Skocz do zawartości

Polska płaci trybut watykanowi - 13 milionów dziennie


DOHC

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie perełki;) Trafiłem jakiś czas temu na ten film, wklejam go bo mówiąc wprost - nie weryfikowałem tego, aczkolwiek zdaję sobie sprawę ile kosztuje religia w szkole i kapelani (żołnierz zawodowy, mój znajomy też mówi tak samo) więc liczby wydają mi się zupełnie realne. Do rzeczy - obejrzyjcie film, i pomyślcie co dało by się zrobić za taką kwotę (drogi, armia, technologie, edukacja?) i jak odciąć państwo od pasożyta. Jeżeli chodzi o religię wali mnie czy ktoś wierzy czy mnie, natomiast gdy słyszę ile kasy dostaje grzyb trujący z Torunia czy dotacje na jakieś świątynie (nie tylko katolickie!) to wyzwala u mnie tylko smutek, gdyż zdaję sobie sprawę ile środków jest wyrzucanych w błoto. Ps dla nadgorliwych katolików mam jasny przekaz - kasa wydana w muzeum żydów jest równie wkurwiająca, więc nie wyzywać od lewactwa jak kiedyś co niektórzy i nie pytać czy wolę islam czy innego raka.

 

Zapraszam do obejrzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cortazar napisał:

WOW :!

A do tego dołożyć jeszcze trzeba kasę, którą ludzie wrzucają na tacę. A tego to już chyba nikt nie zliczy...

Co do czego trzeba dołożyć, bo nie nadążam? Kasa z tacy idzie głównie na utrzymanie kościoła (parafii). Sytuacja finansowa parafii jest skrajnie różna - w jednej jest bogato (dużo katolików, sporo biznesu, własny cmentarz itp.), w innej biednie (mała parafia, w większości niezamożni emeryci).

 

Filmiku nie obejrzę, nie interesują mnie dywagacje z nieznanego źródła. Natomiast dam kolegom darmową radę - zamiast się ktoś zacznie wkurwiać, że ktoś lub coś okrada Polskę na grube miliardy (a może miliony?), zawsze warto porównać z innymi wydatkami państwa z podobnej kategorii oraz mieć pojęcie o wysokości łącznych wydatków budżetowych. Wtedy łatwiej jest złapać horyzont.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kapitan Horyzont

Dołożyć jeszcze trzeba kasę, którą ludzie wrzucają na tacę do tej kasy o której jest mowa w filmiku ;)

To, że grube miliony wylatują z Polski różnymi i to niekoniecznie legalnymi kanałami, to chyba wszyscy wiedzą. Tu jest mowa o tym ile tej kasy i za co idzie do Watykanu.

Poza tym skąd wiesz na co idzie kasa z tacy? Masz jakieś źródła?

W kościołach buchalteria na pewno jest sprawnie robiona ale czy ktoś spoza ma do tego jakiś dostęp? Ksiądz na ambonie powie tylko, że tyle i tyle jest potrzebne na to i na to ale nikt nie może tego sprawdzić.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Stulejman Wspaniały napisał:

Chciałbym żeby ktoś dokładnie obliczył, ile wysyłamy do obcego państwa naszego hajsu

O to mi właśnie chodziło. Pisząc "nie weryfikowałem tego" miałem na myśli "nie sprawdzałem osobiście każdej złotówki, ale uważam że liczby podane przez tą osobę są realne, nie wiem czy to 10 13 czy 20 milionów ale jest tego dużo". I tyle.

 

23 godziny temu, Tornado napisał:

Zajefajnie zrobione statystyki, no mucha nie siada ..........

Zajefajny komentarz, uważam że daje duży wkład na merytoryczność dyskusji wprowadzając dużo szczegółów i tym samym dając nowe światło na całą finansową machinę przedstawioną na zamieszczonym materiale filmowym. Mucha nie siada:D 

A tak serio @Tornado, przeczytaj moje pierwsze zdanie którym odpowiedziałem Markowi. Poza tym załóżmy że Polska odprowadza do pro watykańskich separatystów nie 13 a 1 milion dziennie. Powiedz nam ile zarabiasz? Jakim autem jeździsz? Czy uważasz że Polska jest na tyle rozwiniętym krajem, że mam w chuuuug kasy aby rozdawać ją innym? Czy milion dziennie (okrojona wersja z 13tu!) to mało aby sukcesywnie ulepszać Polskę? 

18 godzin temu, Kapitan Horyzont napisał:

miliardy (a może miliony?

Pytam ile zarabiasz, czym jeździsz. Nie musisz tu pisać ale zastanów się na jakim poziomie materialnym jesteś. A teraz zrób coś o co proszę, poświęć 13 minut i posłuchaj ile dostał kapelan Głódź za czary mary w wojsku. Czy Twoja praca (może fizyczna, ciężka, może precyzyjna i odpowiedzialna, może umysłowa też męcząca) jest mniej warta (domniemam że nie zarabiasz tyle co Sławoj "Flaszka" Głódź) niż status kapelana który jeździ po kraju i pokropi czołgi itd? To uczciwe tak? Mucha nie siada?

 

23 godziny temu, MG-42 napisał:

Tyle kasy! Już zera mi się mylą.

Niestety Przyjacielu, zamiast na rozwój kraju odprowadzamy ciężkie pieniądze do okupanta - watykanu.

 

22 godziny temu, Cortazar napisał:

WOW :!

A do tego dołożyć jeszcze trzeba kasę, którą ludzie wrzucają na tacę. A tego to już chyba nikt nie zliczy...

