Skocz do zawartości

Monitor


Maszracius_Iustus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj zamówiłem nowy komp stacjonarny https://www.morele.net/inventory/info/mUcwxs/ lecz jeszcze się nie zdecydowałem na monitor rozglądałem się za czymś używanym 20-22 cale z wejściem HDMI lub DVI-D do 250zł lecz nie znalazłem nic oprócz oferty na ebaju http://www.ebay.pl/itm/BenQ-GL2450HM-24-TN-LED-Full-HD-Monitor-1920x1080-5ms-VGA-DVI-D-HDMI-/282696484260?hash=item41d20605a4:g:LJIAAOSw-KFXcnrr lecz obawiam się czy nie będę musiał za to cła zabulić a druga opcja to kupić nowy w miarę tanio co radzicie?

 

A tak z marzeń to https://www.ceneo.pl/47431500?utm_source=rtbhouse&utm_medium=retargeting&utm_campaign=rtbhouse-retargeting#pid=3796 ale troszkę za drogo a mam zastój z gotówką przez ostatni miesiąc 

 

Pozdro 500 M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmarnowane pieniądze. 

 

Powiem tak jak chcesz mieć monitor to najpierw musisz się zastanowić do czego chcesz go używać.

 

Jak do grania w gry online, to potrzebujesz typowo gamingowego z czasem reakcji  1- 2 ms.

 

Jak użytkujesz do programów, oglądania filmów, przeglądania netu i normalnych gier, to najważniejsze żeby nie smużył przy dynamicznych scenach, miał dobrą czerń i biel i ładne odzwierciedlenie kolorów. 

 

Aktualnie użytkuję trzy monitory, jeden w gabinecie, dwa w domu. W gabinecie mam iiyama z matrycą AMVA+ i jest bardzo dobrym monitorem do pracy, nie męczy oczu, ma ładne kolory, przyzwoitą biel i czerń, natomiast przy dynamicznych scenach trochę smuży (bardzo delikatnie), w sumie matryca amva+ to taki średniak, który ma być dobry do wszystkiego. Można kupić też model benq z taką matrycą, jakość wyświetlanego obrazu bardzo podobna.  

 

W domu mam iiyame G Master (75hz, 1ms) typowo pod strzelanki online. I jest to monitor do tego zaprojektowany, szybki czas reakcji + kilka technologii poprawiających widzenie celów podczas gry. Do grania jest bardzo dobry, do innych rzeczy przyzwoity. 

 

Ponadto użytkuję samsunga LS24F350FHUXEN, który przerósł moje oczekiwania, urzekł mnie zajebistymi kolorami w mojej ocenie kolory nie odbiegają zbytnio od monitorów Eizo, które są 2x droższe. Matryca IPS (4ms), po kalibracji przy "współudziale" kolorymetru ten monitor to miazga. Kalibracja kolorów + ustawienie w menu czasu reakcji na najszybszą, efektem jest zero smużenia, świetne kolory. Idealny do pracy, internetu, oglądania filmów i dalej bardzo dobry do gier online. 

 

Zasadniczo iiyame odpalam tylko jak gram w coda online. do wszystkiego innego używam teraz samsunga. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Mosze Red napisał:

Zmarnowane pieniądze.

Uzasadnisz? Zarabiasz cca 22 razy więcej ode mnie także sprzęt na jaki możesz sobie pozwolić z oczywistości będzie lepszy niż mój. Wg Ciebie dlaczego hajs się zmarnował? 

 

23 minuty temu, Metody napisał:

Po jaką cholerę wydałeś prawie 4 koła papieru ? Do czego Ci taki komputer  

Odpowiem na prv żeby tu wyrzutów emocji nie robić. 

Obecnie mam 5 letni lapek gier, które lubię nie ogarnia a chciałbym filmy nagrywać na yt także zmiana sprzętu ejst konieczna.

Edytowane przez Maszracius_Iustus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Maszracius_Iustus napisał:

Uzasadnisz? Zarabiasz cca 22 razy więcej ode mnie także sprzęt na jaki możesz sobie pozwolić z oczywistości będzie lepszy niż mój. Wg Ciebie dlaczego hajs się zmarnował?

