Skocz do zawartości

Minister Morawiecki idzie na zakupy - zadziwiające ceny


Rekomendowane odpowiedzi

@MoszeKortuxy

 

Wiem, dlatego napisałem, że z dystansem oglądać. Ale w większości ma rację jeżeli chodzi o analizę tego, co się dzieje.  Na temat Potockiego się nie wypowiadam, ponieważ ja nie wiem kto to jest. Nasz największy problem to walka między sobą. Ciężko jest komukolwiek zaufać. Każdy tylko pod siebie patrzy. Taka mentalność niestety. Brak wspólnego dobra.

A ten Jack Caleib też zdrowo w głowę jebnięty. Przecież to widać. Psychol jakiś.

Edytowane przez doler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaca minimalna nie sprawiła, że ludziom więcej się płaci. Przy warunkach ceteris paribus rośnie bezrobocie.

Przez to moja mama dla przykładu nie dostała pracy w szpitalu jako salowa, bo płaca była poniżej płacy minimalnej. Zatrudniają więc 3, a nie 2 salowe. To jest mydlenie oczu i całkowita ignorancja na ekonomię.

Komuniści to stosowali, stosują w Wenezueli i nie działa.

500+ też jest nietrafionym programem. Nie urodziło się tyle dzieci ile powinno (czyli w sumie 2 razy więcej niż wcześniej, aby uratować sytuację), a daje się pieniądze pod emocjonalną przykrywką, że "biedne dzieciaczki mogą w końcu pojechać na wakacje i kupić sobie coś". No fajnie, ale czy to nie ich ojciec powinien im kupować? Czy nie lepiej jest gdy od pracujących rodzin zmniejsza się klin podatkowy za każde dziecko? Nie byłoby to skuteczniejsze? Byłoby. A tak masowo się zadłuża rząd na przyszłe pokolenia. Uwzględniając jeszcze to, że do tego programu trzeba będzie zatrudnić nowych urzędników, którzy nic nie produkują, to jest to całkowicie nieopłacalne i nie ratuje problemu w demografii.

Jeszcze o pozytywach, jakich on mówi.

Mamy OGROMNY, PRZEOGROMNY (o czym bardzo często piszę i podkreślam, bo będzie to miało wpływ na resztę mojego 20-letniego życia w tym kraju) problem demograficzny.

Koleś pisze, że podwyższenie wieku emerytalnego było czymś całkowicie nieakceptowalnym. Owszem, było, ale w tym względzie, że rząd złamał umowę dla ludzi, którzy zawarli z ZUS-em.

Problem jest bardzo pomieszany.

Po pierwsze - pod koniec rządów PO, kiedy Polacy młodzi masowo wyjeżdżali, powojenny "babyboomers" (jak to mawiają na zachodzie) zaczął iść na emeryturę, to zaczął się tworzyć problem zastąpienia tych ludzi.

Rząd przedłużeniem wieku emerytalnego dał choremu lek, który tylko przedłużyłby agonię.

I tak przechodzimy do jeszcze innego punktu, o którym mówi koleś, bo obydwa rządy jeszcze dłużej przedłużają agonię spowodowaną kryzysem demograficznym sprowadzając tu Ukraińców do pracy .

Mówi się, że będzie ich potrzeba nawet 5 mln, aby uratować Polską gospodarkę przed stagnacją (zwijaniem się spowodowanym wyludnianiem się społeczeństwa).

 

Gość z tego filmiku ma zwyczajnie chłopskie myślenie. Nie utwierdza przyczynowości i dalszych skutków (no, przy 500+ coś wspomniał o dużych wydatkach), ale przy każdym interwencjonizmie państwowym należy doszukać się tej Bastiatowskiej zbitej szyby.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać post o Potockim ale stwierdziłem że szkoda czasu. Przebieraniec jakich wielu, wyskakuje taki co jakiś czas jak filip z konopii, mieliśmy już Stonogę, Kukiza, Tymińskiego, a "internetowa prawica" wręcz obfituje w różnego rodzaju idiotów i osoby o wątpliwej kondycji psychicznej.

