Skocz do zawartości

Wenecjanie rządzą światem?


Rekomendowane odpowiedzi

@Ksanti 

"Przez 1000 lat nikt nie odważył się zaatakować Wenecji ..."

 

Z tych samych powodów, dla których nikt nie atakuje Szwajcarii

(niezorientowanym przypomnę, że tym czym dla Helwetów są góry, tym dla Wenecjan była ich flota)

 

 

Każda epoka w dziejach potrzebuje swoich "Wenecjan", z którymi (a zwłaszcza za pośrednictwem których) można robić interesy ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brat Jan

Singapur haha to całkiem możliwe. Bogate państwo-miasto, brzmi znajomo :) XXI wiek zdecydowanie należy do Azji.

 

@karolek

Tak właśnie była mowa o tym, że Wenecjanie dzięki wpływom Templariuszy i pewnie jeszcze innych możnych rodów rozszerzyli swoje wpływy między innymi w Szwajcarii i Anglii.

 

@Starzec

Dokładnie, aż się dziwię czemu na historii w szkole nic nie było mowy o tak potężnym państwie.

 

Na blogu autora audycji w komentarzach też znajduje się kilka ciekawych informacji. Mocno zainteresowała mnie rola Krzyżaków w tym wszystkim. Jest to zakon rycerski, który spośród trzech największych (Templariusze, Joannici, Krzyżacy) jest najmłodszy. Okazuje się, że przed Malborkiem mieli swoją tymczasową siedzibę w... Wenecji. Krzyżacy sporo nauczyli się na doświadczeniach swoich poprzedników. Jako jedynym udało się założyć własne państwo zakonne (na nieszczęście) u nas nad morzem w Prusach. Jak wiadomo z historii, Polska miała z nimi bardzo dużo konfliktów. Jednak ostatecznie po Grunwaldzie i kilku innych zmaganiach udało się przygasić (nie pokonać) państwo zakonne. W XVI wieku po hołdzie pruskim, ziemie Krzyżaków stały się terytorium zależnym od Rzeczypospolitej (czyli tykająca bomba). W XVII wieku terytorium dzisiejszych Niemiec było podzielone na dziesiątki małych księstw, więc nie istniało w tamtych rejonach żadne konkretne państwo. Jednak po potopie szwedzkim Prusy się wyzwoliły i zaczęły formować silne państwo. Współczesne Niemcy to spuścizna po Krzyżakach. Gdyby Konrad Mazowiecki nie sprowadził w XIII wieku Krzyżaków dzisiaj być może nie było by Niemiec. Wpływy porządków ustalonych w średniowieczu trwają do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ksanti napisał:

 

@Starzec

Dokładnie, aż się dziwię czemu na historii w szkole nic nie było mowy o tak potężnym państwie.

Bo pieniądze nie lubią hałasu ...

 

O takich "państwach" jest głośno tylko wtedy gdy ich rolę przejmuje ktoś inny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały Sprawa Dreyfusa to tylko przykład ogromnej nagonki na Żydów jaka miała miejsce w XIX w. ze względu na rozwój europejskiego nacjonalizmu. Z tego okresu pochodzi właśnie najwięcej teorii spiskowych o Żydach opisywanych w takich książkach jak "The Talmud Unmasked" opisujących rzekomo "prawdziwe" wersety z Talmudu. Żydzi wiedzieli, że ludzie się od nich nie odpierniczą, stąd powstała koncepcja utworzenia własnego państwa a więc syjonizm, zainicjowany przez Theodora Herzla. Spory udział mieli w tym polscy Żydzi z tzw. Betaru, którzy współpracowali z władzami polskimi na czele z Piłsudskim, a w czasie wojny walczyli m.in. w Powstaniu w Getcie Warszawskim i w Powstaniu Warszawskim. Jako że byli oni konserwatystami i patriotami, byli mocno atakowali przez żydowską lewicę i żydowskich komunistów. Bo tak, Żydzi zawsze byli bardzo podzieleni. Pamięć o Betarze jest mocno zapomniana dlatego, że zarówno w powojennej Polsce, jak i przed długi czas w Izraelu dominowały rządy lewicy, socjalistów, komunistów. W Izraelu pamięć o tych ludziach dopiera zaczyna być przywracana odkąd rządzi prawicowa Partia Likud na czele z Netanyahu. Polecam Ci gorąco obejrzeć film "Betar - Żydzi wyklęci", Piotra Gontarczyka. 

 

Słynny Talmud to w rzeczywistości krowiasta księga licząca bagatela 120 tys. stron, w dodatku pisana trudnym językiem, prawie żaden Żyd jej nie zna, nawet doświadczeni rabini łamią sobie na niej głowę. Poza tym lwia część Żydów współcześnie to ateiści. 

