Skocz do zawartości

Microsd


Matiz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sprawa wygląda tak od niedawna zacząłem interesować się filmowaniem mam już dobra kamera i cała resztę . Problem jest karta jest dość słaba ma niską klasę  ale filmy nie wyglądają źle są średnie . Moje pytanie czy lepsza karta klasy 10 poprawi jakość nagrania czy raczej to nic nie da 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli karta bédzie za wolna to bédzisz mial problem żeby film w ogóle zapisać. Miałem kiedyś taki problem przy nagrywaniu filmiku full hd ,że były ściny i karta nie wyrabiała. Ale na jakość obrazu nie miało to znaczenia. Ew film może potem klatkować (ale np. na rozpiętość tonalną, jasność czy ogólnie jakość zapisywanego obrazu nie ma znaczenia)

Edytowane przez Insightful
2x to samo ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra karta daje "pewność" że materiał się nie skasuje,lub sama karta mechanicznie nie wysiądzie oraz umożliwia nagrywanie "gęstych" formatów z dużą ilością klatek. Za jakość obrazu i jego płynność odpowiada kamera-aparat!!!!

 

Oprócz samej klasy karty class 10 trzeba patrzeć na zapis -odczyt karty PRO do filmów mają napisane np. 90mb's  na 80 mb's marki to : Lexar PRO,SanDisc PRO Extreme, Ultra, Kingston Pro/Elite/,Toshiba PRO.

 

Przykładowe foty:

FOTO 1

FOTO 2

FOTO 3

 

P.S jaką masz kamerę ?

Edytowane przez Voqlsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Matiz said:

Czyli klasy 10 daje tylko lepsza płynność obrazu ? 

Karta daje tylko szybszy odczyt/zapis. I dzięki temu nagrywając powiedzmy w 4k karta będzie nadążać z zapisem gdzie np class 4 będzie się dławić w wyniku czego nagrywanie może się wykrzaczyć. Jeśli odczuwasz złą płynność to może być kwestia karty. Zapytaj jakiegoś znajomego może ma class 10 to niech Ci da na test wtedy zobaczysz.

Edytowane przez Insightful
styl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.