Skocz do zawartości

Dlaczego u ludzi to samice są ładne? Ciekawa teoria


Kelner Panic

Rekomendowane odpowiedzi

Wysłuchałem setek audycji Marka ale o tym nie wspominał. Według teorii izraelskiego biologa Amotza Zahaviego, kobiecy wygląd jest celowo "zdziecinniały", by uwiązać przy sobie samca odwołując się do jego instynktu opiekuńczego. Cóż, to by wiele wyjaśniało. https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/1608209,3,zagadka-ewolucji-dlaczego-kobiety-sa-ladniejsze-od-mezczyzn.read

  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem jak słyszę "płeć piękna" o kobietach to mi flaki wywraca i na śmiech zbiera. To największa bzdura i kłamstwo jakie się ludziom wmawia dzisiaj. Niby z jakiej paki kobieta to ma być płeć piękna skoro w całej naturze jest na odwrót? Już nawet to jest warte zastanowienia. Przez te badania i to stwierdzenie przemawia wg mnie białorycerska i stulejarska tendencja do wychwalania kobiecego piękna z czasów romantyzmu. Pozostałości ze spuszczania się na temat kobiecej urody, delikatności i zmysłowości jak widać nadal są silne. Najwyraźniej autor nie był w łazience z jedną kobietą gdy ta ma okres. Weźmy to teraz skonfrontujmy z kobietą i mężczyzną, którzy się nie myli przez tydzień na bezludnej wyspie. Wszyscy tu piszący o kobiecie jako "płeć piękna" powinni zobaczyć swoją myszkę bez dostępu do maszynki do golenia przez 2 tygodnie i całej walizki kosmetyków. Wtedy by zobaczyli tą tzw. "płeć piękną". Kobieta taka czysta i zadbana jak kotka? Buahahahah znam kilka historii majtkowych kobiet i uwierzcie mi - nie zmienianie gaci przez faceta przez kilka dni to przy tym pikuś. Włosy w dupie, na nogach, pod pachami, nawet na cyckach. Płeć piękna, wolne żarty :D 

Stwierdzenie "płeć piękna" sprytnie przemycone było kamieniem milowym - gdy się przyjęło w świadomości, faceci zaczęli zabiegać i się starać o kobiety robiąc z siebie kompletnych kretynów. W naturze jednak to w kobiecym interesie leży znaleźć dobrego i silnego samca żeby przeżyć i żeby potomstwo było pod ochroną. Nie oszukujmy się - gdyby nie wszechobecna pomoc państwa dla samotnych matek, bardzo dużo z nich jadłoby gruz z ulicy biorąc pod uwagę, że współczesne wyzwolone kobiety nie potrafią nawet schabowego zrobić z mizerią. 

Edytowane przez Tomko
  • Like 37
  • Dzięki 3
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Kelner Panic napisał:

Wysłuchałem setek audycji Marka ale o tym nie wspominał. Według teorii izraelskiego biologa Amotza Zahaviego, kobiecy wygląd jest celowo "zdziecinniały", by uwiązać przy sobie samca odwołując się do jego instynktu opiekuńczego. Cóż, to by wiele wyjaśniało. https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/1608209,3,zagadka-ewolucji-dlaczego-kobiety-sa-ladniejsze-od-mezczyzn.read

Zdziecinniały wygląd to nie znaczy, że ładniejsze.

Ze względu na "poprawność" ;) nie mógł przecież napisać "zdziecinniałe zachowanie" co bardziej odpowiadałoby rzeczywistości.

 

 

28 minut temu, Ksanti napisał:

Bardzo ciekawy artykuł. To by tłumaczyło czemu kręcą mnie małe, szczupłe i delikatne dziewczyny w dodatku jak najmłodsze (oczywiście zadbane):P

Takie poniżej 14 lat również?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomko Jak żyć proszę Pana? Jak żyć? :D Jestem 100 procent hetero, ale po tym co napisałeś to wielu niezdecydowanych stanie się ciepłymi. :D Jednak jakaś mityczna siła pcha nas do kobiet, mój kumpel to potrafił wyłomotać słabe 4/10 na trzeźwo. Jeszcze wąsy goliła maszynką to czuł jej zarost. Przeczytawszy Twój post mam wrażenie, że natura nas wyjątkowo skrzywdziła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomko a może jest tak, że mężczyźni po stworzeniu patriarchatu zadbali o to aby pięknym nazywać to co dla nich jest atrakcyjne. Nie niszczmy dorobku naszych przodków i dalej nazywajmy Panie płcią piękną. 

