Skocz do zawartości

Czekając na sobotę - Film


manygguh

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Przypomniał mi się film pod tytułem: ,, Czekając na sobotę". Ukazuje on typową polską wieś i to wokół czego kręci się życie tych osób. Za pierwszym razem miałem bekę z tego filmu i głównych bohaterów, za drugim zaczął mnie trochę smucić. Film trwa ponad godzinę. Streszczenie macie tutaj, a pełną wersję na dole:

 

W filmie pojawiają się cycki i te sprawy, więc jak ktoś jest na no-fapie, to niech nie ogląda (i tak wiem, że obejrzycie :D)

 

 

Pełna wersja:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mończyk i zabarwienie erotyczne oraz chłopaki do wzięcia to dzieło tych samych osób...

 

Nie wiem co o tym myślec ale czasem mam wrażenie ze twórcy tych para dokumentów żerują na bohaterach. Czasem niektórymi spawami powinien zając się prokurator... Szczególnie jezeli chodzi o serię: "chłopaki do wzięcia". 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wygląda życie masy osób w Polsce, nie ma co się bulwersować. Nasz wybór, czy chcemy tak żyć, czy nie i czy chcemy takie osoby w swoim otoczeniu. To samo życie. Gdyby ktoś miał wątpliwości, czy warto się rozwijać w życiu to ten film obala wszelkie wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak jest popyt na tego rodzaju treść niby dla beki. Przerobiłem pare serii chłopaków... I się cofnąłem w rozwoju...  To jest tak przykre ze chuj, niestety bohaterowie jakos nie mogą zrozumieć, że nie tedy droga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem go już jakiś czas temu. Najmocniej zapadły mi do głowy dwa fragmenty. Pierwszy, jak jeden z miejscowych nie mówił nikomu "cześć", bo czuł się lepszy, po tym jak za zarobioną w Niemczech kasę, kupił sobie Opla.

 

A drugi, ma związek z zarządzaniem pieniędzmi przez prostych i biednych ludzi, jeden z bohaterów filmu mówi, że zarabia 2000 zł, z czego 1000 zł przeznacza na imprezy i alkohol.

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pozytywny Ja też kiedyś nie wiedziałem o wielu rzeczach i dopiero dowiaduje się o nich z takiego np. forum. Jeżeli czegoś nie znasz zazwyczaj nie wiesz, że jest to możliwe. Żyłem dawniej w przeświadczeniu, iż jestem wyjątkowy, to inni są be itd. a teraz dostrzegam jak wiele pól rozwoju zaniedbałem. Nadal to robię, ale mnie to boli i mam impuls do poprawy i robię chociaż małe kroczki, by się poprawić. Smutne jest to, że nie mają wzorów, a w telewizji pokazuje się jakieś patologie zamiast do normalnego życia do jakiego powinno się dążyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po internecie swego czasu krążyły opinie osób zamieszkujących rejon przedstawiony w dokumencie i materiał był dla nich krzywdzący z tego względu, że do realizacji został zaproszony "margines społeczny", by zobrazować to, co autorzy chcieli pokazać. Po emisji z nazwą miejscowości kojarzy się tylko wizja pokazana w "Czekając na sobotę". 

 

Wynika z tego, że dokument był tworzony ze z góry przyjętym założeniem, co przecież nieco wypacza funkcje dokumentu jako takiego.

 

Według mnie, na podobnej zasadzie został zrobiony "Botoks". Patologie wyniesione do ekstremum. Później Ci mniej krytyczni boją się prosić o pomoc lekarzy. ;)

Edytowane przez DRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ten film obrazuje życie całego społeczeństwa, a nie tylko tej grupy ludzi. 

Większość ludzi zapindala 9-5 job i czeka na piątek, piąteczek, piątunio i cały weekend spędzony na konsumpcji i przyjemnościach. Impreza, kino, spotkania ze znajomymi, wycieczki, gierki, gnicie w fotelu przed TV - czy to czymś się różni od życia bohaterów filmu ? Moim zdaniem niczym. Trochę lepszymi warunkkami bytowymi i bardziej wyrafinowanymi rozrywkami. Whisky tylko pozornie różni się od bełta za 5 zł. 

Sprawdza się stare : cHLEBa I IGrzysk (shift nawala- przepraszam)

Edytowane przez Metody
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W filmie jest celowa kumulacja osobników z marginesu i chodzi o pokazanie jak największej patologii bo normalność już od dawna się nie sprzedaje.Być może większość ludzi faktycznie tak żyje, ale nie stawiajmy w jednym szeregu tych co spełniają w wolnych chwilach swoje pasje - czerpiąc z tego wiedzę, doświadczenia i ogólny rozwój z takimi ludzkimi odpadami których jedynym celem życia jest napierdolenie się na przystanku PKS...

Jeśli nie widzicie tej subtelnej różnicy, to cóż, współczuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to nie szokuje, nie takie ekscesy widziałem. Co chcę dodać. Matka kilkoro dzieci, pani która sprząta powiedziała iż wypadek męża (stracił nogę) to szczęście w nieszczęściu, gdyż mają rentę. Uj z ujebaną nogą, babka dawaj rentę - F. Kiepski:D

 

Druga sytuacja którą wyłapałem - pani co się rozbiera za kasę wierzy, iż "on się znieni" (mąż ją bije) i ciągle wraca gdy ten zadzwoni. Jeszcze jeden wątek nowej gałęzi, nie zacytuję tego ale chodziło o to, że zawsze myśli o lepszym. A więc prawda zawarta jest w tym filmie, widać po reakcjach kobiet. Poza tym specjalnie brali takich nieudaczników by wywołać sensację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem o co Ci chodzi i do czego pijesz, ale tak moja jak i Twoja interpretacja normalności nie ma tu nic do rzeczy.Zdanie jest jak dupa - każdy ma swoją, ale żeby ten rozpiździaj zawrzeć w jakieś zrozumiałe ramy, to tworzy się normę.Tak jak są normy na śrubki, nakrętki i nikogo nie obchodzi, że masz inną tego wizję.

Społeczeństwo ma wklepane, że szczanie pod pomnikiem i robienie z siebie odrażającego lumpa na przystanku jest poniżej jakiegoś poziomu akceptowalnych zachowań.Co za tym idzie, nikt nie zainteresuje się programem o ludziach którzy nie są zdolni do przekroczenia granic tego co jest już pospolite i nudne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
W dniu 22.10.2017 o 20:57, zuckerfrei napisał:

To jest tak przykre ze chuj, niestety bohaterowie jakos nie mogą zrozumieć, że nie tedy droga...

Połowa ludzi , chłopaków reformowalna, tylko sytuacja życiowa spowodowała, ze żyją jak żyją, reszta to kosmici, zerowanie na ludziach, którym brakuje wielu rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.