Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

RRRR_WWWW

Starszy Użytkownik
 • Zawartość

  124
 • Donations

  50,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

65 Świetna

O RRRR_WWWW

 • Tytuł
  Szeregowiec

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość:
  Londyn
 1. "Poradnik Spadkowy" nowa książka w sklepie!

  Możecie opublikować: - Spis tresci - spis obrazków i wykresów - dowolne 2 strony ze środka z treścią
 2. Była taka jedna. Miała swoją aferę i 5 min sławy: https://en.wikipedia.org/wiki/Zoë_Quinn
 3. Czy jak są jakieś zawody np. w szachy i jest finał to w ramach walki z dyskryminacją w finale zawsze powinna być kobieta i mężczyzna?
 4. Inwestowanie nadwyżek finansowych

  Złoto anonimowa ale za bliską granicą kupisz tu: http://exchange-ag.de/ O inwestowaniu poczytaj na trader21.pl zapoznaj sie z wiedzą na: http://www.bogaty.men/
 5. Sztabka to spory kaliber. 1Kg złota to już wartość. Ja wole monety. Nie mają numerów seryjnych i o wiele łatwiej je sprzedać. Schizma dzieje się już. A z tego co pamietam to data graniczna to 1 Paź ale mogę się mylić. Opis problemu. Aby siec BTC działała trzeba tworzyć nowe bloki ale ani nie może to być zarezerwowane dla jednej centralnej instytucji ani nie moga tego robić wszyscy. wiec wymyślono pewien algorytm losowania gdzie zależnie ile masz mocy obliczeniowej tyle masz szans. To sie nazywa Proof of work. I ponieważ sam algorytm łatwo zaimplementować w układzie scalonym jest on obliczeniowo intensywny a nie pamieciowo to powstały olbrzymie firmy co to liczą. I one są tam gdzie jest tani prad i tania elektronika chiny. To jest wielki zarzut dla BTC ze ta decentralizacja działa tylko częściowo. Ja uważam ze to lebsze niż np. w ETH gdzie niby mamy wieksza decentralizacje ale mamy ukrytą moc (złożony temat na inną rozmowe). I teraz to sobie tak istniało ale pierwotny algorytm założył ze rozmiar bloku jest ograniczony i mieści sie w nim niewystarczająca ilość transakcji. I aby to powiększyć to trzeba zmienić założenia a to wymaga współpracy (centralizacja). Panowie reprezentujacy firmy ze świata BTC spotkali sie w Nowym Jorku i ustalili ze wprowadzają nowy algorytm, ale nie wszystkim sie to podoba bo mały rozmiar bloku powoduje ze opłaty za transakcje są wysokie i kopacze jeszcze więcej zarabiają, z 2 strony BTC systematycznie traci udział w rynku. I teraz aby wprowadzić nowy algorytm ustalono ze pewne (kompatybilne wstecznie zmiany bedą wprowadzane stopniowo) i już widać ze nie wszyscy sie stosują. Jeśli udział "opornych" będzie znaczący to powstaną dwa niezależne kryptograficzne łańcuchy potwierdzeń o wspólnym korzeniu i będą niezależnymi bytami. Dokładnie jak miało to miejsce w świecie ETH.
 6. Kupowałem w Złoto w PL i powiedzieli ze bez dowodu mi nie sprzedadzą złotego Krugeranda. Diler złota w Arkadia. Odniosę sie generalnie do crypto - walut nie tylko do samego BTC. to jak ja postrzegam sytuacje. Zalety / Możliwości : - Technicznie przetestowany już - Wciąż niszowy w ogromnymi perspektywami rozwoju - Wciąż nie ma funduszy inwestycyjnych na rynku crypto. W biurze maklerskim tego nie kupisz, co ogranicza rynek, ale gdy się to otworzy to dopłynie sporo kasy. - Ma pewne zastosowanie (handel nielegalny w sieci) i na tym polu jest niezastąpiony. Inne zastosowania są mocno niszowe jeszcze. lub spekulacyjne. - Nowe zastosowania np. contrakty w ETH/ETC. Bardzo łatwy krok to decentralizacji zakładów i hazardu. Wady / Ryzyka: - na chwile obecną jest to