Skocz do zawartości

Wioślarz z alledrogo, warto?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Drogi Marku masz do wyboru stracić 60 lub 600 złotych, uważam że szybko się zniechęcisz do tego sprzętu przez jego złą jakość jeśli już teraz masz zastrzeżenia i albo odstawisz w kąt albo będziesz chciał go sprzedać i koniec końców stracisz więcej niż te 60 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Stulejman Wspaniały napisał:

Opór jest stały i śmiesznie niski. Jakbym tak na maksa robił z 15 minut, to może być coś poczuł, ale wątpię. Z tego co widziałem w sieci, są takie byki co po paru minutach nie wytrzymują - to by jedną ręką robili.

Przy wyborze swojego wioślarza napotkałem na jakimś forum post, że opór magnetyczny jest za słaby dla efektywnego treningu, dlatego zdecydowałem się na powietrzno-magnetyczny. Dlatego proponuję ponownie przemyśleć zakup Yorka R301/R302, nawet używanego - często trafiają się sprzęty, które większość czasu przestały złożone w kącie.
Z tego co widzę, w Rzeszowie jest jakiś sprzedający na allegro, ma i sklep stacjonarny więc jest pewnie możliwość pomacania na żywo.
http://allegro.pl/wioslarz-r301-magnetyczno-powietrzny-york-fitness-i7015396360.html
Jest i w jego ofercie tańszy magnetyczny R210 oraz wiele innych, będzie więc możliwość porównania na miejscu oporu jaki stawia.
http://allegro.pl/wioslarz-r210-perform-york-fitness-i7015404019.html

Polecam zapoznać się z tym tematem, sporo wiedzy od myślę doświadczonego użytkownika na temat ergometrów.
https://www.orbitrekguru.com/jaki-orbitrek-wybrać/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiałem nad kupnem wioślarza za kilkaset złotych :D . Dobrze, że z końcu stanęło na stojącym drążku. Jak nie ćwiczę, to służy mi do wieszania prania :D

Z drugiej strony "wyjście gdzieś" nie zawsze może być dobre. Dwa miesiące uczęszczałem na zajęcia kalisteniki i po tym czasie intensywnych treningow nie widziałem żadnych efektów, nie czułem lepiej w żaden sposób. Wiem, że to za krótki czas na ocenę, ale ja po prostu czułem, że nic mi to nie daje. Wolę ćwiczyć w domu na sprzęcie jaki mam.

Edytowane przez verde
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddam to gówno, oczywiście. Ale powinien handlarz zwrócić mi hajs za kurierów, dlaczego ja mam dopłacać do jego oszustwa?

 

A co do siłowni, to napiszę to po raz stutysięczny. Z IBS na siłowni nie jest kolorowo :> Kiedyś chodziłem tutaj gdzie jestem, ale byłem sam. Dwie osoby dodatkowo z rańca zaczęły przychodzić, i już musiałem odejść. Wyobraźcie sobie jeden kibel, 15 chłopa i ja 2h zajmuję kibel płacząc z bólu. Nie taka znowu rzadka sytuacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by chyba pójść w spór z firmą, że wysłali towar, który nie odpowiada opisowi i niech sobie odbiorą sprzęt. Kiedyś miałem podobnie, na policji mnie olali bo w końcu towar dostałem więc i tak by odesłali do cywilnego, telefonicznie zlali, pisma zlali, a jak po 3-4 miesiącach się przypomniałem, że chce negatywa wystawić to nagle hajs na koncie się pojawił. 

 

https://www.topslim.pl/product-pol-419-Wioslarz-RIO-z-linkami.html

Tutaj jest info, że opór jest mechaniczny, zero info o kole, czy że jest magnetyczny. 

 

Możliwe, że wystarczy zadzwonić i pogadać, mają status "super sprzedawcy", więc powinni się pilnować z negatywami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi czasu na policję i szarpanie z nimi - nagram film o ich produkcie, bo okłamują ludzi. Niech wiadomo u kogo nie kupować.