 

A tak na poważnie to czy mówiono tak 300, 400 lat temu? Patrząc na barok to i mężczyźni i kobiety stroili się na potęgę. Jeszcze w okresie międzywojennym mężczyźni bardzo dbali o siebie.

 

Teraz chyba dopiero przestają. Gdzieś był, wpis Marka o koszulach, z którym nie zgadzam się po całej linii w tej kwestii. Była tam właśnie istota problemu jak na dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@volcaniusch Broń cię panie - nie to miałem na myśli hahaha. Moją najgorszą wizją jak kiedyś będę sparował w boksie jest to, że pójdę w klincz i będę musiał spoconego przeciwnika dotknąć. Bleh. Ale spoconą, ale zadbaną białogłowę to i z przyjemnością poliżę tu i ówdzie ;) Chodziło mi tylko o to, żeby mieć świadomość - kobiety jak i mężczyźni srają, popuszczają mocz, brudzą się i śmierdzą. Więc nazywanie ich płcią piękną uważam za przesadę. Zwłaszcza, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. 

 @Piter_1982 Z tym patriarchatem to bym był ostrożny. Nie zapominajmy, że gdy w tym wstrętnym patriarchacie mężczyźni zdobywali świat, tworzyli wynalazki itp itd to wciąż kobiety wychowywały i rodziły dzieci i miały na nie bardzo duży wpływ. Nawet może większy niż ojcowie, którzy gdzieś tam zawsze byli nieobecni. Gdyby w "patriarchacie" było tak źle kobietom, to wychowywałyby dzieci inaczej. Ot co :) Nie niszczę dorobku przodków - nigdy w życiu. Tylko jak napisałem wyżej. Dla jednego wyżeł to będzie ideał psa a dla innego owczarek niemiecki.

Edytowane przez Tomko
  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kobiety chodzą na szpilkach, malują się i perfumują? Bo są małe brzydkie i śmierdzą :)

 

Co do tematu to był omawiany wiele razy, preferujemy drobne ładne kobiety, bo przez tysiąclecia 30letni facet po odsłużeniu w armii/u pana brał za żonę 15latkę, ostatnio coś się spierdzieliło i 25latki myślą że wciąż są młode....

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie, że tak naprawdę samice są płcią piękną, ładniejszą jest stwierdzeniem bardzo subiektywnym z poziomu samca, którego ślinka cieknie na widok przedstawicielki płci przeciwnej.

 

Proszę zwrócić uwagę na to, że samce innych gatunków zwierząt  bardziej przykuwają oko niż szare samiczki ;)

para.jpg

 

Edytowane przez Samiec Alfa
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Brat Jan napisał:

Zdziecinniały wygląd to nie znaczy, że ładniejsze.

Ze względu na "poprawność" ;) nie mógł przecież napisać "zdziecinniałe zachowanie" co bardziej odpowiadałoby rzeczywistości.

 

 

Takie poniżej 14 lat również?

Hehe no chodzi mi o ten specyficzny typ urody. W sensie łagodne rysy twarzy, niewinność w oczach, ciepły uśmiech, długie i gęste włosy (takie do ledźwi), gładka cera itp.

 

14 latka to jeszcze dziecko a nie dziewczyna, w sensie związkowania przynajmniej z punktu widzenia prawa :)

Chodzi mi o przedział wiekowy 16 - 22 (według naukowców dziewczyny wtedy są najbardziej płodne) - ostatnio widziałem taką gówniarę 16 lat na oko i wyglądała naprawdę czarująco. Głupie to jeszcze ale większa szansa aby sobie wychować niż przy starszych egzemplarzach, które mają już różne nieciekawe programy w głowie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ksanti napisał:

14 latka to jeszcze dziecko a nie dziewczyna, w sensie związkowania przynajmniej z punktu widzenia prawa

O naprawdę ładną dziewczynę  w wieku zanim zaczyna się malować (14 lat to zasadniczo większość) jest wyjątkowo i nie chodzi o to, że taka kręci - po prostu mało która dziewczyna jest naprawdę ładna z natury.

