Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Eryk

Starszy Użytkownik
 • Zawartość

  834
 • Donations

  0,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Eryk w Rankingu w dniu 19 Wrzesień 2016

Eryk posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

943 Świetna

O Eryk

 • Tytuł
  Młodszy chorąży

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

970 wyświetleń profilu
 1. @kryss Myślę, że jeszcze był bym w stanie zagwizdać tam w środku, rodku, otku, tku.
 2. Wcale bym się nie zdziwił gdyby się okazało, że to ona gwałciła. Przecież jak by mnie taka baba dosiadła to bym jej nie zrzucił i miał bym najdłuższe osiem sekund w życiu. Pocieszającym był by fakt że pewnie by mi nie stanął.
 3. Zuckerberg ma również inne ciekawe cele. "Zuckerberg słusznie zauważył: „Kościół to nie tylko miejsce spotkań. Kościół ma pastora, który się troszczy o dobro wspólnoty, upewnia się, że jej członkowie mają jedzenie i schronienie.(…) Przywódcy nadają klimat, inspirują nas, dają poczucie bezpieczeństwa i okazują troskę”. Teraz tę rolę ma przejąć Facebook i administratorzy grup. Oczywiście wymaga to zmian. Obecnie tylko 10% z dwu miliardów użytkowników Facebooka funkcjonuje w ramach grup związanych ze światem wartości. Zuckerberg planuje to zmienić, tak by wszyscy użytkownicy Facebooka włączyli się we wspólne realizowanie globalnych celów: „W następnym pokoleniu największych możliwości i wyzwań będziemy mogli doświadczać wspólnie, by skończyć z ubóstwem, wyleczyć choroby, powstrzymać zmiany klimatyczne, głosić wolność i tolerancję i powstrzymać terroryzm. Zamierzamy zmienić misję Facebooka, by temu zadaniu podołała”. Link do całości artykułuhttp://idzpodprad.pl/32-polecane1/2587-zamiast-kosciola-jezusa-chrystusa-facebook-marka-zuckerberga
 4. Przypomniał mi się Boski żigolo. https://youtu.be/jtMmzUdH5Ro?t=113
 5. O ego w ujęciu biblijnym fajnie pisał Dave Hunt w książce Zwiedzione Chrześcijaństwo. Gdzieś tu nawet cytat z tego przytaczałem. Odnosił się tam też do filozofii wschodu i wszelkiego rodzaju guru zapodanego przez autora wątku.
 6. "Ponoś jestem bardzo liberalna a jednocześnie bardzo konserwatywna" pisze dziewczyna na portalu randkowym. Próbując jakoś iść za tą logiką można wysnuć wniosek, że rucha się często ale tylko po bożemu.
 7. Polecam film "Facet na miarę"
 8. Siła oddziaływania Biblii

  Właśnie, że nie. Miał do wyboru zjeść albo nie zjeść. No i zjadł. Nie narzucono mu żadnego rodzaju pęt uniemożliwiających mu sięgnięcie po zakazany owoc. Było ostrzeżony, że jak zje to umrze. Znał konsekwencje. Ale jak to biały rycerz. Baba zjadła to poszedł za nią.
 9. Siła oddziaływania Biblii

  Mam wrażenie, że nie rozumiesz istoty wolnej woli. Pomijam dywagacje, że zawsze jesteśmy uzależnieni od czegoś itd. Na oazę poszedłeś z własnej woli. Nie spodobało Ci się więc olałeś czyli miałeś coś do powiedzenia. Zakładając, że mówili Ci na oazie to co jest w Biblii to przedstawili Ci biblijny obraz Boga. Skoro tego nie zaaceptowałeś i stwierdziłeś, że to pierdoły to wykazałeś się wolną i robisz do dzisiaj to co Ty chcesz.
 10. Siła oddziaływania Biblii

  @Mr BreadAkurat zdaniem księży to najlepiej jak byśmy nie czytali Biblii żeby dalej nam mogli wciskać nieprawdę. Jezus miał swoją śmiercią odkupić nasze grzechy a nie dać kres złu. Gdyby było tak jak mówisz musiał by w jakiś sposób odebrać nam wolną wolę abyśmy nie mieli naturalnych skłonności do czynienia zła a nie takimi nas stworzył Bóg lub w ten sposób ogłośić amnestię dla wszystkich i róbta co chceta i tak do nieba wejdzieta. Wiara to rzecz indywidualna a jak kilku wierzy w to samo to mogą tworzyć wspólnotę.
 11. Siła oddziaływania Biblii

  @Quo Vadis? Oczywiście wiara to rzecz indywidualna rzecz w tym, że zazwyczaj każdy jak już krytykuje i się nie zgadza to tak się składa że z Bogiem jaki jest opisany w Biblii.
 12. Siła oddziaływania Biblii

  Ja odpowiadam tak jak mówi Biblia a nie tak jak sugerujesz, że wszystko wiem. To co uczynił, uczynił dla nas, daje nam przykład, naukę bo najlepiej uczyć na przykładzie. Mógł nas stworzyć i pozostawić samym sobie, żyjemy, umieramy, rozkładamy się i już, nie ma nas. Dał nam jednak możliwość życia wiecznego ale my się tez musimy jakoś wykazać. Wielu ludzi domaga się pójścia do nieba ale są warunki, które musi spełnić. Ciebie tez w obuwiu sportowym do dobrego lokalu nie wpuszczą.
 13. Siła oddziaływania Biblii

  Wygodnie jest wierzyć w jakiegoś tam boga, który nic od nas nie wymaga. Biblijny Bóg stworzył nas na swój obraz i podobieństwo. Rodzice wychowują swoje dzieci stosując system kar i nagród tak aby zachowywały się i miały poglądy zgodne z poglądami rodziców i to jest normalne ale wielu się oburza, że Bóg robi to samo. Dał nam system zasad, które jak się okazało są praktycznie nie do spełnienia ze względu na naszą naturalna skłonność do zła, za które karze potępieniem (piekłem). Ponieważ jednak tak nas kocha zawarł z nami nowy deal polegający na tym, że wysłał swojego syna na śmierć za nas. Co w tym jest skomplikowanego. @Quo Vadis? Było to już tu wałkowane. Biblia nie zabrania się bronić. W obronie własnej spokojnie możesz kogoś zastrzelić.
×