Skocz do zawartości

Problemy z koncentracją, mnóstwo myśli w głowie


deleteduser139

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Od dziecka mam problemy z koncentracją, jestem nadpobudliwy mam również sklonność do nadmiernego analizowania różnych abstrakcyjnych teorii, mam jakieś dziwne zamiłowanie do tworzenia definicji, zmieniania praktyki w teorie, szukania związków w różnych pozornie niepokrewnych ze sobą dziedzinach etc.

Nie ukrywam, że utrudnia mi to życie -szczególnie u mnie w pracy gdy czasem musze podejmować szybkie konkretne decyzję to ja wolę bardzo dokladnie przeanalizowac jakieś  zagdnienie.

Teoretycznie to zawsze jestem zorientowany na cel, ostatnio bardzo dużo nad sobą pracuje..ćwicze mindfulnes, bardzo dużo czytam i pracuje nad swoimi słabościami, emocjami itd. Mam również duże ambicje - chce zdać w przyszłym roku bardzo trudny egzamin, który umożliwi mi wykonywanie wymarzonego zawodu...ale wiem, że muszę myśleć bardziej konkretnie być Tu i teraz.

Powiedzcie mi bracia co mogę jeszcze zrobić, żeby poprawić swoją koncentrację i zmienic trochę styl myslenie ...przyznam się szczerze że to ,,zamiłowanie " do abstrakcji jest ,,lekko"męczące. 

Zdarzało mi się wiele razy w moim życiu,  że byłem całkowicie pochłonięty swoimi myślami i żyłem tak jakby w swoim świecie...dzieciństwo miałem ciężkie często uciekalem myslami,może to przez to?

Tylko proszę nie pisac rad w stylu :,,nie myśl tyle" bo ja właśnie chcę przestac a nie mogę :)

 

Edytowane przez dobryziomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzyłem sobie nawyk zatapiania się w  swoim świecie przed senem (niestety często czekam na sen, więc przydatna umiejętność bardzo przyspiesza proces) oraz podczas spacerów. Mindfulnes nauczyłem się przypadkiem przez medytacje. Teraz przejawia się to tak, że patrze się na jakiś obiekt i nawet nie werbalizuje tego co widzę. Polecam prostą wizualizację miejsca odosobnionego np. lodowa pustynia. Obraz musi wypełnić głowę. Efekty będą skuteczniejsze jeżeli dodasz do tego poczucie przyjemnego zimna w głowie. Skup się na oddychaniu (najlepiej jak masz wyćwiczone głębokie oddychanie i nie musisz, aż tak uwagi przykładać do procesu). Możesz puścić sobie na yt zimowy wiatr. Bardzo mi to pomogło z natłokiem spięć w głowie, które mi mózg przegrzewały (zdenerwowanie, irytacja itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpływasz w świat fantazji zamiast być obecny tu i teraz. Zacznij medytować. To bardzo prosta czynność, ale jesteśmy tak przebodźcowani, że nie możemy usiedzieć na dupie przez 20 minut. To tragedia społeczeńtwa. 

Żeby Cię zmotywować to : 

Uwierz mi, że ja po roku medytacji jestem innym człowiekiem. Nie pamiętam kiedy ostatni miałem jakieś większe ataki złośći, frustracji itd. Zrozumienie.

 

Edytowane przez Metody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.10.2017 o 20:59, 18TillIDie napisał:

Im więcej testosteronu tym większa decyzyjność wśród mężczyzn. Wysiłek fizyczny, dobra dieta, dużo snu, stronienie od używek. Jednakże osobiście najlepszy sposób jaki znam na jego produkcje jest hartowanie się zimnym prysznicem ;)

 

Ciekawy wniosek :) Z własnych obserwacji to wynika, czy z jakiś książek lub opracowań?

Z moich obserwacji wynika, że wielu ludzi ma często problemy z podjęciem decyzji.

Na http://www.rafalszrajnert.pl/17-powodow-dlaczego-ludzie-zwlekaja-z-podjeciem-decyzji/

ciekawie zostało to opisane. Z niektórymi się nie zgadzam, ale z tym podejmowaniem ryzyka coś jest na rzeczy i wynika pewnie wprost z poziomu testosteronu, który motywuje do ryzykownych zachowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@t0rek dzieki

Wzialem sie za aktywnosc fizyczna, odstawilem kofeine, regularnie sauna po bsenie :) milorzab japonski codziennie rano(suplementacja) i magnez dla mezczyzn i sa juz efekty.

Jestem spokojniejszy i duzo bardziej zrelaksowany

Edytowane przez dobryziomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.