 

One często zaczynają dopiero wyglądać mając 18-25 lat i więcej,  kiedy zaczynają się umiejętniej malować (metoda prób i błędów w poszukiwaniu odpowiedniej tapety dla siebie), fryzury odpowiednie (a także kolor włosów - mało która z natury ma piękny blond czy inny wyrazisty kolor, zwykle są szare, nijakie) i... ubranie. Dopasowane odpowiednio, uwypuklające co trzeba (często w formie oszustwa - stanik push up czy majtki podnoszące pośladki itd.) i dlatego tak często kobieta naga wygląda gorzej niż ubrana, nie mówiąc o makijażu,

bez którego w ogóle nie przypomina siebie.

 

A teraz po drugiej stronie mężczyzna - bez make upu i koszulki rzeźbiącej kaloryfer na wątłej klacie. On jest naturalny, ona, przeciętna kobieta, chodzącym przebierańcem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gotz

W sumie to zgodzę się z Tobą. Faktycznie mało widuje ładnych dziewczyn takich, które chodź trochę mnie zainteresują. A jakieś koleżanki względnie ładne nieraz spóźnione na zajęcia i nieogarnięte pokazują swoje prawdziwe oblicze :P Na ulicy okazyjnie zdarzy mi się zobaczyć perełki.

 

Wiem co nieco na ten temat bo sam miałem laski 7/10 bez makijażu!!! Z makijażem były królowymi balu dla innych. Ja i tak mam bardzo ostre kryteria i jedynie w akcie desperacji wezmę sobie dziewczynę brzydszą od którejś z ex. Nie cierpię tipsów, ostrych szminek, tony tapety na mordzie itp. Głównie interesuje się laskami, które używają słabego makijażu lub wcale. 

 

Ta 16 miała znikomy makijaż i naprawdę wyglądała nieźle. Lubie właśnie takie naturalne. Trzeba wziąć na poprawkę, że dziewczyny często w trakcie okresu tracą jędrność skóry lub wyskakują im jakieś syfy na ciele. 

 

 

@zuckerfrei

Może u niektórych przy dużej dawce podniecenia seksualnego załącza się efekt widzenia jak po butelce wódki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, gotz napisał:

chodzącym przebierańcem.

Faktycznie gdyby tak na to spojrzeć, kobieta jest od stóp do głów przebrana włącznie z wytapetowaną twarzą i pofarbowanymi włosami, takie czasy nic dziwnego że wydają na to krocie i maniakalnie o siebie dbają to ich jedyna szansa żeby schwytać lepszego samca.

Wyobraźmy sobie dawne czasy gdzie nie było maszynek do golenia kremów i jakich kolwiek upiększaczy ciała i stoją tak samiec z samicą mają jedynie przysłonięte narządy rozrodcze jakimiś powiedzmy liśćmi.

Samica owłosione nogi, może ma akurat okres to  jej coś na nodze zostało, szczupła to brzuch spoko, obwisłe piersi przez brak stanika, twarz nie wymalowana, wory pod oczami może jakiś krosty, włosy szare no może dupke miała by fajniejszą bo w tamtych czasach musiały się więcej nabiegać i to chyba tyle z pozytywów :P
Obok stoi facet wygląda tak jak my teraz tylko bardziej umięśniony o atletycznej budowie ciała wysoki barczysty, włosy takie jak mamy teraz tylko długie, do tego broda zakrywająca jakieś krosty jeśli są.

No i kto jest naturalnie ładniejszy i się lepiej prezentuje?

Edytowane przez Czarls
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze samice są mniejsze od samców. Tylko dlatego, że jesteśmy mężczyznami uważamy kobiety za piękne.
Jakby ufo przyleciało, to by powiedzieli, że na ziemi samce i samice w każdym gatunku ma charakterystyczne cechy i stwierdzą, że ta teza jest kłamstwem.

PS. Zapytaj geja kto jest ładniejszy samiec czy samica człowieka. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.