Skocz do zawartości

Rozwod w Polsce świadek z zagranicy


NowyStart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuję informacji i z góry dziękuje za jakiekolwiek info.

 

Przygotowuje się do złożenia o rozwód z winy żony (alkohol - rozpad pożycia małżeńskiego)w Polsce i tutaj są dwa pytania:

 

-czy mogę podać jako świadka osobę z zagranicy (oczywiście będzie potrzebny tłumacz)

- jak wygląda sprawa ze świadkami czy oni musieli naocznie widzieć sytuację czy mogą zeznawać bo o całej sytuacji wiedzą od początku a nawet mieszkałem u jednej osoby przez tydzień jak moja kobieta ostro garowała i awantury były.

 

Za wszelkie informacje dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy musisz składać pozew z winy żony? Bo jeśli tylko po to aby "jej i światu" pokazać kto jest winny to szkoda Twojego czasu, nerwów i pieniędzy. Ona w odpowiedzi może Tobie fałszywie zarzucać np. przemoc i nawalanka sądowa gotowa z możliwością zakończenia winą obu stron.

Dzieci macie?

Edytowane przez Normalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma dzieci

-zona chce mnie pociagnac o alimenty jako ze nie pracuje (alkoholowy problem) i niestety wszedzie oglasza ze jest bardzo chora i niezdolna do pracy na zwolnieniu od poltora roku.

Nie chce nic udowadniac ale obawiam sie ze ona i tak na nic sie nie zgodzi i bedzie starala sie utrudnic zycie jak tylko moze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.