Skocz do zawartości

Fajny film na wieczór - 2017


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, Stulejman Wspaniały napisał:

"Rocco invaders in Poland" ">

Prosiłem na wieczór, nie maraton nocny :D 

48 minut temu, Adolf napisał:

Polecam, świetna fabuła, wspaniali aktorzy, dobry reżyser.:)

Ale jak odmówić? Kiedy same szychy z forum polecają :D 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunkierka to film wybitny ale przez swoją nietypową konstrukcje nie każdemu przypadnie do gustu.Ale ta "Przełęcz Ocalonych" to pełna sztucznego patosu amerykańska szmira, normalnie na samo wspomnienie seansu mam wzdęcie.Jeszcze zanim nie zaczęła się jatka na froncie to było znośnie, ale potem czar prysł.Zobacz sobie wielkość klifu z którego spuszczał rannych na filmie, a ten rzeczywisty którego foty są w necie.Takich przekrętów jest masa, zupełnie to robi z filmu komedie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jebak Leśny Po części zgodzę się z Tobą dlatego też przy filmie Gibsona użyłem słowa komercja.

Co do "Dunkierki" - czekałem na nią od pierwszych wiadomości, że Nolan zamierza to kręcić. Widocznie za mocno się nakręciłem na ten film - po obejrzeniu miałem niedosyt (i nie chodzi mi, że za mało głów latało w powietrzu czy takie tam ...).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie amerykanie przy tworzeniu filmów lubią bardzo naginać historie i robić ze swoich żołnierzy niemal mitycznych herosów.Już zaczyna mnie to nudzić po filmach takich jak "Furia" itp.

 

Ale pies dmuchał te komerche, tu mam dla Was coś pięknego, za co mi podziękujecie ;) 

http://vimeo.com/61521762

 

Edytowane przez Jebak Leśny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba wymienione tytuły rewelacyjne, ale takich produkcji robionych z głową jest zdecydowanie za mało.Do tego lepszego sortu nie dla prostej gawędzi dołożył bym jeszcze "Cienka czerwona linia" w sumie "Pacyfik" też dobry.No i nie zapominajmy o kultowych starych perełkach których miłośnik takich filmów nie może nie obejrzeć - 

"Stalingrad"

"Na zachodzie bez zmian"

"Das Boot"

"Żelazny Krzyż"

O powojennych konfliktach też nie brak dobrego kina, ale wymienianie sobie już daruje oprócz jednego który mnie ostatnio urzekł, mimo że niskobudżetowy  http://www.filmweb.pl/film/Mandarynki-2013-694062#

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokłosie mojej filmowej niedzieli, tak w końcu znalazłem wolny dzień na filmy :wub::

 

"Obcy: Przymierze" - może być, kontynuacja "Prometeusza" i jednocześnie prolog do serii "Obcy" więc jak ktoś jest fanem serii ....

 

"Transformers: ostatni rycerz" - dno i trzy metry muły, z każdą kolejną częścią seria spada niżej. Strata czasu.

 

"Logan" - dobry. 

 

"Spider-Man: Homecoming" - dobry. 

 

"Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara" - kiepski wytrzymałem 40 minut.

 

"Wojna o planetę małp" - dobry.

 

"Mumia" - ta z 2017 z Crusem, jest cienko :(  

 

"Król Artur: legenda miecza" - najbardziej podobał mi się ze wszystkich, ale to tylko moja subiektywna opinia :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Conrad napisał:

To ja pójdę dalej, co powiecie o filmie "Cienka czerwona linia" Malicka, na podstawie książki Jamesa Jonesa? 

 

Świetny film, mocno antywojenny z przesłaniem, podobnie jak "Full Metal Jacket" Choć miłośników płytkiego kina w stylu "Rambo" nie zadowoli i zmęczą go dialogi wymagające refleksji.Dla mnie w pierwszej 3-ce filmów o tej tematyce.

Edytowane przez Jebak Leśny
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.