Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

icman

Starszy Użytkownik
 • Zawartość

  448
 • Donations

  30,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

154 Świetna

O icman

 • Tytuł
  Starszy Kapral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

880 wyświetleń profilu
 1. O co jej chodzi?

  Red wyczerpał temat ale niektórzy (np. ja) muszą sie przekonać na własnej skórze by zrozumieć i nie ma w tym nic złego. Z mojego doświadczenia to się po prostu nie może udać. Szacunek nie przychodzi z zewnątrz tylko jest lustrem uczucia jakim sam się darzysz.
 2. @AdamPogadam Podchodzisz do tematu bardzo logicznie i czysto rozumowo (przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie) i tu faktycznie cywilizacja zachodnioeuropejska powstała na kanwie chrześcijaństwa jest mocna. Ja natomiast szukam sprawdzonych dróg żeby poprawić sobie po prostu jakość życia czyli praca z lękami itp., nie szukam prawdy obiektywnej tylko dobrego samopoczucia i radości życia a tu wschód jest mocny i tyle. Mamy wolną wolę i mnie osobiście szermierka słowna i żonglowanie pojęciami w tych tematach nie satysfakcjonuje. Cieszę się jednak, że zmusiłeś mnie do zajrzenia do słownika
 3. Nie znam osobiście nikogo kto by wyzbył się ego i uważam, że to jest niemożliwe. Ego jako projekcja umysłu powstało wg mnie jako odpowiedź na konkretną potrzebę ludzkości w drodze rozwoju i jest potrzebnym a wręcz niezbędnym narzędziem do komunikowania się z innymi ludźmi. Dzięki niemu ta cała dyskusja. Jeżeli ego czyli mózg przejmie władzę to życie jest pełne lęku bo on tak został ewolucyjnie zaprogramowany aby wyłapywać niebezpieczeństwa i chronić resztę ciała, czyli jest on z natury pesymistą . Dlatego wyzbycie się ego rozumiem jako sprowadzenie go ponownie do roli narzędzia. @Pogromca_wdów_i_sierot aleś mi Wąski zaimponował, szczerze, ja jeszcze walczę. Tak se myślę.
 4. @Zbychu Zgadzam się z Tobą. Jakiś czas temu stwierdziłem, że nie jestem w stanie poznać prawdy więc chcę być po prostu szczęśliwy i na ile to możliwe poznać siebie. Chodzi mi o to, że nauki tego gościa z tematu a nauki Jezusa skupione są na dwóch różnych planach działania i wzajemnie się nie wykluczają bo jeden mówi o skutecznych działaniach aby być szczęśliwym tu a drugi mówi o wierze, duchowości i życiu po życiu. Może jeszcze być tak (zgodnie z fizyką kwantową) że stanie Ci się tak jak myślisz i wierzysz. Czyli dla tych co wierzą w niego; Jezus i niebo istnieje w ich życiu.
 5. Jak dla mnie: Podział następuje w momencie kiedy ktoś mówi Ci: żyj wg pewnych wytycznych a po śmierci nagroda a gdy ktoś mówi: jeżeli zrobisz to i to to będziesz szczęśliwszy tu i teraz - to możesz sprawdzić i zastosować. Problem z religiami jest taki, że obiecują coś nieweryfikowalnego - a korporacje nie dają przykładu (są wyjątki) więc z automatu jesteśmy nieufni. Nauki Jezusa wg mnie nie dają szczęścia bo nie akceptują całości człowieka.
 6. Kim jestem? [Ezoteryka]

  Moim zdaniem jesteś świadomością czyli przestrzenią, w której to wszystko się wydarza; Ty, świat, myśli i cała reszta. Nie możesz tego zobaczyć tak jak nie możesz ugryźć własnych zębów lub zobaczyć oczu (bez lustra).
 7. Mój kumpel 13 lat temu był w bardzo podobnej sytuacji; od początku otwarcie powiedział, że z tą kobietą się nie zwiąże. Po początkowej burzy (ok. 2 lata) opanował sytuacje był i jest ojcem dla swoje córy, z jej matką ma normalny układ, młoda nie przeżywała żadnych traum rozwodowych kłótni itp. nie znała życia w normalnym układzie więc zaakceptowała ojca w takiej formie w sposób naturalny i oboje cieszą się sobą. Jazd mamuśki nie unikniesz ale ucieczka od córki moim zdaniem odbije się negatywnie na Tobie. Do końca życia będziesz jej ojcem i Twoja męska energia jest jej po prostu potrzebna moim zdaniem.
 8. Według mnie jest mała ale znacząca różnica, to że każdy jest odpowiedzialny za swoje szczęście to fakt. Jeżeli ktoś "poleci" na cechy charakteru to ma szanse na odpowiedź i mamy już dwóch szczęśliwców a to z kolei tworzy weselszy i przyjemniejszy świat ludzkiego stada. Jeżeli ktoś leci na pieniądze to najczęściej musi kogoś zmanipulować aby je dostać czyli wytwarza fałszywe poczucie dowartościowania tego kogoś co po czasie tworzy frustracje i nasz świat jest przez to smutniejszy. Dla mnie po pierwsze szczerość ze sobą a potem szczerość ze swoim otoczeniem i jest git.
 9. Dobre serie fantasy

  Sanderson "Archiwum burzowego światła"
 10. Materac do 300zł dla singla.

  @Rnext Czy mógłbyś podać model tego Hildinga? Na razie wybrałem tego: http://www.e-materac.pl/145-materac-rock-roll.html?gclid=CjwKCAjwqcHLBRAqEiwA-j4AyBfP8uMxdLtRpZBDShtQD8GI42nr9Ih8GsFg1CKhMYvvccJkldtTuBoC2T8QAvD_BwE
 11. Najsłabszy w grupie musi sam o siebie zadbać.

  Też to zauważam, tak jakby hejt wylazł na ulicę. Mam wrażenie, że młode pokolenie najbardziej boi się wyszydzenia w grupie więc z automatu szukają ofiary by nią nie być. To chyba jest powrót do dżungli gdzie takie zachowania są normą a tchórzostwo jest zaletą bo pomaga przeżyć - regres cywilizacyjny - czyżby efekt alienacji poprzez życie "w sieci"?
 12. Najsłabszy w grupie musi sam o siebie zadbać.

  Widzę to tak samo + przemożna chęć kontroli rzeczywistości. @p47thunderbolt Może być tak, że to co wypierasz przychodzi do Ciebie w postaci "kumpli". Oczywiście, że masz prawo a nawet obowiązek bronić siebie ale jeżeli ten schemat się powtarza to warto się nad tym pochylić. Im bardziej starasz się udowodnić innym, że masz nieprzekraczalne granice tym bardziej boisz się aby nikt ich nie przekroczył bo z tym utożsamiłeś szacunek do siebie co nieświadomie wysyłasz jako intencję.
 13. Witam

  Cześć.
 14. Spartoliłem ja, czy firma meblowa?

  Sprawdź czy deska środkowa jest równej długości co boczne bo wygląda tak jakby nie wzięli pod uwagę, że środek jest dłuższy od boków. Ramiaki pionowe są grubsze od tych łączyn poziomych. Na szybko to metalowe kątowniki od spodu krótszej deski wywinięte do góry i na wkręty do desek poziomych i od spodu do za krótkiej. te 2-3 mm nie powinny przeszkadzać przy wkładaniu materaca.
 15. Masz dość dziwnego awatara. Przygadał kocioł garnkowi
×