Dokładnie. To pieniądze bez opodatkowania! Spróbujcie handlować pietruszką na ulicy, to zaraz gestapo vel straż miejska wam ukróci interesy, bo "nielegalne".

 

18 godzin temu, Kapitan Horyzont napisał:

Filmiku nie obejrzę

Nie znam się ale się wypowiem. Nie interesuje mnie to ale co tam, napiszę aby zasiać gównoburzę, będę brechtać się z komentarzy. Wpierdolę się między wódkę a zakąskę, choć mam to gdzieś;)

 

18 godzin temu, Kapitan Horyzont napisał:

Sytuacja finansowa parafii jest skrajnie różna

Jeżeli ktoś daje na tacę, kupuje obrazy z wizerunkiem np jezusa, śpiewa w chórze katolickim to niech to robi. Może dawać nawet całą wypłatę, będę się śmiać z głupoty ale nie mam prawa nikomu zabronić wydawać jego (uwaga słowo klucz!!!) własnych pieniędzy na rzeczy wedle upodobania.

Wiem że temat olałeś więc grzecznie odpowiem - dyskusja odnosi się finansowania kościoła z pieniędzy publicznych. Wiesz co to oznacza? Z tych samych pieniędzy mogą korzystać Twoje (lub kogokolwiek, nawet księdza:D) dzieci, możesz jeździć po lepszych drogach, można za to kupić sprzęt ratujący życie, albo granty dla uniwersytetów aby pokazać że Polak to nie pachołek, parias i parobek watykanu ale inteligentny zdolny człowiek.

18 godzin temu, Kapitan Horyzont napisał:

miliardy (a może miliony?)

Masz dwóch znajomych, jeden Ci ukradnie 990zł a drugi 1010zł. Ten pierwszy to "lepszy" złodziej bo ukradł mniej? Zamiast skupiać się na mniejszym złu, nie lepiej je wyeliminować? Jak uważasz?

18 godzin temu, Kapitan Horyzont napisał:

zawsze warto porównać z innymi wydatkami państwa z podobnej kategorii oraz mieć pojęcie o wysokości łącznych wydatków budżetowych.

W końcu tekst coś wnoszący coś do wątku. Oglądałem kiedyś wypowiedź gostka (ekonomista czy coś), który zaproponował regulacje na wzór niemieckich. Nie, nie Polskie obozy... Chodziło o fundusz kościelny czy jakoś tak, każdy (kolejne słowo - klucz!) PEŁNOLETNI obywatel deklaruje przynależność religijną lub jej brak. W tym przypadku każdy płaci na swoją wspólnotę i tyle, nie ma że 20 milionów dla Rydzyka (tyle dostał niedowiarki, ale wiem on żyje w ubóstwie i rozdał to biednym dobra wasza;)) czy na jakieś świątynie czy inne dewiacje.

 

16 godzin temu, Cortazar napisał:

Dołożyć jeszcze trzeba kasę, którą ludzie wrzucają na tacę do tej kasy o której jest mowa w filmiku

Słuszna uwaga bo to bez podatków ale umówmy się, że datki są dobrowolne więc nie nasza sprawa;)

 

16 godzin temu, Cortazar napisał:

Poza tym skąd wiesz na co idzie kasa z tacy? Masz jakieś źródła?

Sam bym tego lepiej nie ujął, utarłeś nosa jego własną bronią w dyskusji:D

16 godzin temu, Cortazar napisał:

W kościołach buchalteria na pewno jest sprawnie robiona ale czy ktoś spoza ma do tego jakiś dostęp?

Jeżeli chcą wprowadzić coś nie na rękę klerowi to zaraz krzyk i oburzenie, że atak! A finanse i pedofilia w kościele? Nieeeeee. To są poufne sprawy kościoła i państwo nie ma nic do tego! A powiedz coś o księdzu pedofilu, zaraz atak na boga!

 

13 godzin temu, zuckerfrei napisał:

Jestem ateista ale dałem like dla Kapitana Horyzonta.

Jestem ateistą i zawiozłem parę razy babcię do kościoła. Poważnie. Ale co to ma do rzeczy, wierzy niech wierzy, jak zaczyna gadać o bozi to dziękuję jej za spędzony czas, wracam do domu. Szanować jej poglądy ok, ale z zasadą wzajemności.

Poza tym nie trzeba tego podkreślać, jesteśmy na braciasamcy a nie stronach lewicowych czy prawicowych, gdzie zdanie inne niż grupa się usuwa. Ty buntowniku nasz:D

 

4 godziny temu, Lucid napisał:

Mogli by Markowi dać chociaż z milion, wykorzystał by na szczytne cele :D

Nie ma szans. Co tam jakiś Mareczek, lepiej pomóc klerowi. A czemu są grubi, wiecie? Puchlina głodowa, oni biedni i dlatego.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji wieku i wyształcenia tego typu sensacje z jutuba mnie po prostu nie ruszają. Chętnie wejdę w temat, jeśli zostanie on dobrze opracowany i udokumentowany, pokazany z różnych stron i na tle innych krajów i kościołów. Dotyczy to nie tylko walenia w Koścół katolicki, ale jakiegokolwiek nośnego tematu.

 

Ostatni przykład - rezydenci. Zadałem sobie trud obejrzenia w miarę porządnej audycji (niestety, zbyt krótkiej) i już wiem, że temat jest złożony; przynamniej - odmawiam zajęcia prostego stanowiska (w stylu nagłówków w "wiodących mediach").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.