Skocz do zawartości

Nowy portal samczych newsów samiecweb.pl


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Stulejman Wspaniały napisał:

Jeśli miałbym pewność że będziecie na tej stronie się udzielać, to byłbym skłonny zaryzykować

Nie ma co liczyć na kogoś, jak nie zapłacisz komuś to chuj z tego  będzie ;) albo samemu wrzucać newsy i zobaczyć czy temat chwyci, przy założeniu, że sprowadzisz ruch na stronę. 

100-200 dobrych newsów przez 2-3 miesiącei będzie wiadomo co i jak.

 

Jak dobrze pamiętam, to w starym projekcie prawie w ogóle newsy nie pojawiały się, poza pierwszymi dniami i potem ciszaaaa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, jest taka sytuacja - jestem po rozmowie z Arturem, i doszliśmy do kilku wniosków:

 

1. Stary skrypt portalu wywalamy, bo dziurawy i będą z nim kłopoty (spam, awarie itd.).

 

2. Portal pisany przez programistów za dyszkę, odstawiamy na później z racji dużej niepewności tak drogiej inwestycji.

 

3. Na początek Artur postawi portal na tym skrypcie: http://shoutit2.flippydemos.com/index.php?template=default który w stosunku do tej dychy jest śmiesznie tani. Pytanie ile wyniosą koszty dostosowania go pod nasze oczekiwania.

 

Jeśli portal wypali, będzie zainteresowanie, wszystko będzie się kręcić, wtedy uruchamiamy opcję "dychy" - czyli programiści napiszą nowy portal, przeniesie się w nocy bazę danych (chyba tak to wygląda, nie znam sie) i po problemie. 

 

Liczę na was, że będziecie mi pisali jakbyście chcieli żeby to funkcjonowało i wyglądało. Co się da, to Artur zmieni, ja wszystko sfinansuję z własnych środków więc proszę żebyście nic nie wpłacali itd., bo spokojnie to ogarnę.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radeq Te wszystkie szablony podobnie do wykopu wyglądają - tylko że oni mają swoich programistów, i jak coś trzeba to sami robią. Wiadomo - jest znacznie lepsze, dostosowane do wymagań, ale i koszty. Te 10 tysięcy to poczatek zabawy dopiero :>

 

A działy? Mogą być, na pewno nie możemy się zamknąć w jakiejś różowej bańce, że tylko słit niusiki, ale musi być i ze świata - bo chciałbym żeby każdy z rana zajrzał tam, i miał pojęcie mniej więcej co się dzieje na świecie. Inaczej to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam w miarę regularnie przeglądam fanpejdże typu Partia Mężczyzn, jak i portale zagraniczne typu A Voice for Men, youtube sam mi podsyła masę jakiś redpillowych, antyfeministycznych filmów, więc spoko. W wyhaczaniu newsów nie widzę problemu. Postaram się dać coś od siebie w rozwój tego portalu. Będzie dobrze ;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spokojnie pomalutku, lepiej mniej informacji a żeby przyciągało oko, oczywiście lepiej jakby to było dużo i różnorodnie i fachowo.

Takie jedne dobre info. lepiej utkwi w głowie niż parę "'takich se".

Tutaj u Nas Fajna dyskusja była na temat samobójców statystyki, ciekawie opisane przedstawione,  by czytelnik sam jeszcze uruchomił makówkę. To się chce czytać.

Aaa niee taka masówka manipulacja np. że na 1000 mieszkańców ginie tyle. Co to za dane.

A jak np. że w Kraju ginie w wypadkach np. 3500 osób, oo... to już coś mówi, liczby robią różnice.

Noo ale wiadomo o co chodzi, przecież nie mogą pisać tak by lud straszyć by autami przestali jeździć. Bo wiadomo, jak nie wiadomo to wiadomo o co chodzi...

Reklamy wkurzają, ale jak dobre będzie forum, trzeba patrzeć długofalowo.

W sumie co ja będę się opisywał tu Braty lepsze mają Łby.

Wspólnymi dobrymi chęciami i działaniami możemy Dużo zdziałać.

Pozdrawiam

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, portal już działa, jak ktoś ma ochotę można na początek założyć tam konto.

 

Problemy które Artur zgłosił ludziom od tego portalu, to przede wszystkim:

 

1. Wklejając linka, nie zasysa obrazka, trzeba go dodać własnoręcznie, co jest mega upierdliwe - to trzeba zrobić. Póki co klikam na obrazek z linka zapisz grafikę na pulpit i ją z niego wrzucam.

 

2. Czasem jebie się dodawanie plusów i minusów, to się zresztą graficznie zmieni.

 

3. Inne usterki, ale się z czasem usunie, czekamy na odpowiedź ludzi którzy ten portal tworzyli.

 

Co do przenosin bazy danych z forum, jest to drogie i upierdliwe, ponieważ np. każda zmiana hasła czy czegoś innego na forum, wymusza kontakt portalu z forum i to rodzi ponoć jakieś problemy, nie wspominając o kosztach.

