Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

RRRR_WWWW

Starszy Użytkownik
 • Zawartość

  134
 • Donations

  50,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

72 Świetna

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość:
  Londyn
 1. Widziałem kiedyś filmik jak koleś z "dzielny Tata" opowiada o rozwodzie i opiece nad dzieckiem, podsumowanie jest takie, że jak zabierzesz dziecko przy wyprowadzce i złożysz odpowiedni wniosek to masz szanse ze dziecko zostanie w swoim dotychczasowym miejscu zamieszkania czyli u ciebie.
 2. Zakup firmy w stanie upadłości

  Nie musisz kupować jako ty. Możesz założyć spółkę np. zoo. i to ta spółka kupi firmę. A jak wykładasz 1.5M pln to może warto nawet założyć dla bezpieczeństwa swoją spółkę pierwotną za granicą.
 3. Serwer plików NAS

  Mam qnap na 2 dyski. Jest super. Jestem bardzo zadowolony. Jestem programistą i konsoli sie nie boje ale tu wszystko mogę wyklikać w łątwy sposób. Obudowa kosztowała 800zł + 2x230 za dyski. Można na tym instalować aplikacje podobnie jak na telefonie i np. Automatycznie synchronizować dane z kieszeni do chmury w tle. Dodatkowo są programy do synchronizacji folderów miedzy komputem a NASem. A dalej Nas moze synchronizować do chmury. Dostarczają gotowe rozwiązania aby dostać sie do NAS z internetu (poza LAN). Bardzo fajne oprogramowanie. Inne funkcje z których nie korzystam to: - Niektóre wersje maja wyjście hdmi i są media serwerem - Mogą nagrywać dane z kamer IP - Wielu użytkowników i kontrola kto do jakich plików ma dostęp. - Automat yna instalacja serwera plików, galerii internetowej itp. Jestem bardzo zadowolony. Pozytywnie mnie zaskoczyło urządzenie.
 4. Choroby odkleszczowe.

  Jakiś czas temu robiłem zestaw badać na choroby od-kleszczowe, Wklejam cennik jaki dostałem stan na wrzesień 2015. Borrelia burgdorferi p/ciała Western blot ilościowo (recomBead) surowica 15 dni 200,00 zł Borrelia burgdorferi p/ciała IgM w płynie mózgowo-rdzeniowym Western Blot pmr 15 dni 150,00 zł Borrelia burgdorferi p/ciała IgG w płynie mózgowo-rdzeniowym Western Blot pmr 15 dni 150,00 zł Borrelia burgdorferi p/ciała IgM w płynie mózgowo-rdzeniowym pmr 15 dni 50,00 zł Borrelia burgdorferi p/ciała IgG w płynie mózgowo-rdzeniowym pmr 15 dni 50,00 zł Borrelia burgdorferi p/ciała IgM, RN-AT surowica 10 dni 153,00 zł Borrelia burgdorferi p/ciała IgG, RN-AT surowica 10 dni 153,00 zł Krążące kompleksy immunologiczne (KKI) zawierające przeciwciała p. Borrelia burgdorferi IgG* surowica 15 dni 286,00 zł Krążące kompleksy immunologiczne (KKI) zawierające przeciwciała p. Borrelia burgdorferi IgM* surowica 15 dni 286,00 zł Borrelia burgdorferi DNA PCR krew EDTA/PMR 20 dni 200,00 zł Borrelia burgdorferi DNA PCR (płyn stawowy) płyn stawowy 20 dni 200,00 zł Kleszcz - badanie PCR w kierunku boreliozy kleszcz 20 dni 200,00 zł Borrelia- LTT* krew heparyna + krew skrzep 15 dni 500,00 zł Zakażenia odkleszczowe - pakiet surowica 15 dni 650,00 zł (Bartonella henselae IgG, Babesia microti IgG, Babesia divergens IgG, Yersina enterocolitica IgG, Mycoplasma pneumonia IgG i IgM, Chlamydia pneumoniae IgG,Ehrlichia/Anaplasma phagocytophilum IgG, IgM) Kleszczowemu zapaleniu mózgu p/ciała IgM surowica 7 dni 100,00 zł Kleszczowemu zapaleniu mózgu p/ciała IgG surowica 7 dni 100,00 zł Kleszczowe zapalenia mózgu (TBE) DNA krew EDTA 20 dni 960,00 zł
 5. Ja i moja Tajka

  Dobre.
 6. Też chce kupić ale nie ma. Szukałem ebook w formacie na kindle i nic, papierowych też tylko na allegro ale strasznie drogie. Chętnie uczciwie kupie ebook (mobi, epub) ostatecznie pdf. Jak ktoś zna sklep to dajcie znać.
 7. NIE!!!! Gumy nie są aby chronić przed ciążą!!! To ich skutek uboczny tylko. One ratują, życie i zdrowie przed chorobami to ich główny cel.
 8. Zakonnica

  Może jej przełożeni jeszcze nie wiedzą ze "Zrzuciła habit"
 9. "Poradnik Spadkowy" nowa książka w sklepie!

