Skocz do zawartości

SennaRot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych Braci. Jakie polecacie słuchawki do słuchania muzyki? Nie muszą posiadać mikrofonu, nie jest mi potrzebny. Beda służyły tylko i wyłącznie do słuchania muzyki. Audiofilem nie jestem (chyba) ale chciałbym aby jakość dźwięku była stosunkowo zadowalająca. Mieszkam w mieszkaniu więc używam zazwyczaj ich ze względu na uszanowanie ciszy i miru dla sąsiadów.

 

Kompletnie się na tych sprawach nie znam. Proszę o ile to możliwe na podzielenie w kategorie cenowe:

1. Powiedzmy do 200 plus minus złotych.

2. Powiedzmy do 500 plus minus złotych.

3. Powiedzmy do 1000 plus minus złotych. Widziałem i takie.

 

Czy jest sens płacić np około 1000 zł. Czy różnica będzie odczuwalna? Zamierzałem wydać kilka stów ale jeżeli warto dopłacić to kupie droższe. W końcu kupuje się taki sprzęt raz na jakiś czas.

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi i poświęcony czas.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobierałem sobie słuchawki lata temu, najbardziej mi podeszły Sennheiser 565 Ovation. Konstrukcja otwarta, wygodnie leżały, cena też nie zaporowa i brzmią jak dla mnie rewelacyjnie na moim sprzęcie. Są ze mną do dziś, choć już lekko nadgryzione zębem czasu (gąbki podmurszały). Jak będę wymieniał, to raczej w pierwszej kolejności obsłucham czegoś ze stajni tego producenta. 

 

Po prostu posłuchaj różnych ze swoim gatunkiem muzy, której najchętniej słuchasz. Ceną się nie sugeruj, nawet o nią nie pytaj przed odsłuchem.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przy "hejwi" te dają świetnie radę. Świetna scena i przestrzeń, naprawdę urzekająca stereofonia. Ale kocie pazurki pokazują przy gitach akustycznych i fortepianie. Tyle że u mnie napędza je wyłącznie CD Marantza. Choć ostatnio chodzi mi po głowie odkurzyć trzaskające winyle, których kolekcja się zebrała w dawnych czasach. Ach, ten szum ślizgu igły w rowku ;) Mam nadzieję, że nie spleśniały, bo "patefon" jednak pokrył się patyną.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, volcaniusch napisał:

Do czego chcesz to podłączyć?

Do laptopa. I tylko w taki sposób będą wykorzystywane.

 

Właśnie dlatego zastanawiam się czy jest sens kupować droższy sprzęt. Jak będą chodzić tylko z laptopa.

Edytowane przez SennaRot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze słuchawek miałem:
Radzieckie - Ortodynamiczne cena 50-150 na allegro czasem można dorwać. Bardzo ciekawe brzmienie i technologia. 

BEYERDYNAMIC DTX 700 - za 100zł można brać , w sklepach są po 250 zł zawyżona cena i wykonanie słabe.

TAKSTAR PRO80 - Po 2-3 latach troszkę się psują , dźwięk jest OK jak za tą cenę . 300-400

--
Ogólnie z b.dobrych słuchawek polecane są firmy Grado model 60-80,albo BEYERDYNAMIC 150 (często widać je na teledyskach z  dawnych lat) lub Sony Studio Monitor seria MDR-7506.
 

Do słuchawek powinno się mieć wzmacniacz słuchawkowy cena 200-500zł można kupić „clony” albo używki dobre.

Edytowane przez Voqlsky
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SennaRot Idź do MediaMarkt, weź swój smartfon i odsłuchaj sobie z wystawy parę modeli. Każdy zwraca uwagę na co innego. Mi się najbardziej podobały Bose QUIETCOMFORT QC 35. Nie sugeruj się ceną. Tańsze mogą grać lepiej od droższych. 

Edytowane przez volcaniusch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki najlepiej przetestować na tym sprzęcie na którym będziesz je używał.

Do laptopa bez wzmacniacza szukaj takich o impedancji poniżej 30 Ohm i SPL powyżej 100 dB.

Odradzam słuchawki o konstrukcji zamkniętej, szybko uszy się pocą.

