Skocz do zawartości

Dotyczy: Proroctwo i wierzenia Indian Hopi


Selqet

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu @Mosze Black założył temat:

 

Dotyczący artykułu Jacka Kefira - https://jarek-kefir.org/2013/07/05/tajemnicze-przepowiednie-indian-hopi-wezcie-je-sobie-do-serca/ 

 

Muszę przyznać, że coś w tym jest. Moją uwagę do Indian Hopi kiedyś zapoczątkował ten filmik

 

 

Wielki Duch, jak obiecał, dał każdej rasie dwie kamienne tablice. Te należące do Czerwonych, schowane są w rezerwacie Hopi w Arizonie, w Obszarze Czterech Kątów. Tablice rasy czarnej przechowuje plemię Kukuyu na szczycie Mount Kenya. Kamienne Tablice żółtej rasy przechowywane są w Tybecie. Strażnikami tradycji Białych są, jak twierdzą Hopi, szwajcarscy górale. Nie wiadomo tylko, gdzie są kamienne tablice białej rasy, bo zapomniała ona o Pierwotnych Naukach Wielkiego Ducha i stąd całe nieszczęście. 

 

Ciekawe, czy kiedyś uda się odszukać tablice rasy białej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat podział na 3 rasy (żółtą,białą i czarną) powstał w 1812 (jak dla mnie zapomnieli po prostu o czerwonej :P ) i w dzisiejszym świecie się od tego podziału odchodzi na rzecz 9 podziałów rasowych:

 

  1. europeidalna,
  2. afrykańska,
  3. azjatycka,
  4. australijska,
  5. malezyjska,
  6. indyjska,
  7. amerykańska,
  8. polinezyjska,
  9. mikronezyjska.

Ale i tak w sumie jest to czysto umowny podział (jak każdy zresztą) więc w sumie aż takie istotne jako zaprzeczenie ich wierzeń by to nie było - ludy pierwotne przywiązywały szczególną wagę do przyrody a w szczególności na podział na 4 strony świata (z tąd 4 żywioły). 

 

Osobiście mnie trochę dziwi, że oni już wiedzieli kilka lat wcześniej o budowie bomby atomowej (oraz 400 lat wcześniej o przyjeździe białych) tak więc coś w tym jest.

 

Ja bym jednak również skłonił się do przemyśleń, że w obecnym świecie wszystkie znaczące wynalazki rzeczywiście wynalazł biały człowiek (pomimo, że statystycznie żółty jest inteligentniejszy od białego, to co dziwne jednak ich ostatni wielki wynalazek to w sumie proch strzelniczy), natomiast indianie również mają ogromną wiedzę na temat roślin (dużo większą niż kiedyś zielarki w polsce)dopiero teraz jest to "odkrywane" przez naukowców a raczej przejmowane od indian. Tak więc te dwie rzeczy są widoczne.

 

Natomiast przeciw są dwa fakty:

 

1. Każda rasa miała swoje wierzenia a nie tylko żółci, tak więc przyjmowanie tego, że akurat oni w tym przodują jest trochę jak dla mniemnie naciągane (chociaż tu mogą się wypowiedzieć Ci którzy znają się na ezoteryce, może rzeczywiście tak jest).

2. O ile z tym pierwszym jeszcze by można jakoś się zgodzić to dla mnie, kompletnym fałszem (lub ignorancją) jest twierdzenie, że czarni znają się jakoś wybitnie na systemach irygacyjnych lub właściwościach wody - w sumie oni wogóle tej wody nie mają, a jak się czegoś nie posiada to nie można się w tym doskonalić :P .

 

 

 

Edytowane przez Mosze Black
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.