Skocz do zawartości

Nadchodząca zmiana przepisów w 2018r (zdawanie na prawko)


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to tu tylko zostawię:

https://moto.wp.pl/godzina-jazdy-za-200-zl-to-nie-podniesie-poziomu-bezpieczenstwa-na-drogach-6184881663387777a

 

Cytat

Ale to nie jedyne ograniczenia, jakie dotkną młodych kierowców. Nie będą oni mogli jeździć szybciej niż 50 km/h w terenie zabudowanym, 80 km/h poza miastem, a na autostradzie otrzymają mandat za przekroczenie 100 km/h.

&

Cytat

Najważniejszą zmianą są dodatkowe – obowiązkowe i płatne – szkolenia.

&

Cytat

młodzi kierowcy będą mieli przed sobą dwuletni okres próbny, podczas którego dwa wykroczenia spowodują przedłużenie czasu ostrzejszych kar. Wówczas trzeci mandat zaowocuje odebraniem uprawnień.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie będą oni mogli jeździć szybciej niż 50 km/h w terenie zabudowanym"- zawalidrogi na obwodnicach i dwupasmowych drogach z ograniczeniem do 70 km/h

 

"80 km/h poza miastem"- zaraz ich dziadowski pks będzie wyprzedzał i TIR-y będą siedzieć na ogonie lub nawet będą próbowały wyprzedzać....

 

"a na autostradzie otrzymają mandat za przekroczenie 100 km/h."- zamiast się uczyć jazdy, manewrów na autostradzie to będą blokowali lewy pas jak będą wyprzedzali samochód ciężarowy..Niech jeszcze zabronią jazdy lewym pasem i wyprzedania. 

 

Potem taki delikwent jedzie do Niemiec i nie potrafi jeździć, ani żadnych manewrów sprawnie wykonywać.

 

Zakaz pracy zarobkowej, nawet jako dostawca pizzy- młoda osoba nie może sobie dorobić na weekend rozwożąc pizze cipeuszem lub tikiem o poj. 0.7 (istny szatan-wóz) . Lepiej niech zajuma coś, albo zrobi dziecko i weźmie pińset plus...Brawo brawo rządzący, już takich debili i niedorajdów  z ludzi robią...

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś to by mogło obowiązywać w trybie od 16 lat, jazda z rodzicem. A tak ? Średnia liczba przejechanych kilometrów przez pierwsze 2 lata spadnie. U niektórych prawko będzie używane na dojazd do pobliskiego kościoła, a po za tym zbierać kurz w szufladzie. 

Edytowane przez slavex
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolejne wyciskanie kasy z ludzi i nic więcej. 

 

I tak większości młodych ludzi nie stać na auto. 

 

Więc młody człowiek zrobi prawko, później spełni różna wymagania dodatkowe, doszkalania itp. 

 

A z kupnem własnego auta poczeka dwa lata, aż minie okres opresyjny.

 

Jedynymi efektami nowego prawa będą utrudnienia w ruchu drogowym, a w perspektywie  dłuższego czasu spadek liczby kierowców zawodowych i chyba właśnie o to chodzi, ponieważ na tym rynku pracy Polacy są mocno konkurencyjni, więc trzeba im to maksymalnie utrudnić :>  

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurwa moj młodszy kuzyn wysnuł ostatnio hipotezę:

ktoś kto kontroluje ten świat wyjątkowo nam Polakom robi pod górkę, widać to przez nasza historie, to wyglada tak, że ktos zawsze nam podcina skrzydła, zawsze dajemy sobie rade, wszędzie na całym globie. Fakt mamy wiele do przepracowania i Polak Polakowi tez potrafi bigosu zrobić.... Ehhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zuckerfrei napisał:

Kurwa moj młodszy kuzyn wysnuł ostatnio hipotezę:

ktoś kto kontroluje ten świat wyjątkowo nam Polakom robi pod górkę, widać to przez nasza historie, to wyglada tak, że ktos zawsze nam podcina skrzydła, zawsze dajemy sobie rade, wszędzie na całym globie. Fakt mamy wiele do przepracowania i Polak Polakowi tez potrafi bigosu zrobić.... Ehhhh

Z tym to się zgodzę. Sam nawet tak twierdzę.

 

Co do tych nowych przepisów, mnie rozwalił punkt, z tym liściem. Za brak listka klonu mandat 500zł. Początkujący kierowca musi nawet, to coś przykleić na każdym samochodzie, nawet pożyczonym. 

Zwykłe dojenie kasy.

Sam mam prawo jazdy na kat. B i A2 na motocykle, za niecały rok robię już pełne A na motocykle. Egzamin trudny, dali motocykl o pojemności 600ccm. U mnie to był gladius 650 z silnikiem w układzie V. Mocny i zrywny. Na szczęście te przepisy mnie na motocykl nie będą już obowiązywać.

Poza tym, żeby zdobyć "królewskie" prawo jazdy na motocykl, musiałem zdać A2 i poruszać się motocyklem do 48 koni mechanicznych mocy. Muszę mieć tą kategorię dwa lata, żeby zrobić pełne A. Albo czekać do 24 lat. Chodź w styczniu kończę 23. Istny wyzysk.

 

ps. Ja to się zastanawiam, kiedy ludzie, a w szczególności kierowcy wyjdą pod sejm protestować. Bo co chwilę zaostrzają przepisy. Ludziom w końcu skończy się cierpliwość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.