Skocz do zawartości

Dlaczego żona zostawia męża? (audycja)


Normalny

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się w jakim dziale dać ten temat - w religiach, w manipulacjach ...? - ale jako, że mowa o odejściu żony od męża daje tu. Nie musi zresztą to być żona. 

 

Jeśli będzie ewentualna dyskusja mam nadzieję, że uda się nam oddzielić to czym mówiący się zajmuje i kim jest od tego co mówi i w jakich słowach to mówi - konwenans jego audycji oraz pracodawca wymusza używanie pewnych słów a pewnych nieużywanie. Będzie to trudne do oddzielenia ale spróbujmy. Smaku temu co mówi nadaje chyba to kim jest i czym się zajmuje.

 

A co mówi on o naszych paniach - a raczej wg niego o pewnej ich części (cytowanie niedoskonałe bo ze słuchu ale zachowujące sens):

 

* ... są w centrum wszechświata i wszyscy mają im służyć ... wokół których trzeba biegać, o które trzeba zabiegać, którym trzeba wszystko zrobić ... a jeśli tego nie ma - obrażone odchodzą ...

* ... mąż staje na wysokości zadania a przynajmniej próbuje ... natomiast ona nigdy nie jest usatysfakcjonowana ...

* ... kobieta wtedy odchodzi w poszukiwaniu nowego służącego bo ten okazało się że nie będzie służącym ... dlatego że nie chce nim być i zresztą bardzo słusznie ...

* ... Jesteście od tego aby w swoim domu służyć jako mamy, jako żony, jako gospodynie jako organizatorki życia ...

* ... Istnieje taka królewskość kobiet, że cokolwiek człowiek by nie zrobił to zawsze (wam) za mało pieniędzy, za mało atencji ...

* ... A gdy królowej której nikt nie chce służyć ... królowa idzie na poszukiwania nowego służącego ...

 

 

 

PS. Nie jestem za ani przeciw kościołowi. Temu ani żadnemu innemu. Jeśli kogoś rażą słowa "szczęść Boże" "królowa Maryja" itp. niech spróbuje je pominąć a skupić się na treściach wypowiadanych o kobietach. A jak nie będzie potrafił pominąć to chociaż niech posłucha fajną muzyczkę z początku audycji :). Na temat od minuty 2:20 a całość długa nie jest.

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głos świetny, ogólnie przekaz dobry, ale... wszędzie mamy wciskanie Maryi, mówienia jaka ona była, kiedy wcale nie jest udowodnione, że ona istniała. 

 

Ja już podziękuję przedstawicielom tej korporacji za ich "nauki", bo jeszcze co najmniej kilkanaście lat będę musiał sobie radzić z cierpieniem, które tacy mędrcy jak ten Pan mi "zaprogramowali". A że jest wygadany i niekiedy mądrze mówi? No cóż, jak w każdej korporacji do kontaktu z klientami, bierze się talenty i je szlifuje, by nakłaniali ludzi do zostania ich klientami.

 

Posłuchajcie Hitlera w sieci - mówił też mądrze, wiele obiecywał, był genialnym mówcą, ale w efekcie ludzie którzy mu uwierzyli, zostali albo kalekami, albo umarli w maszynce do mięsa na froncie wschodnim. To że ktoś ma umiejętności, nie oznacza że chce dla nas dobrze.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Stulejman Wspaniały napisał:

... wszędzie mamy wciskanie Maryi, mówienia jaka ona była, kiedy wcale nie jest udowodnione, że ona istniała.

Tak, wiem. Dlatego ostrzegłem, że ma takiego a nie innego pracodawcę i musi przemycić pewne sformułowania.

Nawet gdy mówi o bogu mówi Pan Bóg - dając do zrozumienia, że to jest ten katolicki bóg. Pan Bóg. 

 

Natomiast co do kobiet ujął to dobrze. Co prawda delikatnie no ale takich ma słuchaczy. Twój przekaz byłby trafniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W kontrze do powyższego filmiku. Zauważcie, jak klecha się denerwuje przy opowiadaniu o tzw. niedojrzałości emocjonalnej mężczyzn, a jak się zachowuje przy poprzednim wideo. Mam wrażenie, że w pojedynku na grzechy obojga płci, faworyzuje kobiety. Oprócz tego, bardzo mnie zaniepokoiło stwierdzenie, że trzeba przedkładać potrzeby swoje nad wszystkich dookoła. Wiem doskonale, że to jest doktryna korporacji religijnej, dlatego pomimo ładnego opakowania, jakim jest opowiadanie o życiowych rzeczach, trzymam wypowiedzi takich przedstawicieli na dystans.