Co do tego filmu z "prawda dla Polaka" to zastanawia mnie to jak trzeba być głupim żeby grozić drugiemu człowiekowi publicznie wiertarkami.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest rewelacyjnie dobrze w stosunku do stanu jaki był gdy wyjechałem kilka lat temu. Wróciłem zdziwiony, że Polska jednak dalej będzie istnieć. Nie wiem czy wiecie jaki był plan. Jednym zdaniem- 10 lat i by nas nie było na mapie. Byle tylko Judeopolonii nie zbudowali a Trójmorze, bo wiecie kto tu ma 90% majątku (narodowego podkreślam). Nawet mi to nie przeszkadza, niech tu przeniosą Nowy York czy londyńskie City, wszyscy skorzystamy. Ja czekam na konstytucję dla biznesu, żeby ponownie otworzyć firmę, tym razem na dobrych warunkach, mając za sobą a nie przeciwko sobie sądy. Nie chce mi się dyskutować w takich luźnych tematach jak ten. Coś tam jeszcze pogadamy, jestem po szkole dziennikarzem politologiem i poświęcam na prasówkę kilkadziesiąt godzin tygodniowo od lat, coś tam czytałem. Prasówkę ze wszystkich stron sceny i z różnych kontynentów. Kiedyś do była mania, dziś już zwyczajnie wiem kto z kim jest, kto dla niego lobbuje i w jakim celu. Nie ukrywam swojej prawicowości, wcześniej byłem za nią niszczony, dziś mogę śmiać się w twarz. Liberalizm jest fajny ale nie taki który nam fundują w określonych, niestety złych własnych celach. Mnie interesuje silna i uczciwa Polska, najlepiej od morza do morza i kara śmierci albo ciężkiej pracy dla ogólnikowo mówiąc wrogów, więc po cichu popieram wizje Kaczafiego. A PO, czy poprzednich najemników-miglanców nie ma co porównywać, bo to partie opłacane i utrzymywane przez obce państwa i ich czołowi działacze z czasem zostaną skazani za tak zwaną zdradę stanu. Sprawa ukraińska jest natomiast w cholerę delikatna i to ciekawy temat ale na wielką dyskusję. Tu niestety jak w większości kwestii politycy są bardzo zacofani, niedoinformowani, niekonkretni i wręcz antypolscy ale coś ostatnio drgnęło. Świadczy to właśnie o ich zacofaniu w tematach. I tyle na dziś. A 500+ jest na zachodzie w różnych formach od dawna i nikt nie pierdzieli bzdur o socjalizmie.  Na ziemię proszę. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że kiedyś jak nie było tylu mediów można było łatwo robić społeczeństwo na szaro. Okazuje się, że im jest tych mediów więcej tym bardziej robi się na szaro i łatwiej.

 

Co do cen Pana Ministra - to nie był normalny sklep osiedlowy tylko specjale stoisko sieci Lewiatan, która w ten sposób promowała się podczas gospodarczego Kongresu 590 w Rzeszowie. Takie stanowiska robi się podczas dużych wydarzeń. Cytując za prasą - np. uczestnicy Forum Ekonomicznego w Krynicy mogli kilka lat temu zrobić zakupy w specjalnie przygotowanej Biedronce, a goście wrocławskich World Games - w Kauflandzie.

 

Sam minister przyznał pytany o te ceny, że były "bardzo tanie, za tanie" .

 

link http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/wicepremier-morawiecki-i-jego-promocyjne-zakupy,791014.html

Edytowane przez Normalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, Normalny said:

"Ceny są symboliczne ,żeby były pokazane zasady funkcjonowania sklepu" Nie zdziwiłbym się gdyby tam była wycieczka 3 letnich dzieci ale k.rwa tam są ludzie ,którzy zarządzają naszymi pieniędzmi... Chociaż w sumie, myślę ,że mentalnie ten sam poziom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MoszeKortuxy napisał:

podstawionego przebierańca "hrabiego" Potockiego. 

Nie chcę się wtrącać do Waszego dialogu, ale o panu Potockim masz niedokładne informacje.

Hrabia Jan Potocki jest prezydentem 2-giej RP.

Historia wygląda inaczej, jak ta podawana ooficjalnie od czasów magdalenki.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.