 

W sobotę do nich napisałem i zero odzewu do tej pory. Faktycznie jest to super sprzedawca... i co z tym dalej robić? 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oto e-mail wysłany przez Ciebie do Użytkownika KlubFitnessPL 
Data wysłania e-maila: sob, 4 lis 2017, 21:20:22
Strona z przedmiotem: Wioślarz treningowy RIO INSPORTLINE MAGNETYCZNY


Treść wiadomości
Dobry wieczór,

Jestem właśnie po montażu kupionego wioślarza, i nic nie rozumiem. W opisie aukcji pisze o ważącym 7kg kole zamachowym, a widzę trzy sznurki - których łączna moc jest śmiesznie mała, a jestem raczej kiepsko wysportowany.

Czy Państwo wysłali mi może inny wioślarz niż zamówiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://after-sales.allegrostatic.com/after-sales-service-d2/d7be84bc-5408-42d2-8d0d-acf3ea02feba

Powyższy formularz należy wydrukować, wypełnić i dodać do paczki ze zwracanym towarem. Dodatkowo zrobiłbym skan i wysłał emailem jako potwierdzenie dla siebie samego. Koszt zwrotu towaru jest na koszt kupującego, jednak koszt wysyłki do kupującego sprzedający zgodnie z prawem powinien zwrócić. Dlatego sprzedawcy są tak niechętni na zwroty, przy każdym zwrocie są stratni. Sam ostatnio odsyłałem towar, który mi się nie spodobał. Koszt wysyłek w obie strony wziąłem jednak na siebie, w końcu to mi coś nie pasowało. Prawo jednak stanowi inaczej, tak jak opisałem powyżej.

 

Na zwrot kosztów sprzedający ma czas (chyba, już nie pamiętam) 14 dni. Jak nie zwróci to otworzyć spór na allegro (sprzedający nie może wtedy nic wystawiać na sprzedaż do czasu zakończenia sporu). W razie dalszych problemów z wizytą do Rzecznika Praw Konsumenta.

Edytowane przez Horus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Horus dzięki.

 

Bracia, Pan z tej firmy odpisał, i uważam że zachował się ładnie i profesjonalnie. To lubię, faktycznie mają klasę. Może źle ich oceniłem. Skorzystać z oferty zniżki, czy dać sobie spokój?

 

 

Dzień Dobry.

W aukcji faktycznie znalazł się błąd w opisie. Wioślarz, który Pan zakupił nie posiada napędu magnetycznego.

W związku z błędem w treści aukcji możemy na własny koszt odebrać produkt od Pana. Na życzenie mogę wysłać do Pana kuriera po odbiór produktu.

Mogę zaproponować również wymianę na produkt inny produkt. 

Pokryjemy w tym przypadku koszty transportu w obie strony oraz dodatkowo otrzyma Pan rabat na dowolny produkt w wysokości 10%.

https://klubfitness.pl/sprzet-cardio/wioslarze/?order=product.price.asc

Proszę o decyzję.

Pozdrawiam i przepraszam za pomyłkę. Przy takiej ilości aukcji czasem zdarzy się drobny błąd w opisie.

 

W dniu 07.11.2017 o 14:54, Allegro pisze:
Wiadomość od: mareczekk7 
Strona z przedmiotem: Wioślarz treningowy RIO INSPORTLINE MAGNETYCZNY
Treść wiadomości
Witam, ponawiam pytanie z soboty, na które nie otrzymałem do tej pory odpowiedzi.

Jestem właśnie po montażu kupionego wioślarza, i nic nie rozumiem. W opisie aukcji pisze o ważącym 7kg kole zamachowym, a widzę trzy sznurki - których łączna moc jest śmiesznie mała, a jestem raczej kiepsko wysportowany.

Czy Państwo wysłali mi może inny wioślarz niż zamówiony?

Dlaczego w opisie wioślarza pisze że jest magnetyczny, skoro wcale taki nie jest? Dlaczego "Super Sprzedawca" wprowadza kupujących w błąd? No chyba że w wioślarzu jest 7kg koło, którego nie dojrzałem.