 

P.S. Potępiam całkowite porzucanie matek w ciąży (jeśli to jest oczywiście dziecko porzucającego). Mały człowiek bez wzorca męskiego ma w przyszłości przejebane.

Edytowane przez koksownik
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądre cytaty, ale co dalej? czy podaje jakieś rozwiązania? Każdy facet o tym wie i co ?! Konkrety proszę podać, a nie płakać, że takie są kobiety.

 

Pan Marek przynajmniej łączy przyczynę ze skutkiem a ten zakonnik nawet podstawowych zasad psychologii nie zna:

Cytuj

* ... Jesteście od tego aby w swoim domu służyć jako mamy, jako żony, jako gospodynie jako organizatorki życia ...

Mówi kobietom jakie mają być, co je tylko zdenerwuje, przecież nikt nie lubi gdy mu się mówi jak ma żyć.

 

 

3 godziny temu, Normalny napisał:

* ... są w centrum wszechświata i wszyscy mają im służyć ... wokół których trzeba biegać, o które trzeba zabiegać, którym trzeba wszystko zrobić ... a jeśli tego nie ma - obrażone odchodzą ...

To samo mówi w tej audycji o facetach, że są niedojrzali i wszyscy mają im usługiwać (ciekawe skąd to wziął jak jest na odwrót).

Faktycznie jak zauważył @koksownik widać większe emocje gdy to mówi o facetach, widać na jego twarzy złość, a w przypadku kobiet mówi to łagodnie.

 

 

Poza tym nieładnie , że mając taką wiedzę wciska młodym mężczyznom ideę małżeństwa, chociaż tak niepochlebnie się o kobietach wypowiada i wie czym zazwyczaj małżeństwo się kończy.

Bardzo nieładnie Szanowny Panie!!!

 

 

 

 

Edytowane przez PewnySiebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słuchałem trochę gościa poniżej. Fajnie się go słucha , ja czasem lubię takie dosadne słowa zwłaszcza jeśli chodzi o solidnego kopa w dupę żeby wstać z kanapy i w tym jest niezły.

Jednak to co ten facet mówi na temat związków a mówi to  z pozycji znawcy tematu ma się nijak do rzeczywistości. Tak więc sporo w internetach ludzi którzy wią lepij a jednak nie wią i ciekawe to że facet który wygląda na mega ogarniętego też potrafi pucować zbroję. Ciekawie zaczyna się od 4 minuty.

 

Edytowane przez jaro670
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, PewnySiebie napisał:

Bardzo nieładnie Szanowny Panie!!!

To do mnie czy do zakonnika?

 

A jednak nie udało się oddzielić kwestii na temat kobiet wypowiadanych przez Marka od kwestii podawanych przez zakonnika. I dobrze bo jest powód do zdrowej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Normalny napisał:

Tak, wiem. Dlatego ostrzegłem, że ma takiego a nie innego pracodawcę i musi przemycić pewne sformułowania.

Nawet gdy mówi o bogu mówi Pan Bóg - dając do zrozumienia, że to jest ten katolicki bóg. Pan Bóg. 

 

Natomiast co do kobiet ujął to dobrze. Co prawda delikatnie no ale takich ma słuchaczy. Twój przekaz byłby trafniejszy.

Dziękuję za komplement. Jednak faktem jest, że jest ode mnie milion razy sprawniejszy. Nie można zapominać, że to wyszkolony do przekonywania innych twardy zawodnik, przystosowany do stresu, hejtu, mający za sobą najpotężniejszą korporację na tej planecie. Ja jestem sam, nikt mnie nie trenował, pomocy znikąd - no ale także jestem coraz sprawniejszy w mówieniu. Za 10 lat będę jak ten Pan.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Stulejman Wspaniały napisał:

Jednak faktem jest, że jest ode mnie milion razy sprawniejszy.

Nie jest. Dowód? Audycja np. "Miś! Byłeś za dobry!". I mogę to stwierdzić tylko (a może aż) na podstawie faktu, że odeszła ode mnie żona.

Niektórzy nie są po prostu przygotowani na prawdę. Dlatego wolą prawdę pudrowaną - jak ta z audycji zakonnika. Zgadza się co do logistyki - ma kasę, podróżuje, nagrywa audycje w zakątkach świata. 

 

Edytowane przez Normalny
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-"Dla niej ważne jest by wszyscy byli posłuszni,aby wszyscy chodzili jak po sznurku..."
-"Kiedy kobieta mówi:"potrzeba dziecku męskiej ręki" to co ona ma na myśli?
Myślę,że najczęściej ma na myśli by nastraszyć dziecko śmiertelnie... a przestraszone dziecko zacznie wykonywać to czego chce kobieta."

