Skocz do zawartości

Mercedes G klasy to obciach ?


karolek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć moi mili,

 

Czy według was, to obciach jeździć takim samochodem jak Mercedes G-klasy?

To dość nietypowe auto, bo wygląda jak jeżdżący kontener :) .

Ostatnio słyszałem jak w audycji Radio Samiec,  autor śmiał się z auta swojego hejtera (Nissan Navara) mówiąc, że to samochód na wieś.

Co wy o tym sądzicie? Czy to wiocha jeździć takim blaszakiem, osobiście mi się bardzo podoba. I nie mówię tu o Navarze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To auto to moje marzenie nawet z 88r. A czy dla kogos to obciach to mam to na końcu chuja.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wałasnie spadło mi to nawet z koncówki chuja... To taki obciach ze porysują ci lakier na blokach...

Edytowane przez zuckerfrei
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając 90 km/h przy owinięciu się o drzewo masz w każdym samochodzie małe szanse przeżycia. Średnio wierzę EuroNCAP. IIHS ma ciekawsze spojrzenie na bezpieczeństwo.

 

 

Edytowane przez volcaniusch
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Nie mam pojęcia. Volvo jak coś sobie kup. ;) Jestes wyżej, długa maska idzie przeżyć. ;). No masa większa niż golf.

 

Dosluchaj wszystkich audycji - Marek nie wyśmiewał. (Choć można był odnieść takie wrażenie przecież to tylko rzecz - auto).

 

 

 

 

 

 

Chyba pojebalem auta mi chodziło o terenówkę G-wagon?

To chyba nie to sam co g klasa. Tak się  kurwa znam :P

Edytowane przez zuckerfrei
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G klasa, mmm... moje marzenie od dawna. Ale jeszcze mnie nie stać. Samochód idealny z każdej strony. I mnie opinia innych na ten temat już dawno temu spadła z końca ch..a. @karolek jak masz Bracie możliwość kupić w miarę ogarniętego to nawet się nie zastanawiaj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karolek Nie jestem fanem. Wg mnie to właśnie G-klasa to auto na wieś. Przewartościowane trzykrotnie. Stara G-klasa to auto, które naprawdę jest zajebiste, ale to nowe wygląda jak... Technicznie przyznam, że się nie znam więc się nie wypowiem (choć słyszałem, że jest nie do zajebania) jednak dzisiaj kupuje się to auto przez cenę, lans i "prestiż". Podejrzewam, że G-klasa u 90% użytkowników jedyny teren jaki widziała to wjazd na krawężnik pod domem. Naoglądałem się tych samochodów w Londynie, jeździły nimi ciapackie bogate dzieciaki (oczywiście tylko wersją AMG) no i u nas m.in. Patryk Vega a to już jest skuteczną antyreklamą dla mnie. No ale jak z każdym autem bywa - dla jednego Porsche to marzenie a ja marki nie lubię. Jedni lubią niemieckie auta a ja japońskie. Wg mnie Lamborghini to burackie z wyglądu auta a inni są zachwyceni. Każdy ma inny gust. 

Jestem fanem starszych aut przerobionych na mocno terenowe a za cenę G-klasy można mieć 3 auta - rodzinne, sportowe i terenowe. Wszystkie z prawdziwego zdarzenia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karolek napisał:

@bezprym Mam na celowniku 6-cio letniego, w dobrym stanie, sprowadzany z Francji.  Niestety wśród moich znajomych, nikt się nie zna na samochodach.

Muszę polegać na swojej śladowej wiedzy.

I tu dodam że tak młodych G klass bym się nie dotykał. Lepiej wziąć starszego, a różnicę w cenie zainwestować w porządny remont. Akurat jeździłem trzema (u kumpli) i wszyscy trzej mówili to samo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karolek Dla mnie wiocha. Dla chłopaków wyżej auto marzeń. Tak jak mówię - o gustach ciężko dyskutować bo prawda nigdy nie jest jedna.

