Skocz do zawartości

Brak poszanowania do Administratora oraz forumowiczów.


deleteduser45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich tutaj zgromadzonych. Coraz częściej obserwuję na forum nie przestrzegania przez użytkowników forum zasad regulaminu. Ostatnimi czasy dużo osób zaczyna tematy z małej litery, zakłada tematy nie w tym dziale w którym powinien, nie szanuje naszego ojczystego języka - nie używa polskich znaków, pisze w sposób nie zrozumiały dla innych. Nie chce im się przeczytać regulaminu, zakładają tematy z pytaniami na które oczekują odpowiedzi. Uważam, iż jest to brak szacunku do Administratora, Moderatorów oraz pozostałych użytkowników forum.  Moim zdaniem takie tematy powinny być zamykane i nagradzane ostrzeżeniem i nawet jeśli tak by się nie stało nie udzielałbym się w dyskusji. Dlaczego osoba, która nie poświęci kilku minut na zapoznanie się z regulaminem forum miałaby otrzymać nasz cenny czas by otrzymać odpowiedzi na nurtujące ją pytania? Proszę o to abyście się nad tym zastanowili. Szanujmy się.

Edytowane przez Niepowtarzalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że przez cholerne wygodnictwo. Większość ludzi w Internecie ma gdzieś zasady gramatyczne języka polskiego. Na Facebooku nikt nie wyśmieje kogoś za takie błędy, no chyba że popełni totalną gafę, jak np. gdyby napisał "muj" albo "ktury".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramatyka i ortografia to ostatnio dramat. Mam wrażenie, że większość nowo przybyłych popełnia błędy specjalnie. 

Litości. Jak można zacząć temat z małej litery lub nie używać znaków interpunkcyjnych ?

Rozumiem, że statystyka i na 100 zarejestrowanych trafi się kilku niedouczonych, młodych ludzi ale ten temat trzeba ogarnąć .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to wygodnictwo ale niekiedy pisząc np. z telefonu pojawiają się błędy w tekście o których byś nie pomyślał ,że się pojawią. Pisząc dalej pojawiają się potem kwiatki w poście , szczególnie jak się pisze pod wpływem emocji (co i mi się zdarzyło- nagroda 3p). Ale nie odbierałbym tego jako brak poszanowania dla admina lub forumowiczów, po prostu często pośpiech i niechlujstwo. 

  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy moi Bracia kochani, mamy na tyle elitarne forum, że: primo - nie możemy sobie pozwolić na bylejakość, bo to nas oddala od wysokiego poziomu przekazu, secundo - możemy sobie pozwolić na "wywalanie poza margines" użytkowników, którzy nie stosują się do wyżej wspomnianych wymogów. No, ale o szczegółach postępowania zdecyduje Miłościwa Administracja i Czcigodni Modowie. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bezprym z tego co mi wiadomo, to poprawna wersja to "po prostu". A w kwestii "nieważne" to zasada jest taka, że "nie" z przymiotnikami piszemy razem, chociaż i tak zdarzają się wyjątki, których ta zasada nie dotyczy. Czasami wystarczy worda odpalić czy wujka google i sprawdzić, ale niektórym się po prostu nie chce.

Edytowane przez HORACIOU5
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, ja to odbieram jeszcze w innej warstwie, głównie jako brak szacunku (autorów) do samych siebie. Higiena to nie tylko kąpiel i mycie zębów. Ma dodatkowy wymiar w postaci "higieny intelektualnej", zwłaszcza w czasach istnienia wielkiej maszyny edukacyjnej jaką jest Internet i otwarty dostęp do wiedzy czy czytelnictwa. I po prostu w tej warstwie, wielu ludzi jest zwyczajnie niedomytymi, śmierdzącymi na kilometr brudasami. Sorry za otwartość, ale jak zauważyliście, rzadko opierdalam się w protokole komunikacji. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi o tytuł, który jest wizytówką wątku - musi być z dużej litery i bez błędów. Przecinki, kropki, to coś doradzimy i przymykamy oko, ale tytuł jest najważniejszy. Wczoraj np. patrzę na użytkownika @2073 - tytuł walnął z małej litery (a w wątku zaczyna zdania z dużej, czyli wie że walnął błąd, ale nic nie zgłosił). Patrzę - ma 6p, jak mu dam jeden punkt kary, to dostanie kilka dni urlopu, więc chcąc mu oszczędzić problemów, po koleżeńsku grzecznie mu piszę co jest grane? Później patrzę, dzień czy dwa wcześniej też walił błędy, (moj zamiast mój w tytule), więc pytam co to znaczy? Normalny człowiek by napisał że sorki, pomylił się - poprawiłbym to i po temacie. Ale koleś mnie totalnie zlał w jednym wątku i drugim, więc dostał 10 dni urlopu.