 

A jeśli już musimy odwoływać się do religii żydowskiej. To według niej słowo "goj" nie jest określeniem pejoratywnym. Goj oznacza po prostu naród. Ilekroć w Torze pada słowo goj, chodzi po prostu o jakiś naród z poza Izraela. I nic więcej. Mało tego, wedle tej wiary, goj będący dobrym człowiek, pomimo iż nie jest Żydem zostanie zbawiony po śmierci. Chodzi tu o tzw. przestrzeganie Siedmiu Praw Noego:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Siedem_Praw_Noego

 

A teraz suprise. Taki dobry goj, to tzw. sprawiedliwy wśród narodów świata. Dokładnie od tego pochodzi nazwa odznaczenia dla ludzi ratujących Żydów w czasie Holocaustu. Najwięcej takich odznaczeń dostali Polacy. Pytanie, kto przyznaje te nagrody? Ano Jad Waszem, czyli żydowska organizacja z samego Izraela:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jad_Waszem

 

Sami Żydzi odznaczyli najwięcej Polaków. 

 

A teraz koronny dowód obalający antyżydowskie teorie. Otóż tak się składa, że Izrael to jeden z najbardziej szkalowanych krajów na świecie. Dokładnie z tego samego powodu dla którego szkaluje się Polskę, Węgry czy Słowację. Otóż są to jedne z niewielu przykładów państw narodowych, co nie jest na rękę lewicowego mainstreamowi.

 

Przykłady. Jak wymyślono "naród palestyński":

 

Anty-izraelski ONZ:

 

Ten sam ONZ, który wybrał Arabię Saudyjską na przewodniczącego ds. praw człowieka, jak i do komisji broniącej praw kobiet :>

Edytowane przez EnemyOfTheState
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EnemyOfTheState Na temat żydów napisano tysiące książek, nie będę ich teraz przytaczał, bo mam tylko jedno życie. Ja tylko wkleję jeden cytat z wprost, żeby nie było że to spisek antyżydowski. Poczytaj co mówił oficjalnie potężny polityk żydowski i rabin, a nie cytujesz bajeczki dla gojów, których się mami tym, że żydzi lubią Polaków. 

 

 

Tu masz prawdziwy stosunek żydów do Polaków:

 

https://www.wprost.pl/214629/Szokujace-slowa-rabina-Goje-jak-zwierzeta-pociagowe-maja-sluzyc-Zydom

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały Wypowiedź jednego ultra-ortodoksa ma obrazować w co wierzą wszyscy Żydzi? To grubo :D. Owadia Josef za swoje wypowiedzi był krytykowany nie tylko w Izraelu ale nawet przez organizacje żydowskie w USA:

http://www.rp.pl/artykul/552823-Rabin--goje-zyja-po-to-by-sluzyc-Zydom.html

 

Podobnie jak Gross jest krytykowany m.in. przez Żydowski Instytut Historyczny.

 

To co podałem to fakty historyczne. Jak i fakty dotyczące judaizmu. Polecam się zapoznać. Najlepiej zacząć od filmu pana Gontarczyka, któremu nie przypiszesz "żydostwa" ;)

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie brałbym na poważnie słów starego człowieka, który mógł zwyczajnie zwariować na starość. Jednakże żydzi są wychowywani w wierze w ich wielkość, bycie narodem wybranym więc wcale nie dziwi mnie fakt że w dorosłym życiu traktują innych jak traktują oczywiście nie wszyscy.

 

Co do minionych wieków to żydzi robili wszystko aby swojego żydostwa się pozbyć czy to przez małżeństwo, czy przejście na chrześcijaństwo lub często przez łapówki. Bycie żydem np 300 lat temu wiązało się  z brakiem szacunku, uchodzili za biedaków i dzikusów lecz dzięki swojej wytrwałości i wspieraniu się nawzajem udało im się przetrwać. Wzrost pozycji społecznej żydów nastąpił na ziemiach polskich po powstaniu listopadowym poprzez nadawanie żydom majątków szlachty biorącej udział w powstaniu, to samo powtórzono także po powstaniu styczniowym na większą skalę. Car można powiedzieć objął żydów specjalną opieką nadając im stanowiska po powstaniu na których sprawdzili się znakomicie, to żydzi rusyfikowali polaków, rozbijali polski przemysł, byli urzędnikami czy też sędziami. Ten sam manewr powtórzył Stalin wysyłając żydów, których chciał się pozbyć z ZSRR do nas aby piastowali najwyższe urzędy w PRL.

 

Drogi Marku, w Twoich postach jak też audycjach(których słucham namiętnie) przebija się wielka i szczera troska o polaków co bardzo szanuję bo to dziś rzadko spotykana rzecz, znacznie częściej widzimy pseudo patriotów wykrzykujących chwytne bogoojczyźniane frazesy które mają na celu zwodzenie i dzielenie tego już i tak podzielonego narodu lub jawne plucie na wszystko co związane z kulturą, historią naszego państwa w imię nowej definicji nowoczesności. Jednakże działalność żydów nie jest i nigdy nie była przyczyną takiego stanu rzeczy jaki mamy w tej chwili.