Od siebie mogę dodać tylko, żebyś zainteresował się dostępnością części, serwisowaniem, ubezpieczeniem, AC, naprawami, typowymi usterkami. Zarejestruj się na forum Mercedesa, poszukaj dobrze tematy innych użytkowników bo możesz się wkopać, zwłaszcza że tak jak napisałeś - mało wiesz o tym aucie i nikt z twoich znajomych też za bardzo nie wie. Nie kupuj zanim nie dowiesz się dużo o aucie.

Edytowane przez Tomko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomko no właśnie, są gusta i guściki. Ja na codzień jeżdżę MB Vito blaszakiem. Jeszcze nikt mi nie powiedział, że to wiocha, poza tym nie mam tego nawet w dupie, bo już dawno poza nią. Omijam natomiast VW i BMW, ale nie będę się wypowiadał na temat gustu ich właścicieli, bo oni mogą mieć tą opinię tam gdzie ja. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, karolek said:

Mam na celowniku 6-cio letniego, w dobrym stanie, sprowadzany z Francji. 

A w jakim celu chcesz kupić to auto? Bo jeśli głównie w ciężki teren to Nissan Patrol też jest dobrym wyborem, a jest znacznie tańszy.  Ale jeśli auto ma być do wszystkiego to G będzie bardziej uniwersalny od Patrola.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karolek Na długie dystanse to za cenę G-klasy dostaniesz takie Meśki i Audi, że głowa paruje. Patrzę właśnie - RS6 jest w podobnych pieniądzach, A8, Meśki CLSy z potężnymi silnikami. Na długie trasy nie wyobrażam sobie innego auta a i prezencja na odpowiednim poziomie. Ale to już jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o długodystansowce chodzi to MB Viano. Wygląda, wyposażony, wygodny i wyspać się jest gdzie.

 

Taki na przykład

https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-viano-vat23-salonpl-aso-grand-avangarda-v6-full-opcja-ID6zeItm.html

:-)

Edytowane przez bezprym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G-klasa do silników CDI (poza 270 i 280 CDI) to auto nie do zajebania. Wiem, bo jeździłem W460 240GD Wolf gdzie wycieraczki i długie światła to była opcja jak i 5.5 AMG odebranym 2 tygodnie wcześniej. W tym aucie musisz się liczyć tylko że spalaniem. W automacie w jeździe mieszanej ciężko zejść poniżej 12 l. I to benzyną i diesel. 

 

Silnik, zwłaszcza starego typu przed CDI to majstersztyk. Jeżeli tylko na olej i nie zalałes go, to masz jak w W124. 

 

Tanie w zakupie nie jest. Ale nie znam nikogo, kto by grymasił po przejechaniu się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gelenda jest piękna ,sam bym to akwarium chciał mieć. A tak w ogóle po mojemu piękne samochody w DE skończyły się w latach '70 a z tamtych czasów G się wywodzi. 

Z resztą nie tylko w DE, wystarczy popatrzeć na alfy, peugeoty, simki z lat 60,70. Oczy z orbit wylatują. Albo Volvo Amazon, Alfasudy, Renault 17, Fordy Capri, Taunusy, same perełki.

A te dzisiejsze fury to jak trepy w deichmanie, gdzie nie popatrzysz i gdzie nie pojedziesz jeden i ten sam szajs bez wyrazu. 

 

Edytowane przez jaro670
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bezprym A to czasem nie pogrzebowy? :D To nie moja branża :D

@Tomko Wydaje mi się, że pod kontem bezpieczeństwa te samochody nie wyglądają za dobrze :) . A to jeden z najważniejszych punktów w wyborze samochodu.

@jaro670 Racja, niektóre marki produkują niemalże identyczne modele co "konkurencja". Volkswagen to gigantyczny holding :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 30.10.2017 at 4:16 PM, karolek said:

@developers

Do pracy, jazda na długie dystanse, głównie on-road szczególnie autostradą Francja-Niemcy-Polska.

Samochód też musi jakoś wyglądać, klienci lubią gadżet i dobre samochody. Muszę dostosować się do ich potrzeb.

Do takich zastosowań model GLK byłby bardziej odpowiedni. Jest znacznie tańszy i bardziej on-road.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.