Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku było tak, że sobie zrobiłem postanowienie: od dziś daję sobie rok czasu na całkowite zaprzestanie palenia. Cały czas o tym intensywnie myślałem, rozmawiałem o tym z ludźmi i po ok miesiącu ktoś mi powiedział: że skoro i tak zamierzasz rzucić palenie tak na dobre to może rzucisz już dziś? Tak mi to weszło do głowy, że zbaraniałem. Pomyślałem: w sumie racja! Usiadłem, zapaliłem, zaciągnąłem się może ze dwa razy i zgasiłem. I to był mój ostatni papieros. Pod koniec stycznia minie dwa lata od tamtego momentu.

 

P.S.

Niestety nie ze wszystkimi moimi postanowieniami poszło tak fajnie... :unsure:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały Ze 12 lat będzie z przerwami. Co pewien czas próbuję rzucić. Ze 2 razy mi się udało na około rok.

Teraz już po tylu próbach i kombinacjach (książki, e-papieros, tabsy, "na czysto") coraz bardziej spada mi motywacja na to, że się uda. A chciałbym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie na temat palenia jest takie:

 

1. Czy palenie jest szkodliwe ?

Nie wiem. Na pewno jest mniej szkodliwe niz mówi nam to propaganda.

 

Dlaczego zatem mówi się, że palenie szkodzi ?

Prosta sprawa - by móc opodatkować papierosy. Jesli wdrukuje się ludziom do głów, że palenie powoduje choroby oraz przede wszystkim, że bierne palenie truje niepalących - to wówczas:

- po pierwsze - wywoła się w palaczach poczucie winy

- po drugie - łatwo będzie obłozyc podatkami ten wyrób - mając poparcie niepalących i brak sprzeciwów palących (poczucie winy)

 

Oficjalna propaganda powiada, że palenie = rak płuc.

I nawet sa na ten temat konkretne dane dostępne na stronach MinZdro, z ktorych wynika, że rocznie na raka płuc zapada od lat około 20 tysiecy ludzi, umiera też podobna ilość (co świadczy, że skuteczność wspolczesnych terapii antyrakowych wynosi zero procent)

Tymczasem obecnie w Polsce pali 8.5 miliona ludzi.

 

Wynika z tego jasno, że rocznie  nie więcej niż 0.25% palaczy zapada na raka płuc.

 

Jest to wątła przesłanka do twierdzenia, że palenie jest rakotwórcze.

 

Okreslenie nie więcej - powyżej użyte nie jest bez przyczyny gdyż:

 

a. nie każdy z rakiem płuc to palacz (nie brakuje niepalacych)

b. jesli prawdą jest to, że rak płuc występuje po 30-40 latach nałogowego palenia - to obecne przypadki sa zapewne skutkiem palenia sprzed 30-40 lat, a wtedy paliło 16 milionów ludzi.

 

Nawiasem mówiac - ciekawe jest jeszcze coś innego.

Oto bowiem w Polsce liczba palaczy po wojnie rosła cały czas do końca lat 60-tych. Około 1970 roku osiągnęła apogeum (ok 65% dorosłego społeczenstwa paliło), przez lata 70-te pozostała niezmieniona i mniej wiecej od poczatku lat 80-tych zaczeła powoli spadać, a od 1990 roku - znacznie szybciej.

Tymczasem nie widać "odpowiedzi" w postaci malejacej liczby chorych na raka płuc. Liczba ta jest stała od lat i niezmienna - okolo 20 tysiecy przypadków rocznie w Polsce. A przecież juz od lekko licząc 30 lat - regularnie spada liczba palących

 

To wszystko są jawne i oficjalne dane.

 

2. E-papierosy.

Sam palę. Uważam to za z pewnością zdrowszą alternatywę palenia.

Czysta nikotyna nie jest rakotwórcza. Ale to bardzo silna trucizna. Pod jednym wszakże istotnym warunkiem - że wprowadzisz jej do organizmu dostatecznie dużo i w krotkim czasie.

Okres półrozpadu nikotyny w organizmie człowieka wynosi dwie godziny. Ona szybko znika.

Gdyby było inaczej - palacz odpaliłby jednego rano i miał spokój na cały dzień. A tak nie jest.

W 200 filiżankach herbaty znajduje się śmiertelna dawka kofeiny. Ale pokaż mi kogoś, kto wypije 200 filiżanek na raz :)

 

Paracelsus powiedział "dosis facit venenum" - czyli - wszystko jest trucizną, decyduje tylko dawka.

