Skocz do zawartości

Mentalizm


deleteduser139

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Jestem w trakcie zglebiania technik mentalistycznych.

Czytam wlasnie pierwsza ksiazke powiedzcie mi moi drodzy czy tylko ja jestem taki glupi, ze malo z tego kapuje? Wiem ze nauka trwa latami i musze uzbroic sie w cierpliwosc, ale jak to u Was bylo? Od jakich ksiazek zaczeliscie co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam obecnie dużego doświadczenia na tym polu, acz staram się zgłębiać tajniki perswazji/manipulacji. Nie jest to, aż tak związane z tematem, ale na całość składa się wiele mniejszych elementów. Błyskotliwość, mimika, szyk znań, tembr głosu, szybkość mówienia i pewnie wiele więcej. Swoją przygodę z technikami manipulacji rozpocząłem od "Czarna księga perswazji" z technikami NLP. Nic wyjątkowego 5-6/10, ale moim zdaniem bardzo dobre wprowadzenie do technik językowych. Kilka z nich znałem z własnego doświadczenia, ale rzuca trochę inne światło na to jak można "programować" innych ludzi, żeby np. myśleli o nas jak wykonują jakąś czynność. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak zle :) Tresc jest nawet spoko, ale ja jak narazie w zyciu bym nic nie zastosowal w praktyce mam za mala wiedze.

Zreszta jeszcze jestem na poczatku...wytworzenie toru wewnetrznego w jazni rozmowcy :) w zyciu bym tego jeszcze nie zastosowal siegne teraz po Galosa

Edytowane przez dobryziomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też się interesowałem tego typu rzeczami ale w sensie iluzjonistycznym ( uważałem że sztuczki z zakresu iluzji mentalnej są trochę bardziej dojrzałe od tych typowych np. znikająca moneta) a ty w jakim znaczeniu chcesz zgłębiać mentalizm?

Na początek przygody każdy Ci poleci  Darrena Browna" Sztuczki umysłu.., "

no a jak chcesz wykonywać typowe numery  to polecam 13 steps of mentalism Tony Corinda -Biblia mentalistów poznasz klasyczne numery  czytanie w myślach, przewidywanie numerów totolotka.

Teraz, Rnext napisał:

@dobryziomek a jaką czytasz? Galosa?

 

czytałem te książkę tam są całe fragmenty skopiowane z książki Darrena Browna

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.