Skocz do zawartości

Sumplementy = sterydy?


bolek2006

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem poznać wasze zdanie na temat ćwiczenia i używania przy tym sumplementów (odżywek ,witamin,keratyn,aminokwasów i innych). Czy te środki można stawiać przy dłuższym okresie użytkowania na równi z sterydami ? Stosowanymi na siłowniach. Czy po waszych doświadczeniach i dążeniu do wymażonej sylwetki lub odpowiednich centymetrów w bicku na dłuższą mete ma sens? . Niby sport to zdrowie ale czy dłuższe stosowanie takich środków jest zdrowe ? . Jestem ciekawy opinii osób które już dłużej siędzą w tym temacie .

Edytowane przez bolek2006
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bolek2006 Powiem ci tak - stażu nie miałem jakiegoś dużego jeśli chodzi o suple, ale te co miałem (boostery testosteronu głównie) działały raczej jak placebo. Często w suplach masz tak małe dawki, że w opiniach o produkcie ludzie zgłaszali, że coś działa dopiero po podwojeniu lub potrojeniu dawki. Nie wiem czy wątroba to polubi. Najnowszą rewelacją jest, że BCAA nie działa a gdy ja ćwiczyłem to opinie były, że to jedyny suplement około-treningowy, który działa więc widzisz jak jest. U mnie BCAA działało trochę jak kofeina z tą różnicą, że nie bolała mnie głowa po treningu i lubiłem fajny grapefruitowy smak. Czułem uderzenia gorąca i trening był jakiś taki... płynniejszy. Co roku wychodzą nowe "sensacyjne" badania, ostatnio nawet przeczytałem, że picie wody jest szkodliwe (WTF?). Rynek supli jest gigantyczny i pełen szarlatanów. To tak jakbyś zadał pytanie: "które zwierzęta w oceanie są bardziej przystosowane do życia, a które mniej". Musiałbyś konkretny suplement nam przedstawić i wtedy można się zastanowić.

 @Odlotowy ma trochę wiedzy w tym temacie, przeszukaj też dział sport. Było tam dużo o suplementach, szczególnie tematy @GluX@Quo Vadis? też ćwiczy już kilka lat. Jest tu sporo chłopaków, których pominąłem (przepraszam) i mają wiedzę w tym temacie. Zacznij od działu sportowego.

Edytowane przez Tomko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bolek2006 Te kropki po znakach zapytania niepotrzebne. Po prostu daj tam spację i jakoś to się rozczytać da. 

2 godziny temu, bolek2006 napisał:

sumplementów (odżywek ,witamin,keratyn,aminokwasów i innych).

Suplementy. Keratyna to białko z którego masz zbudowane włosy i paznokcie, prawdopodobnie chodziło Ci o kreatynę.

2 godziny temu, bolek2006 napisał:

Czy te środki można stawiać przy dłuższym okresie użytkowania na równi z sterydami ?

Nie. Suplementy to w sumie zabawki, kolorowe pudełka itd, w żadnym wypadku nie da się porównać suplementów ze sterydami.

2 godziny temu, bolek2006 napisał:

Czy po waszych doświadczeniach i dążeniu do wymażonej sylwetki lub odpowiednich centymetrów w bicku na dłuższą mete ma sens?

Nie wiem ile masz lat ale obstawiam, że naście bo masz problem napisać składnie cokolwiek, jeśli się pomyliłem to wybacz. Wymarzonej. Ok, jeśli chodzi o suplementy to tak naprawdę, godne polecenia są: wszelkie witaminy, kreatyna, białko, ewentualnie coś na sen i regenerację typu: ZMA ale to w sumie też witaminy więc na jedno wychodzi. Masz za dużo kasy? Możesz kupić sobie przedtreningówki ale nie żryj tego co trening, bo się uzależnisz i będziesz miał zjazdy albo nie będziesz mógł spać. HMB nie działa, BCAA wg najnowszych badań też nie działa, boostery teścia jeśli działają to minimalnie i u osób z niskim teściem.