 

Dlaczego E-papierosy uznano za cytuję "bardziej szkodliwe niż zwykłe" ?

 

Proste - 15 miliardów złotych. Tyle pieniędzy rocznie ma budżet z samej tylko akcyzy tytoniowej. Budżet całego NFZ'u wynosi 60 miliardów złotych. Całego NFZ'u.

Oznacza to, że palacze tylko w samej akcyzie dostarczają 1/4 budżetu NFZ.

 

A przecież dochodzi jeszcze VAT. Bo wiadomo - cena = (koszty + cło + akcyza) * VAT.

Proszę zwrócić uwagę co jest w nawiasie.

 

Z uwagi na fakt, że pieniadze mogą wszystko - wykonano identyczną prace z E-papierosami o ich szkodliwości tak samo jak kiedyś ze zwykłymi fajkami - by obecnie móc bez protestów przeprowadzić oakcyzowanie liquidów do E-papierosów.

 

To jest identyczny matrix jak z innymi matrixami w Polsce (i nie tylko). Czyli - na przykład z matrixem babsko - męskim.

 

Patrz na przedstawienie, ale myśl jak ono się ma do samej rzeczy.

 

3. Zastrzec sie muszę, że ostrzegawcze napisy na paczkach z fajkami (palenie zabija) są czasami nawet prawdziwe.

Najdlużej zyjaca kobieta w historii ludzkości - p. Jeanne Calment zmarła mając 123 lata. A dożyła tak sędziwego wieku dlatego, że zawczasu się opamiętała i rzuciła palenie. A rzuciła palenie mając lat 117.

 

Niemiecki kanclerz-legenda - Helmut Schmidt urodził się w dwa miesiące po tym jak abdykował ostatni cesarz Niemiec (Wilhelm II Hohenzollern). Pierwszego papierosa zapalił kiedy do władzy w Niemczech doszedł pewien austriacki kapral z kwadratowym wąsikiem.

I Schmidt palił całe zycie po 3 paczki fajek dziennie.

We wrześniu 2015 roku trafił do szpitala z zakrzepem w nodze. Lekarze zakrzep usuneli, ale powiedzieli jasno - panie Schmidt - musi pan rzucić palenie.

I Schmidt to zrobił.

Dwa miesiące później umarł. Miał 98 lat.

 

Kubański rybak - Gregorio Fuentes, pierwowzór bohatera słynnej ksiazki Hemingway'a "Stary człowiek i morze" - zapalił pierwszego papierosa jako 12 latek.

I palił całe życie wskutek czego niestety - zmarł przedwczesnie w wieku zaledwie 104 lat.

Ten gość jest żywym (a raczej martwym) dowodem na to, że palenie zabija

 

I żeby było jasne - nie twierdze że palenie to coś dobrego. Ale jednoczesnie nie jestem tego fanatycznym wrogiem. Sam wielokrotnie rzucałem palenie na długo i wracałem do nałogu.

Wiem jak rzucić, wiem jak wrócić.

 

Palenie to taki sam nałóg jak każdy inny. Jeden lubi sobie zapalić, inny uwielbia zbierać znaczki, ów zaś lubi palic nie papierosy ale gumę driftując E30 z 4.4-V8 pod maską.

 

A przecież spokojnie można zyc całkiem szczęśliwie bez palenia, bez znaczków i bez dyskretnego zapachu palonych opon na rondzie czy pod Biedronką.

Tyle tylko, że nie jest to powód by walczyć z paleniem, zbieractwem znaczków czy driftem.

 

Najważniejsze - nie ulegac propagandzie i zawsze zachować trzeźwy umysł odróżniając przedstawienie od samej rzeczy.

 

38 minut temu, aras napisał:

Ktoś może polecić jakiegoś budżetowego efajka ? Tak do 150 zł.

Joyetech AiO (All in One) na przykład. Kosztuje poniżej stówy i robi robotę, choć mam lekkie zastrzezenia co do grzałki.

 

Możesz kupic także taki wynalazek, budżetowy jak najbardziej jak P1 Flix

O taki:

p1-flix-tpd.jpg

 

Uzywam tego od pewnego czasu i spokojnie daje radę. Mały, lekki, poręczny.

 

Paliłeś już EP czy dopiero zamierzasz zacząć ?

 

Edytowane przez Bonzo
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.