W małżeństwie męską rękę pełni państwo. Gdy mąż nie robi tego co Pani sobie życzy ta składa skargę. (pozew rozwodowy) Myślę,że warto w temacie obejrzeć jedno nagranie. Pomijając kwestie polityczne propagandowe związane z Rosją jest tam sporo prawdy. Poza fatalną manipulacją na koniec,że szczęście trzeba sobie urodzić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo fajnie że wrzuciłeś. Nawet nie świadomie zdublowałem. Sorry.

Kiedyś bardzo lubiłem Adama słuchać ale po audycjach Pana Marka K. Zmieniło sier wiele. Wysłuchałem też audycji o facetach "dlaczego mąż zostawia żonę" noo myślałem że wydupce telefon oknem masakra jakie bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wotankeld snajper uwodziciel to o. Fabian Błaszkiewicz nie Szustak. On jest o tyle lepszy ze jeśli z obu obciąć kościelne gadanie to bliżej do forumowych treści jest Błaszkiewiczowi chociaż mniej popularny. 

 

Przykładowo moja religijna matka podsunęła mi snajpera ale jakby wiedziała co tam jest (przykładowo instrukcja od księdza jak za*uchać w klubie) to nigdy by mi tego nie dała. 

 

Treści dobre ale wymagające zdroworozsadkowego podejścia do kościoła i usunięcia pudru jak wyżej wspomniane no i ta instytucja małżeństwa.  

 

@Stulejman Wspaniały

Szacunek za uznanie wyższości warsztatu, a idąc z Twoim porównaniem kościoła do korpo/firmy to nie do końca tak że wyszkolony itp. To poprostu bezcenny pracownik- pasjonat, doszkalający się samemu, i będącym przykładem samorozwoju. Ile znamy księży typu basic których życie się skończylo na studiach i klepią szarą rzeczywistość na niwie naiwnych równie niezaintersowanych faktycznymi pozytywnymi ideami kościoła duszyczek , jak detale na produkcji. Oczywiście pewną bazę otrzymał (większą bo w zakonie, w końcu to boży pies)  ale póki się nie wziął za siebie (w kościelnym pojęciu nawrócił, w forumowym chyba wyrwał się z pewnych schematów  (wiadomo w jakich pozostając) a w moim ogarnął swoją seksualność) to wcale z nim nie było dobrze.

 

 

Co do ojca Adama, warto poznać jego historię i świadectwo  (nie w ramach nawracania nas ale w ramach zobaczenia przemiany człowieka). W ramach polepszenia warsztatu ojcze Stulejmanie polecam poznać historię jego kanału i langusty bo wbrew pozorom obracacie się w bardzo podobnej materii. O ile dobrze pamiętam gdzieś wspominał że brał lekcje emisji głosu. Dodatkowo jego pasją jest analiza tekstów biblijnych w językach oryginalnych i komparatystyka tłumaczeń- tu na pewno spore ogarnięcia jeśli chodzi o płynność wypowiedzi. No i robi to genialnie. (Przykładowo tłumaczenie piątego przykazania na polski kategorycznie nie powinno brzmieć: nie zabijaj, powinno być: nie morduj) Na to nałożył umiejętne współpracę z uzdolnionymi ludźmi z duszpasterstwa czy czego tam. Na pewno też jakoś konkretnie podszkolił warsztat fotograficzny bo to co sam kręci to tez ma dobrą jakość. Generalnie rozwój od jakiś 10 lat. No i ogar życiowy musi być żeby samemu podróżować po Ameryce Południowej w ramach ewangelizacji. 

 

Ogólnie wydaje się świetnym człowiekiem w relacjach międzyludzkich a to między innymi czyni nas ludźmi. 

 

Miło że katolicy w Polsce mają taką perełkę wśród całej reszty szitowego kontentu dotyczącego religii.

 

@Stulejman Wspaniały Nie zdziwię się jak to zrobisz za kilka lat w ramach rozpowszechniania samczych idei. :P

 

Dodatkowo jeśli treść byłaby ta sama u ojca Adama jak u ojca Stulejmana to ojciec Adam by wygrał konkretnością (pozwoliłem sobie na tą uszczypliwość bo troche wkurza mnie ten styl audycji gdzie o temacie jest 10 minut a wprowadzania trzydzieści- ale spoko skoro taki Twój styl i forma- nigdzie indziej takich tresci nie dostane). 

 

Gwoli ścisłości o. Adama wybiórczo słucham od 3 lat, o. Marka od ponad pół roku też wybiórczo. 

 

I mimo że znam stosunek większości braci do kościoła (i w pewnej części go podzielam) to będę go raczej bronił tam gdzie trzeba- głównie dzięki potępieniu kurestwa i etyce bezwarunkowej- czym na głowę bije inne religie systemy i cywilizacje. 

Edytowane przez krótkowłosy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.