Skocz do zawartości

deleteduser78

Rekomendowane odpowiedzi

Żydzi zadają sobie co szabat pytania tego typu:

 

Czy wolno w szabat zawiązać podwójny węzeł?

 

Czy wolno używać w szabat klipsów, które służą do zamykania woreczków foliowych?

 

Bardzo często bowiem zdarza się, że do butów dostają się kamyki i piasek. Jak wiadomo, przenoszenie kamyków i piasku jest w szabat w przestrzeni publicznej niedozwolone. Czy zatem taka osoba ma obowiązek od czasu do czasu się zatrzymać i oczyścić wnętrze butów z kamyków i piasku, które się nagromadziły?

 

Szulchan Aruch (320) kodyfikuje podany w Torze zakaz schita, który zabrania w szabat wyciskania soku z winogron i oliwek. Czy ów zakaz dotyczy także sytuacji, gdy w szabat wysysa się sok z owocu, czy też może halacha w tej kwestii czyni rozróżnienie pomiędzy wyciskaniem soku w ręku a wysysaniem soku w ustach?

 

Czy w szabat wolno ucierać miękkie pokarmy na papkę?

 

Czy można w szabat w swoim domu użyć środka owadobójczego w sprayu?

 

Czy Żyd może w szabat poprosić nie-Żyda, żeby coś dla niego napisał?

 

źródło - http://www.fzp.net.pl/

 

a7e.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tu padło zdanie o dołączeniu Ameryki do Hitlera w 2 wojnie światowej. Chętnie bym o tym poczytał. Ktoś coś?

 

Jak konkurować z nimi?

Myślę, że wszystko powinno się zacząć od reformy systemu edukacji, bo powiedzmy sobie jasno - dzisiejsze metody są archaiczne, a nawet gorsze, bo w starożytności słyszeli chociaż o pałacu pamięci i było to używane, a dzisiaj? Zapytaj się ucznia z podstawówki co to jest, to ci powie, że o tym zabytku nie mówili na historii.

 

Mam pewien pomysł co do szkolnictwa i wiem, że sam nie doprowadzę do zmiany. Jeszcze długa droga...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MoszeKortuxy wow, dziękuję ?. 

Myślę, że odpowiedz jest bardzo prosta. 

Jest nią "Wiedza, Edukacja i Rozwój", podwyższać swoje IQ i przekazywać. A wyrównanie szans sprawi bycie partnerem, a nie wrogiem. Uważam, iż w każdej dziedzinie i na każdej płaszczyźnie jesteśmy sobie potrzebni. Każdy jest ważnym ogniwem naszego gatunku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MoszeKortuxy napisał:

Ameryka nie dołączyła do Hitlera w 2 wojnie światowej. 

No wiadomo. A post, o którym mówię dotyczył jedynie rozważanej opcji przez amerykanów. Nigdy nie słyszałem o tym, że za oceanem rozważano opcję dołączenia do Hitlera. Myślałem, że od zawsze chcieli zrobić wjazd na Normandię, czy gdzie tam ich poniosło... :)

 

11 godzin temu, MoszeKortuxy napisał:

Jak niby podwyższyć swoje IQ?

Zapomnij o micie dotyczącym mierzenia ilorazu inteligencji. Prawda jest taka, że jeszcze nie wiadomo jak określić poziom umiejętności człowieka w cyfrach, twardo, czarno na białym.

 

Chcesz mieć umysł jak brzytwę? Da się. Jest mnóstwo książek - ostatnio nawet youtuber prowadzący kanał 'polimaty' wydał książkę na temat technik uczenia się i żeby udowodnić, że działają nauczył się losowego języka obcego. W pół roku. Ma certyfikat. (jeden z niderlandzkich - fiński, albo szwedzki - już nie pamiętam)

 

Jest tyyyyle techink - możesz zacząć poszukiwania od ludzi bijących rekordy Guinnessa.

 

Jeden Polak zapamiętał 35 liczb w trzy sekundy. Liczby były binarne (01000101110101),a on sam na dodatek znajdował się pod wodą.

 

Nie trzeba niczego specjalnego do nauki - wystarczy wyobraźnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii dołaczenia lub nie Ameryki - mniemam, że chodzi o USA - to teoretycznie odpowiedź jest jasna. Natomiast tajemnicą poliszynela jest, że amerykanskie korporacje miały udziały i zbijały kolosalny majątek dzięki więźniom i robotnikom przymusowym w obozach. I dlatego, a nie z braku wiedzy żadna aliancka bomba nigdy nie spadła na żadną fabrykę obozową, kamieniołom, czy halę produkcyjną. Nie jest też tajemnicą, że nie tylko cudne mundurki od Hugo Bossa nosili niemieckie aryjce, ale pracowali w obozach przy zliczaniu więźniow na technologi IBM; tzw maszyna holleritha.

Po wojnie zaś dzieki Paperclip i wyrosły na tym czarne technologie i cały system mind control.

Co do żydów, niekiedy słusznie lub nie, zwie się ich plemieniem żmijowym i ma to podobno związek z nieludzkim DNA.

Ponadto, to co od setek lat widać w polityce - manipulacja maluczkich na zasadzie cheba i igrzysk - to najpewniej pokłosie sierających się nieoficjalnie wpływów rodów żydowskich: europejskich sefardyjskich - Rodszyldow i  amerykańskich aszkenazyjskich - Rockefellerow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wiadomości - ostatnie wydarzenia na linii Polska - Izrael bardzo mnie smucą, płakać mi się chce.:(

 

Dlaczego? O co chodzi? Pieniądze? Aż tak? Serce, gardło mi ściska, że aż nie wierzę. Manipulacje?

 

Znalazłam taki artykuł, może kogoś zaciekawi.

 

https://gloria.tv/article/GyxE4TeQSnpU4Pdo9biVnWdxS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smucą Cię? Myślałam, że będziesz im zazdrościć IQ i sprytu.

 

Po co szukać tak daleko skąd te kontrowersje, skoro odpowiedź leży naprawdę bliziutko! W samych Żydach. :D Są niewdzięczni, sami siebie dla hajsu by sprzedali, co zresztą robią :D dla nich nic nie znaczy własne izraelskie odznaczenie Sprawiedliwi wśród Narodów Świata, gdzie Polacy mają 1 pozycję (mimo, że hitlerowcy nas karali śmiercią za pomaganie Żydom), w pupie to mają i wolą przenosić winę ze swoich katów na nas, wybawców, byle dostać od nas hajs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wycofuję się z tego, że mają wysokie IQ - bo mają.

Fakt, chciałabym mieć dużą wiedzę, ale nikomu nie zazdroszczę, bo to dopiero odpowiedzialność. 

 

Smuci mnie, a i owszem, bardzo mi smutno, przykro - na to co się dzieje. Delikatnie to ujmuję. :(

 

Czas pokaże. 

 

To jest gra, najwyraźniej celowa.

 

Trzeba obarczyć kogoś winą za cały światowy bałagan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.