Skocz do zawartości

Najkorzystniejszy krok w przyszłość


Młody98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem w 4 klasie technikum i bardzo dużo myślę co po szkole. E domu, czy w szkole nie mam kogo zapytać o rady, a tutaj macie dużo więcej doświadczenia życiowego.

Po technikum będę miał zawód(prowadzenie działalności i obsługa programów księgowych jednak księgowym nie zostanę bo praca mnie nie interesuję, niestety dowiedziałem się o tym w 3klasie gdy tego spróbowałem) i maturę ale bez odpowiedniego wyboru nic mi to nie da. 

 

Myślę nad pracą jako przedstawiciel handlowy nastawiony na kontakt z firmami, nie kojarzcie proszę z domokrążcą :) (TUTAJ MAM NADZIEJĘ ŻE COŚ MI POWIECIE NA TEMAT TEGO ZAWODU) Kręci mnie to bo lubię kontakt z ludźmi, jestem komunikatywny i kreatywny, wydaje mi się że mam do tego predyspozycje. Oraz w handlu jeśli jesteś dobry to widać to po sprzedaży i wtedy kasa jak i pozycja zawodowa rosną. Ale czytam dużo i podobno nie jest to łatwy chleb. 

Pracę chciałbym połączyć ze studiami zaocznymi,  jakieś zarządzanie finansami, czy biznesem. Coś z ekonomią.

 

Drugim wariantem o którym myślę jest wyjazd za granicę do wujka, gdzie kasa jest naprawdę dobra(jakieś 15 euro na godzinę), na jakieś 2-3 lata odłożyć kasę i rozkręcić jakiś biznes w Polsce. I żyć sobie spokojnie przy kasie kombinując co dalej.

 

Narazie myślę żeby zacząć jako przedstawiciel handlowy, a jak się nie uda to za granicę jeśli dalej będzie robota dostępna. Nie wiem czy to jest odpowiednie myślenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.