Informuję Państwa, że chcę zwrócić kupiony produkt, i oczekuję zwrotu pieniędzy za kuriera do mnie, i ode mnie do was.

Pozdrawiam
Marek Kotoński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym oddał. Tyle emocji negatywnej.

Ja nieraz to tak myślę, jak coś się mi sprzeciwia to może to nie jest mi potrzebne teraz, taka wewnętrzna rozmowa z samym sobą, w jedną i drugą stronę patrzę. Może warto odczekać i za jakiś czas jeszcze raz spróbować? Hmm... ale to każdy ma swoje przeżycia i doświadczenia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały

 

W sobotę dostali maila bez podanego nazwiska i olali sprawę. 

 

Jak wysłałeś kolejny przedstawiając się, to wpisali w google, fajki zmiękły i tyle. 

 

Do tego znaleźli dwie audycje jak dojeżdżasz nieuczciwych sprzedawców, to uświadomiło ewentualne konsekwencje.

 

Posiadanie własnych mediów, nawet niszowych ma jednak znaczenie :> Chociaż w zasadzie wychodzimy na pierwsze miejsce wśród for dla mężczyzn ......

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, no nie wiem co robić. W sumie pasuje mi ten ruch na leżąco, przed tym jest tv, wsiadam i lecę z tematem, dużo lepsze niż nudny i niewygodny rower.

 

A może mi któryś doradzicie z jego oferty? 10% z np. 2 kafli to 200zł, można dwa razy skoczyć do Pani Białorusinki :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... no nie wiem. Najpierw nie dają 7kg. koła że niby przez przypadek a potem proponują zniżkę 10% na dowolny produkt.

Niezły wabik, niby tacy uczciwi, może i to działa. Kusi kusi taka promocja 10%. Wydasz 1800zł zaoszczędzasz 200zł. Wszystkie chwyty dozwolone. No nie wiem.

Żuć monetą Marek. Gorzej jak moneta w sztorc stanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2017 o 00:45, Horus napisał:

Polecam zapoznać się z tym tematem, sporo wiedzy od myślę doświadczonego użytkownika na temat ergometrów.
https://www.orbitrekguru.com/jaki-orbitrek-wybrać/

Zacytuję sam siebie, bo walnąłem zły link. Chodziło mi o to:
https://www.orbitrekguru.com/ergometry-wioślarskie/

 

Decydując się na ergometr patrzyłbym również na serwis/dostęp do części zamiennych i ponownie polecę napęd powietrzno-magnetyczny.

@Stulejman Wspaniały przejdź się do jakiegokolwiek sklepu gdzie będą mieli ergometry i porównaj sobie te napędy - różnica jest spora.
M.in. w teście Yorka R310 - https://www.orbitrekguru.com/ergometry-wioślarskie/york-r310-opinia/ jest to opisane cyt. "Hamulec sprężynowy jest mniej płynny, wyraźnie czuć pracę mechanizmu w środku. Poczucia wiosłowania w „prawdziwej wodzie” brak."

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak rezygnuję, niech spada na bambus. 2h ten szajs skręcałem na kolanach, teraz 2h rozkręcania i upychania w kartonie, a brakuje mi czasu dosłownie na wszystko. On napisze kilka sekund meila z przeprosinami, a ja mam ok. 4h spędzone na czymś, czego nienawidzę robić, bo się pomylili w opisie - którego do tej pory nie zmienili :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy powinno się kupować jak nie są potrzebne na teraz, wtedy patrzy się na każdy szczegół.

Sam nieraz kupię i potem się dziwię, że takiej rzeczy nie dojrzałem? A jeszcze na alegroo?? uuu. Piszą i obrazek nowe a przysyłają używkę. Potem człowiek się tylko na daną rzecz spojrzy i już się generują złe emocje. A powinno na sam widok cieszyć oko lekki uśmiech i od razu sprawia przyjemność na duszy, a jeszcze takie przyrządy do ćwiczeń? To powinno generować energie pozytywną. Co na pewno Boss wie to po tysiąckroć lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.