 

Ponieważ monitor, który linkowałeś jest delikatnie mówiąc przestarzały, parametrami nie zachwyca. To typowa biurówka do klepania w wordzie czy exelu. 

 

Wydałeś na komputer kilka tysięcy, a teraz chcesz kupić bardzo słaby monitor, co oznacza, że potencjał sprzętu się zmarnuje. Monitor to element zestawu, który bezpośrednio przemawia do twoich zmysłów, daje ci bezpośredni kontakt z użytkowanym sprzętem i w znacznej mierze decyduje o komforcie korzystania z niego, o przyjemności obcowania z nim itp. 

 

Ponadto monitor samsunga, który opisałem kosztuje około 550 pln, więc w stosunku do ceny jednostki to są niewielkie pieniądze, a wrażenia z użytkowania sprzętu będą diametralnie inne.

 

Btw, miałem kupić Eizo za 1400 pln, a po porównaniu obrazu w sklepie uznałem, że różnica jest tak znikoma iż wywalę kasę w błoto i wziąłem samsunga.  

  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mosze Red napisał:

Btw, miałem kupić Eizo za 1400 pln, a po porównaniu obrazu w sklepie uznałem, że różnica jest tak znikoma iż wywalę kasę w błoto i wziąłem samsunga.  

Za to Masz łapkę, zabawne.

 

Ja odebrałem Twój post tak, że ogólnie źle zrobiłem kupując kompa kamień z serca spadł... doradziłbyś 2 modele Twoim zdaniem ,,kompatybilne'' do tego kompa? 

 

Komp złożył mi zaufany znajomy informatyk zgłosiłbym się do, któregoś z forumowiczów tylko bałbym się powierzyć wydanie swojego hajsu nieznajomemu, chciałem władować do kompa i7 ale wtedy kolega ostrzegał, ze za tym szła by wymiana też reszty podzespołów.

Edytowane przez Maszracius_Iustus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Maszracius_Iustus napisał:

Ja odebrałem Twój post tak, że ogólnie źle zrobiłem kupując kompa kamień z serca spadł...

 

Absolutnie nie, ja odniosłem się do monitora, który chcesz zakupić. 

 

Jeśli szukasz dobrego monitora, który będzie nadawał się "do wszystkiego" gry, filmy, praca. I ma być za rozsądne pieniądze to po obejrzeniu wielu modeli mogę polecić te dwa ze względu na jakość obrazu:

 

https://www.morele.net/monitor-samsung-ls24f350fhuxen-773879/

 

https://www.morele.net/monitor-aoc-i2369vm-579267/

 

W samsungu trzeba pamiętać żeby w manu ekranowym szybkość reakcji przestawić na najszybszą. Samsung jest ładniej wykończony i obudowa oraz nóżka są z lepszych materiałów. 

 

 

W cenie poniżej 800 pln, nie dostaniesz monitorów z lepszą jakością obrazu i kolorami. 

 

Jak chcesz typowo do grania online, to https://www.morele.net/monitor-iiyama-g-master-black-hawk-ge2288hs-774551/

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei używam 27" od lat i bardzo sobie chwalę. Nie gram w gry, więc o przydatności do tych celów się nie wypowiem. Czytanie, pisanie, kodowanie, przeglądanie, nawet fotografia/digital darkroom + jakiś PhotoShop - wszystko mega przyjemnie dla oka. We własnych celach amatorskich, bez kalibracji odebrane z druku cyfrowego foty wykazują jak dla mnie akceptowalne różnice. Kalibrować nawet nie zamierzam. 

Wcześniej, w czasach PC Win używałem wprawdzie NEC Spectraview ale stwierdziłem że aż tyle nie potrzebuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze jak siadam do imac to mam takie WOW. (I nie chodzi mi o to ze to Apple.) A siedziałem tez przed mocnymi monitorami PC też. Ale bez WOW. Najczęściej używam czy to pracuje na korpo dell itd...

