Skocz do zawartości

Kobieca piłka nożna


isaac_auto_tune

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chłopaki,
 

  Ciekaw jestem jakie są wasze odczucia z piłką nożną naszych Pań? Oglądacie czasem na eurosporcie?

Wiem, że rzadko puszczają ale jednak.
Przykładowo w UK czy Szwecji jest to modne, natomiast u nas w kraju chyba nie ma całej dywizji rozgrywek.

 

 

A tutaj mała dawka humoru:

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodajże kilka miesięcy temu były Mistrzostwa Europy, oglądałem półfinały i finał, nawet nie najgorzej to wyglądało w porównaniu do innych kobiecych sportów drużynowych, typu koszykówka ( poza WNBA to to jest przykra sprawa dla oka :))

Apropos Polski to jest liga bo najlepsze drużyny grają w kobiecej Lidze Mistrzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucia są takie, że ciężko się ogląda mecze piłki nożnej w wykonaniu Pań. Podejrzewam, że zespół facetów z 4 ligi pokonałby najlepszą drużynę Pań na świecie. Po prostu pewnych rzeczy się nie przeskoczy- mężczyźni są szybsi, silniejsi, wytrzymalsi, już nie wspominam o myśleniu podczas gry czy aspektach technicznych czy taktycznych. W sumie w rzucie młotem, w podnoszeniu ciężarów czy w tenisie lub pływaniu Panie są po prostu słabsze. Dobrze, że nikt tu nie napisze, że się nie znam:D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2017 o 17:09, ciekawyswiata napisał:

Moje odczucia są takie, że ciężko się ogląda mecze piłki nożnej w wykonaniu Pań. Podejrzewam, że zespół facetów z 4 ligi pokonałby najlepszą drużynę Pań na świecie. Po prostu pewnych rzeczy się nie przeskoczy- mężczyźni są szybsi, silniejsi, wytrzymalsi, już nie wspominam o myśleniu podczas gry czy aspektach technicznych czy taktycznych. 

Szkoda, że nikt jeszcze nie wpadł na pomysł zorganizowania takiego meczu :-P Nie wiem czy 4 liga to nie za wysokie progi dla Pań. Drużyny pół amatorskie/amatorskie grałyby być może równo z laskami, kiedy to kobieca drużyna miała być znacznie więcej posiadania piłki. Drużyna męska musiałaby być znacznie słabsza technicznie i taktycznie bo fizycznie regularnie trenujący juniorzy będą zawsze silniejsi, szybsi, wyżsi (może wytrzymałościowo byłoby równo w takim wypadku). Kolejna sprawa to siła kobiecych strzałów, bramkarze nie mieliby kłopotów z takim zagrożeniem jeśli nie byłby to bliski strzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie u nas w Polsce piłka nożna kobiet to 5 poziomów rozgrywek - Ekstraliga, I liga (dwie grupy), II liga (4 grupy), III liga (17 grup) i IV liga (3 grupy) oraz wiadomo Puchar Polski, więc trochę tego u nas jest. Często wpadam obejrzeć mecz MUKS Praga Warszawa i wiadomo jest różnica pomiędzy grą facetów a kobiet co pokazał wynik gdzie Reprezentacja USA przegrała mecz 15 latkami z męskiej drużyny Dallas FC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.