bańka spekulacyjna (niekoniecznie pęknie) - Są próby centralizowania 'wydobycia' i siłowej zmiany założeń pierwotnych. Np. Hard fork i narodziny ETC jako niechciany klon ETH po akcji z DAO. - Wymaga pewnej wiedzy do wejścia, Portwele, klucze, itp. Jak tego nie wiesz to jest szansa ze stracisz - Skomplikowanie rynku. Wiele walut wiele tokenów, centralizacja giełd. (tu widać światełko w tunelu) - Zbilizająca sie shizma w świecie BTC i nie wiadomo co z tego wyniknie - Ze względu na wykorzystywane przez niektóre waluty algorytm 'kopania' występuje niewidzialne powiązanie z rynkiem kart graficznych. (nie dotyczy np. pivix) - Zbyt mało zastosować. - Pewne założenia sie nie sprawdziły. np. przelew BTC jest bardzo drogi i nie nadaje sie do mikro płatności. Tu lepiej sie sprawdza np. DASH. - Brak wsparcie przez przegladarki interetowe dla DAPS. (jeszcze) to jest też szansa.
 7. Bitcoin jest dobry ale nikogo nie będę przekonywał. Jest jeszcze Etherium, Dash, Monaro czy obiecujacy ostatnio Pivx. Dla niechętnych pozostaje standardowa droga czyli złoto. Wszędzie na świecie łatwo sprzedać (tylko monety). Ale UWAGA!!!!! w Republika Bananowa Polska aby kupić złoto np. w Mennica Polska trzeba pokazać dowód osobisty i cie rejestrują. Jak chcesz kupić mało to pies ich jebał ale jak więcej to podaje rozwiązanie. Kupujemy w kantorze EURO jednorazowa traansakcja poniżej 15 000 EUR nie są rejestrowane. Jedziemy do Berlina i znajdujemy dilera złota, znajdziecie w google, kupujemy za gotówkę i wracamy do PL.
 8. BT to ju nie jest taka fajna 'waluta' jak kiedyś. Teraz dominuje ETH, a wschodzi DASH i zCASH i MONERO. A w czym ma pokrycie Polski złoty? albo dolar, W tym samym w zaufaniu i wymienialności a co za tym idzie użyteczności. Obecnie na krypto jest spora spekulacja ale poza nią to jest tam pewna użyteczność (anonimowość, bazary narkotykowe w sieci tor, płacenie anonimowego okupu za rozszyfrowanie dysku). ot taka nisza zastosowań. Wszyscy co się oburzą ze to waluta do "złych rzeczy" to wg. oficjalnych danych kraj na terenie którego znajduje się najwięcej banknotów o nominale 500 EUR to..... Kolumbia.
 9. kopanie bitcoina indywidualnie jest całkowicie nie opłacalne. Na chwile obecną dość opłacalne jest kopanie ETC. za 16K daje ok 2-3K miesiąc. Ale warunki się szybko zmieniają. NVIDIA zapowiada karty graficzne dedykowane do kopania co spowoduje wzrost ilości kopiących wiec nasz udział spadnie, pytanie co z ceną w tym wypadku. Dziki zachód, zwrot inwestycji w poniżej rok... ja nie wszedłem. Monaro też sensowne do kopania na chwile obecną.
 10. zapamiętujesz kilka słów, cytat jakiś tekst, i to jest seed do generatora liczb pseudo losowych. Taki brain wallet to moze być "ala ma kota" A jest to głupi pomysł bo o wiele łatwiej testować miliardy kombinacji słów i fragmentów piosenek niż kopać coiny.
 11. Nie prawda. tzn. "brain wallet" to pozór bezpieczeństwa. Człowiek nie dostarcza tyle entropii (statystycznie) aby to było bezpieczne. Problem jest taki ze w pewnym momęcie odszyfrowany klucz prywatne (albo seed do generatora) znajduje sie w pamięci. I jeśli przypadkiem mamy wirusa/trojana to on przesyła klucz do C&C. Jeśli mamy mało to nie koniecznie okradną to od razu. Za rok możemy tam przelać więcej a oni już mają nasz klucz. Już nie mogę edytować więc wymieniam kolejne fakty: 9) Zamysł jest taki zeby technologie block-chain wykorzystać do czegoś w rodzaju web p2p. Już w tej chwili mona rezerwować domenę w sieci eth. Działa to na zasadzie licytacji start od 0.01eth. 10) Nowością (moim zdaniem kiler) w ETH jest fakt ze możemy napisać skrypt/program i aby z takim programem robić interesy nie musimy mu ufać. Intencje i zasady są określone przez publiczny kod kontraktu 11) Waluty pewnym nakładem pracy można nawet dziś sprzedać anonimowo albo pół anonimowo (oczywiści płacimy za to prowizje) (info na priv)
