Skocz do zawartości

Ulokowanie 50000PLN


LYCH

Rekomendowane odpowiedzi

Złoto - 10 lat temu conajmniej był sens kupować jak uncja kosztowała 600 USD . 

Akcje- zwykły hazard, szczególnie w Polsce gdzie nie zobaczysz na oczy dywidendy.

Bitcoin- hazard, w dodatku jest na górce ( podobny klimacik jak akcje 10 lat temu - " o zarobkach z akcji dyskutowano nawet w kolejkach do spozywczego"

Monety, malowidła, sztuka- na tym trzeba sie znać, laik utopi .

 

Ja osobiscie trzymam pieniadze w walutach, takich pieniędzy do 200 000 nie ma w co inwestować chyba że we własny biznes.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Endeg said:

@Les Z bitcoinem to jeszcze się posypie:

 

http://forsal.pl/finanse/waluty/artykuly/1084092,przekret-na-lepszego-bitcoina-oto-amber-gold-bis.html

 

Za 200 kafli można np. nabyć kawalerkę w większym mieście, odremontować i puścić na wynajem.

Jeszcze lepiej kupic kawalerkę w większym mieście i wynajmować na doby. Z jednej kawalerki ze zwykłego najmu zysk nie jest satysfakcjonujący zbytnio. 

A te wszytkie coiny to teraz zwykle ubieranie leszczy, za chwilę bedzie zwala jak znam życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurs bitcoina będzie rósł, bo jako jedyna forma waluty jest zabezpieczona przed inflacją.

Nawet rządy mają problem z ingerencją w bitcoina, z informatycznego punktu jest to uzasadnione, bo to sieć rozproszona.

Złoto ma nadmiar wartości "papierowych" tzw. bulionów, więc jest na drugim miejscu.

 

Należy jednak pamiętać, że bitcoin ma spore ryzyko. Ja np. kupiłem kilka lat temu bitcoiny i dwie giełdy mi splajtowały i pieniądze są zamrożone i nie wiem czy odzyskam.

Jak coś radzę zaszyfrować na jakimś nośniku bitcoiny w formie offline.

 

 

Edytowane przez PewnySiebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Les napisał:

Jeszcze lepiej kupic kawalerkę w większym mieście i wynajmować na doby. Z jednej kawalerki ze zwykłego najmu zysk nie jest satysfakcjonujący zbytnio. 

 

A może najlepiej na godziny... No doby trzeba by mieć w turystycznej okolicy albo w jakimś apartamentowcu. A na to dwie duże paczki mogą nie starczyć. 

Zysk z mieszkania może nie być zadowalający, to fakt. Lokator może zdewastować, sąsiad z góry zalać. Tylko jest jedna rzecz, że chałup przeważnie trzyma wartość przynajmniej na poziomie inflacji. Inaczej niż samochód czy jakieś sprzęty.

 

Jak ktoś ma rozeznanie bądź znajomków w branży to polecałbym zakup dzieła sztuki, obrazu, starego mebla, może mapy z XVI wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 21.10.2017 o 15:49, Metody napisał:

Kryptowaluty to taka sama piramida finansowa jak inne wynalazki. Zarabiają na nim tylko Ci którzy siedzą najwyżej. Reszta to jelenie. 

Tu się mylisz ;) Przewaga tej waluty jest po prostu to że zdecentralizowana i niepodatna na regulacje i inflację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.