Pretensje tak na prawdę możemy mieć tylko i wyłącznie do siebie samych, do nadrzędnych cechy każdego polaka jakimi są jest pilnowanie własnego brzucha i pogarda dla innych ludzi stojących niżej - co dzisiaj obserwuję ze smutkiem u większości spotykanych osób. Brak w tym narodzie mężów stanu, elit - ludzi gotowych poświęcić coś w imię dobra ogólnego. Dlatego pojawiają się obce wpływy które tanim kosztem łapówek wykorzystują państwo, pauperyzując społeczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak elit, bo tak się składa, że wszystkie wyrżnięto. Ciężko wymagać, by z resztek chłopskiego narodu powstała wybitna elita - najpierw nam dano elitę żydowską z nadania Stalina (żydzi nienawidzili Polaków, dlatego Stalin w tej kwestii im zaufał), a teraz w większości rządzą nami ich dzieci i wnuki z pozmienianymi nazwiskami. 

 

Ale i tak nie jest źle, i wyraźnie widzę że idzie ku lepszemu. Dlatego nasila się propaganda, mająca nam wmówić że wszystko co złe, to ropuchy z Wenecji albo Reptilianie z Saturna, a nie pewna nacja, która stała za stworzeniem komunizmu, chrześcijaństwa i kilku innych, równie tragicznych w skutkach idei. Niestety, wielu się na to dało nabrać.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały Osobiście znam kilku Żydów, nawet w rodzinie mam kilku. I to co pisze @EnemyOfTheState To prawda.

A branie pod uwagę to, że Jakiś Rabin mówi o "gojach" że to bydlęta które mają służyć Żydom, to tak jakbym wysnuwał wnioski nt. Katolików na podstawie tego co mówi Ksiądz Natanek.

Każda religia ma swoich szarlatanów, a sam naród Żydowski jest podzielony bardziej niż KK.

Marku, odważny jesteś odnosząc się w audycjach ogólnie do Żydów. Z tego co mi wiadomo, oni bardzo czują się dotknięci taką postawą wobec nich.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brat Jan Jeśli pytasz czy jest w tym ziarenko prawdy, to powiem: 'TAK'
Sam zresztą słusznie zauważyłeś o tych familiach u szczytu władzy.

 

Wysłuchałem sobie jeszcze raz te audycje o Wenecjanach i o Templariuszach. Wszystko się pięknie i ładnie układa w jedną spójną całość ale wydaje mi się, że w tak krótkim czasie nie prześledzimy losów całej Europy na przestrzeni ponad 1000 lat, jeśli nie 2000 lat jak to autor zgrabnie robi, nie pomijając kogoś istotnego. Było tu ewidentne skupienie się na Wenecji. Niemniej jednak gdybyśmy się skupili na innym państwie to czy można byłoby ułożyć taką historyjkę? No może Święte Cesarstwo Rzymskie (niektórzy jeszcze dopisują narodu niemieckiego, niesłusznie bo takiego narodu przed 1871r. nie było) ; nie mylić z Cesarstwem Rzymskim; lub Państwo Papieskie.

 

1410-mapa-europy.jpg

 

Tereny na wschód od Francji i na zachód od Polski i Węgier to jeszcze do 1871r. (bodajże) centrum Świętego Cesarstwa Rzymskiego (a podobno i Szwecja była lennikiem cesarza w czasie potopu). Składały się z mniejszych lub większych królestw, ksiąstewek i hrabstw, toczyli nawet między sobą wojny, jeden napadał na drugiego. Łączyło je zwierzchnictwo 'wybieranego' cesarza i tak samo 'wybieranego' papieża. Tutaj rączka rączkę myła. Papieżem, czy nawet kardynałem nie mógł zostać ktoś spoza układów tzn rodzin wysoko urodzonych (i tak chyba było od początków kościoła czyli 325r.)

Król czy władca jak chciał komuś wypowiedzieć wojnę to zwracał się o zgodę lub pozwolenie do papieża (oczywiście nie za darmo). Ileż to razy papież wzywał do krucjat (jedne z pierwszych były na Polskę), czasem nawet przeciwko katolikom ale jak mieli inne zdanie to można ich było w ten sposób łatwo unieszkodliwić (Katarzy).

 

Na przestrzeni wieków było całe mnóstwo państw wielonarodowościowych a na szczytach władzy zawsze stały familie, rodziny, rody a nie liczyły się narody. Tak było w Rzymie, Bizancjum, Francji, Anglii, Imperium Ottomańskim, Rzeczpospolitej czy Austro-Węgrzech. Ruchy narodowościowe na skalę europejską (bo wcześniej jakieś mniejsze na pewno też były) rozpoczęły się dopiero w okresie Wiosny Ludów czyli połowa XIX w. (ale tu już były inne przyczyny).