 12. Znam się na temacie. Mogę odpowiedzieć na pytania: 1) Kupujesz przez giełdę ale nie musisz trzymać na giełdzie, Możesz przelać na własne "konto" 2) Jeśli mamy więcej niż kilka KPLN w crypto to obowiązkowo nalezy zainwestować 60-100USD w portfel sprzętowy 3) Bitcoin się ustabilizował bo jego popularność spada. ETH dominuje ale są już konkurenci np. w postaci walut "bardziej anonimowych" np. Monaro 4) Poza coinami są jeszcze tokeny, te mogą być mniej lub bardziej kontrolowane wszystko zależy od contraktu. Możemy kupić na ICO i potem albo mieć 2000% zysku albo 100% straty. To jest dziki zachód. 5) W świecie ETH nadchodzi wielki dzień czyli 2 hard fork. Pierwszy HF to było jawne złamanie ustalonych zasad i doprowadziło to do "schizmy". Łańcuchy potwierdzeń kryptograficznych sie rozdzieliły za sprawą niepokornych kopaczy. Dzieki temu mamy teraz ETH i równolegle ETC. kto kupił/wykopał przed pierwszymm Hard forkiem teraz ma oba. 6) Nadchodzi 2 hard fork gdzie zmieniają algorytm. To wielki eksperyment. Albo wieki wałek. Czas pokaże. Albo ETH wystrzeli albo zatonie wyłaniaja nowego lidera. 7) Pamiętać należy jakie jest zastosowanie crypto, a w chwili obecnej jest to: - Spekulacja (niestety dominujacy czynnik) bańka nie musi pęknąć zależy jak bedą się kształtować motywy zakupów i użyteczność - Zakupy narkotyków na bazarach w TOR - Finansowanie inicjatyw rozproszonych (ICO) - Ukrycie wartości przed rządem, trzymanie kapitału (powiazane ze spekulacja) 8) na obecną chwile słabym punktem jest centralizacja zamiany na walute fizyczną. Giełdy wymagają weryfikacje. Natomiast już rodza sie rozwiązania tego problemu np. : - Decentralizowana wymiana: LocalBitcoin.com, LocalEtherium - Wymiana z zabezpieczeniem w kontrakcie - Tokeny udające walutę: USDT
 13. Jest takie powiedzenie: "Jak bym wiedział ze się jutro przewrócę to bym się dziś sam położył" wiec: Jak ma ci jutro sama uciec to ją dziś sam oddaj ale tak żeby to była twoja decyzja. I nie mam tu na myśli rozstania, bo to łatwo tak radzić rozstań się. Moja propozycja: Idz z nią do klubu dla swingersów, ja byłam kilka razy i to ciekawe miejsce. Zabawicie się ty ją tam zabierzesz i powiesz "szalej i ja będę szaleć". Pokażesz tym siłę psychiczną i dystans. Relacje z klubów nie spotkały się z miłym przyjęciem na tym forum, choć ja mam zupełnie inne zdanie na ten temat. To miejsc może zniszczyć związek, a może podnieść zaufanie. Wiem co mówię. Pamiętaj, że wiąże się to ze znacznym ryzykiem to będzie twoja gra na siłe psychiki, i nie chodzi o to ze lasce się to spodoba, bo z opowieści wynika ze lubi seks, ale tu bardzo ważne jest czy będziesz miał siłe psychiczną żeby ją "oddać" i nie dostać ataku zazdrości. Zeby to zrobić dobrze musisz być wewnętrznie gotowy do rozstania w każdej chwili, jeśli będziesz gotowy to wtedy możecie być szczęśliwi 'na zawsze' (jakiś czas). Jeśli będziesz jej potrzebował do szczęścia to się rozstaniecie. Klub to takie demonizowane miejsce, a dynamika społeczna jaka tam występuje to temat warty kilku rozpraw naukowych. Czesto ciche myszki szaleją a wyzwolone suczki czują się głupio i skrepowane.
×