PS. Mam nadzieję, że poprawisz te błędy co Ci napisałem inaczej liczba osób, które będą Ci chciały pomóc gwałtownie zmaleje, szanuj czas innych braci i nie każ im czytać bełkotu, źle postawiony przecinek czy kropka naprawdę nieraz potrafi zmienić sens zdania. 

PS2. Jeśli chcesz mieć większego bicka co tak naprawdę równa się większemu obwodowi ramienia (triceps, biceps i mięsień, który znajduje się pod bicepsem, jeśli dobrze pamiętam) to musisz sie głównie skupić na tricepsie, który zajmuje 2/3 obwodu ramienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Quo Vadis? napisał:

Ok, jeśli chodzi o suplementy to tak naprawdę, godne polecenia są: wszelkie witaminy, kreatyna, białko, ewentualnie coś na sen i regenerację typu: ZMA ale to w sumie też witaminy więc na jedno wychodzi.

@bolek2006 Z tymi witaminami radzę wcześniej dobrze przeczytać skład i coś o każdej witaminie z osobna. Jest na rynku np. VitaMin Multisport, który ma dawki niektórych witamin ponad 1700% o ile dobrze pamiętam! Warto wiedzieć co przyjmować i w jakich ilościach. Ewentualnie taki Multsport brać co kilka dni. Ja tak robię, uważam że szkoda nerek (sika się później na zielono - serio). Czekam aż skończę blister i następny kompleks witamin będzie z normalnymi wartościami. 

Tak poza tym tak jak napisał Quo Vadis. Mi każdy trener personalny z jakim miałem do czynienia powiedział, że dopóki masz body fat powyżej 20% tak jak ja np. to nie ma sensu się bawić w suple. Regeneracja, ewentualnie kawa przed treningiem, dobra dieta i efekty są. Suple jeśli dadzą przy dobrej diecie i treningach kilka % do efektu to wszystko. Jeśli nie masz diety i planu treningowego to możesz i wiadrami suple wpierdzielać i efektu nie będzie. 

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, radeq napisał:

Bo jakby nie patrzeć witaminy i minerały to chemia

 W potocznym tego słowa znaczeniu - szajs i nic co na dłuższą metę będzie służyć Twojemu zdrowiu. Było już nie raz głośno o tym, że producenci supli lecą w balona ze skladem, zawartością odżywki  ;)

Edytowane przez Metody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto od paru lat trwa moda na siłownię wiec firmy węszą interes w sprzedawaniu suplementów i robią jakieś gówna w ładnych opakowaniach, najlepiej wcale nie brać a jak już to ograniczać ile można :) gdy ćwiczyłem doszedłem do wniosku że jedynie co mi się opyla to brać kreatynę i wsio reszta w diecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spałem na polaku :P Ale do rzeczy  - Jak zaczynałem przygodę z pakowaniem miałem 60 pare kilogramów , kiedy doszedłem do 90 paru zaczołem się zastanawiać czy ta sumplementacja jest zdrowa. Używałem głównie produktów firmy trec ale sięgałem też po produkty innych firm. stosowałem odżywki białkowe,węglowodanowe,kreatyne :),aminokwasy - jak pamietam -hmb,testosteron,vitaminy ,bcaa- podobno przy redukcji rzecz obowiazkowa,spalacz tłuszczów ,boostery azotowe , tabsy omega 3 , i coś na stawy. Z ekektów ubocznych zauwazyłem że robi mi się tz. brzuszek kulturysty,zaczynaja mi wypadac włosy - ale to mozna na genetyke zrzucic ,no i najwazniejsze zauwazyłem że kurczy mi się sprzet i mam coraz większe problemy z erekcją :D . Uzywałem markowych odżywek i byłem ciekawy czy wy też zauważyliscie u siebie jakieś efekty uboczne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojęcia kolego. Bracia Ci wyżej napisali- odżywki to dodatki/suplementy stosowane głównie przy dobrej diecie by uzupełnić jej braki. Steroidy są natomiast hormonami, które dostarczane z zewnątrz potrafią całkowicie rozregulować cykl hormonalny organizmu dając mądrze stosującej jej osobie ogromne korzyści, których prawdopodobnie nigdy by nie osiągnęła bez nich. Niestety każdy kij ma dwa końce, tak i steroidy mają ogrom skutków ubocznych. Posłuchaj:

 

 

A jeżeli kurczy Ci się sprzęt i masz problemy z erekcją to ja bym zaczął się martwić. Ale to na pewno nie wina suplementów diety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiek ma wpływ na to jakie ćwiczenia powinieneś wykonywać, a jakie sobie narazie darować. Tym bardziej jeśli myślisz o braniu różnych suplementów pokroju kreatyny. Stąd pytanie, bo ktoś może Ci wtedy źle doradzić.

Edytowane przez manygguh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suplementy - mogą, lecz nie muszą działać. Witaminy skutkują, ale dobieramy środki pod potrzeby, nie na odwrót.
Aktualnie mam w swoim pudełeczku z "witaminami":
- Omega 3. Zawsze przyjmuję dzienną zalecaną dawkę, nie potrafię określić jak mnie "odczuwalnie" pomógł suplement, ale według porad i opisów powinien pracować na moją korzyść zdrowotną.
- D3 + K2. Przyjmuję cały rok, czy lato czy zima. Min 4000ui. Odczuwalnie jest różnica na zdrowiu, gdyż nawet, jeśli złapie mnie przeziębienie, dzięki suplementacji szybko zdrowieję. Pamiętam nawet, jak w tamtym roku złapała mnie ostre combo, katar z gorączką i przyjmowałem przez kilkudniowy okres nawet 20 000ui dziennie, i zdecydowanie lepiej się czułem na tak wysokiej dawce. Oczywiście powtarzam, tylko kilka dni, gdyż nie poleca się przesadzać na dłuższy okres z tą witaminą. Był raz opisywany przypadek, jak pewien człowiek podawał sobie sam 100 000ui dziennie i się chłop przekręcił po czasie. Można sobie zbadać oczywiście poziom D3 w organizmie, ale z tego co się dowiedziałem, jeśli nie pracujesz we Włoszech, przy zbieraniu winogron, 8 godzin dziennie na pełnym słońcu to normy nie osiągniesz. :P K2 uzupełnia działanie D3, a ciekawostka taka, że pomaga delikatnie przy rozrzedzaniu krwi.
- Cynk. Przyjmuję dzienną dawkę 50mg i widzę po sobie, że działa. Zauważalnie u mnie pomaga na jakość skóry bo czasem lubiły wyskakiwać mi pryszcze na ciele, a z połączeniem NAC jest po prostu miodzio.
- NAC. Suplement wspomagający pracę wątroby i nie tylko. Polecam filmik Ben'a Lookera jeśli ktoś potrzebuje zasięgnąć głębszej wiedzy.
- MSM. Trenuję od prawie 6 lat. Wykonywany styl treningowy bardziej kategoryzuje mnie do trójboisty, niż kulturysty, choć oczywiście nadmieniam, że jestem amatorem tego sportu. Jednak wszelkie urazy i uszczerbki ze ścięgnami, bólami stawów itp. zdecydowanie szybciej się regenerowały z suplementem, niż bez niego. Dodatkowo, działa wspomagająco dla włosów, paznokci itp. Warto poczytać.
- Kompleks witamin. Tu się przyznam, że to najdroższa, z wszystkich pozycji, jednak zakupiona raczej bez konkretnego celu... Nigdy nie badałem krwi pod sprawdzenie czy mam jakieś niedobory, ale łykam, tak dla zasady, co 2-3 dni. :P

Suplementy mniej potrzebne, choć się przydają.
Kreatyna - dzięki ciągłemu uzupełnianiu gromadzę trochę więcej wody w organizmie, a przydaje mi się to. Raz że sił więcej i stawy trochę lepiej nasmarowane.
AAKG - lepszy przepływ krwi, lepsze dokrwienie.

Przedtreningowo jedynie kofeina (bezwonna w tabsach) i zielona herbata (też) - lepsze skupienie i działanie termogeniczne. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.