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mówię, że użytkowanie bardzo przyjemne :) 

Zresztą tak mnie rozbestwił, że już nic poniżej przekątnej 27" bym nie był w stanie używać chyba. Jak do tego dorzucisz naturalną w OSX możliwość użytkowania wielu wirtualnych biurek (BTW - czy Win10 już to ma?) a na każdym możesz mieć inne programy, układy okien i się między nimi przełączać w razie potrzeby, to po prostu pełen komfort i bananas na mordzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mosze Red napisał:

Jeśli szukasz dobrego monitora, który będzie nadawał się "do wszystkiego" gry, filmy, praca. I ma być za rozsądne pieniądze to po obejrzeniu wielu modeli mogę polecić te dwa ze względu na jakość obrazu:

 

https://www.morele.net/monitor-samsung-ls24f350fhuxen-773879/

 

https://www.morele.net/monitor-aoc-i2369vm-579267/

Tak się akurat składa, że mam wspomnianego AOC-a, od trzech lat działa niezawodnie, pewnie posłuży następne trzy. Jest dosyć łagodny dla oczu. jednak, jak dla mnie, kontrast jest przeciętny, kolory lekko przyszarzałe. Twierdzę tak, ponieważ mam porównanie do LG.

https://www.morele.net/monitor-lg-24mt58df-pz-868444/

Tam kolory są żywe i przy tym też dla oczu przyjemne. Również nie męczy oczu, ma nawet funkcję dostosowania kolorów optymalnie pod długą pracę przy monitorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext Przez pewien czas pracowałem na dwóch 24". Było bardzo wygodnie. Potem przesiadłem się na 27" i na początku miałem wrażenie, że jest gorzej. Ale przy ogarnięciu wirtualnych desktopów jest kozacko, a i mniejszy rozgardiasz na biurku :)

@zuckerfrei W pracy mamy 27" imaci za równo te starsze (2560x1440) jak i 5K. Między tymi dwoma różnica jest ogromna! 5K to taka żyleta, że hej. Robi wrażenie. Gorzej jak zdarza się do zrobienia banner 300x50px :D Przy takim ekranie jest tak mały, że ledwo widoczny :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alias to oba i tak przegrywają z samsungiem i AOC i LG, a nawet ci wyjaśnię czemu tak się dzieje, że masz wrażenie kiepskiego kontrastu i przyszarzałych kolorów.

 

Po pierwsze kalibracja monitora.

Po drugie podświetlenie w AOC nie jest tak naprawdę białe tylko mleczne (i tyczy się to wszystkich modeli, które oglądałem, niezależnie od matrycy). Takie diody wybrali, zapewne podyktowany jest wybór niższymi kosztami produkcji. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2017 o 14:52, Maszracius_Iustus napisał:

Witam wczoraj zamówiłem nowy komp stacjonarny 

a dzisiaj promocja na karte, zaraz pewnie bedzie sprzedana

https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx1060-mini-6gb-gddr5-192-bit-3xdp-hdmi-dvi-box-zt-p10600a-10l-1019133/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Waflo napisał:

na karte

Najpierw trzeba mieć kartę ;) Poza tym to jest wersja do laptopów a ja mam stacjonarkę

 

Rebe @Mosze Red zdecydowałem się na to Monitor iiyama G-MASTER Black Hawk GE2488HS - B2 Twoje słowa, ze ten element kompa będzie miał bezpośredni kontakt z moimi zmysłami i zdecydowałem się na solidny kilkuletni zakup wielozadaniowy ;)

Edytowane przez Maszracius_Iustus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Polecam iiyam'e. Mam już dwie w rodzinie i naprawdę jest to najlepszy sprzęt, który nie męczy oczu. 

Fakt są trochę drogie te monitory, ale można je uznać jako "sprzęt na lata".
  Wcześniej miałem dwa Dell'e i było ok, ale teraz na jednej dużej iiyamie (28 cali) jest znacznie lepiej. Zwłaszcza, że winda 10 ma wirtualne pulpity i fajne kafelki.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.