Skocz do zawartości

Zespół cieśni nadgarstka dziwny problem


deleteduser99

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Ostatnio mam taki problem i podejrzewam że może być to tzw. zespół cieśni nadgarstka. Po zastosowaniu się do rad odnośnie ćwiczenia w wolnym tempie na gitarze @Ksantiego w klubie muzycznym na forum, nadal nic nie pomogło. Jaka może być przyczyna? Przypuszczam że za mocno musiałem uderzać prawą ręką na muaythai, za mocno/za szybko grać na gitarze/za dużo siedziałem przed laptopem. Objawia się to głównie tym, że kiedy chwytam mały przedmiot, np. kostkę do gitary i próbuję grać tak jak jestem przyzwyczajony(chwyt kciukiem i palcem wskazującym prawej ręki) to prawie od razu mi wypada, tracę kontrolę, dzieje się to pomimo tego że kostkę złapałem na początku normalnie i nie powinna mi wypadać. Dzień przed tym grałem w nocy, i wszystko wychodziło idealnie(ok 200bpm). Być może przesadziłem z prędkością albo to trening boksu o sobie przypomniał... gdzie mogłem coś uszkodzić. Poza tym, no nic mnie jakoś nie boli ani nie drętwieje(to chyba dobrze?), z wymienionych skutków ubocznych w internecie dolega mi tylko ten brak kontroli i brak chwytu w prawej ręce, który tracę po jakimś czasie(kciuk i palec wskazujący w moim wypadku) no i to że dzięki temu wypada mi ta w tym wypadku kostka, chociaż z telefonem miałem podobną akcję. 

 

Do kogo najpierw się zgłosić: ortopeda czy neurolog?

Ktoś ma/miał podobne doświadczenia?

 

Dzięki i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.