 

Wczoraj napisał na naszą mod skrzynkę: "skasujcie ten temat bo juz dostalem odp od kolegi"

 

Z małej litery, ton rozkazujący, ani proszę, ani dziękuję, zero znajomości regulaminu. 

 

Jest też druga strona medalu. Dlaczego na tym forum masa ludzi przestrzega zasad, a jak coś złamie to zgłosi i my poprawimy (ma na to czas, nie ma za to żadnych ostrzeżeń) - ludzie się starają, rozumieją że te zasady to nie po to by mod dawał warny, tylko po to by JEGO WŁASNE miejsce było czyste, przyjemne, miłe i znacznie lepsze od chlewów w sieci jakich jest masę. 

 

I taki człowiek się stara, wkłada coś od siebie, bo wie że jak on coś da, to inni mu też pomogą w problemie - a przychodzi ktoś, kto ma te zasady w dupie. One są dla innych frajerów, a on jest ponad tym. I gdy dajemy takiej osobie warny, to traktują to jak OSOBISTĄ ZNIEWAGĘ. Chyba nie muszę przypominać, jak się mścili za wyrzucenie z forum Redbull i Rysiek, nie mówiąc o Vincencie który nie został wyrzucony, a sam odszedł "w glorii i chwale", bo to były dla mnie bardzo poważne kłopoty osobiste, i mało co nie ubili mojej ciężko chorej przyjaciółki.

 

I taka to jest "fucha" - socjopaci nienawidzą i niszczą, normalny człowiek się dostosuje, bo wie że to dla niego.

 

Prowadzenie forum to ciężki kawałek chleba. Oj ciężki.

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy ludzie mają dość. Bo to prosta sprawa - ktoś się stara, a drugi ma w dupie. 

 

Nie będzie łapanki, tylko systematyczna praca nad tym tematem. Kto robi błędy, musi się poprawić. Jeśli nie umie albo nie chce, musi odejść. Proste zasady, to nie forum dla idiotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten brak poszanowania może wynikać (wg.mnie wynika) z roszczeniowej postawy nowych  użytkowników,którym się coś należy za samą obecność i uważają,że każdy będzie na ich skinienie palcem",a każde zwrócenie uwagi traktują jak atak personalny.Ostatnio pisałem podanie o przyjęcie do pewnego klubu uczelnianego z uwagi na to,że nie otrzymałem odpowiedzi przez 3 tygodnie napisałem,kulturalną,lecz stanowczą wiadomość do zarządzającej tym pani/dziewczyny.Odpowiedź otrzymałem dość zbywającą,lecz z podkreśleniem,że skontaktuje się niebawem(mija tydzień brak kontaktu) . Była zbulwersowana jak można tak zapracowanej osobie jak ona wytykać opieszałość. Taki sam system pojmowania rzeczywistości mają chyba nowi użytkownicy,którzy ponad wszystko wierzą,że taka "drobna opieszałość"jak u tej dziewczynki 3 tygodnie  to nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem wynika głównie z lenistwa. Na fejsie ludzie piszą jak chcą i nikt ich za to upomina więc swoje zachowania przenoszą też na inne portale np. Bracia Samcy. Inną kwestią jest tworzenie nowomowy przez różnych ludzi kopiujących z 4Chana, Karachana czy Vichana. Według moich obserwacji ten problem z błędną pisownią będzie się jeszcze bardziej pogłębiał. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maVen napisał:

zwrócenie komuś uwagi odbierane było jak atak interpersonalny

Dzisiaj w ogóle zwrócenie komuś uwagi to atak personalny. Nieważne, że źle - nikt ma się nie czepiać, bo jeszcze ucierpi samoocena.

 

Kiedyś ktoś z konta mailowego grupy na uczelni napisał do profesora list.... nie dość, że z błędami to nawet nie potrafił się zwrócić odpowiednio do kogo pisze tego maila. Profesor odpisał,że stanowczo odmawia odpowiedzi na takiego maila i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

wgl jakieś osoby wyleczone z IBS?

@MoszeKortuxy jak już masz zamiar krytykować "nowomowę" z 4chana czy innych miejsc, to sam najpierw zmień to u siebie.

 

@bezprym no na to niestety wygląda: https://sjp.pwn.pl/sjp/po-prostu;2505032.html

Edytowane przez HORACIOU5
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, HORACIOU5 said:

jak już masz zamiar krytykować "nowomowę" z 4chana czy innych miejsc, to sam najpierw zmień to u siebie.

"nowomowa" powoli i systematycznie wdziera się do słownikowych zbiorów... tak dla przykładu:

http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=284:mejl-&catid=44:porady-jzykowe&Itemid=58

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.