 

Jak coś zauważycie, dajcie mi proszę znać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zaktualizuje avatar lub profil to napisy typu: awesome, profil picture downloaded się pojawiają :D 

A i post dodany 3 hours ago, itd, wiec nadal jest taki misz masz ale teraz już 3/4 czy więcej tego zostało poprawione i wygląda już fajnie :D 

Aha i bym zapomniał: można tam dodać coś takiego jak jest na forum, czyli, że samemu się wybiera tło i kolor? To już takie tylko fanaberie moje ale było by fajnie :) 

PS. Więcej błędów póki co nie widzę.

PS2. Można tam dodać jakieś arty? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 tysięcy - sporo jak na niepewną inwestycję. Aczkolwiek powiem,że przydał by się powiew świeżości, bo przez prawie 2 lata zdążyło się wiele rzeczy znudzić.

 

A gdyby zrobić aukcję/licytację czy coś podobnego. Otóż rozgłosić,że przykładowo za miesiąc się ona rozpocznie. Rozgłosić na kilku kanałach (forum,YT itd.). A polegałaby ona na zrobieniu owego portalu za najniższą kwotę. Zgłaszałyby się firmy/osoby prywatne które mają trochę wolnego czasu i chciałyby dorobić. Przecież się nikomu nie spieszy, więc jak nawet będzie ktoś robił to 2 miesiące to nic się nie stanie. Jeżeli trafi się ktoś ,,mniej solidny" - nie będzie połowy zapłaty. A jako nagroda - uścisk ręki prezesa, sygnet lub książka i darmowy coaching (lub inne propozycje).  Cena, solidność, do tego kij i marchewka.

 

 

Portal, którzy tworzą sami uczestnicy -nawet nadawałoby się jako hasło reklamowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie jak wpadam jak między wódkę a zakąskę ale mało to jest open source darmowych projektów które można użyć? Są często lepszej jakości od komercyjnych (i niestety coś o tym wiem bo to jedna z rzeczy która właśnie mnie odtrącała od jakiegokolwiek komercyjnego oprogramowania) oraz nie trzeba płacić później za aktualizacje tego oprogramowania...

https://alternativeto.net/software/reddit/?license=opensource

Nie lepiej płacić za sam serwer tylko?

 

"Portal, którzy tworzą sami uczestnicy -nawet nadawałoby się jako hasło reklamowe. "

Wykop też się tak reklamuje... i jakoś nie jest to odbieranie zbyt pozytywne tam. Jeśli już to musiało by to iść nie tylko w parze z treścią ale także i kodem na Github jeśli faktycznie chcemy oddać kontrolę użytkownikom a admin/mod stosowałby zasadę minimalnej moderacji...

 

dobrym przykładem może tu być portal pasja informatyki.

Edytowane przez Snk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, Artur dał listę zmian tym od portalu, powiedzieli że najwcześniej zajmą się tym w sobotę i dałem im 70 dolarów. Także czekamy.

 

@Snk Dziękuję, postoję. Już kiedyś się skusiłem na darmowego linuksa i nigdy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały jak był nim ubuntu to się Tobie nie dziwię. Dobry na początek zawsze polecałem i polecam linux mint. Już nie wspominając że już trochę starszy jesteś to pewnie dużo trudniej byłoby zmienić nawyki i przyzwyczajenia. Zwłaszcza uzależniające przyzwyczajenia z małomiękkim M$....

aspiruje się właśnie dziedzinami związanymi z hakerstwem (czyli internet, administracja, programowanie) więc wiem tylko tyle że open source są z reguły trudniejsze w obsłudze bo są dużo bardziej konfigurowalne = więcej możliwości niż jakikolwiek inny komercyjny program.

 

ps. wszedłem na tą stronę, wiele newsów jest dość przygnębiająca :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracia, ludzie od tego portalu nie odpowiadają Arturowi, milczą, chyba zrezygnuję z tego systemu - lepiej mieć teraz problemy i stracić hajs, niż później dużo więcej. Jak będzie duży portal i się coś zjebie, bez pomocy od nich będzie ciężko :<

 

Póki co, poproszę was o informacje co by tam zmienić jeszcze. 

 

Jak się chce taniej, to tak właśnie jest. Bezustanne problemy i hajs leci nie wiadomo gdzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

@MoszeKortuxy Hindus w dwa tygodnie powinien obcykać wszystko, dużą wagę postawiłem na kwestię bezpieczeństwa strony przed atakami, więc niebawem rozruszamy te miejsce. Poprosiłem Artura żeby się dowiedział, jak zrobić żeby po prawej stronie samiecweb był moduł z ostatnimi komciami i blogaskami Braci - będzie tak swojsko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały No to bardzo dobrze :D Jak wszystko będzie gotowe to będzie trzeba rozbujać portal. Warto zachęcić forumowiczów oraz radiosłuchaczy i czytelników twojego fanpage na FB aby zarejestrowali się na tym portalu. Dzięki temu to ruszy z kopyta ;) Chętnie pomogę wklejać tam różne artykuły :D 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.