Skocz do zawartości

Zestaw samczych badań, co polecacie?


self-aware

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano :) Krotko i na temat, ostatnio z milion lat temu  badałem cokolwiek. Uznałem, że czas zbadać trochę hormonów. Ponadto myślę, że taki temat może zachęcić częśc samców do zbadania się, więc mamy dwie pieczenie na jednym ogniu :) 

 

Na pewno chcę zerknąć na testosteron (natomiast są jego różne odmiany, więc co warto sprawdzić?).

 

No i generalnie, jakie jeszcze warto zrobić badania (a jak ktoś jeszcze będzie miał ochotę wspomnieć dlaczego warto zbadać dany hormon to już w ogóle miodzik)?

 

Pozdrawiam.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio się zastanawiam nad takimi badaniami.

Ciekawi mnie jak to jest z tą witaminą D.

Latem korzystam ze słońca kiedy mogę, jesienią i zimą pozostaje suplementacja. Teoretycznie powinno być w porządku.

Chociaż podobno te dawki 2000 IU to za mało.

Edytowane przez Pozytywny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też pójdę wit D sobie zrobić, ale nie miałem 130zł w kiermanie - się cenią chujki.. Testosteron o ile pamiętam to było jakieś 70zł w sumie. @self-aware Urolog i USG jąder, podbrzusza i nerek (jakieś 110-130zł prywatnie). Do tego RTG płuc i badanie jelit. Po RTG możesz iść do zwykłego lekarza rodzinnego i powinieneś dostać bez problemu skierowanie. Z opisem sobie weź. Jelit nie badałem jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do witaminy D, całe lato minimum godzinę dziennie spędzałem w slipkach - później prawie dwa miechy suplementacji OLBRZYMICH dawek witaminy D3 i K2mk7, i w efekcie miałem w badaniu poziom 54 a norma jest chyba od 40 do 80, Zięba pisze o stanie zdrowej osoby, że musi mieć od 80 do 120.

 

Czyli trochę słońca w lato nie wystarczy na zimę - albo lampa jak kupują w skandynawii, albo tableteczki. Faktem jest że rośnie popęd od tego, co sam czuję. Orgazm też jakby nieco głębszy, mocniejszy.

 

Dlatego warto ten poziom we krwi oznaczyć. Moja koleżanka (po 3 zawałach serca) suplementuje cały czas wit D, i ma poziom 42, czyli wg. medycyny OK, a wg. Zięby i ludzi z tej ekipy, tragicznie mały. Większość zwykłych ludzi ma pewnie ok. 30, co skutkuje przeziębieniami, niższym popędem i wieloma innymi problemami.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Camilovesky napisał:

Serio wystarczy wit. D by się mocniej chciało? Albo miało więcej energii do ćwiczeń fizycznych?

 

Po tabletkach tego nie czuję, ale po spacerku albo ćwiczeniach latem na słońcu...jak najbardziej.

Dlatego uwielbiam lato, czuję jakbym miał na sobie panele słoneczne które mnie ładują :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Camilovesky napisał:

@Stulejman Wspaniały Serio wystarczy wit. D by się mocniej chciało? Albo miało więcej energii do ćwiczeń fizycznych?

 

Ja czuję większy power seksualny, jestem mocniej podjarany - co do ćwiczeń, jakbym trochę miał więcej siły, bo ciągle się podciągam na drążku. Ale warto wziąć pod uwagę, że to może być autosugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym popędem też zauważyłem. Jak pracuję dłużej na słońcu to wyczuwam i myślę kurde co się dzieje, jakoś tak organizm sam z automatu tak reaguje? Rozumie rano że wstaję i kolega rano też już stoi to oznaka zdrowia, ale tak częściej to już tak się zastanawiam. I tak wychodzi mi że od tego słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naturalna wit D wzmaga popęd to udowodnione. syntetyk zimowym okresem też dobry.

Co do badań to testosteron całkowity ,wolny,estradiol,prolaktyna,progesteron ,kortyzol,tsh ft3,ft4

test całkowity poniżej 400ng/dl to lipa

inne badania to aspat alat

bilirubina holesterol na frakcje ,mocznik kreatynina

OB mordologia i mocz

koszt w okolicach 300zł to wszystko.

podwyzszony estradiol brak libido,miekka faja, prolaktyna i progesteron tak samo demoluje libido i pytostój

kortyzol wysoko-brak libido impotencja zaburzenia w tarczycy tez libido siądzie.

Ale spokojnie ogarniam tematy pytostoju to podoradzam jak ktoś bedzie miał lipe

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z D3+k2mk7 odkrycie roku 2015 w moon przypadku. Lepiej się czujesz, nie mam zmiennych nastrojów, chce mi się bardziej robić - praca itd. Tego mi brakowało. Kiedy mi się kończy czekam Ok 2 tyg. Jak tylko czuje ze wraca mi „zły humor” odrazu zamawiam -  to działa!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję Panowie za odpowiedzi. Widzę, że to nie będzie takie proste wszystko :) Musze wszystko przemysleć i zebrać przede wszystkim kasiorkę. Cel na listopad to porobić trochę badań. Jak coś będę miał to się odezwę :) 

 

@zuckerfrei - Dzięki, lecę dzisiaj do apteki i zobaczę to D3+K2 bo w necie czytam, że opinie są zacne.

 

@PanDoktur - latek 26 :) 

Edytowane przez self-aware
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawową morfologię krwi, lipidogram, hormony tarczycy, transferazy, kreatyninę, glukoże zleci Ci bez problemu lekarz rodzinny. Jeżeli dobrze pościemniasz to rozbije to na frakcje cholesterolowe, jonogram - to taka uwaga, żebyś sam nie wyrzucił swoich pieniędzy. Za hormony z reguły trzeba samemu zapłacić, chyba że trafisz na oddział szpitalny.

 

Suplementacja wit. D3 daje widoczne zmiany w morfologii krwi po 2-3 miesiącach.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rok temu robiłem zestaw badań - chyba 450 PLN ( w prywatnej przychodni )   USG brzucha ( łącznie z gruczołem krokowym), USG serca ( echo serca??, słabo się znam na tym) EKG,  prześwietlenie płuc i oczywiście badania krwi i moczu. Na koniec rozmowa z lekarzem podsumowującym badania. Raz na 10 lat chyba można wydać...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.