Do tej pory rządzący nie przejmowali się takimi pierdołami. Np. w czasie zaborów wcielało się Polaka np. do austriackiej armii i był obywatelem CK, po prostu był podwładnym tego a tego Pana. Albo legionista dostawał obywatelstwo rzymianina a mógł pochodzić np z dzisiejszej Bułgarii czyli był Wołochem lub Pieczyngiem ale znowu z punktu widzenia władzy był tylko podwładnym.

Rody rządzące zawsze znajdywały jakieś powody aby inni walczyli w ich imieniu. Sami gromadzili się tylko na spotkaniach i omawiali strategie lub warunki pokojowe (dziś jest to grupa Bildberg). Ale czy będą oni Wenecjanami, Żydami czy Czukczami to tak naprawdę ma drugorzędne znaczenie. Przydaje nam się to w dzisiejszych czasach do łatwiejszego ustalenia kto? z kim?, gdzie? itp
 

@Stulejman Wspaniały Polską rządzą nie polskie rody już od czasów pierwszego króla elekcyjnego w 1573r. Niby w międzyczasie Sobieski był Polakiem ale czyje interesy reprezentował? Nie wiem na pewno ale mówi się, że był lennikiem Habsburgów i na rozkaz pana musiał jechać z armią na odsiecz Wiedniowi. Przecież w tym czasie Rzeczpospolita miała fantastyczne warunki handlowe z Ottomanami i nie było w ich interesie ich zrywać.

To co zrobili żydzi Polsce i polakom to nawet nie chcę sobie przypominać, tego się zliczyć nie da i skali takiej nie ma żeby podsumować te okropieństwa.

Nie zapominajmy, że żydem staje się osoba przez wżenienie się do rodziny czyli np. obecny prezydent Duda stał się żydem żeniąc się z żydówką. (no chyba że był wcześniej bo nie sprawdzałem)

A tu fajna stronka kto i gdzie rządzi obecnie:

 

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydowska-manipulacja-swiatowych-liderow-2013-05

 

Podsumowując: Być może Wenecjanie byli żydami ale w swoim stylu podszywali się pod innych (dobrze znany numer ze zmianą nazwiska) a autor audycji próbował zachować poprawność polityczną lub po prostu nie chciał podpaść władzy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karolek Ty znasz kilku żydów, więc znasz prawdę o ich kulturze, zwyczajach, historii gdzie przejmowali każdy kraj w którym zostali przyjęci? No proszę, bez jaj. I nie porównuj Natanka, który jest w Polsce pośmiewiskiem a wierzą w niego nieliczne grupki ludzi, do szefa potężnej partii atomowego mini mocarstwa, i znawcy talmudu, z którego to właśnie wysunął wniosek o tym, że goje są bydłem:

 

izraelski rabin ultraortodoksyjny oraz polityk, specjalizujący się w Talmudzie, znawca Halachy (żydowskiego prawa religijnego). Sefardyjski naczelny rabin Izraela w latach 1973-1983 i przywódca duchowy partii Szas w izraelskim rządzie. Cieszył się szczególnym szacunkiem wśród żydów sefardyjskich i mizrachijskich ze względu na wielką biegłość w Torze.

 

@Cortazar Żydzi są chowani w nienawiści do innych - i straszeni nimi. To plus świetne wykształcenie, pomoc grupy, powoduje że zawsze wysuwają się na prowadzenie w państwach które ich przyjęły. I gdy te państwa przejmowali, byli mordowani i prześladowani. To się powtarza masę razy, to jest schemat. A czy ktoś nad nimi stoi? Nie wiem. Nie bardzo wiem też, jakby taką informację można zdobyć.

 

Śmiało można jednak powiedzieć, że Polsce która ich uratowała, nie odwdzięczyli się. I to jest właśnie przyczyna tego, że wszyscy ich nienawidzą na przestrzeni pokoleń. Tylko jedyni Polacy ich ratowali własnym kosztem, za co dostali drzewka. Ci którzy ich mordowali, mają super gospodarkę i znowu rządzą Europą. My drzewka - oni bogactwa i władzę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Josefa jednak prawdopodobnie nie spotkają żadne poważne konsekwencje mimo iż jego słowa mogłyby być ścigane na podstawie ustawy o zakazie szerzenia rasizmu. - Od tego człowieka zależy istnienie rządu. Dlatego władze nie kiwną palcem – tłumaczy "Rzeczpospolitej" Uri Huppert, specjalista ds. judaizmu z Jerozolimy.

 

 

i wszytko w temacie! 

