Skocz do zawartości

Zabobony


Maszracius_Iustus

Rekomendowane odpowiedzi

Zabobon ma tylko taką siłę, jaką sobie sam 'wkręcisz'.

 

Np. zbiłeś lustro, wmówiłeś sobie, że pech, chodziłeś cały spięty i nieuważny i dajmy na to przez nieuwagę i nerwy zaciąłeś się dłutem. 

 

Wszystko rozgrywa się w twojej głowie.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno był piątek 13-go. Załóżmy, że akurat zerwała z tobą dziewczyna. Wmawiasz sobie i wszystkim dookoła, że te piątki 13-go to prawda bo miałeś pecha.

Później się okazuje, że zostaje Ci więcej kasy w portfelu, nikt nie trajkocze nad uchem, kupujesz motocykl i zaczynasz żyć na prawdę. Kobiet do wyboru i do koloru, ale to i tak tylko dodatek.

Teraz piątek 13-go to twój ulubiony dzień i nie możesz doczekać się następnego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja go nazywam po prostu piątkiem ;)

 

Sytuacja autentyczna:

Jedziemy w kilka osób autem. Prowadzi samica.

Nagle ulice przebiega kot...czarny!

Co robi kierowca (kierownica? :D )

 

Zatrzymuje auto. Robi znak krzyża. Wysiada i odmawia dalszego prowadzenia auta. :D

 

Edytowane przez Pozytywny
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jechałem z wujkiem gdzieś i właśnie kątem oka zauważył, że na drogę wbiega kot. Usłyszałem tylko "O Ty ch**u, nie zdążysz" i pedał w podłogę. Oczywiście kot przebiegł, on przejechał chwilę później a potem cały dzień jęczał, że będzie mieć pecha. Nic się nie stało. Ogólnie pochodzenie tych zabobonów itd to ciekawe historie. Np:

Cytuj

Tymczasem wiele osób wierzy, że w to właśnie w ten dzień ukrzyżowany został Chrystus. Żeby było mało, to podobno w piątek Adam i Ewa raczyli się owocem z zakazanego drzewa, a Kain zamordował Abla. W starożytnym Rzymie piątek był dniem publicznych egzekucji.

Odnośnie piątku 13go. A Sławek kupił wtedy Skodę, wszystko sie zgadza :P 

Cytuj

 Brak stężenia pośmiertnego i rumiana twarz były znakiem, iż zmarły może przeistoczyć się w wąpierza.

Apropo wampirów :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.