Skocz do zawartości

Czy w PL można sprzedawać produkty z instrukcją w innych językach?


Rekomendowane odpowiedzi

Na morelach kupiłem tacie komórkę panasonica z klapką - a instrukcja jest po angielsku, tata się wścieka bo nie za bardzo wiadomo jakie ten telefon ma opcje. Czy można w PL sprzedawać towary z instrukcją w obcych językach? To jest kurwa jakiś obłęd, żeby międzynarodowy koncern tłumaczył na czeski, a nie na polski, gdzie koszt tłumaczenia takiej instrukcji jest śmieszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można. Dzwoń. Mogą przesłać w wersji elektronicznej albo niech przyjmują towar na własny koszt. 

 

ps. wyjątek by był gdyby w regulaminie sklepu było napisane, że stosujecie prawo jakiegoś innego kraju. W teorii jest to możliwe, że ktoś sprzedaje ze sklepu zarejestrowanego np. w stanach i w regulaminie ma napisane, że do umowy stosuje się prawo Rosyjskie, a wysyła tylko z magazynu w Polsce - ale to takie teoretyczne dywagacje. Jeśli to Polski sklep (a z tego co wiem tak jest) to mają psi obowiązek ci udostępnić. 

 

ps2. w razie czego powiedź, że pani w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumenta, tak powiedziała ;) 

 

ps3. szybciej może być wejść na jakieś forum komórkowe albo grupę na fb i poprosić o przesłanie.

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to nie zgodne z prawem instrukcja musi być w języku polskim jeżeli towar jest kupiony w Polsce, teraz wiadomo czemu jest taniej tel jest z innej dystrybucji. 

 

 

Dziwne panasonic zawsze tłumaczył na polski tez...

 

 

To ten telefon dla seniora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten: https://www.morele.net/telefon-komorkowy-panasonic-kx-tu329fxme-1088557/

 

Tata jest wkurzony, bardzo słaby mikrofon, nie można kasować numerów z listy, nie ma ponoć trybu głośnomówiącego i skomplikowane menu - miałem zrobić fajny prezent, a narobiłem problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki, ogólnie rodzice nie chcą tego używać - naciska się guzik z cyfrą i na głos mówi kobiecym głosem tę cyfrę, siedziałem godzinę i nie rozkminiłem jak to się wyłącza. ogólnie cały trzeszczy, nic ciekawego.

 

Napisałem do morele tak:

 

Witam,

Kupiłem ten telefon moim starszym już rodzicom, ale nie posiada instrukcji po polsku, tylko w innych językach. Rodzice nie umieją sobie więc poradzić z jego obsługą.

Proszę o dosłanie instrukcji po polsku, albo umożliwienie mi oddania tego telefonu i zwrotu pieniędzy. Z tego co się orientuję, nie można w polsce sprzedawać produktów bez polskiej instrukcji.

Pozdrawiam
Marek Kotoński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z DYREKTYWA 2006/42/WE Załącznik nr 1 pkt. 1.7.4 

"Wszystkie maszyny muszą być zaopatrzone w instrukcje sporządzone w oficjalnym języku lub językach wspólnotowych Państwa Członkowskiego, w którym maszyna zostaje wprowadzona do obrotu lub oddana do użytku."

czyli musi mieć instrukcje w języku polskim :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.