Oni to maja wyryte w głowach. Mógłbym przytoczyć wiele opowieści mojego dziadka jak to Żyd wykorzystywał polskiego chłopa. (Przedwojenne opowieści.) Byłem mały to sie śmiałem, dzis mi do śmiechu nie jest!

 

 

@EnemyOfTheState jedno słowo: przykrywka. 

 

--------------------------------------

 

8 godzin temu, karolek napisał:

A siłą przejmowali te kraje? I nie mówię tu o Izraelu.

Podstępem. Rozpiedalali wszytko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tym co pisze karolek aczkolwiek ja w rodzinie żydów nie mam i nie miałem to z kilkoma się zetknąłem i niestety zostałem oszukany lecz nie żywię z tego powodu niechęci do całej nacji.

Uważałbym na strony typu wolna-polska itp - to aż kipi ruską agenturą. Co do Sobieskiego to wiele rodzin szlacheckich dostawało tytuły oraz nadania ziemskie z rąk władców innych państw więc wiadomo wobec kogo byli naprawdę lojalni.

 

Co do Wenecji i jej wpływu na Rzeczpospolitą to był on ogromny. W czasach Zygmunta Starego Rzeczpospolita przeżywała rozkwit, była azylem dla prześladowanych w reszcie europy innowierców co było wielce nie na rękę państwu kościelnemu, którym de facto kierowali wenecjanie. Sam pomysł wolnej elekcji forsowany był wśród szlachty poprzez właśnie szpiegów kościoła tak aby później sterować wyborem króla. Jednak było w Rzeczpospolitej kilku przytomnych osób które widząc co się święci ograniczyły władzę obieranych monarchów. W następstwie doszło do wywołania wojen ze Szwecją, Turcją oraz wojny domowej z ukrainą, Chmielnicki został przekupiony wizją własnego udzielnego księstwa. Zastanawialiście się skąd Chmielnicki wziął broń, pieniądze i proch ? Nikt nie poszedł by za nim gdyby nie miał pieniędzy.

 

Tak też właśnie kościół katolicki który jest tak wychwalany w naszym kraju wielce przyczynił się do jego upadku. Nikomu w europie nie było potrzebne rosnące imperium więc się go pozbyto. Zauważcie że kk zawsze popiera oficjalną linię - dziś widzimy to w osobie Franciszka i jego poparciu dla wszystkich wynaturzeń od homoseksualizmu do islamizacji europy.

 

Co rozumiem pod terminem "Wenecja" - są to wg mnie wywodzące się z Wenecji (ale nie tylko) środowiska kupców, bankierów oraz szeroko rozumianej arystokracji, które dorobiły się gigantycznych fortun pozwalających im dzisiaj na wpływanie na światową politykę oraz ekonomię.

 

Wiele osób zwyczajnie przecenia wpływ żydów, widząc ich dzisiaj na stanowiskach związanych z bankowością czy polityką oni tam są po to by nadzorować tak jak byli w PRL. To jak wykorzystują narody to zupełnie inna kwestia.

 

Chciałbym zaznaczyć że pogląd na to iż grupa trzymająca władzę na świecie wywodzi się właśnie z Wenecji wyrobiłem sobie na podstawie wiedzy zdobytej nie tylko z książek historycznych i internetu ale też z pisemnych i ustnych przekazów rodzinnych, które są w rodzinie od pokoleń stąd mam niejako pewność że informacje na ten temat nie są bajaniami jakiegoś internetowego szaleńca.

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kniaź z Bajki napisał:

Co do Wenecji i jej wpływu na Rzeczpospolitą to był on ogromny. W czasach Zygmunta Starego Rzeczpospolita przeżywała rozkwit, była azylem dla prześladowanych w reszcie europy innowierców co było wielce nie na rękę państwu kościelnemu, którym de facto kierowali wenecjanie.

Duży wpływ to miały wszystkie italskie państewka ze względu na rozkwit renesansu, powstawanie uczelni i ogólnie rozwój nauczania i odkryć. Polska szlachta, mieszczaństwo a nawet chłopi byli bogaci i stać ich było na wysyłanie dzieci w dalekie podróże, żeby się kształcić. Jedyna wyższa uczelnia u nas to w Krakowie i nie wszyscy się mogli załapać. Poza tym było nauczanie indywidualne na prywatnych majątkach szlacheckich.

 

Czy Wenecjanie kierowali państwem papieskim tego nie wiem. Wszystkie te italskie państewka były bardzo bogate i płaciły za różne układy i wpływy m. in. papieżowi. Były bogate bo zajmowały się przede wszystkim usługami bankowymi. Stać ich z kolei było na otwieranie uniwersytetów a jak wiadomo monopol na szkolnictwo miał kościół, głównie jezuici, więc znowu układziki. Ja nie wiem czy to całe spier...nie szkolnictwa w ogóle to się właśnie wtedy nie zaczęło.