  Możecie opublikować: - Spis tresci - spis obrazków i wykresów - dowolne 2 strony ze środka z treścią
 10. Była taka jedna. Miała swoją aferę i 5 min sławy: https://en.wikipedia.org/wiki/Zoë_Quinn
 11. Czy jak są jakieś zawody np. w szachy i jest finał to w ramach walki z dyskryminacją w finale zawsze powinna być kobieta i mężczyzna?
 12. Inwestowanie nadwyżek finansowych

  Złoto anonimowa ale za bliską granicą kupisz tu: http://exchange-ag.de/ O inwestowaniu poczytaj na trader21.pl zapoznaj sie z wiedzą na: http://www.bogaty.men/
 13. Sztabka to spory kaliber. 1Kg złota to już wartość. Ja wole monety. Nie mają numerów seryjnych i o wiele łatwiej je sprzedać. Schizma dzieje się już. A z tego co pamietam to data graniczna to 1 Paź ale mogę się mylić. Opis problemu. Aby siec BTC działała trzeba tworzyć nowe bloki ale ani nie może to być zarezerwowane dla jednej centralnej instytucji ani nie moga tego robić wszyscy. wiec wymyślono pewien algorytm losowania gdzie zależnie ile masz mocy obliczeniowej tyle masz szans. To sie nazywa Proof of work. I ponieważ sam algorytm łatwo zaimplementować w układzie scalonym jest on obliczeniowo intensywny a nie pamieciowo to powstały olbrzymie firmy co to liczą. I one są tam gdzie jest tani prad i tania elektronika chiny. To jest wielki zarzut dla BTC ze ta decentralizacja działa tylko częściowo. Ja uważam ze to lebsze niż np. w ETH gdzie niby mamy wieksza decentralizacje ale mamy ukrytą moc (złożony temat na inną rozmowe). I teraz to sobie tak istniało ale pierwotny algorytm założył ze rozmiar bloku jest ograniczony i mieści sie w nim niewystarczająca ilość transakcji. I aby to powiększyć to trzeba zmienić założenia a to wymaga współpracy (centralizacja). Panowie reprezentujacy firmy ze świata BTC spotkali sie w Nowym Jorku i ustalili ze wprowadzają nowy algorytm, ale nie wszystkim sie to podoba bo mały rozmiar bloku powoduje ze opłaty za transakcje są wysokie i kopacze jeszcze więcej zarabiają, z 2 strony BTC systematycznie traci udział w rynku. I teraz aby wprowadzić nowy algorytm ustalono ze pewne (kompatybilne wstecznie zmiany bedą wprowadzane stopniowo) i już widać ze nie wszyscy sie stosują. Jeśli udział "opornych" będzie znaczący to powstaną dwa niezależne kryptograficzne łańcuchy potwierdzeń o wspólnym korzeniu i będą niezależnymi bytami. Dokładnie jak miało to miejsce w świecie ETH.
 14. Kupowałem w Złoto w PL i powiedzieli ze bez dowodu mi nie sprzedadzą złotego Krugeranda. Diler złota w Arkadia. Odniosę sie generalnie do crypto - walut nie tylko do samego BTC. to jak ja postrzegam sytuacje. Zalety / Możliwości : - Technicznie przetestowany już - Wciąż niszowy w ogromnymi perspektywami rozwoju - Wciąż nie ma funduszy inwestycyjnych na rynku crypto. W biurze maklerskim tego nie kupisz, co ogranicza rynek, ale gdy się to otworzy to dopłynie sporo kasy. - Ma pewne zastosowanie (handel nielegalny w sieci) i na tym polu jest niezastąpiony. Inne zastosowania są mocno niszowe jeszcze. lub spekulacyjne. - Nowe zastosowania np. contrakty w ETH/ETC. Bardzo łatwy krok to decentralizacji zakładów i hazardu. Wady / Ryzyka: - na chwile obecną jest to bańka spekulacyjna (niekoniecznie pęknie) - Są próby centralizowania 'wydobycia' i siłowej zmiany założeń pierwotnych. Np. Hard fork i narodziny ETC jako niechciany klon ETH po akcji z DAO. - Wymaga pewnej wiedzy do wejścia, Portwele, klucze, itp. Jak tego nie wiesz to jest szansa ze stracisz - Skomplikowanie rynku. Wiele walut wiele tokenów, centralizacja giełd. (tu widać światełko w tunelu) - Zbilizająca sie shizma w świecie BTC i nie wiadomo co z tego wyniknie - Ze względu na wykorzystywane przez niektóre waluty algorytm 'kopania' występuje niewidzialne powiązanie z rynkiem kart graficznych. (nie dotyczy np. pivix) - Zbyt mało zastosować. - Pewne założenia sie nie sprawdziły. np. przelew BTC jest bardzo drogi i nie nadaje sie do mikro płatności. Tu lepiej sie sprawdza np. DASH. - Brak wsparcie przez przegladarki interetowe dla DAPS. (jeszcze) to jest też szansa.
×