem. 2. ciało jest narzędziem bezwzględnie szczerym i jeżeli chodzi o dostęp do świadomości to jest to duży skrót - są systemy rozwoju oparte wyłącznie na pracy z ciałem - każda emocja jest widoczna w ciele - sztuki walki są w tym temacie bardzo przydatne. Praca z ciałem nie jest dla każdego. Wracając do tematu: Twój pierwszy związek jest lustrem dla drugiego.
 11. Skazanie

  @Maszracius_Iustusto ja mam odwrotnie, mnie najbardziej do pracy motywuje szczęście, wtedy nie istnieją żadne problemy wszystko rozwiązuję na pniu. W przypadku cierpienia z automatu zwalniam i zmieniam perspektywę na "do wewnątrz" i tam szukam o co chodzi. Ale faktem jest, że cierpienie pobudza świadomość do przebudzenia lub ucieczki w zapomnienie, jakiekolwiek.
 12. Skazanie

  Trochę to dla mnie abstrakcyjne ale jakoś dziwnie trafia w czuły punkt. Mógłbyś rozwinąć myśl: co przez to rozumiesz w praktyce i jak ją przywołać. Dzięki. Moje rady: 1. Akceptacja, zgadzam tu się z @Gromisek - bardzo ważne 2. Obserwacja siebie i odnalezienie swoich lęków, pragnień i powtarzających się schematów w życiu. 3. Zaprząc wyobraźnie i myśli do zmiany swojego świata w pożądanym kierunku.
 13. Fajny film na wieczór - 2017

  "Zaginione miasto Z"
 14. Stres - jak nad nim zapanować?

  @SelqetDobrze chłop prawi;) Mała korekta z mojej strony: zamieniłbym "uważaj" na "bądź świadomy" bo uważaj budzi napięcia typu "żebym tylko nie pomyślał o tym czy o tamtym" a wiadomo jak to działa. Reasumując: chcesz coś zmienić zmień myślenie.
 15. Czas na podsumowanie.

  Powodzenia Brachu! Twoja buńczuczność potrafiła nie raz i nie dwa wydobyć perełki z banalnych tematów. Dzięki.
×