@karolek I tu się może zaczynać cała historia związana z przejmowaniem państw... właśnie od szkolnictwa.

Absolwenci takich uczeni byli rozchwytywani na dworach w całej Europie. Zostawali dyplomatami, pisarzami, tłumaczami, doradcami a wszyscy wiemy co to oznacza.

(Jeśli ktoś chciałby zgłębić temat to polecam książki pana Henryka Barycza o peregrynacjach Polaków po europejskich uniwersytetach w dawnych czasach)

 

Ileż to razy w historii bywało, że władca był słaby (jak to się mówi) i niejako w jego imieniu rządził ktoś inny np. kardynał Richelieu

37 minut temu, Kniaź z Bajki napisał:

Tak też właśnie kościół katolicki który jest tak wychwalany w naszym kraju wielce przyczynił się do jego upadku.

tu nie ma nawet dyskusji ale kto wie czy to nie żydzi stoją za KK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karolek A czy Amber Gold okradał ludzi siłą? Nie. To znaczy że twórcy przekrętu są niewinni? 

 

@Kniaź z Bajki Moim zdaniem Karolek nie ma żadnej racji, bo znanie kilku osób danej narodowości, nie świadczy za wiele o narodzie. I nie rozumiem, jak może być to użyte jako argument.

 

@zuckerfrei  

Cytat

Josefa jednak prawdopodobnie nie spotkają żadne poważne konsekwencje mimo iż jego słowa mogłyby być ścigane na podstawie ustawy o zakazie szerzenia rasizmu. - Od tego człowieka zależy istnienie rządu. Dlatego władze nie kiwną palcem – tłumaczy "Rzeczpospolitej" Uri Huppert, specjalista ds. judaizmu z Jerozolimy.

I tyle w temacie. Jak wyszło co mówi wybitny znawca talmudu o gojach, to trochę pokrzyczeli dla picu, ale włos mu z głowy nie spadł. A teraz wyobraź sobie, że mówi takie słowa o żydach jakiś polski polityk, i co się z nim stanie? 

 

Ano właśnie. Tyle w temacie znania kilku żydów przez Karolka, i porównywaniu żydów do Polaków przez Enemy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starzec Tak, i co związku z tym? To nie stało się od tak. Co najmniej trwało to kilka wieków, przez ten czas Państwa mogły dojść do pewnych wniosków.

@Stulejman Wspaniały A co ma Amber Gold z Żydami?

Masz rację, nie wiem co myśli 15mln Żydów na całym świecie, ale ty Marku najprawdopodobniej też.

Wielu z nich to ateiści, i mają w dupie to co mówi Rabin. Tak samo jak Polscy ateiści mają w d... co mówi ksiądz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karolek Jak to co ma wspólnego? Pytasz czy można coś przejąć bez siły, to Ci dałem przykład - można przejąć hajs ludzi podstępem. Można też trzymać się razem i sobie pomagać, a gojów gnoić i przejmować najważniejsze funkcje w mediach, finansach itd.

 

Nie dziwi Cię że żyd Michnik wprowadza w Polsce równość kobiet i mężczyzn, a w Izraelu tego nie ma? Jedno jest dla nich, rasy panów, a drugie dla - zdaniem rabina Owadii - bydląt w ludzkich ciałach, stworzonych przez mądrego Boga do służenia Żydom.

 

Co do Twoich znajomych żydów (jeśli to prawda, w co wątpię), to wyobraź sobie że wiem coś o żydach, tak jak wiem dokładnie jakie mam organy w swoim ciele, a nigdy go chirurgicznie nie "otwierałem" - z książek, opisów, tysiącletnich doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały Jakbyś chciał się dosłownie kierować Starym Testamentem też byś doszedł do dziwnych wniosków. Np. że trzeba ukamienować syna za nieposłuszeństwo, mordować homoseksualistów, uciąć rękę żonie, a nawet mordować całe "obce plemienia".

 

Pisałem już że Talmud ma 120 tys. stron i jest pisany w sposób bardzo zawiły, bardzo trudny do interpretacji. Tam możesz sobie znaleźć wszystko. Ultraortodoksi potrafią być popierdoleni nie mniej niż islamscy imamowie. Tak że nawet inni ortodoksi nie uznają ich wiary. To że większość judaistów nie uznaje gojów za coś gorszego jest faktem. Czemu nie odniesiesz się do Siedmiu Praw Noego? Bo nie pasuje do teorii? ;). Nazwa "sprawiedliwy wśród narodów świata" ma podłoże religijne i to jest fakt. To że większość odznaczonych sprawiedliwych wśród narodów to Polacy to też fakt. I nic z tym nie zrobisz, przykro mi. 

 

Partia Szas nigdy nie była duża. W Knesecie miała 11 posłów. W ogóle reprezentuje ona Żydów sefardyjskich, którzy stanowią mniejszość względem Żydów aszkenazyjskich. 