Jak koledzy pisali, na laptopie nie wykorzystasz możliwości drogich słuchawek więc radzę celować w coś z przedziału cenowego 100-200 zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SennaRot A ja mogę z czystym sumieniem ci polecić mniej znane, ale wręcz bezkonkurencyjne w tej cenie słuchawki wg mnie - Noontec Zoro HD (Zoro HD, nie zwykłe Zoro!) 

https://www.ceneo.pl/26083863
 

Osłuchałem wiele słuchawek gdy byłem na kupnie i powiem szczerze, że te słuchawki mnie powaliły totalnie. Wziąłem je w ciemno i zaskoczyły mnie bardzo. Dźwięk jest czysty i selektywny, bas jest zrównoważony, środek trochę wycofany ale jednocześnie nie są tak zimne i wycofane jak np Sennheiser, mają piękną czystą górę i zbalansowany środek. Słuchałem na nich różnej muzyki - od rocka aż po soundtrack z Łowcy Androidów w jakości .flac (świetny soundtrack do testowania słuchawek) - słychać było tam każdy najcichszy dzwoneczek. 

Tu masz recenzję nowszej wersji - gość poleca, ale czytałem, ze różnica między HD a HD2 jest kosmetyczna a różnica w cenie to ponad 100 zł. 

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-noontec-zoro-hd-ii/

W stronę Beatsów nawet nie patrz bo to komercyjne gówno - zaleje cię basem i nic więcej. Podobnie z JBL. Bardzo modne AKG, które widzę często w tej półce cenowej odpadają w przedbiegach od Zoro HD jeśli chodzi o dźwięk. Nie wiem jak z Sony - może tam trafić się coś interesującego jeszcze. 

Także z czystym sumieniem mogę polecić Zoro HD. Jeśli nie zależy ci tak bardzo na designie to te słuchawki w tej półce cenowej mają świetne brzmienie. Jedyny minus jaki zauważyłem to kabel, który po roku przestał działać (można znaleźć bez problemu inny kabel - zwykłe wejście jack). Dodatkowym plusem seryjnego kabla jest możliwość odbierania połączeń i start/stop muzyki. Również podczas długiego noszenia zaczynają boleć uszy, gdyż są to słuchawki nauszne - przylegają do płatków uszu a nie obejmują całego ucha. Mimo wszystko - bardzo polecam!

Audio Technica co poleca @zuckerfrei to jedyna alternatywa, na którą patrzyłem podczas szukania bo wypadały świetnie w testach. 

Co do laptopa/komórki bo właśnie przeczytałem. Te słuchaweczki Sony EX15 (nie MDR EX15 - te mają regulację głośności i są chujowe bo nigdy nie trafiłem tak, żeby obie słuchawki grały tak samo głośno!) - cena to nie jest żart. Kosztują w Polsce 35 zł o ile się nie mylę. W tej cenie te słuchaweczki są bezkonkurencyjne. Miałem wiele dousznych i nawet droższych a tych mam już trzeci zestaw, tak bardzo je lubię. Widziałem je bodajże w którejś sieciówce - chyba Media Expert, ale nie jestem pewien.

http://www.argos.co.uk/product/2446088

Edytowane przez Tomko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za sugestie i pomoc. Oczywiście kolejne pomysły mile widziane, jeszcze nie wiem co wybiorę .... dzisiaj już nie mam głowy do analizy..... szczerze mówiąc już sam nie wiem co wybrać ale co najmniej wiem jakie modele brać pod uwagę... i o to chodziło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się określić jako audiofil w sumie i wypisać długą listę - ale oszczędzę Ci tego ;)

Do słuchania na komputerze ciężkiego brzmienia i rocka zdecydowanie polecam JVC HA-S400-B (lub JVC HA-S400-R, jeśli chcesz kolorku dodać). Zajebiste słuchawki za śmieszną cenę.

https://www.ebay.com/itm/Victor-JVC-HA-S400-B-Carbon-Nanotube-Headphone-Foldable-Black-Japan-137-F-S/132188278215?epid=140660050&hash=item1ec7090dc7:g:KOcAAOSw42JZE4qg

https://www.ebay.com/itm/NEW-JVC-Victor-HA-S400-R-Sealed-headphone-foldable-type-Red-from-Japan/182769268422?epid=1511895026&hash=item2a8de5b6c6:g:UIEAAOSwuTxV-O6o

Koss Porta Pro są również dobrą alternatywą (tylko z trwałością u nich dosyć kiepsko)

 

Jeśli chcesz coś bardziej wyszukanego i do muzyki nagrywanej w naprawdę wysokiej jakości to @Mosze Red podał znakomitą propozycję.

 

Edytowane przez azagoth
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.