Skocz do zawartości

Stonehenge


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dr Caligari

Jeżeli chodzi o Skandynawię, to zdecydowanie polecam zachodnią Norwegię. Napisz, co konkretnie kręci Cię w skandynawskich klimatach (miasta, przyroda, ludzie, zabytki, turystyka górska, sporty, imprezy, dziewczyny itd.), to postaram polecić miejsca warte polecenia, które odpowiadają Twoim gustom, a które odwiedziłem "live".

Z celtyckich klimatów zwiedziłem też kawałek Irlandii, zatem również służę poradą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stonehange jest z jednej strony niepozorne (mniejsze niz sie wydaje, lezy zaraz przy drodze krajowej, widzisz je z innej perspektywy niz jestes przyzwyczajony no i nie mozesz za blisko podejsc ani wejsc w krag), z drugiej robi ogromne wrazenie bo wiesz kiedy te kamyczki ustawiano...  Zdecydowanie polecam.

 

Gdzies tam w kierunku na Brystol znalezc mozna ogromna sylwetke konia wycieta w czasach prehistorycznych w zboczu gory... Wiecej cudow z UK nie pamietam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szkocji koniecznie wyspa Skye, Loch Ness jako miejsce do zaliczenia, Edynburg - piękne miasto, na dobry tydzień zwiedzania, polecam wybrać się na zamek - jest tam replika miecza Williama Wallace'a, kiedyś można było się do niego "przymierzyć", jak kto odważny. Z miejsc nietypowych polecam miasteczko Stonehaven - oprócz ruin zamku na klifie jest tam knajpa, w której podobno wynaleziono szkocki "przysmak" - marsa smażonego na oleju (niejadalny :P)

W Irlandii obowiązkowo Dublin i wycieczka po "fabryce" Guinnessa :) no i klify na zachodzie, zwłaszcza jak wieje, jest moc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szkocji koniecznie wyspa Skye, Loch Ness jako miejsce do zaliczenia, Edynburg - piękne miasto, na dobry tydzień zwiedzania, polecam wybrać się na zamek - jest tam replika miecza Williama Wallace'a, kiedyś można było się do niego "przymierzyć", jak kto odważny. Z miejsc nietypowych polecam miasteczko Stonehaven - oprócz ruin zamku na klifie jest tam knajpa, w której podobno wynaleziono szkocki "przysmak" - marsa smażonego na oleju (niejadalny :P)

W Irlandii obowiązkowo Dublin i wycieczka po "fabryce" Guinnessa :) no i klify na zachodzie, zwłaszcza jak wieje, jest moc :)

dzięki, w przyszłym roku planuję wyprawę z bratem do Szkocji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to polecam też spróbowanie lokalnych specjałów: full scottish breakfast, haggisa (sama co prawda nie jadłam, ale ponoć lepiej smakuje niż wygląda), burgera z angusa, Irn Bru i wybierzcie się do jakiejś destylarni whisky na wycieczkę z degustacją :)

A jakbyście byli w okolicy Aberdeen to polecam knajpę The Richmond Street Deli - mają tam najlepszą kawę na Wyspach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam Loch Ness odradzam... Nic szczegolnego - jeziorko wsrod gor i tyle... Polecam za to wyprawe na sama polnoc - mozna zobaczyc wieze wiertnicze (ja mialem szczescie zobaczyc taka budowana w porcie) oraz wybrac sie na sama polnoc Wielkiej Brytani i promem poplynac na wyspy wokol Scapa Flow (chyba kazdy mezczyzna powinien wiedziec o co chodzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam Loch Ness odradzam... Nic szczegolnego - jeziorko wsrod gor i tyle... Polecam za to wyprawe na sama polnoc - mozna zobaczyc wieze wiertnicze (ja mialem szczescie zobaczyc taka budowana w porcie) oraz wybrac sie na sama polnoc Wielkiej Brytani i promem poplynac na wyspy wokol Scapa Flow (chyba kazdy mezczyzna powinien wiedziec o co chodzi).

znaczy się to:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Scapa_Flow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.