 

Religia w Izraelu rozkłada się następująco:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Religia_w_Izraelu#.C5.BBydzi

 

Ultraortodoksi - 8%
Żydzi religijni - około 12%
Religijni tradycjonaliści - 13%
Niereligijni tradycjonaliści - 25%
Osoby świeckie - 42%

 

67% Żydów z Izraela jest praktycznie świecka. Izrael jest bardziej świecki niż Polska. A młodzi Żydzi mają już totalnie wyjebane na religię. To samo jest z Żydami w diasporze, np. w USA ponad 50% Żydów to ateiści, a reszta jest mało religijna. Tyle w kwestii Talmudów i niedobrych Żydków co nie lubio gojów.

 

@zuckerfrei Żydzi mieli swoje przywary narodowe jak lenistwo, tchórzostwo, cwaniactwo. Wiadomo że nie wszyscy, ale takie cechy dość często się powtarzały. Dlatego Betarowcy postawili w pierwszej kolejności na wychowanie młodzieży. W ten sposób chcieli stworzyć tzw. "nowego Żyda", który miał posiadać zbiór cech zwany "hadar", czyli być pracowity, odważny, patriota, kierujący się honorem. I to się powiodło. Dlatego ludzie w Izraelu są tacy twardzi, zbudowali na pustyni potęgę militarną z innowacyjną gospodarką opartą o technologie High-tech i nie dają się islamskiemu terroryzmowi. 

 

Polacy powinni wziąć z Żydów przykład. Bo też potrafią. W końcu Żydzi wzorowali się właśnie na nich. Betar był wzorowany na Legionach Piłsudskiego. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8.11.2017 at 2:35 AM, Stulejman Wspaniały said:

Historia dokładnie mówi, jak żydzi przejmują państwa (od czasów Faraona ich wywalano gdy przejmowali kraje), a tu nagle się okazuje, że to nie żydzi - a wenecjanie :> A kto nie wierzy we władających światem Wenecjan, to jest głupi :>

 

Co wymyślą następne? Szwajcarów? Czukczów? Eskimosów?

Zydów wywalano z różnych powodów. Np. w zachodniej Europie w XIV wieku wywalono ich, ponieważ myli się regularnie, co uznawano za coś niezgodnego z wolą Bożą. Byli po prostu inni. Kazimierz Wielki sprowadził ich do Polski i przez setki lat Rzeczpospolita się rozwijała. Dopiero gdy jezuici sprali mózgi szlachcie kraj zaczął podupadać w XVII wieku.

 

18 hours ago, Stulejman Wspaniały said:

I jak się skończył holocaust? Dostali własne państwo.

 

A jak dla nas się skończyło? weszliśmy w kolejną okupację, nędzę i gigantyczne długi. 

Żydzi na terenach Palestyny byli już przed wojną i wcześniej istniały tam tereny pod protekcją Brytyjską. Taki naród jak Palestyńczycy nie istniał. Byli to imigranci z sąsiednich krajów arabskich używani przez Żydów jako tania siła robocza. Z własnej woli tam przyjeżdżali. Długi są pospolitą częścią naszego Keynesowskiego systemu. Sami politycy do tego doprowadzili. Czy większość polityków to Żydzi? A czy Polacy nie robiliby takich rzeczy, aby tylko dorwać się do żłoba? Czemu nie? Jakby nie patrzeć, nasze PKB rośnie bardzo szybko, więc ciężko to nazwać nędzą. Przez nasze PKB nie możemy mieć takiej płacy minimalnej jak na zachodzie, o czym często wspominasz. I nie, nie jestem Żydem. Staram się czytać książki ekonomiczne, głównie Austriackiej Szkoły Ekonomii - Tobie też to polecam.

Żydzi mają pełne prawo do terenów, które mają na bliskim wschodzie. To jest dużo lepsze, aniżeli mieliby być ciągle na cudzym.

Polecam tego Żyda.


 

On 7.11.2017 at 4:45 PM, Ksanti said:

Przez 1000 lat nikt nie odważył się zaatakować Wenecji!!! Napoleon Bonaparte był pierwszy. Na pozór nic nie znaczące małe państwo-miasto, pomijane na lekcjach historii. Miasto, które nie miało prawa posiadać potężnych wpływów i oddziaływać na cały świat. Z poniższych materiałów można jednak dowiedzieć się zupełnie czegoś odwrotnego. Kasta zarządcza Wenecji pochodziła z Mezopotamii. Jak wiadomo w Babilonie/ Sumerze powstał pieniądz i zalążki systemu finansowego. Zostali osiedleni w Italii tam gdzie znajdowało się serce Imperium Rzymskiego. Dzięki wiedzy i swojej kulturze "szybko" zdobyli wpływy rozwalając przy tym Imperium zarówno Wschodnie jak i Zachodnie. W trakcie 4 krucjaty splądrowali Bizancjum. Sprzedawali chrześcijan dla Saracenów. Stworzyli chaos aby potem na zgliszczach odbudować Europę na własnych zasadach i systemie uzależnionym od nich. Stworzenie systemu bankowego, manipulowanie złotem, srebrem i pieniądzem, pośrednictwo, lichwa, handel niewolnikami. Sami przy tym stając się potęgą finansowo-handlową w Europie (małe miasto-państwo!!!). 

 

Skuteczne wojny prowadzi się za pomocą pieniędzy aniżeli wojska. Wojny w Europie to ich zasługi, w myśl zasady: "gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta". Wenecjanie ograniczeni swoim położeniem i ziemiami, których nie opłacało się więcej zdobywać ("bo są płynne") znaleźli inny sposób. Kiedy Wenecja stała się najbogatszym państwem świata, wielkie rody postanowiły zmienić swoje strefy wpływów na środowisko międzynarodowe (korporacje finansowe, handlowe) - m.in. city of London czy Bank Szwajcarski, West India Company. Zrobili z Anglii i Holandii wielkie potęgi kolonialne czerpiąc przy tym profity jako ludzie cienie (anonimy). Więcej ciekawostek w materiałach.

A Moskwa była zdobyta tylko jeden raz! Czy to przypadek? Czy Rosjanie rządzą światem? Jest możliwe. Szwajcaria też nie była napadana od bardzo dawna.

Zwykłe szukanie dziury w całym, szukanie winnych, co ma tylko usprawiedliwić daną grupę, która na tej podstawie skompensuje swoje nieudacznictwo życiowe. Tu nie chodzi o to, że to spisek (odnośnie drugiego akapitu) - po prostu mieli głowę do tych spraw. Potrafili wsadzić swoje dwa grosze. Postawa godna naśladownictwa.

Aż mi się przypomnieli Turbosłowianie. :D

 

Polacy, jak również i inne narody tak narzekające, muszą sobie uświadomić, że jedyną drogą do potęgi nie jest oskarżanie wszystkich o Żydostwo, masoństwo, wszelki spisek, ale chodzi o ciężką pracę, o naukę biznesu, tworzenie nowych innowacji. Dla młodych Polaków przykładem nie tyle powinni być Żołnierze Wyklęci (oczywiście również), ale głównie wielcy odkrywcy i innowatorzy tacy jak Elon Musk, Marian Rejewski, Tomasz Czajka, Stefan Banach, Adam Heydel. Oczywiście nie jest tak źle, jak może się wydawać. Polacy zajmują wysokie stanowiska na międzynarodowych olimpiadach programowania zespołowego, ale w innych dziedzinach życia, np. w biologii, fizyce, antropologii,.. czeka nas wiele do odkrycia.

 

Lekturami szkolnymi nie powinny byc lektury dla ciot i kobiet, lecz także te tworzace etyke pracy jak "atlas zbuntowany" lub "zrodlo" ayn rand..

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Stulejman Wspaniały napisał:

@karolek Jak to co ma wspólnego? Pytasz czy można coś przejąć bez siły, to Ci dałem przykład - można przejąć hajs ludzi podstępem. Można też trzymać się razem i sobie pomagać, a gojów gnoić i przejmować najważniejsze funkcje w mediach, finansach itd.

 

Nie dziwi Cię że żyd Michnik wprowadza w Polsce równość kobiet i mężczyzn, a w Izraelu tego nie ma? Jedno jest dla nich, rasy panów, a drugie dla - zdaniem rabina Owadii - bydląt w ludzkich ciałach, stworzonych przez mądrego Boga do służenia Żydom.

 

Co do Twoich znajomych żydów (jeśli to prawda, w co wątpię), to wyobraź sobie że wiem coś o żydach, tak jak wiem dokładnie jakie mam organy w swoim ciele, a nigdy go chirurgicznie nie "otwierałem" - z książek, opisów, tysiącletnich doświadczeń.

 

Wychodzi niestety Twój brak wiedzy na temat Izraela. Poczytaj sobie o "gender" w izraelskich kibucach:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kibuc#Kibuce_jako_eksperyment_spo.C5.82eczny

 

Dzizas, Izrael ma większy problem z feminazizmem niż jakikolwiek kraj na świecie. Masz cały dokument na ten temat:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały Kiepski przykład z tym Amber Gold, nadal nie wiem jaki to ma związek z Żydami. Przecież każdy kto spełnia pewne kryteria, może założyć swój Bank. I za pomocą podstępu wykraść je z rąk nie winnych ludzi.

A ty Marku, nie popierałbyś partii/organizacji która mówi o nas Polakach jako o narodzie wybranym? :) Przecież jest to do zrobienia, Janusze sprzed telewizora się zachwycą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.